1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Pytania "laika".

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 209 • Strona 4 z 91, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9

Postprzez Alina » 29.07.06, 22:49

juz kumam ale mój XP hmhmhmhmhm - myśle ze Bill to nie bardzo by mnie polubił :wink:
wiec chodx mam SH3 sklepowego to co do XP to .....

ale mam inne pytanko :idea:
na różnych stronkach sa nowe modele jednostek pływających do wyboru od niszczycieli aż po handlowe i tutaj jest moje pytanko czyli gdzie ( do jakiego katalogu) mam te jednostki skopiowac ?

ps. mam jeszcze kilka pytań jak zrobic mapke w multi i takie tam inne , ale to juz inna bajka :wink:
Alina
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 16.000 BRT

Dołączył(a): 02.09.05, 12:28
Lokalizacja: z Grodu Kraka

Postprzez Dyzurny » 30.07.06, 14:59

Polecam sciagniac GW. Do tego taki maly programik JGSMe. Wrzucamy jgsme.exe do glownego katalogu sh3, tworzy on podkatalog MODS
do tego katalogu wrzucamy rozpakowanego GW, wygladac to bedzie mniej wiecej tak:
Silent Hunter III/MODS/GW Part1/data/
Silent Hunter III/MODS/GW Part2/data/
itepe.
Nastepnie uruchamiamy jgsme.exe i po lewej stronie pokazuja nam sie dostepne modyfikacje. Zaznaczamy i klikamy strzaleczke. Po paru(nastu) minutach mody przeskocza na prawa strone i od tego momentu bedzie sie ladowal GW. Proponuje jeszcze uzywac sh3cmdr. Instalacja standartowa.
Dyzurny
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 25.000 BRT

Dołączył(a): 08.06.06, 18:17

Postprzez dragonfly » 30.07.06, 15:03

Ja radzę sobie bez JGSMe przy instalacji wszelkich modów, ale to już indywidualna kwestia ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Alina » 30.07.06, 18:18

nie chodzi mi o GW ( myslę ze to Grey Wolves ) ale o to o co pytałam w poście wyżej czyli

" na różnych stronkach sa nowe modele jednostek pływających do wyboru od niszczycieli aż po handlowe i tutaj jest moje pytanko czyli gdzie ( do jakiego katalogu) mam te jednostki skopiowac ? "
Alina
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 16.000 BRT

Dołączył(a): 02.09.05, 12:28
Lokalizacja: z Grodu Kraka

Postprzez jack_410 » 30.07.06, 23:37

tznaczy zazwyczaj w readme dołaczony do takiego pakietu wszystko pisze...
generalnie:
wrzucicić nowy model do data/sea
wrzucic nowy katalog konfiguracyjny do data/rooster/"nazwa danego państwa dla którego jest addon"
dopisz do pliku EenglishNames/GermanNames(mozna pominąc jesli nie grasz po niemiecku) w data/see odpowiedni wpis tznaczy np. :
DDCodrington=DD Admiralty Leader

gdzie "DDCordington" - poprawna nazwa klasy(w systemie SHIII nie chodzi o klase okrętu) nowego modelu - podane w readme jęsli nie to w data/see/"nowy_addon"/"nowy_addon".cfg np.
[Unit]
ClassName=DDAMSumner <<<<==== o to chodzi
UnitType=4
MaxSpeed=34
Length=115
Width=12.5
Mast=27.8
Draft=4.8
Displacement=2425
RenownAwarded=150

a "DD Admiralty Leader" to poprostu opis jaki zobaczysz w muzeum lub podczas misji (mozna grac bez np. contact)

brzmi groznie ale jest łatwe - poprostu przeczytaj spokojnie readme ... :D
jack_410
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 28.000 BRT

Dołączył(a): 12.07.06, 17:12
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Mace22 » 31.07.06, 13:34

Skrót "ESE" w wiadomości o wykrytym konwoju oznacza, że konwój płynie kursem południowo zachodnim??
Mace22
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.05, 09:16

Postprzez boyLer » 31.07.06, 15:13

ES - poludniowo wschodni
ESE - poludnie,poludniowy wschod
boyLer
Leutnant zur See
 
Tonaż: 105.000 BRT

Dołączył(a): 17.06.06, 13:12
Lokalizacja: Zamosc ale nie ten pod Ukrainą..

Postprzez Myszkin » 31.07.06, 15:46

boyLer napisał(a):ESE - poludnie,poludniowy wschod


A nie wschód południowy wschód?
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez dragonfly » 31.07.06, 16:21

No właśnie? :D
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Dyzurny » 31.07.06, 17:28

Dyzurny
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 25.000 BRT

Dołączył(a): 08.06.06, 18:17

Postprzez boyLer » 31.07.06, 19:30

:oops: Moj bląd. Przepraszam
boyLer
Leutnant zur See
 
Tonaż: 105.000 BRT

Dołączył(a): 17.06.06, 13:12
Lokalizacja: Zamosc ale nie ten pod Ukrainą..

Postprzez Mace22 » 31.07.06, 21:50

Czyli oznacza to, że konwoj kieruje sie na południowy wschód? Te wytłumaczenia z wikipedii mają dokładne pokrycie z SHIII?

Już wiem co działo, żeby pomóc sobie w nawigacji, na mapie zaznaczałem sobie ikonke "?" a później tą ikonę do wyznaczania kursu w kształcie ekierki. I wtedy pojawia się kompas, ale co właśnie teraz zauważyłem S czyli południe wskazuje na górę. Wszystko jest generalnie na odwót. Wschód i zachód jest rownież odwrotnie. Nie ma się co dziwić, że po zainstalowaniu RuB miałem problemy z atakami na konwoje. Tylko pytanie jest jeszcze takie - czy może ktoś wie czy czasem te komunikaty o wykryciu konwojów też nie są tak pomieszane jak ten kompas, czy może są zgodne z rzeczywistościa.
Ostatnio edytowano 01.08.06, 17:43 przez Mace22, łącznie edytowano 1 raz
Mace22
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.05, 09:16

Postprzez Reaven^ » 01.08.06, 09:56

komunikaty o konwojach są jak hmmm jak puszczanie bąka niby każdy to robi a nikt sie nie przyznaje :) chodzi mi o to ze po zainstalowaniu GW nie wszystkie komunikaty o konwojach są prawdziwe ktos na forum pisał nawet o tym ze przez radio miał dokładny przebieg walki u-boota z konwojem i tak sie składało ze patrolował akurat ten kwadrat w ktorym dana akcja miała miejsce i co.... niczego nie znalazł :)
Reaven^
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 38.000 BRT

Dołączył(a): 11.05.06, 13:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez dragonfly » 01.08.06, 10:48

Łatwo odróżnić który z komunikatów radiowych jest prawdziwy, a który tylko dla bajeru. Jeśli słyszymy pykanie Morsem, oznacza to że mamy do czynienia z komunikatem który dodaje klimatu. Jesli natomiast pojawia się komunikat bez pykania, to widzimy pozycję tego konwoju na mapie.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Mace22 » 01.08.06, 17:42

Dragonfly jak to jest z tym kursem?? Jak w komunikacie mam ESE to konwój płynie na południowy wschód? I czy kirunki swiata w SHIII zgadzają się z rzeczywistością bo ten konwój był na zachodnim podejściu, i jeśli płynął kursem na południowy wschód to by znaczyło, że płynie do Francji, co jest bez sensu. Jak to z tym jest??
Mace22
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.05, 09:16

Postprzez boyLer » 01.08.06, 20:32

ESE tak jak napisal Myszkin znaczy wschód południowy wschód

a co do opisu tego klikania morsem to chyba chodzi o GW
boyLer
Leutnant zur See
 
Tonaż: 105.000 BRT

Dołączył(a): 17.06.06, 13:12
Lokalizacja: Zamosc ale nie ten pod Ukrainą..

Postprzez dragonfly » 01.08.06, 20:35

Tak, chodzi o GW, ale Raevenowi właśnie o to chodziło ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Reaven^ » 02.08.06, 10:50

o właśnie o to mi chodziło :) dzieki nie wpadł bym na tego morsa hehe
Reaven^
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 38.000 BRT

Dołączył(a): 11.05.06, 13:58
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez TheEdge » 03.12.07, 23:50

To znowu ja. Hasła nie pamiętam, więc zmieniłem nick :D
Z SH4 nie widziałem nawet okładki, jakby co :D
I tak przy SH3 mój nowy roczny komp ledwie ciągnie, a Hunter ładuje się z 8minut (z GWX) xD
No ale warto 8-)

Kurde... zapomniałem, jak to było z Commanderem... jak kończę pływać - to rollbackować, czy nie? Bo potem misie zawiesza przy wgrywaniu i takie tam :D
I z konieczności nie wykorzystuję Commandera do ingerowania w opcje kariery i załogi; mogę zmieniać tylko ustawienia działania samego SH3 :)
Pewnie gdzieś o tym jest na Forum - mogę ewentualnie poszukać xD
Pozdrawiam Znajomych i Nieznajomych przy okazji :)
Nie widzę Moderatora jednego chyba, szkoda :/
...
Tam na początku Działu jest o samolotach, ktorych nie ma. Kompresja czasu x512 sporo zmienia :D
A po zmianie działka dodatkowego na czterolufowe plot - zestrzeliłem 7 bombowców, zanim napotkałem jakiś statek xD
Wpierw jakieś Cataliny, potem Wellingtony czy jakoś tak... nie pamiętam :D
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez evan82 » 03.12.07, 23:58

Ja używam commandera tylko przy mlecznych krowach (days spend in base).
Przy większych ingerencjach wpływa on niekorzystnie na pewne parametry gry. Te rzeczy i tak można pozmieniać samemu w plikach. :D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Otto Von Yosarian » 05.12.07, 19:52

JiMi napisał(a):kolejnosc taka:
- czysta instalka-->patch 1.4---> RUB 1.45 (jesli z nim grasz)---> inne mody---> SH3 commander


Witam, bardzo proszę o pomoc. Czy pliki podane powyżej (a ściagam je właśnie) są wersjami samoinstalującymi i czy można je wgrać na SH3 DVD PL z patchem 1.44. Nigdy wcześniej nie bawiłem się w "poprawianie" więc stąd moja niewiedza. Chociaż moja przygoda z symulatorami OP sięga czasów ZX Spectrum i gry Silent Service oraz PCta i Ace of the deep.
Ostatnie pytanie jak to co zapisane powyżej ma się do czegoś takiego jak GWX ? co to takiego ?
LICZĘ NA WASZĄ ODPOWIEDŹ. Niecierpliwie czekam.
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kranz » 05.12.07, 20:10

gwx to taki super mod.za niedlugo bedzie wersja 2.0.Rub to tez mod tylko juz nie taki super-bo jest gwx i nygm.Radze poczekac na gwx o ile masz w miare dobrego pc.co do sh3 commandera-jest to program ktory niejako tweakuje gre-zmienia mnostwo rzeczy bez koniecznosci recznego manipulowania przy plikach.Chodzi w instalce-około 27 mega chyba.Co to ruba to nie wiem czy jest samoinstalujacy ale wiekszosc modziarzy uzywa JoneSoft Generic Mod Enabler-program pozwalajacy na instalacje wszelkich dodatków do sh3(o ile instrukacja to przewiduje).Poczytaj na tym forum albo na subsim o gwx to dowiesz sie wiecej
kranz
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 52.000 BRT

Dołączył(a): 15.01.07, 19:04

Postprzez Otto Von Yosarian » 05.12.07, 21:18

kranz napisał(a):gwx to taki super mod.za niedlugo bedzie wersja 2.0.Rub to tez mod tylko juz nie taki super-bo jest gwx i nygm.Radze poczekac na gwx o ile masz w miare dobrego pc.co do sh3 commandera-jest to program ktory niejako tweakuje gre-zmienia mnostwo rzeczy bez koniecznosci recznego manipulowania przy plikach.Chodzi w instalce-około 27 mega chyba.Co to ruba to nie wiem czy jest samoinstalujacy ale wiekszosc modziarzy uzywa JoneSoft Generic Mod Enabler-program pozwalajacy na instalacje wszelkich dodatków do sh3(o ile instrukacja to przewiduje).Poczytaj na tym forum albo na subsim o gwx to dowiesz sie wiecej

Bardzo dziękuję za cenne dla mnie informacje, a powiedz (napisz) mi proszę, czy ten GWX jest gdzieś do ściągnięcia? Niestety moja znajomość angielskiego jest mizerna i nie radze sobie za dobrze na formach anglojęzycznych stąd problem z dotarciem do togo GWX-a. I jeszcze dwie sprawy:
1. Czy GWX-a (o link bardzo proszę) można podłączyć pod wersje SH3DVD PL
2. Czy można go zainstalować na trwająca juz kampanię.

Jeszcze raz proszę o odopowiedź/
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TheEdge » 05.12.07, 22:31

kolejność taka:
- czysta instalka ---> patch 1.44 ---> GWX ---> SH3 Commander

RUB podaruj sobie, bo zamiast kijanki będziesz kropką (jeśli dobrze pamiętam) xD
GWX jest zamiast RUB - i to dobra zamiana :) (moim zdaniem)
Wszystko jest samoinstalujące (chyba :D); łącznie z patch'em.
Na trwającą kampanię - CHYBA można, ale musisz być w bazie. Ale jeżeli będą wyskakiwały błędy - załaduj wszystko od nowa i rozpocznij nową karierę. Chyba tak to wygląda.

GWX znajdziesz może tutaj. Cały GWX ma kilka plików po 160mega nierozpakowanych, jakby co :D Ale bez tego pływanie jest biedne i nudne. No chyba, że uczysz się sterować Łodzią i takie tam :D
http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=102096

A pytanie laika jest takie, że:
czy można nałożyć Tonnage War na GWX? a może odwrotnie?
A może nie warto? Tylko dlaczego ewentualnie, jakbym mógł prosić :D
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez kranz » 05.12.07, 22:59

gwx 2.0 bedzie dostepny chyba od 9 grudnia dla tych co zrobili donation na subsim.pare dni pozniej bedzie dla wszystkich.odsyłam to stosownego threada na subsim.ma miec 1 gb w paku, a potem 3,3 gb po instalacji.co to wspomnianej instalacji na kampanie-odradzam.zacznij od nowa lepiej.jezeli chodzi Ci o nygm tonnage war to nie-sa to dwa zupełnie stand-alone mody i nie mozna ich polaczyc.tzn byli tacy co cos tam probowali przeniesc z jednego do drugiego ale...gwx wymiata jezeli chodzi o AI, grafe, jednostki i wszystko inne tyle ze jak masz slabszego kompa to nie pograsz.
kranz
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 52.000 BRT

Dołączył(a): 15.01.07, 19:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 209 • Strona 4 z 91, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron