1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Rekord tonazu!!!

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 52 • Strona 2 z 31, 2, 3

Postprzez dragonfly » 17.05.06, 14:20

Zajrzyj do AAR-100% realizmu, tam udokumentowałem screenem trafienie w Armed Trawlera.

A co do rekordu tonażu, to właśnie zakończyłem patrol który trwał 51 dni. Na moim U-521 buszowałem w pobliżu Trynidadu-Tobago. Istny raj! Przed Port of Spain jest taka cieśninka przez którą muszą się przemykać wszystkie jednostki które chcą wpłynąć bądź wypłynąć z tego portu. Wystarczy się tam przyczaić i oto jakie miałem efekty:

Obrazek
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Myszkin » 17.05.06, 14:31

dragonfly napisał(a):Istny raj!


Dragonfly, no jak by nie było to przecież trafiłeś na "raj U-Bootów", "drugie szczęśliwe czasy" - czyli pierwsze półrocze 1942 u brzegów obu Ameryk. :)
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Kapitan Łukasz » 17.05.06, 16:19

Wspaniałe polowy miałes widze! :D

a co to takiego jest large cargo??

Nie spotkałem jescze takiej jednostki :wink:
Kapitan Łukasz
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 97.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez FarszU » 17.05.06, 18:42

Nic innego jak C3 Cargo. Np. Grey Wolves Mod zmienia nazwy C2 i C3 na medium i large cargo ;)
FarszU
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 21:39
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Myszkin » 18.05.06, 08:14

FarszU napisał(a):Nic innego jak C3 Cargo. Np. Grey Wolves Mod zmienia nazwy C2 i C3 na medium i large cargo ;)


Chyba nie. Large Cargo to zupłenie inna jednostka (charakterystyczny duży, wysoki komin na śródokręciu), różniąca się wielkością i tonażem od C3 cargo.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez JiMi » 18.05.06, 09:18

nie wiem jak jest w GC - nie probowalem jeszcze postanowilem grac na RUB-ie dosyc mialem ciaglej zmiany modow :) - ale C3 to napewno inna jednostka jak large cargo - tak jak napisal Myszkin ten komin jest nie do pomylenia z niczym innym ;) pozdro
JiMi
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 65.000 BRT

Dołączył(a): 24.04.06, 13:59
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez dragonfly » 18.05.06, 10:06

Oczywiście że C3 to co innego niż Large Cargo. Zobaczcie dokładnie dziennik: mam na koncie zarówno C3 jak i Large Cargo. Ten ostatni wygląda tak:

Obrazek

Large Cargo pojawił się jako nowa jednostka w RUB, bo właśnie na tym modzie gram. Jak widzicie rąbnąłem go klasyczną metodą Fast 90 ;) Poza tym miałbym okazalsze zdobycze, ale kilka torped okazało się niewypałami i część ofiar po prostu mi spieprzyła.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez FarszU » 18.05.06, 12:44

EDIT :
Przed chwila sprawdzałem z ciekawości... W mojej książeczce identyfikacyjnej ( Grey Wolves Mod ) NIE MA ani C2 ani C3... Są natomiast large i medium Cargo, poza tym mam jeszcze large merchant, small merchant, tramp steamer i tankery ( to z tych wiekszych ) sa jeszcze tub boaty itp. ale NIE MA C2 ani C3? Czyżbym ściągnoł niekompletnego Grey Wolves'a który działa jak narazie bez ani jednego CTD?
FarszU
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 12.05.06, 21:39
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez The Edge » 20.05.06, 08:28

FarszU napisał(a):NIE MA ani C2 ani C3...
U mnie aktyvnych plików GW jest 12 - wszystkie dostepne do ściągnięcia ze strony.. C2 i C3 też nie mam. Tzn: NAZW takich nie mam, w peryskopie nie uświadczyłem. W książce widnieją nazwy takie, jak wymieniłeś - Large, Small..
"Miłym" zaskoczeniem jest za to wśród anglojęzycznych - Niszczyciel 34. Wszystko po angielsku, ale "nasz" niszczyciel - po "naszemu" ;):D
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

lol

Postprzez DJ » 27.05.06, 23:22

Witam użytowników forum. Więc mój rekordowy tonarz wyniósł: 100226
Gram na 56% realizmu :oops: bez zadnych modów okrętem typu VIIc. Mam kwiecień 1940 r. (Wiem, że dla takich graczy jak wy na 56% realizmu, osiągnięcie takiego wyniku to pestka ale to narazie moje najwięsze osignięcie :D )
Tu mam screeny:
Obrazek




Obrazek
DJ
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.06, 23:00
Lokalizacja: Zadupie

Postprzez Venasque » 27.05.06, 23:28

Doprawiales czesc z dziala? Czy wszystko wegorzami? Jesli tak to musiales bardzo oszczednie nimi gospodarowac...
No coz nikt chyba nie zaczyna od 100% (choc pewnie paru takich by sie na tym forum znalazlo ;))

Z ciekawosci: gdzie dopadles Illustriousa?
Venasque
Leutnant zur See
 
Tonaż: 136.000 BRT

Dołączył(a): 09.01.06, 16:57
Lokalizacja: Szczecin

lol

Postprzez DJ » 27.05.06, 23:57

Niektóre C3 i C2 nie tonęły po 1 torpedzie więc działo w ruch :lol:
A illostoriusa tak jak krążownika pomocniczego (chociaż był jeszcze jeden) dopadłem w Scapa Flow
DJ
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.06, 23:00
Lokalizacja: Zadupie

Postprzez Venasque » 28.05.06, 00:51

Ja sie wkradalem do Scapa juz dwa razy i nic nie bylo :( musze sobie jakiegos world moda zainstalowac...
Venasque
Leutnant zur See
 
Tonaż: 136.000 BRT

Dołączył(a): 09.01.06, 16:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez dragonfly » 28.05.06, 10:52

Grałem na World Modzie i porty też były puste. Lepiej zassaj Grey Wolves.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Kapitan Łukasz » 28.05.06, 13:57

Gratulacje Dj!

Nie sadziłemze VII może zrobić taka rzeznię :wink:

A krążowników pomocniczych po 41 już nie ma szans spotkać bo nas koledzy z Kriegsmarine i Luftawafffe potopi`ly wszystko :twisted:
Kapitan Łukasz
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 97.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 28.05.06, 14:17

Na takim realizmie to też bym tyle nastrzelał...
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Kapitan Łukasz » 28.05.06, 14:34

Czyzby zazdrosc dragonfly :?: 8)
Kapitan Łukasz
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 97.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 28.05.06, 14:35

Eeeee... Jaka tam zazdrość? Zresztą nie chcę wkładać kija w mrowisko i rozpętywać kolejnej już kłótni na temat wyższości 100% realizmu ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Kapitan Łukasz » 28.05.06, 14:38

Spoko,ale to i tak hardkor bo mi ledwo 70 tys. na kiczowatym realu poszlo

Ty zaczynałes od 100%?
Kapitan Łukasz
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 97.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 28.05.06, 14:41

Zaczynałem od 80+iluśtam%, czyli wszystko ma maxa tylko włączona pomoc oficera i kontakty na mapie. Po paru miesiącach wskoczyłem na 100% (czasem gram na 91%, czyli włączone zewnętrzne widoczki, ale tylko dla podziwiania krajobrazów). Manualnie nauczyłem się celować dzięki topikowi "Manualne celowanie".

Z czasem nabiera się takiej wprawy, że przy idealnej pozycji (AoB=90 stopni) można wymierzyć idealnie bez większych obliczeń, po prostu z głowy.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez The Edge » 29.05.06, 12:03

The Edge napisał(a):"Miłym" zaskoczeniem jest za to wśród anglojęzycznych - Niszczyciel 34. Wszystko po angielsku, ale "nasz" niszczyciel - po "naszemu" ;):D
......to był dawno, wnioski z 1ego patrolu w GW - później wycofali komputery z torpedowni i zakazali oficerom pomagać we wskazywaniu celów - i już wszystkie statki były niszczycielami, frachtowcami, jednostkami przybrzeżnymi: po polsku.
Tylko C3 wciąż nie było... aż "z nudów", w oczekiwaniu na zakończenie instalacji dopalacza karty graf - trafiłem niechcący do Instrukcji Commandera.
Tam znalazłem tematy, których bym się nigdy po Instrukcji nie spodziewał: "Grzebcie w plikach" - proszą Autorzy Commandera. I wskazują, gdzie ne są :D Szkoda, że to tylko takie bzdurne pliki tekstowe itd - że nie powiedzą: jak grzebnąć w systemowych :wink:
PRZERAŻAJĄCE jest to, proszę Panów:
a) Instrukcja SH3 b) Readme SH3 c) Readme RUb 1.45 d) Readme Commandera e) Instrukcja Commandera f) Readme Grey Wolves g) klawisz F1 w Silent Hunter.... :roll: itd. A każdy zmienia co innego i to nie są zmiany małe. W dodatku: np. po angielsku. CHĘTNIE przeczytałbym CAŁĄ Instrukcję każdego moda - i to 4 razy: gdyby była po polsku. Instrukcja do SH3 (w pudełku i w grupie Programy menu Start kompa) - jest "ojczysta". I przeczytałem ją już 3 razy - od deski do deski. Nie tyle, by się nauczyć czegoś - tylko z racji tego, że ktoś potrafił z technicznego dokumentu zrobić naprawdę wciągająca lekturę - bo nie samymi prostymi opisami ona stoi; jakiś FANATYK w "rozjechaniu" - zdążył ulokować niezły kawałek historii i nawet komentarze dorzucić zdążył, wiążąc historię, technologię i technologię SH3 = i to się czyta jednym tchem; gratuluję Twórcy Instrukcji SH3; musiał mieć niezłą FAZĘ podczas tworzenia ;):D
A potem: jak czytam takie Readme po angielsku; gdzie po negocjacjach z umysłem wywalczyłem "tłumaczenie dla zdania" - okazuje się, że brzmi ono: "Poprawiono rozporek Nawigatorowi. Teraz suwak zamka błyskawicznego nie domyka jedynie 2 ząbków, a nie, jak dotychczas - 3".
Na pewno szybciej zostałbym Marszałkiem od Tank'ów z ukierunkowaniami: logistyka i "Pancerna Pięść" - niż Admirałem. Trafiłem na Łódkę przez przypadek - i gdyby nie KLIMAT: dałbym sobie spokój. Ciekawe, jaki procent kadetów daje sobie spokój z SH3 z racji niezrozumienia "lekkiego burdelu", panującego w MOD'nej Marynarce. Jeżeli w ogóle do MODy w niej dotrwa - jezeli się nie "wyglebi" już na sprawach praktycznych SH3 - o których żadna Instrukcja nie traktuje. Żadna - prócz Instrukcji po polsku, "tworzonej" np. na tym Forum. I tak np.: gdyby Myszkin nie wkleił screen'a przy okazji informowania o dodatku do GW - pewnie nigdy nie wpadłbym na to, że klawiatura posiada także klawisz F1...
I dlatego robię konwersję z teorii na przydługie wstawki z praktyką w treści - może kiedyś komuś zechce się rzeczywiście potworzyć "Działy Instrukcji SH3 po polsku", gdzie takie manualne strzelanie zostanie chłopskim językiem przetłumaczone: bo osobiście nie używałem w ogóle Instrukcji do nauki manuala - wszystko z prób i błędów wyszło i z tego, co zechcieliście mi "naświetlić". A jak już ktoś skuma dokładnie własnoręczne ustawianie torped - to dopiero wtedy zrozumie, co znaczy "wkręcić się w klimat SH3". Bo tacy, jak ja sprzed miesiąca ;) - mówiąc "klimat SH3" mają rację, ale: a) pływanie "z udogodnieniami" - to jak Counter Strike. Rozwalanka na silniku Łodzi. b) strzelanie ręczne - tu się zaczyna FILM i można tworzyć własne, nowe, kolejne odcinki. Bez manuala: jest to tylko GRA :D;)
Np.: już od dawna jadę na 85% (tylko uaktualnienia mapy i widok zewnętrzny) - dotąd nie zaatakowałem niszczyciela w konwoju i nie mam zamiaru :D Jedynymi, jakie mam na koncie - są płynące samotnie, stałym patrolowym kursem. a) szkoda mi torped; b) boję się :D Kłaniam się więc Myszkinowi ;)
Ogólnie chodzi o to, że: gdybym znał angielski - przetłumaczyłbym takie README Grey Wolves i jeszcze wysłał Im, żeby mieli readme.txt w polskiej wersji dla ściągających GW Polaków :wink: Ale się tego nie podejmę - oczywiste. A skoro "dotarłem" do mlecznych krówek dopiero wczoraj - to ilu podstawowych (wobec krówek) rzeczy o SH3 nie wie ktoś początkujący?
DJ napisał(a):Więc mój rekordowy tonarz wyniósł: 100.226
Tu się nie ma czego wstydzić, raczej podziwiać - bo 9 na 10 z Nich (Twardzieli) po przejściu ze 100% na 59% realizmu - nie potrafiłoby tylu ton upolować :lol: :wink: Sam miałem chyba 80tys. max na 59% - "tłumaczy mnie" to, że wówczas nie wiedziałem nic o lotniskowcach, łoiłem co grubsze handlowe, i to "strzałami a'la Kretschmer" - jest więc co podziwiać u Ciebie :)
dragonfly napisał(a):Lepiej zassaj Grey Wolves
. PEŁEN (prawie) SENS SH3 znajduje się dopiero w Grey Wolves. Mówie to jako znający tylko RUb 1.45 i GW. Pewnie im dalej, tym ciekawiej :) W każdym razie: wczoraj wykonałem matematyczne działanie na kompie: Procesor 1.8GHz plus 6% mocy - więcej nie mogłem :D PO TYM.... mam 2 nowe opinie:
1. To już nie jest SH3. To jest SH 3,5 lub nawet SH4 ;)
2. W przypadku używania GW do SH3 należy pamiętać, że celem odpalania Silenta jest kręcenie kolejnego odcinka, a nie robienie screenów co chwilę - choćby człowiek nie wiem jak bardzo miał klamoty na biurku w temacie "GRAFIKA" 8)
Tak więc: widok zewnętrzny tylko dlatego, że: kto by Wam robił screeny do "Instrukcji SH3 po polsku"? :D A brak uaktualnień mapy - ....to dopiero sprawdzian!, chowa się manual nawet, moim nieskromnym..:D
dragonfly napisał(a):Zresztą nie chcę wkładać kija w mrowisko i rozpętywać kolejnej już kłótni na temat wyższości 100% realizmu ;)
..........Facetom - jak nie pokażesz: nie uwierzy, nie zrozumie też - DLATEGO screeny :D Przy czym: mod visualny to nie modernizacja danych w screenie :D Jeżeli ktoś ma wątpliwości - ujmę się honorem, mam co robić z czasem ;)
Screen'a 1 z 4 faz ataku na konwój - 100% realizmu przeniosłem do swojego wątku.
Pozdrawiam :)
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kimanU-101 » 31.05.06, 21:19

92% REALIZM VIIb 40 rok 8 patroli tonaz 251826
kimanU-101
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 48.000 BRT

Dołączył(a): 08.05.06, 15:04
Lokalizacja: Gorzno

Postprzez kimanU-101 » 31.05.06, 21:21

chcialem dodac ze jest niezla bajka bez aktualizacji mapy super
kimanU-101
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 48.000 BRT

Dołączył(a): 08.05.06, 15:04
Lokalizacja: Gorzno

lol

Postprzez DJ » 31.05.06, 21:53

Masz moze screeny :D . Ja z biedom 100226 uzbieralem 8). Chyba same pancery szły na dno?? :lol:
DJ
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.06, 23:00
Lokalizacja: Zadupie

Postprzez boyLer » 30.06.06, 22:23

Ja gram od jakiegos tygodnia i od razu 100% real + Rub i na 10 patroli mam prawie 250000ton. To moja druga kampania a w piewszej zginołem już na 4 patrolu (zbyt brawurowo pływałem a każdy napotkany samolot musiałem zestrzelic :lol: ) Oczywiście gram bez save (chyba ze wychodze z gry) a mój rekord patrolu to 35000ton jak na poczatkujacego to chyba niezle no nie?
boyLer
Leutnant zur See
 
Tonaż: 105.000 BRT

Dołączył(a): 17.06.06, 13:12
Lokalizacja: Zamosc ale nie ten pod Ukrainą..

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 52 • Strona 2 z 31, 2, 3

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron