1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

M. Czarne - próby z wystrzeliwaniem niekierowanych pocisków

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 4 • Strona 1 z 1

M. Czarne - próby z wystrzeliwaniem niekierowanych pocisków

Postprzez Glasisch » 22.10.10, 10:19

http://www.imagebam.com/image/d25c9c103157244
artykuł po niemiecku, jak odnajdę swoje polskie tłumaczenie, to go wstawię.


-----------------
Admin: przeniosłem temat do odpowiedniego działu...

dziękuję!
swego czasu toczyła się dyskusja, a jeden z uczestników wątpił, czy aby rzeczywiście użyto tych pocisków rakietowych, które wspomniałem. Od polemiki odstąpiłem, bo wyszedłem z założenia, że ci, co je montowali, to chyba wiedzieli, co to jest za broń i właśnie do ww. artykułu odsyłam.

Polskie tłumaczenie
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 25.10.10, 10:48 przez Glasisch, łącznie edytowano 1 raz
Glasisch
Leutnant zur See
 
Tonaż: 191.000 BRT

Dołączył(a): 15.06.05, 19:56
Lokalizacja: Bytom

Re: M. Czarne - próby z wystrzeliwaniem niekierowanych pocisków

Postprzez ObltzS » 23.10.10, 16:53

Witaj Michale !

Nareszcie jakiś konkretny materiał źródłowy - nasza forumowa dyskusja, jaka onegdaj na ten temat przetoczyła się tutaj głównie opierała się o różne internetowe doniesienia. Dla mnie ciekawe są szkice, które mogą wiele wyjaśniać - myślę, że większość z nas będzie oczekiwała tłumaczenia, temat jest jednym z tych, który tak naprawdę chyba nie został do końca "zamknięty" i dużo jeszcze w tej materii można dopowiedzieć. Dziękujemy zatem za obietnicę tłumaczenia i uzbrajamy się w cierpliwość.

P.S. Nie pomyślałeś o tym np. by materiał ten w formie artykułu [Twojego naturalnie] miał szansę ukazania się na łamach OW - temat zainteresował by wielu a i "zasięg" nieporównywalny do forumowego ...

Pzdr. - ObltzS.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: M. Czarne - próby z wystrzeliwaniem niekierowanych pocisków

Postprzez Glasisch » 24.10.10, 09:44

ObltzS napisał(a):Witaj Michale !

Nareszcie jakiś konkretny materiał źródłowy - nasza forumowa dyskusja, jaka onegdaj na ten temat przetoczyła się tutaj głównie opierała się o różne internetowe doniesienia. Dla mnie ciekawe są szkice, które mogą wiele wyjaśniać - myślę, że większość z nas będzie oczekiwała tłumaczenia, temat jest jednym z tych, który tak naprawdę chyba nie został do końca "zamknięty" i dużo jeszcze w tej materii można dopowiedzieć. Dziękujemy zatem za obietnicę tłumaczenia i uzbrajamy się w cierpliwość.

P.S. Nie pomyślałeś o tym np. by materiał ten w formie artykułu [Twojego naturalnie] miał szansę ukazania się na łamach OW - temat zainteresował by wielu a i "zasięg" nieporównywalny do forumowego ...

Pzdr. - ObltzS.


Cześć,
dziękuję za uznanie. To się ukaże kiedyś w OW, w artykule wzgl. w ciągu o 30. UF (masa zdjęć pewnego podwodnika z Opola, nieznanych, na których publikację mamy zgodę), bo jest pomijana przez resztę "bogów marynistyki", jak choćby Blair. To tłumaczenie mam gdzieś na dysku, lub starym, a jak go znajdę to oczywiście wstawię. Widzę, że mam dużo materiałów, aby uzupełnić pracę Brodołaka, jak X B, XVII A, XVII A (II), XVII B, XVII B (2), XXIII, więc będę wstawiał po kolei, najpierw 30. jednak, a potem opis w tureckim internowaniu i niewoli, po przystąpieniu do wojny przeciwko Rzeszy (wymuszonej, aby "głupio" nie wyglądało. Co do zainteresowania tym TDW, to podobnie jak w przypadku ciężkich okrętów, lepiej 100 art. o "Bismarcku", czy "Yamato", niż np. o "Flottentorpedoboote 1939", OW akuratnie interesują się bardziej "mniejszymi".
Glasisch
Leutnant zur See
 
Tonaż: 191.000 BRT

Dołączył(a): 15.06.05, 19:56
Lokalizacja: Bytom

Re: M. Czarne - próby z wystrzeliwaniem niekierowanych pocisków

Postprzez Glasisch » 25.10.10, 10:50

znalazłem polskie tłumaczenie i je przed chwilą wstawiłem.
Glasisch
Leutnant zur See
 
Tonaż: 191.000 BRT

Dołączył(a): 15.06.05, 19:56
Lokalizacja: Bytom


Posty: 4 • Strona 1 z 1

Powrót do II Wojna Światowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość