1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Kiedy ubootów było najwięcej na morzu?

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 3 • Strona 1 z 1

Kiedy ubootów było najwięcej na morzu?

Postprzez krankehagen » 26.01.15, 23:56

Witajcie ubootforumowicze.Pytanie proste ale zastanawiałem się kiedy i jak długo najwięcej ubootów było na patrolu?Ze szczególnym uwzględnieniem Atlantyku.Bałtyk i Ocean indyjski nie biore pod uwagę.Naprawde sam niewiem kiedy był szczyt potęgi Ubootwaffe na Atlantyku.Obstawiam na jesień 42 i wiosne 43 roku.Wydaje mi sie ze wtedy Doenitz uhodował najwiecej swoich rekinów.Na przestrzeni conajmniej 6 miesięcy trudno mi sie połapać w jakim dniu było ich najwiecej.ale w końcu to zrobie no chyba ze ktoś wie i potrafi wskazać nawet ten jeden dzień.
krankehagen
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 08.04.13, 22:01

Re: Kiedy ubootów było najwięcej na morzu?

Postprzez SnakeDoc » 27.01.15, 09:11

Cześć,

jeden wykres masz tutaj:
http://uboat.net/ops/combat_strength.html

Jeżeli poszukujesz dokładniejszych liczb, to w dodatkach u Blaira są tabelki, z miesięcznym zestawieniem U-Bootów na morzu.
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Kiedy ubootów było najwięcej na morzu?

Postprzez krankehagen » 27.01.15, 16:48

Czyli w kwietniu było apogeum potęgi Doenitza 160 okrętów na patrolu.Patrzac na ten diagram katastrofalnie mało ubootów było w grudniu 1939r.Zaledwie 3 jednostki na patrolu! Podobno Kretschmer był jedynym na Atlantyku między czerwcem a lipcem 1940 roku okrętem prowadzącym blokade UK .
krankehagen
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 08.04.13, 22:01


Posty: 3 • Strona 1 z 1

Powrót do II Wojna Światowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron