1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

dawna fabryka silników w Elblągu

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 5 • Strona 1 z 1

dawna fabryka silników w Elblągu

Postprzez amigo » 17.06.04, 21:38

Panowie w Elblągu przy dworcach PKP i PKS są budynki dawnej, poniemieckiej fabryki silników okrętowych, tam Niemiaszki wykonywali min, silniki główne do U-bootów, Po wojnie i w latach zgniłej Komuny, w/w fabryka pod nazwą ELZAM, w dalszym ciągu budowała silniki okrętowe, obecnie w ogromnych Halach mieszczą się ciągi sklepów, hurtowni i tam gdzie kilkadziesiąt lat temu, dzielni fabrykanci wspierali swoimi silnikami Ubootswaffe, dzisiaj możesz kupić żonie świetne stringi, albo kibel, spawarkę, jednym słowem wszystko, za wyjątkiem tego, do czego w/w obiekt był budowany.
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez amigo » 17.06.04, 21:39

acha w Elblągu, w rejonie obecnej strażnicy Straży Granicznej, była stocznie ( filia Gdańskiej) gdzie budowano Seehunty.
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Diabel » 19.06.04, 20:14

Ta fabryka po wojnie nazywała się Zamech. Produkowano tam nie silniki a przekładnie również okrętowe. W części zakładu faktycznie urządzono hale targową, lecz fabryka istnieje dalej pod nazwą ABB Zamech i profil produkcji się chyba nie zmienił. Amigo, jacy dzielni fabrykanci? Wiesz kto pracował w fabrykach, kto stanowił tanią siłę roboczą?
Diabel
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 23.000 BRT

Dołączył(a): 20.03.04, 11:06
Lokalizacja: Sulejówek

Postprzez amigo » 19.06.04, 21:14

W obecnej chwili w/w budynki złużą wyłącznie za targowiska i hurtownie. A co do pracowników to nie wnikam kto tam pracował, a jedynie interesuje mnie fakt, ze budowano podzespoły do interesujących mnie U-bootów.
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Diabel » 20.06.04, 22:58

Dawno nie byłem w Elblągu ale wiem że w części zakładów cały czas produkuje się turbiny okrętowe, odlewy m.in. dla przemysłu stoczniowego. Firma która przejęła ABB Zamech to ALSTOM Power. Faktem jest że stare budynki fabryczne przkształcono w hale targowe.
Diabel
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 23.000 BRT

Dołączył(a): 20.03.04, 11:06
Lokalizacja: Sulejówek


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do II Wojna Światowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość