1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Czy Niemcy mieli tajne bazy U-bootów na Antarktydzie???

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 12 • Strona 1 z 1

Czy Niemcy mieli tajne bazy U-bootów na Antarktydzie???

Postprzez theZyga » 12.10.07, 16:16

Czy Niemcy mieli tajne bazy U-bootów na Antarktydzie???

Witam.
Jestem tu nowy i mam pytanie związane z niemieckim tajnym projektem "Chronos" -a właściwie o zagadnienie tajemniczego dopłynięcia do Argentyny
już po zakończeniu wojny 2 u-bootów (U-977 i U-530). Okręty te o dziwo dopłynęły z uzupełnionymi zapasami -co jest racjonalnie niemożliwe.
Fanatyczne hipotezy mówią o tajnych bazach na Antarktydzie mających związek z wymyślonym projektem "Chronos". Wielu historyków boi się mówić o projekcie "Chronos" (np Wołoszański), gdyż dotyczy UFO.
Proszę o fachową odpowiedź i obalenie bajki o projekcie "Chronos".
theZyga
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 13.000 BRT

Dołączył(a): 02.05.07, 13:50

Postprzez rico31 » 14.10.07, 11:34

Wiesz, theZyga możliwe że coś w tym jest, ale nikt ci tu nie odpowie na ten temat bo nie ma nikt na to dowodów. Ale na pewno wielu się tym interesuje lecz nie będzię się wypowiadało na ten temat, bo- zostanie albo wysmiany lub uznany za cz...a jesli zacznie wypisywac tu swoją teorie spiskową :)


Kiedy wyeliminuje się niemożliwe
wówczas to, co zostanie, bez względu na to,
jak byłoby nieprawdopodobne,
musi być prawdą.
Sir Arhur Conan Doyle
rico31
Leutnant zur See
 
Tonaż: 135.000 BRT

Dołączył(a): 20.07.05, 19:26

Postprzez theZyga » 14.10.07, 20:14

Dzięki za odpowiedź --


--poczekajmy na odważnych----
theZyga
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 13.000 BRT

Dołączył(a): 02.05.07, 13:50

Postprzez driver134 » 14.10.07, 23:10

rico31 napisał(a):Kiedy wyeliminuje się niemożliwe
wówczas to, co zostanie, bez względu na to,
jak byłoby nieprawdopodobne,
musi być prawdą.
Sir Arhur Conan Doyle

To mi coś przypomina
http://www.greendevils.pl/rozne/hyperbo ... wabia.html
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez theZyga » 15.10.07, 14:53

Prze strona...

---komiks można pisać he he---
theZyga
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 13.000 BRT

Dołączył(a): 02.05.07, 13:50

Postprzez Marriano » 15.10.07, 22:59

Tu nie ma się czego wstydzić, ani obawiać. Historia II wś nadal bogata jest w wiele znaków zapytania i tajemnic. Jeszcze bardziej niepokojące i zarazem ciekawe na swój sposób jest milczenie osób, które znają odpowiedzi na nurtujące historyków pytania. Jeśli milczą w pewnych kwestiach tzn. że "coś jest na rzeczy". Dodatkowej zagadkowości dodają również terminy odtajnienia wszystkich akt związanych z operacjami i wydarzeniami II wś.

Temat "Chronos" i Antarktydy jest ciekawy, choć na tyle nie znany i nam obcy, że pierwszym pojawiającym się pytaniem jest "czy to coś w ogóle miało miejsce?". No i po postawieniu takiego pytania kręcimy się w kółko.
Osobiście nigdy nie znalazłem żadnej sensownej strony, ani publikacji na ten temat. Oglądałem jedynie kiedyś film na google video. Był po rosyjsku, a to już wiele tłumaczy :wink:

Wydaje mi się, że mogły być takie projekty, ale nie zostały nigdy zrealizowane. Jeśli zostałyby urzeczywistnione, to na pewno ktoś (za dużą sumę $) puścił by parę z ust.
Takie jest moje zdanie na dzień dzisiejszy.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez Brodołak » 16.10.07, 08:43

Realnie patrząc na ewentualną budowę przez Niemców bazy na Antarktydzie trzeba stwierdzić, że problematyczne było by:
- dowiezienie maszyn budowalnych i surowców potrzebnych na jej budowę. Zaopatrzenia na jej dalsze funkcjonowanie (mam na myśli wykorzystanie statków).
- ukrycie tego faktu przed aliantami (nawet jeśli inwestycję rozpczęto by przed wojną),
- ewentualne zaopatrywanie bazy przez U-booty było by niby możliwe przy wykorzystaniu wszystkich okrętów typu IXD2, ale w tym wypadu należałoby liczyć się ze stratami ze strony aliantów i z tym, że przywiezione zaopatrzenie było by kroplą w morzu potrzeb dla tak dużej bazy.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez Marriano » 16.10.07, 17:02

Brodołak napisał(a):- dowiezienie maszyn budowalnych i surowców potrzebnych na jej budowę. Zaopatrzenia na jej dalsze funkcjonowanie (mam na myśli wykorzystanie statków).
- ukrycie tego faktu przed aliantami (nawet jeśli inwestycję rozpczęto by przed wojną),
- ewentualne zaopatrywanie bazy przez U-booty było by niby możliwe przy wykorzystaniu wszystkich okrętów typu IXD2, ale w tym wypadu należałoby liczyć się ze stratami ze strony aliantów i z tym, że przywiezione zaopatrzenie było by kroplą w morzu potrzeb dla tak dużej bazy.


Na tej liści należy jeszcze wspomnieć o pogodzie. Budownictwo morskie w warunkach panujących na Antarktydzie, jeśli w ogóle jest możliwe, to musiałoby być na tamte czasy Ogromnie trudne, nawet przy użyciu zmuszanych do pracy więźniów.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez theZyga » 16.10.07, 18:20

Macie racje -taka baza u-bootów to rzecz w tamtych czasach niemożliwa do
wybudowania i funkcjonowania bez wiedzy aliantów.
theZyga
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 13.000 BRT

Dołączył(a): 02.05.07, 13:50

Postprzez mac » 14.11.07, 09:09

Projekt "Chronos" nie był mitem, ale nie był też ani żdnym Vrilem, ani żadnym projektem związanym z bajkami dla niegrzecznych dzieci. Był to po prostu akcelerator jądrowy. Żeby skumać o co w tym chodzi, i poszerzyć swoją wiedzę, radzę nabrać głęboko powietrza i zmusić się do lektury tego (wg mnie arcynudnego :))) ) artykułu:

http://web.1asphost.com/ttrz/chronos.htm
mac
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 209.000 BRT

Dołączył(a): 18.12.04, 21:34
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez evan82 » 14.11.07, 11:59

Bazy na Antarktydzie to jakaś bzdura. Może niedługo dowiemy się że polecenie do skonstruowania okrętu typu XXI wydał Juliusz Cezar za doradztwem Agrypy. :lol:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez piechcik » 23.08.08, 04:42

Witam!
No to opowiem Wam bajkę 8) ...Hitler nie umarł. Przed popełnieniem samobójstwa wymyślił klonowanie. Oczywiście sklonował się i uciekł na uboocie do Antarktydy. :D Miał tam swoją tajną bazę w której wymyślano nowe technologie. Udało mu sie nawiązać kontakt z ufo... No i teraz żyje do tej pory kilkaset metrów pod lodami Antarktydy wraz se swoimi nowymi zielonymi kolegami z Marsa :D:D planuje na nowo podbój świata! Wymyślił już nowe kosmiczne technologie i latające w przestrzeni kosmicznej u booty... :D;D
piechcik
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 12.02.07, 19:55


Posty: 12 • Strona 1 z 1

Powrót do II Wojna Światowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość