1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

"Westerplatte - Załoga Śmierci" i następne części.

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 2 • Strona 1 z 1

"Westerplatte - Załoga Śmierci" i następne części.

Postprzez Korvettenkapitan » 08.01.05, 13:16

Witam.

Na pamiątkę wybuchu wojny, w polskich księgarniach ukazał się pierwszy tom tzw. Kroniki Epizodów Wojennych. Są to komiksy przedstawiające walki Polaków z Niemcami w II w.św.
Po zakończeniu "opisu obrazkowego" znajduje się informacja o wyposażeniu użytym w trakcie walk, opisy walk oraz wspomnienia walczących.
W każdym razie obie strony były przedstawione dość obiektywnie, a prawda ukazana nie była do końca taka, jaką przez wiele dziesięcioleci uczono na historii i w książkach.

Trzeba przyznać, że pierwszy tom - o Westerplatte zrobił na mnie ogromne wrażenie, mimo iż ostatni raz sięgnąłem po komiks więcej niż kilka lat temu i nie fascynuje mnie zbytnio ten rodzaj literatury.

A następny tom (komiks) będzie o ORP Orzeł.

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez Łukasz » 28.01.05, 01:02

hehe ostatnio tematyka wrzesnie jestdosc popularna w komiksie niedawno wyszedl zbior takich historyjek i zwlaszzca jedna z nich rzadzi...."Ostatni kawalerzysta" upior zabitego ulana pojawia sie na widmowym rumaku i szlachtuje szabla niemieckich zolnierzy a jego twarz brr.....swietne :D
Łukasz
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 210.000 BRT

Dołączył(a): 21.12.04, 13:50
Lokalizacja: Kraków


Posty: 2 • Strona 1 z 1

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości