1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Największe wpadki marynistyki i nie tylko...

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 2 • Strona 1 z 1

Największe wpadki marynistyki i nie tylko...

Postprzez Myszkin » 23.06.05, 11:01

Wpadłem na pomysł założenia nowego tematu po tym, jak w monumentalnym dziele znakomitego Normana zwanego Daviesem pt "Europa" przeczytałem fragment o bitwie o Atlantyk i "Bismarcku"*. Łał, pomyślałem sobie, obaczmy co on tam nagryzmolił. Czytam, czytam i oczom nie wierzę: otóż wg Normana (kto wie jaki jest polski odpowiednik tego imienia? Roman?) "Bismarck" zatonął po storpedowaniu przez angielskie okręty podwodne :shock: :? :shock: Idę więc do najbliższej umywalki, przemywam gębę zimną wodą, wracam, ale uparte literki w upartej książce dalej mówią o tych nieszczęsnych torpedach walecznych sabmarinsów. Szczęka mi opadła...


* - myśleliście pewnie, że na pomysł ten wpadłem po przeczytaniu "Szary wilk atakuje", ale nie, na szczęście tego szmatławca nawet przez sekundę w ręce nie miałem.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Korvettenkapitan » 28.06.05, 22:50

A w miniaturze morskiej o PQ-17, operacja "Rosselsprung" (wypad Tirpitza) została powstrzymana tylko dlatego, że jakiś radziecki okręt podwodny trafił Tirpitza :lol:
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem


Posty: 2 • Strona 1 z 1

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości