1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Das Boot - Uncut Version - wydania...

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 6 • Strona 1 z 1

Das Boot - Uncut Version - wydania...

Postprzez Franz96 » 01.03.07, 16:17

Mam pytanie w związku z tym wydaniem Uncut Version. Bo na rynku widzę dwa wydania:

Obrazek

Obrazek

Czy czymś te oba wydania się różnią, jeżeli chodzi o długość i taką samą liczbę scen? - źródła mówią różnie... ta wersja w "zielonym" pudle - 282 minuty w sumie. Ta nowa natomiast liczy 293 minuty. Niektóre zaś źródła podają po tyle samo minut. Jak to naprawde wygląda ? - bo mi na dodatkach nie zależy, tylko na samym filmie, czy jeden jest bardziej obcięty od drugiego, czy to jest tak samo ?. Z góry dzięki za odpowiedź.
Franz96
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 01.01.07, 15:06
Lokalizacja: Kattowitz

Postprzez Dallas » 01.03.07, 19:49

Wydaje mi się, że jak jest to wersja UNCUT, to znaczy, że obraz jest pełny, bez żadnych cięć, poprostu wersja pełna filmu. Jest kinowa wersja, reżyserska i uncut (czyli pełny materiał zremasterowany z 6 odcinkowego serialu). Co do różnic wydań, wydaje mi się, że różnica tylko tkwi w dodatkach i w wykonaniu pudełka, także podziałem na Regiony, napisy, etc. ale obraz pozostaje bez zmian. Ja posiadam film DB Uncuit Version, z pierwszego wydania (jak to ująłeś "zielone pudło", jest ekstra obraz, pełny wymiar filmu, jestem zadowolony i nie zamierzam kupować tego nowego wydania (bo po co przepłacać, za to samo), aczkolwiek jeżeli nowe wydanie Uncut wnosi lepszy obraz, dźwięk, etc - to zastanowie się poważnie nad zakupem.
Dallas
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 11.05.06, 08:38

Postprzez Jatzoo » 02.03.07, 19:42

Zielone - wersja UK, i na Europę
Czarne - wersja USA i reszta świata

Obie takie same (wersje serialowe)...

Dodatkowo: Polska - nowa czarna wersja, ale w środku jest tylko wersja reżyserska (czyli nie serialowa pełna) - nie ważne jak, ważne aby napchać sobie kieszenie naszym kosztem :(
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Franz96 » 02.03.07, 20:00

Dzięki za odpowiedź ;) Ano...to prawda, nasi dystrybutorzy w ogóle nie myślą, tylko wydawają jeszcze raz to samo na rynek. Dodatki wręcz śmieszne - bo cały materiał zerżnięty z www, jedynie to, że poprawili tłumaczenie polskie, teraz te napisy powiedzmy są już przyzwoite, to nie to co kiedyś tragedia, tłumaczem wtedy była jakaś <cenzura>, która chyba uczyła się dopiero niemieckiego. Podoba mi się plan okrętu, dołączony do pudełka, z tym, że to plan U-Boota VIIC/41.
Franz96
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 01.01.07, 15:06
Lokalizacja: Kattowitz

Postprzez Jatzoo » 02.03.07, 20:13

Franz96 - troszkę spokojniej ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Franz96 » 21.05.07, 17:34

Ma może ktoś skręcić napisy polskie do wydania DVD - Das Boot - Uncut Version ? Z góry dzięki...
Franz96
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 01.01.07, 15:06
Lokalizacja: Kattowitz


Posty: 6 • Strona 1 z 1

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość