1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 20 • Strona 1 z 1

'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Jatzoo » 01.07.16, 18:40

Sky i Bavaria Film zapowiedziały kontynuację 'Das Boota' :lol: Ma powstać 8 odcinkowy serial, którego akcja toczyć się będzie po wydarzeniach kończących pierwowzór. Budżet to 25 mln euro, a na ekranach tv ma pojawić się w 2018 roku. Obsada oraz reżyser nie zostali ujawnieni.

Więcej szczegółów dostępne tutaj: http://www.dw.com/en/classic-german-fil ... a-19349613.

Swoją drogą, biorąc pod uwagę obecny poziom kinematografii, czy to nie zbyt duże wyzwanie aby próbować stawać w szranki z taką legendą? Gdyby to robiło HBO (vide seriale pokroju 'Kompanii Braci', 'Pacyfiku' z budżetami powyżej 100 mln $), to byłbym spokojny, ale prywatna stacja telewizyjna Sky nawet w porozumieniu z Bavaria Film.. hmm...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Uapa » 02.07.16, 13:44

Nasi Ojcowie Nasze Matki kosztowały koło 2,5mln euro za odcinek. A od strony technicznej było dobrze.
Uapa
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 289.000 BRT

Dołączył(a): 21.04.05, 19:21
Lokalizacja: Alt Stettin

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez montana » 05.10.16, 11:45

jeśli mają pomysł to pieniądze nie będą grały roli ;)
montana
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 4.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.16, 11:14

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez ObltzS » 02.11.17, 14:26

Witam !

Jak niedawno pisał Jatzoo - już się zaczęły przygotowania ... więcej w linku ...
http://news.sky.com/story/german-u-boat-real-star-of-new-second-world-war-drama-11108070?dcmp=snt-sf-twitter
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Jatzoo » 02.11.17, 14:39

Niedawno... raptem ponad rok temu ;-)

Ciekawe, czy ten okręt to "nówka sztuka" czy też ten jeden co był wykorzystywany już w wielu filmach (i coś właśnie mi się wydaje, że normalnie "stacjonuje" on sobie na Malcie). A ciekawe jeszcze bardziej jest to, czy wykorzystają istniejące makiety znajdujące się w Bavaria Film Studio wraz z "wnętrzem" U-96 w skali 1:1.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez ObltzS » 03.11.17, 14:02

Witam !

Zapewne wszystko będzie zależało od budżetu - ale wykorzystają wszystkie możliwości, wszak pierwowzór zobowiązuje ... :-)
EDIT 04.11.'17 : http://www.focus.de/kultur/kino_tv/240-tonnen-schwere-replika-sky-baut-das-boot-nach-und-dreht-serie-in-la-rochelle_id_7788368.html?fbc=fb-shares
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez ObltzS » 18.08.18, 19:12

ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Gajusz Mariusz » 21.11.18, 20:50

Podrzucam zwiastun

https://www.youtube.com/watch?v=lfAKqByDEts

plus ten, kilka innych ujęć

https://www.youtube.com/watch?v=6FlNemUn78U

Pozdrawiam!
Gajusz Mariusz
Leutnant zur See
 
Tonaż: 122.000 BRT

Dołączył(a): 19.03.18, 16:32

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Jatzoo » 30.11.18, 19:58

Jeśli programy nie kłamią, to
- dziś o 21:00 jest premiera serialu na kanale Epic Drama HD (dostępny np. w kablówce UPC),
- jutro o 21:55 jest premiera serialu na kanale Polsat Viasat History (dostępny np. w kablówce UPC).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez ted » 01.12.18, 08:26

Obejrzałem pierwsze odcinki nowego Das Boot w zeszłym tygodniu. Tak na gorąco - jakie mam wrażenia. Koncepcja tego filmu jest zupełnie inna niż "starego", bo potraktowano go wielopłaszczyznowo. W dawnym filmie koncentrowano się głownie na samym patrolu wojennym. Tu mamy równocześnie pokazane co się dzieje i na "zapleczu" lądowym - w niemieckim sztabie i ukazana jest też wojna wywiadów. Są i minusiki, które dostrzegam. O ile same U-Booty prezentują się całkiem, całkiem, to sylwetki jednostek alianckich, ukazywanych w filmie, potraktowane są z lekka po macoszemu - jak na mój gust. Wszędzie bowiem widzę walczące z U-Bootami te same niszczyciele - wciąż jednego typu i na oko wyglądają na amerykańskie typu Fletcher. A przy zanurzeniu alarmowym jeden z nich nazywany jest... korwetą. Czyli jakby to "tło" to nie dla znawców takich jak my, a trochę mniej zorientowanej widowni. No bo mogliby dać więcej typów niszczycieli i korwet - zwłaszcza brytyjskich, bo one całą wojnę były obecne. A tu nawet statki handlowe (ten przynajmniej co widziałem) - to znów "Amerykanin". Nie tylko oni walczyli z U-Bootami i bądź co bądź - włączyli się do wojny dość późno, choć decydująco. Ale fabuła dość wciągająca - zobaczymy co dalej.
ted
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 06.10.13, 20:35

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez ted » 04.12.18, 01:35

Uwagi po dwóch następnych odcinkach dzisiaj - "poprawili się" w kwestii prezentowania jednostek alianckich. Atak U-Boota zatopił korwetę i rzeczywiście jej sylwetka się zgadzała (typ brytyjski). A konflikt dowódcy z podwładnymi "pachnie" mi już na milę wątkiem rodem z "Karmazynowego Przypływu". Skoro w "misji specjalnej" i wymianie jeńców zyskali teraz jeszcze jednego eks-dowódcę U-Boota, wyraźnie w planowaniu akcji przeciw wrogom bezwzględnego i mniej "honorowego", tylko patrzeć jak część załogi spróbuje "zdetronizować" dotychczasowego na drodze buntu.
ted
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 06.10.13, 20:35

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Jatzoo » 04.12.18, 14:19

Moje wrażenia są takie, że nie wiem jak ten serial traktować ;-)

Czy w jakiś sposób ma to być związane ze starym 'Das Bootem' czy jak w Misiu, jest to 'Das Boot' na miarę naszych czasów i możliwości, który garściami czerpie z książek Buchheima oraz 35-letniego klasyka?
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez ted » 14.12.18, 12:20

Jakoś te filmy starsze trzymały się realu bardziej i dlatego np. wolę "Tora, Tora Tora" od nowszego "Pearl Harbor". W nowym "Das Boot" to skakanie po różnych wątkach (lądowych i morskich) momentami drażni. Czegoś za dużo i "potrawa" nie wychodzi :) a to robią w filmach dzisiaj, jak chcą coś dodatkowego zbudować (wątki miłosne i sensacyjne) na bazie historycznego tła.
Przewidziałem bunt podobny w stylu do tego na Bounty i nawet wysadzenie za burtę dotychczasowego dowódcy tamten film przypomina. Ale nie spodziewałem się, że nowy dowódca w akcji okaże się niebezpiecznym "świrem" (można domniemywać, że dlatego akurat jego Alianci dali Niemcom na wymianę). Czy teraz należy się spodziewać, że powracając po akcji natkną się "przypadkiem" na ponton Hoffmana i pokajają się? Toby był cud nad cudy, patrząc na to jaki w naturze Atlantyk jest naprawdę "łaskawy". Dlatego mogę się w swoich przewidywaniach mylić. Jeszcze jedno co wydaje się dość nieprawdziwe, to woda, która otacza U-Boota. Wygląda momentami na spokojne jezioro i w życiu Atlantyk taki nie jest. W starym Das Boot nie ma się wrażenia podobnej fikcji - bardziej o to zadbali, przede wszystkim przy "sławnym" spotkaniu okrętu Thomsena podczas sztormu.
ted
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 06.10.13, 20:35

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez ted » 14.12.18, 22:55

No to i "czepianie się" pewnych wątków ze starego Das Boot. W "lądowanie" U-96 na dnie na 280 m przy próbie forsowania Cieśniny Gibraltarskiej jeszcze uwierzyć można, tłumacząc to opisywanym w książce i filmie manewrem U-Boota ku brzegowi i płytszym wodom. No ale jak wytłumaczyć to opadnięcie obecnego filmowego U-612 na dno poniżej 250 m na środku Atlantyku? Sami załoganci stwierdzają, że tam powinno być kilka tys. m, więc to stwierdzenie że "na czymś jednak leżymy" - czy to jednak trochę nie śmieszy? Scenarzystom zabrakło weny? Może opadli na wieloryba albo lewiatana? Raczej pomysłowość twórców filmu mi tu nieźle "leży".
ted
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 06.10.13, 20:35

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Jatzoo » 08.01.19, 09:17

Po obejrzeniu wszystkich odcinków nasuwa mi się tylko jedno podsumowanie - nowy "Das Boot" to olbrzymie rozczarowanie - przynajmniej dla mnie i moich oczekiwań :( Chyba jednak dobrze trafiłem z określeniem, że jak w "Misiu", jest to "Das Boot" na miarę naszych czasów.

I nie wiem dlaczego (tzn. wiem - żeby "jechać" na reputacji pierwowzoru) serial nazywa się "Das Boot". Jakby wyciąć wszystkie poboczne wątki, to "podwodnego" materiału z akcji na okręcie starczyłoby na góra 1-2 odcinki z 8.

PS. Tak humorystycznie kończąc - nie wiedziałem, że Brodołak to taki wzięty aktor - kto go zna w realu będzie wiedział o co chodzi ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez ted » 08.01.19, 21:28

Mnie też rozczarował. Już mi się nie chciało nawet recenzować ostatnich odcinków. Jednak te starsze filmy, trzymające się bardziej realu II wojny to coś, o czym chyba tylko można dziś pomarzyć.
ted
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 06.10.13, 20:35

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Gajusz Mariusz » 08.01.19, 22:30

Nie napalałem się, jak widzę słusznie. Ale i tak niebawem zapewne obejrzę w ramach: na bezrybiu i rak rybą. Najwyżej na odtrutkę obejrzę sobie wersję reżyserską oryginału.

Pozdrawiam!
Gajusz Mariusz
Leutnant zur See
 
Tonaż: 122.000 BRT

Dołączył(a): 19.03.18, 16:32

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Jatzoo » 09.01.19, 09:28

Na odtrutkę polecam od razu zamówić to: https://www.amazon.de/gp/product/B07J35TB8S - ja tak zrobiłem, i polecam ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Gajusz Mariusz » 14.04.19, 22:15

Obejrzałem i ja. A więc od początku: już podczas napisów mamy ujęcie z... Pacyfiku! Przelatujące nad płonących okrętem (Lexington?) Dauntless i Devastator przy kolosalnej masie ujęć z Bitwy o Atlantyk do wykorzystania już na wstępie sygnalizuje podejście twórców do rzeczywistości obrazu. Na koniec początkowych napisów mamy info że scenariusz oparty na Okręcie i Twierdzy Buchheima. Przyznaję - nie czytałem. Ciekawi mnie ile scen faktycznie pochodziło z tych książek, ale chyba z pierwszej zupełnie nic. Ok, co mamy dalej? Sceny morskie (w zanurzonym okręcie kapitan rzuca: cała naprzód! Zupełnie bez potrzeby sytuacji. Chyba chciał wyczerpać akumulatory w kilka godzin, ale to jego kolega który przejmie niebawem okręt miał skłonności samobójcze a nie on! Wymiana na środku Atlantyku. Serio? To już Hiszpanii czy Szwecji nie było?) ścigają się ze scenami lądowymi w konkurencji absurdu (trwa nalot La Rochelle więc nasza Helga Wróć! Simone wchodzi niezauważona do aresztu i pozbawia życia zatrzymaną członkinię ruchu oporu. Pozostanę trochę przy naszej bohaterce. Gdybym był człowiekiem od kastingu, także uznałbym wybór tej aktorki za jedynie możliwą opcję :D Jak już jesteśmy przy aktorach - w roli gestapowca człowiek bez twarzy z GoT. Dbający o możliwie najlepsze stosunki z Francuzami, czarujący i mega inteligentny, do tego chodzący ciągle w grafitowej koszuli pod grafitową marynarką - gdyby grał w tym samym czasie we filmie o pracowniku biurowca w czasach współczesnych - nie musiałby się przebierać w garderobie. Lizzy Caplan - lubię dziewczynę, ale jej rola była tragiczna. Wracając do naszej Helgi czyli Simone. Jest mega potrzebna podczas przesłuchań jako tłumaczka. I nie szkodzi że podczas nich zazwyczaj jest obecny francuski policjant z którym współpracuje nasz Czaruś z Gestapo i z którym ten swobodnie rozmawia... Potrzeba planów patroli na wieczór? Mówisz i masz! Nasza Simone pstryknięciem palców je zdobywa. Zresztą przemyt broni - rzecz jasna przybija na plaże w biały dzień... ). U-612. Nowy U-Boot, pierwszy rejs z nowo złożoną załogą. Czyli kto nim przypłynął z Reichu? Mamy październik-listopad 1942 a mało rozbudowany "ogród zimowy" plus pojedyncza 20-tka jak w latach 1939-1941. Mógłbym tak długo ale nie ma potrzeby. Tytuł oprócz chwytu marketingowego nie ma dla mnie żadnego wytłumaczenia. Klasyka sprzed kilkudziesięciu laty nigdy-przenigdy nie powinna być kojarzona z tą produkcją. Końcowe sceny straszą kontynuacją. Dziękuję, beze mnie.
Gajusz Mariusz
Leutnant zur See
 
Tonaż: 122.000 BRT

Dołączył(a): 19.03.18, 16:32

Re: 'Das Boot' - kontynuacja po 35 latach

Postprzez Gajusz Mariusz » 28.02.20, 23:55

Twórcy nie odpuścili i mamy zapowiedzianą kontynuację

https://www.youtube.com/watch?v=bRJFlv3UDEE
Gajusz Mariusz
Leutnant zur See
 
Tonaż: 122.000 BRT

Dołączył(a): 19.03.18, 16:32


Posty: 20 • Strona 1 z 1

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron