1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Zarzadzanie zaloga w NYGM 2.2

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 1 • Strona 1 z 1

Zarzadzanie zaloga w NYGM 2.2

Postprzez Franz Vuttke » 01.02.07, 11:07

Ostatnio troche bardziej przyjrzalem sie zarzadzaniu zaloga.
Zostalem do tego niejako zmuszony po zainstalowaniu NYGMa 2.2.
No coz po rozpoczeciu kariery zderzamy sie z brutalna rzeczywistoscia.
Dostajemy zaloge zupelnie zielona, bez zadnego doswiadczenia. Jezeli np. w takiej maszynowni pasek doswiadczenia (ten zielony) wszystkich marynarzy przydzielonych grubo przekraczal 70% to teraz okazuje sie ze ledwo _dopelza_ do 20% :shock: Co wiecej ma to swoje odzwierciedlenie w osiagach okretu. Np. na spokojnym morzu bez jednej wielkiej fali moja VII na ponad calej naprzod spokojnie osiagala 19 w porywach do 20 wezlow. A teraz z tymi zoltodziobami na dieslach ledwo wyciaga 13 wezlow. Troche mnie to zaskoczylo (na plus) oczywiscie.
Generalnie chlopaki bardziej sie mecza i nie ze wszyscy po rowno. O nie!
Ci ktorzy tyraja w maszynowni mecza sie o wiele mniej od tych, ktorzy stoja "na oku" podczas sztormowej pogody. Ale za to od tych stojacych "na oku" jeszcze bardziej wypompowuja sie chlopaki przenoszacy torpede z zewnetrznych magazynow. To zroznicowanie robi wrazenie.
Generalnie ostro podniesiono poprzeczke jezeli chodzi o zarzadzanie "zasobami" ludzkimi.
Brakuje mi w tym tylko jednej rzeczy. Otoz zdarzylo sie tak ze w okolicach Malty zaatakowala mnie catalina wczesniej naprowadzona przez dwa nieznosne Hurricane'y. Ok nic nadzwyczajnego w koncu wokol malty (pod koniec '42 to normalka) ale okazalo sie ze jeden z marynarzy obslugujacych dzialko plot mimo swojej "zielonosci" mial swietne oko i zestrzelil ta cataline. Szkoda ze program w takim przypadku nie zapamietuje nazwiska tego marynarza, zeby potem przy rozdawaniu odznaczen mozna sobie bylo sprawdzic. Mogliby cos takiego dodac, moze w modach. To by sporo ulatwialo. Zwlaszcza jezeli wziac pod uwage nieograniczone mozliwosci nadawania odznaczen w SH3Commanderze.
W tedy latwo byloby podjac decyzje komy Zelazny krzyz, a komu nie.
No coz moze kiedys... na razie pozostaje kartka i dlugopis.
Franz Vuttke
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 78.000 BRT

Dołączył(a): 26.01.07, 08:46
Lokalizacja: U-702 gdzies na Morzu Srodziemnym

Posty: 1 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron