1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

SAVE - odzysk

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 9 • Strona 1 z 1

SAVE - odzysk

Postprzez Sebek » 26.11.05, 15:20

Witam!

Chciałbym przedstawić problem z którym spotkałem się w grze Silent Hunter III - wersja polska - oryginalna, patch 1.4.
W chwili obecnej gram w trybie Kariera. Jak każdy gracz stosuję opcję SAVE GAME. Niestety na drugi dzień chcąc uruchomić grę z ostatniego wpisu zobaczyłem że wszystkie wpisy zostały usunięte. Po przejrzeniu plików zastosowałem następujące zmiany dla ostatniego zapisu gry crew_config_1.cfg - może być kilka (patrz na datę utworzenia pliku).

Ścieżka domyślna: C:\Documents and Settings\Administrator\Moje dokumenty\SH3\


Ścieżka do pliku Careers.cfg
SH3\data\cfg\Careers\Ralf\Careers.cfg

Zamiana wpisu w pliku:
Careers.cfg [CAREER 000] na [CAREER Ralf], gdzie Ralf to imię gracza w karierze.


Ścieżka do pliku crew_config_1.cfg
SH3\data\cfg\Careers\Ralf\0\crew_config_1.cfg

Zamiana wpisu w pliku:
crew_config_1.cfg wpis [CREW_MEMBER_0] Name=Adolf Carlewitz zmieniłem na [CREW_MEMBER_0] Name=Ralf

Katalog "0" zawiera zapisy stanu gry.
Jeżeli w katalogu "0" są pliki, nie kasować ich tylko zamienić powyższe wpisy.
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez shigure » 26.11.05, 19:45

Save`y pakują się automatycznie do moich dokumentów i dlatego musisz uważać
aby ich nie skasować przy okazji instalki windy.
shigure
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 21.000 BRT

Dołączył(a): 25.11.05, 08:28
Lokalizacja: szczecin

Postprzez Sebek » 26.11.05, 21:26

Na początek. Nie instalowałem Windowsa tylko zapisałem stan gry na wyższego seva'a. W ten sposób straciłem poniższe wpisy. A że miałem pliki w katalogu to je zmodyfikowałem i w ten sposób odzyskałem ostatni niewidoczny przez grę zapis z listy.
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez shigure » 27.11.05, 09:58

Ja po prostu co jakiś czas kopiuję plik z save`m i wrzucam na twardziela a to dlatego że komp potrafi czynić cuda czasami.Fakt że potem na nowo instalować trzeba.
shigure
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 21.000 BRT

Dołączył(a): 25.11.05, 08:28
Lokalizacja: szczecin

Postprzez Sebek » 03.05.06, 10:37

Mam problem. W czasie gry w misji pojedynczej wykonałem w sumie 4 zapisy. Po 3 dniach nie mogę ich odczytać, gra mi się zawiesza, a dokładnie wyrzuca mnie do Windowsa.
Co się stało?
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez The Edge » 11.05.06, 09:45

Sebek napisał(a):Mam problem. W czasie gry w misji pojedynczej wykonałem w sumie 4 zapisy. Po 3 dniach nie mogę ich odczytać, gra mi się zawiesza, a dokładnie wyrzuca mnie do Windowsa.
Co się stało?
Może w międzyczasie doinstalowałeś RUb albo Commandera albo cokolwiek, co zmieniło wersję, którą miałeś w momencie dokonywania tych 4 zapisów...?
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sebek » 11.05.06, 15:52

W grze mam tylko podstawowe mody "upiększające" - chmury, fale, słońce, dymy, eksplozje itp. Nie mam Commandera ani Rub'a.

Po zainstalowaniu gry i wrzuceniu modów nic w grze nie robiłem - to było wieki temu.

Misję w którą grałem to "Royal Supplies". Stworzył ją majama - Silent Hunter III - Nasze misje do ściągnięcia. Ściągnąłem ją 30.04.2006. Chciaż majama napisał że jest do multiplayer to nie było żadnych problemów w single. No niestety w końcu musiałem odpocząć i zrobiłem zapis gry.
Odczyt niemożliwy. A było tak pięknie.
Może rozpocznę od nowa, zapiszę i zobaczę czy sytuacja się powtórzy.

Myślę że tryb gry nie ma tu nic do rzeczy. Może to po prostu kolejny chochlik który zafundowało nam UBI i wystawia nas na kolejną próbę.
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez The Edge » 12.05.06, 09:04

Sebek napisał(a):Myślę że tryb gry nie ma tu nic do rzeczy.
...w sumie, to: co ja tam wiem o zabijaniu ;), ale: czy czasem nie jest właśnie tak, że: misja stworzona dla Multi nie posiada możliwości zapisu w ogóle i dlatego (mimo, iż komp pozwolił Ci zapisać stan) nie możesz go potem odczytać? Przecież grając z kilku nie zapisujecie chyba misji w trakcie, żeby dokończyć następnego dnia np.? Czy edytor misji posiada jakieś ustawienia na starcie, w stylu: a) misja pojedyncza, b) misja multiplayer?
Najwięcej to chyba będzie miał do powiedzenia majama, jako producent... Z czystego gdybania: mam wrażenie, że: jeżeli zapis multimisji jest w ogóle możliwy - to być może może go dokonać tylko osoba stawiająca serwer?
...tak se postrzelałem ;)
The Edge
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.06, 10:39
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sebek » 12.05.06, 17:04

Jak się nie mylę w czystej grze SH3 misje multi i single są takie same różnią się tylko ilością graczy, ale w edytorze tworzenia misji jest opcja do zaznaczenia, wyboru trybu gry - w wersji PL edytor jest w języku angielskim i nie bardzo pamiętam gdzie szukać.

Jeśli chodzi o moje zapisy to może faktycznie nie ma możliwości odczytania. Wczoraj sprawdziłem jeszcze raz tą samą misję. Wykonałem zapis w czasie gry a następnie chciałem go odczytć. Niestety grę wyrzuca do Windowsa.
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska


Posty: 9 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość