1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Polskie okręty

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 14 • Strona 1 z 1

Polskie okręty

Postprzez grallmn » 30.12.05, 22:24

Czy w SH3 są dostępne polskie jednostki "bojowe"? Spotkałem tylko kuter i merchanta. Kuter co prawda był uzbrojony, no ale bez przesady.
Mam koniec roku 1943 i w miarę rozrostu sił alianckich i powiększania się sił PMW nadal nic nie spotkałem. Przecież mieliśmy już wtedy kilka kontrtorpedowców a nawet jeden krążownik.
Wiem, że twórcy gry nie są w stanie oddać pełnych realii wojny lecz uważam, że urozmaicenie bander eskorty konwoju nieco dodałoby smaczku tej grze. A tu wciąż widzę albo herbatnika albo jankesa.
grallmn
Leutnant zur See
 
Tonaż: 157.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 22:18
Lokalizacja: Londyn

Postprzez adolf smith » 30.12.05, 23:28

jeden z użytkowników tego forum twierdzi, że ma okręt "ORP Jaskółka" tylko nie pamiętam nicka tego użytkownika... a krążownik, to niewiem, gdzie ściągnąć :?
adolf smith
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 25.000 BRT

Dołączył(a): 21.09.05, 20:45

Postprzez Chris » 31.12.05, 01:28

Orginalnie niema Polskich okretow w SH3. Ja wlasnie robie ORP Jaskolka i inne polskie okrety do SH3.
Chris
Leutnant zur See
 
Tonaż: 131.000 BRT

Dołączył(a): 06.07.05, 04:48
Lokalizacja: Chicago

Postprzez grallmn » 31.12.05, 10:14

Chris jesteś pionierem wprowadzenia polskich jednostek do SH3. Czytałem twój topic na temat tworzonych przez ciebie okrętów. Robisz kawał dobrej roboty. Czy "Jaskółka" jest już w fazie testów pod SH3? Czy możesz zamieścić jakiegoś screena z gry?
Podkreślając twój wysiłek i nieocenione poświęcenie w sprawie uwydatnienia działań PMW w SH3 chciałbym się dowiedzieć, czy masz w planach stworzenie jednego z polskich destroyer`ów, które zakończyły wojnę mając na końcie kilka spotkań z U-BOOT`ami. Jak wiesz "Jaskółka" została zbombardowana i zatopiona już 14.IX.1939r.
grallmn
Leutnant zur See
 
Tonaż: 157.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 22:18
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Chris » 31.12.05, 20:37

ORP Jaskolka jest w fazie testowania dodnaie do gry opznilo mi czas bo zaczolem konwertacje jako 3d template for SH3 z jedna sruba napedowa. Jaskolka ma jednak 2 sruby napedowe. Musilaem zmienic template co przeduzylo czas. Screenshots z gry wystawie po nowym roku. Niemam jeszcze zrobionych textures do Jaskolki ale zrobinie textures niepowinno zajac tyle czasu co nowy 3d model.

Orginalny 3d model Jaskolki byl zrobiony przez Adama Galazke do Virtual Sailor. Ja musialem naprawde sie wygimnatsykowac a zeby go dodac do SH3. Zminilemjednak jego 3d modle w pewnym sensie. Ta wersja ORP Jaskolka bedzie miec 40 bomb glebinowych zamiast min. Dodam tez druga wersje ktura bedzie miec miny lub tez w kombinacji.

Po skonczeniu ORP Jaskolka bede dodawal 2 samoloty, PZL P-11c i Losia. Potym Bede pracowal nad ORP Orzel ktury bedzie udostepniony dla gracza jako okret podwodny.

Najszybsze dodanie tymczasowe np ORP Grom czy ORP Blyskawica da sie zrobic modyfikujac juz istniejace modele. Pozniej oczywiscie zrobie cale nowe 3d modele ORP Grom i ORP Byskawica od podstaw tak Jak ORP Jaskolka zostala zrobiona.
Chris
Leutnant zur See
 
Tonaż: 131.000 BRT

Dołączył(a): 06.07.05, 04:48
Lokalizacja: Chicago

Postprzez Chris » 31.12.05, 20:52

Chcialbym dodac jeszcze ze jest mala grupa ludzi ktura to robi. Jestem ja Chris C a.k.a Orzel i Konrad a.k.a. Grom z Naval Base ktury mi pomaga w informacji historycznej jak dane techniczne itd.

Wiekszosc graczy SH3 niezdaje sobie sprawy ile to zajmuje czasu a zeby dodac nowe modele (jednostki) wiec prosze o cierpliwosc. Pracuje nad tym dodatkiem regularnie po 2 godzinny dzinnie.

Motywacja utrzymuje mnie jedna ze chce zrobic Polski dodatek do SH3 nie Amerykanski czy Niemicki tylko Polski z Polskimi jednostkami na mysli. Oczywisce napewno dodanie innych jednostek z innych krajow tez zrobie ale glowna prace nakladam na Polske i wszystko zwiazane z WW2.
Chris
Leutnant zur See
 
Tonaż: 131.000 BRT

Dołączył(a): 06.07.05, 04:48
Lokalizacja: Chicago

Postprzez VIC » 01.01.06, 12:57

Chris.
Obserwuje od pewnego czasu twe wypowiedzi i jeśli jest tak jak to opisujesz to jestem pełen uznania i szacunku dla twej i innych pracy
życzę w Nowym Roku wszystkiego najlepszego i abys dokończył to co zacząłeś bo wielu z nas to czeka a nie wielu może to zrobic , więc Siego Roku i powodzenia .
VIC
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 5.000 BRT

Dołączył(a): 03.06.05, 21:23

Re: Polskie okręty

Postprzez Myszkin » 02.01.06, 09:55

grallmn napisał(a):a tu wciąż widzę albo herbatnika albo jankesa.

Często można też spotkać eskortę Wolnych Francuzów.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Grom » 02.01.06, 11:15

Polska orginalnie posiada Hunty I i uzbrojone trawlery. Zaraz po wydaniu gry napisałem na forum Ubisoftu, oraz Subsimu. Dyskusja choć ożywiona poszła w nieporządanym kierunku i została usunięta. Nie tylko PMW została tak potraktowana. SHIII jest grą, której akcja dzieje się podczas Bitwy na Atlantyk. Dlatego nie ma się co dziwić, że więszość jednostek jest brytyjska bądź amerykańska. Fakt, że nawte te co są występują w bardzo marnej liczbie. Cóż jest to zapewne politykla Ubiosoftu, który chciał wydać SHIII jak najszybciej licząć na ewentualkne patchowanie gdy oraz modziarzy w okresie późniejszym, którzy wypełnią lukę. Tak jak kiedyś pisałem. Różnorodność jednostek w symulatorze to nie wzgląd estetyczny, one posiadały różne wyposażenie, różne systemy ASW i spotaknie z okrętem klasy Hunt I to nie to samo co spotkanie z Tribalem, czy Gromem. Niestety Ubi nie zauważa tego, że już na starcie histrycznośc i realizm gry pozostawia sobie wiele do życzenia.
Pozdarwiam
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Chris » 02.01.06, 21:00

Z Polska nikt sie naprawde nigdy nie liczyl na swiecie naprawde lub w grach. Jest to przykre zwlaszcza ze Polska byla glowna bohaterka kiedy druga wojna sie zaczela. Jak tutaj robic symulacje historyczna zeby byla gra orginalana i autentyczna bez bez udzialu Polski? Nawet jesli Polska bronila sie krutko to tak jak zrobic film bez wstepu.

W SH2 przynajmniej zrobili pierwsze misje operacja "Pekin-Peking" campaign gdzie polskie okrety uciekaja do Anglji i w krutce potym poczatek drugiej wojny swiatowej.

Jednak w SH3 nietylko Polksa ale i inne kraje nawet USA i Angljia ma tez marny zasieg jednostek noi lotnictow bylo tez zaniechane. Brakuje duzo waznych samolotow.

W kazdym razie SH3 napewno bylo robione w pospiechu widac to w kodzie gry i podczas gry.

Starcilem nadzieje dobrej gry w SH4 pewnie tez bedzie szybka nakladka i zrobinie kasy, ladna moze byc grafika ale slaba symulacja. Zawsze myslalem ze Pacyfik to powinnien byc dodatek oficjalny do orginalu a nie pelna gra. Wiec powinien byc ciagle Atlantyk plus dodatek do SH3 lub SH4 jako Pacyfik.
Chris
Leutnant zur See
 
Tonaż: 131.000 BRT

Dołączył(a): 06.07.05, 04:48
Lokalizacja: Chicago

Postprzez kk » 02.01.06, 21:22

ponowie moje pytanie chris > wiesz moze jakim programem mozna edytowac okrety? chcialbym zamienic w IX dzialo na jakis zestaw plot..
kk
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 25.000 BRT

Dołączył(a): 01.01.06, 17:44

Postprzez Chris » 03.01.06, 01:09

Normalnie edytowanie 3d modeli lub budowa nowych jest bardzo czasolchonna i skomplikowana poniewaz brak jest odpowiednich narzedzi.

Najlatwiej a zeby zmienic dzialo w type IX to w NSS_Uboat9b.eqp mozesz ten file otowrzyc w tex edytorze i zminic to

;deck mount
[Equipment 3]
NodeName=M01
LinkName=105mm_UDeck_Gun_High
StartDate=19380101
EndDate=19441231

na to

;deck mount
[Equipment 3]
NodeName=M01
LinkName=88mm_UDeck_Gun_High
StartDate=19380101
EndDate=19441231

zamiast np 105 mm dzialo bedziesz miec 88 mm z type 7b

To tylko przyklad modyfikujac eqp mozesz tez zminic tower kiosk itd. Jesli chesz zeby to dzialalo w campaign to tez trzeba modyfikowac Basic.cfg file .
Chris
Leutnant zur See
 
Tonaż: 131.000 BRT

Dołączył(a): 06.07.05, 04:48
Lokalizacja: Chicago

Postprzez kk » 06.01.06, 22:48

witam

probowalem tego ale u mnie nie ma zadnej reakjji na zmiane wpisow
kk
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 25.000 BRT

Dołączył(a): 01.01.06, 17:44

Postprzez Chris » 06.01.06, 23:58

KK zobacz topic "jak modyfikowac SH3"
Chris
Leutnant zur See
 
Tonaż: 131.000 BRT

Dołączył(a): 06.07.05, 04:48
Lokalizacja: Chicago


Posty: 14 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości