1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Patch 1.4

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 54 • Strona 1 z 31, 2, 3

Patch 1.4

Postprzez Jagdtiger » 21.06.05, 06:15

Na oficjalnym forum Ubi pojawiła się informacja o testach nowego patcha 1.4. Znaczyłoby to że jest już gotowy. Problem tyko w tym że info brzmi:
More info to follow in the coming weeks
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez kaa » 21.06.05, 07:29

two weeks be sure trust me best sim ever buehehehehehehehe
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Patrz » 21.06.05, 22:07

Patch ma być pod koniec czerwca (lub wcześniej, jesli wszystko będzie ok) ;) Mam nadzieję, że to juz ostatni patch i nie trzeba będzie więcej czekać... Moderzy wrócą do pracy. ;)
Respekt dla UBI za skuteczne zniechęcanie do tego tytułu przy pomocy patcha 1.3 i niezrobienie szybkiej poprawki.
Patrz
 

Postprzez Jagdtiger » 22.06.05, 06:20

Chyba wcześniej. Wczoraj człowiek z Ubi napisał na ich forum:
1.4 will be out soon, very very soon. Sooner than I expected
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Jagdtiger » 22.06.05, 12:59

Jest juz beta patcha 1.4 US

Lista zmian:
1. Campaign radio messages improved so that a message can have "from" and "to" fields
2. Multiplayer version changed to 1.4.
3. Fixed the bug concerning sonar ping for clients
4. Added new buildings in German bases (harbors)
5. UZO view by night was improved;
6. Navigator tells when the last waypoint was reached;
7. Customizable values for storm parameters for each U-Boat (see StormConditions entry for each uboat.cfg file);
8. Depth report only when diving (from 10 to 10 meters); Time compression will drop to 1 (if greater) when critical depth was reached;
9. Sonar new contacts are identified as merchants or warships (not as unknown contacts as in the previous patch);
10. Sonar indicator will move faster when the player is at sonar station (and clicks on the sonar dial); and now it can be dragged with the mouse;
11. Some shortcut keys will toggle between current view and the next view: radio messages (M), captain's log (K), hydrophone station (H) and radio station (R);
12. A new option was added on "Merchant/Warship/... spotted" popup window. By checking this check box (called "Set as default action") the selected action will be always performed when the situation occurs. This default action will be saved from a game to other and can be reset, during the game (when press ESC) by choosing "Options/Reset default action" from Game options;
13. Corrected several torpedo descriptions errors within the game
14. Added the P38 fighter bomber to the inventory of American forces and the campaign
15. Added the Wellington bomber to the inventory of British forces and the campaign
16. Corrected the damage model for the German Armed Merchant Cruiser
17. Increased the detonation range of star shells to 1800m
18. Changed Torpedo Momber aircraft type designation to Bomber
19. Improved the rough waters behavior of Small and Coastal Merchants
20. Sonar man - Fixed a bug where "Report on nearest contact" was not function properly
21. Sonar man - Fixed a bug where "Follow nearest contact" was not function properly
22. Dynamic campaign - Add new harbor ships and traffic, including merchants, minefields and patrols
23. Dynamic campaign - Corrected some data in the naval rooster
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Myszkin » 22.06.05, 13:10

Jagdtiger napisał(a):
15. Added the Wellington bomber to the inventory of British forces and the campaign

22. Dynamic campaign - Add new harbor ships and traffic, including merchants, minefields and patrols


Pyyycha... :D
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez grooze » 22.06.05, 16:15

Fajnie, tylko kiedy ten patch wyjdzie po polsku, bo mnie się nie chce angielski zainstalować na polskiej wersji :(.pewnie do polowy lipca sobie poczekam.
grooze
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 14.000 BRT

Dołączył(a): 16.06.05, 15:08

Postprzez Patch » 22.06.05, 16:42

Trochę długo nad tym siedzieli... ;) A rewolucji żadnych...
Patch
 

Postprzez Jagdtiger » 22.06.05, 21:29

eee tam...najważniejsze że poprawili to co spieprzyli w 1.3 :)
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Jatzoo » 22.06.05, 21:43

Tylko oznaczenie 1.4b sugeruje mi jak nic (jak już wielokrotnie o tym pisałem - moje zboczenie zawodowwe bo siedzę w podobnej dziedzinie), że bardziej by pasowało oznaczenie 1.5, ale nie chcą się przyznać, że w pierwszej wersji patcha (1.4a) był jakiś gigantyczny babol :-(
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jagdtiger » 22.06.05, 23:47

W każdym bądź razie jest już 1.4b EMEA DVD. Nie wiem tylko czy RU 1.30 się na tym zainstaluje. Jutro będę próbował chyba że ktoś wcześniej się dowie.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Jagdtiger » 23.06.05, 00:05

Na forum subsimu piszą że niestety ale Ru 1.30 się wysypuje na 1.4, trzeba znowu czekać na aktualizację Beery'ego.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Gość » 23.06.05, 13:01

Witam.

Aktualizacja modów swoją drogą......
Zakupiłem sobie oryginał z Cenegi i przyprawia mnie on o frustrację. : :evil: Otóż instalacja 1.3 lub 1.4b jest niemożliwa ze względu na odmienne (nieznane dla patch`y) wersje niektórych plików. Powstaje zatem pytanie o sens wydawania pieniędzy na polską wersję, która w stosunku do swych zachodnich odpowiedników jest expresis verbis niekompletną i okaleczoną.
Ponownie, dzięki "dobrym chęciom" wydawcy zostałem, wraz z inymi klientami, z reką w nocniku do czasu aż łaskawie zdecyduje się on na "spolszczenie" (czyt. dostosowanie) patchy do swojej wersji. Czy jest to właściwa polityka pozostawiam do przemyślenia Panom prezesom, bo jeżeli w ten sposób chcą walczyć i wygrwać z "osiłkowymi wersjami" to życzę powodzenia.

Pomyślnych łowów, kameraden!
Gość
 

Postprzez Gladius » 23.06.05, 13:06

Poprzedni post jest mojego autorstwa, z "emocji" się nie zalogowałem.

Program instalacyjny patcha pokazywał wcześniej nieznaną wersję plików tekstowych txt, obecnie przy 1.4b wywala komunikat, że nie zna wersji pliku EnglishNames.cfg w katalogu data\air. Wychodzi na to, że z każdym patchem będę "odkrywał coś nowego". :evil:
Gladius
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 20.06.05, 17:39
Lokalizacja: Ost Preussen

Postprzez Grom » 23.06.05, 13:35

Ja mam kłopot z głowy. :) Zawsze byłem zdania, że najlepij kupić wersję orginalną eng. Dobra wieść dla was jest taka, że pewnie ten patch ukaże się niedługo jak go tylko PS przetłumaczy. Nie trzeba się gorączkować
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jagdtiger » 23.06.05, 22:10

Gladius - a powiedz co według ciebie powienien zrobić polski wydawca? Wydać grę po angiesku? Nie ma problemu, tylko przygotuj sobie ponad 150 zł bo tyle gra by kosztowała po przeliczeniu na polską walutę (za granicą ok. 40$). Niektórzy wolą zaoszczędzić trochę grosza, poczekać na wydanie patchy ale zapłacić tylko 90 zł czyli prawie połowę ceny wersji zachodniej.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Gość » 24.06.05, 08:20

Hmmm

Czegoś tu nie rozumiem. Polski wydawca zakupuje prawo do wydania gry w Polsce i sam decyduje czy wyda ją po polsku czy po angielsku (oczywiście jest to objęte zawartą umową licencyjną). Wersja angielska nie wymaga dodatkowych nakładów na tłumaczenie, dosotosowanie i tp., a zatem nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów, które później miałyby odbicie w cenie. Do tego dochodzi oczywiście koszt wytłoczenia płyt. Wątpię aby polscy wydawcy zakupywali kopie gry w sklepach po cenie 40$. Przecież oni kupują prawo do wydania z kopiami po cenie hurtowej, a im więcej kopiii tym mniejsza cena sztuki. Moim skromnym zdaniem zasadniczym czynnikiem decydującym o cenie jest potencjalna liczba klientów, którzy nabędą grę. Jeżeli jest to liczba niewielka to automatycznie cena jest wyższa bo z liczby sprzedanych egzemplarzy trzeba pokryć koszt nabycia praw, przygotowania całości, ewentualnej rekalmy etc.
W tym miejscu możnaby oczywiście twierdzić, że przygotowanie polskiej wersji językowej dla Silent Hunter III zwiększy liczbę nabywców. Należy jednak zaznaczyć, iż SH3 jest specyficznym produktem przygotowanym dla dość wąskiej grupy odbiorców. Dlatego też śmiem twierdzić, że wydanie Silent Hunter III po angielsku nie zmniejszyłoby ilości sprzedanych kopii bo grę kupią tylko ci, którzy mają ochotę na coś więcej niż kolejne poziomy przechodzone za pomocą Tommigun`a.

Pozdrówka

P.S.
Dzwoniłem do Cenegi: "Patch 1.4 w polskiej wersji pownien ukazać się w przeciągu tygodnia". Mam tylko cichą nadzieję, iż nie będzie to znane z Olotrixa "be sure in two weeks".
Gość
 

Postprzez Gość » 24.06.05, 13:53

Polskie wersje umożliwiają wydawanie gier w naszym kraju po niższych cenach. Zachodni wydawcy (nie tylko :) ) zabezpieczają się w ten sposób przed kupowaniem angielskich wersji w Polsce (i innych krajach) po znacznie niższych cenach. Gdyby w Polsce Silent Hunter III wyszedł w tej cenie co teraz tylko, że w angielskiej wersji, byłaby to niezła gradka dla klientów z innych krajów europejskich i nie tylko. A tak wilk syty i owca cała. Jest to jeden z powodów dla którego lokalizuje się gry. Oczywiście głównym jest jednak to, że ludzie z natury są wygodni (żeby nie powiedzieć leniwi) i nie chce im się grać ze słownikoem w ręku (a znam wielu zapalonych graczy, którzy jakoś nie opanowali za bardzo przez lata zabawy z kompem podstaw języka angielskiego).

Osobiście radzę sobie z angielskim na tyle, że nie mam problemów w większości gier (może poza RPG, gdzie nie wszystkie niuanse łapię :cry: ), ale wolę grać w polskiej wersji. Warunek, to oczywiście w miarę szybkie wypuszczanie zlokalizowanych łat (do dwóch tygodni góra).
Gość
 

Postprzez Jagdtiger » 24.06.05, 16:34

Anonymous napisał(a):Czegoś tu nie rozumiem. Polski wydawca zakupuje prawo do wydania gry w Polsce i sam decyduje czy wyda ją po polsku czy po angielsku (oczywiście jest to objęte zawartą umową licencyjną).

Niestety tak nie jest. Zachodni wydawca wyraźnie stawia warunek, że gra musi zostać zlokalizowana aby mogła być sprzedawana po niższej niż na zachodzie cenie.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Gość » 24.06.05, 18:04

Ok, zrozumiałem, zwracam honor Panom prezesom :D
Gość
 

Postprzez Grom » 25.06.05, 07:49

Niestety tak nie jest. Zachodni wydawca wyraźnie stawia warunek, że gra musi zostać zlokalizowana aby mogła być sprzedawana po niższej niż na zachodzie cenie.

Faktycznie to cena niższa nie jest. Przynajmniej ja zapłaciłem porównywalną. A patch 1.4 doszedłszy do wniosku, że mam piracką wersję gry nie chce się zainstalować ;)
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Gość » 04.07.05, 17:16

mozna zainstalowac pirata angielskiego, załadowac patcha 1.4 angielskiego, włożyć polską płytkę DVD SH3 (oryginał) i gra ruszy z polskiej płytki :)
Gość
 

Postprzez drajwer » 06.07.05, 13:11

Nie mam pojęcia jakim cudem ale po wgraniu patcha 1.4b nagle wzrosło mi fps o połowę. Wcześniej przycinało już przy x512, a teraz momentami nawet x1024 mam ok 25 fps.

PS
Goły SH3 na Athlon 2500+, 1024 DDR, GF4 4600 Ti.
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Alex71 » 12.07.05, 14:45

Wysłałem do Cenegi zapytanie o patch 1.4 ale mi nie odpowiedzieli, wysłałem więc drugie zapytanie pisząc, że w związku z brakiem odpowiedzi ponawiam swoje zapytanie itd... i na razie cisza. Ciekawe czy odpowiedzą? A jeśli tak, to, co napiszą?
A może mała akcja. Niech każdy wyśle do nich zapytanie o ten patch to może coś wskóramy. Nie wymagam od nich zbyt wiele tylko informacji czy czekanie na patcha 1.4 ma sens czy też olali sobie ten temat.
Alex71
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 9.000 BRT

Dołączył(a): 04.07.05, 10:15

Postprzez Myszkin » 12.07.05, 15:54

Popieram inicjatywę Alexa, zaraz wyślę pytanie. Cenega...ale dziadostwo... :x
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Następna strona

Posty: 54 • Strona 1 z 31, 2, 3

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron