1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Misje - Single Player - Początkujący

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 6 • Strona 1 z 1

Misje - Single Player - Początkujący

Postprzez Tal-Rash » 11.10.05, 22:36

1. Rozpocząłem grę...
Jakoś idzie...
Mam U-Bota klacy VIIC
Przeniesiono mnie do portu Briest.
Już 4 misję zaczynam robić z tego portu i ciągle mam płynąć w kwadrat AN51.
Tak będzie zawsze bo już mnie ta sama trasa po tyle razy denerwuje.
---
2. Teraz nastepna sprawa.
Po ilu metrach uzbrajają się torpedy?
Ostatnio wywaliłem w statek z 390metrów i się od niego odbiła rykoszetem a miała zapalnik magnetyczny.
---
3. Jak jest z trafieniami?
Jeśli torpeda trafi w burtę nie pod kątem prostym ale pod bardzo ostrzym a właściwie tak że tylko się o niego otrze to jaki zapalnik ustawiać?
---
4. Kiedy ustawiać magnetyczny a kiedy udeżeniowy? Jak to się ma w praktyce?
---
5. Z działa pokładowego strzelać z pocisków przeciwpancernych czy tych ze środkiem wybuchającym?
---
6. Sytuacja:
Odległość do celu 1800m.
Torpeda T1.
Otwieram wyrzutnię.
Odległośc do celu 1799m.
Strzelam.
Następnie przełączam swobodny widok i lecę za sladem torpedy.
Myślę pieknie dostanie pięknie. Torpeda idzie w sam środek statku, udeży do pod kątem 90 stopni (kąt prosty) na głębokości 7,5m z zapalnikiem magnetycznym.
Jakieś 100m przed statkiem torpeda eksploduje nie robiąc mu żadnych uszkodzeń...
Przez 15sekund analizuję co się stało...
Torpeda trafiła w rybę która miała dużo pląb metalowych w zębach i dlatego eksplodowała?
---
7. W torpedach T1 można ustawiać ich prędkość. Jak to się ma do skuteczności ich działania?
---
Wersję gry mam 1.4b Angielską ale używam spolszczenia.
Tal-Rash
Leutnant zur See
 
Tonaż: 132.000 BRT

Dołączył(a): 11.10.05, 22:26
Lokalizacja: Piła

Postprzez dragonfly » 11.10.05, 22:50

Ad.2
300 metrów to minimalna odległość, rzadko zdarza się aby wybuchła przy 200.

Ad.3
Zapalnik uderzeniowy wybucha tylko pod kątem zbliżonym do 90 stopni. Natomiast zapalnik magnetyczny wybucha niezależnie od kąta, ale mususz ustawić głębokość torpedy POD DNEM okrętu. Standartowo ustawiam metr pod dnem. Zapalnik magnetyczny wybucha POD STĘPKĄ okrętu i powoduje poważniejsze uszkodzenia (przynajmniej w teorii). Jeśli ustawisz zapalnik magnetyczny, ale głębokość torpedy będzie mniejsza niż dno okrętu, to zapalnik zadziała tak jak uderzeniowy.

Ad.4
Zapalnika uderzeniowego używam wtedy, kiedy mam korzystną pozycję do ataku (AoB zbliżone do 90 stopni). W każdym innym przypadku używam magnetycznego. Ale podczas sztormu zapalniki magnetyczne częściej zawodzą.

Ad.5
Pociskami zapalającymi tłucze się w komin, po masztach i ogólnie w górną część okrętu. Pociski mają za zadanie wywołać pożary na pokładzie. Natomiast pociskami przeciwpancernymi najlepiej walić w burtę na linii wody. Statek sybko ją "łyka" i idzie na dno. Drobnica często tonie po kilkunastu zaledwie salwach w linię wodną.

Ad.6
Zapalniki magnetyczne były bardzo wadliwe i często przedwcześnie eksplodowały. Poza tym pamiętaj o ustawieniu odpowiedniej głębokości dla zapalnika magnetycznego - najlepiej ok. 1-2 metrów pod dnem jednostki.

Ad.7
Im mniejsza prędkość ustawiona w torpedzie, tym większy zasięg. Jednak szybką torpedę trudniej wyminąć. T1 ma napęd parowo-gazowy i bąbelki są łatwe do wykrycia.

Powodzenia!
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Tal-Rash » 12.10.05, 16:04

Mam już 16 patrol... Od 12 włącznie ciągle wysyłają mnie do AN51. To normalne???
Tal-Rash
Leutnant zur See
 
Tonaż: 132.000 BRT

Dołączył(a): 11.10.05, 22:26
Lokalizacja: Piła

Postprzez dragonfly » 12.10.05, 16:47

To conajmniej dziwne! Ale nie trzeba być przypisanym do jednego kwadratu. Wystarczy że będziesz go patrolował przez 24h, a potem możesz sobie popłynąć gdzie Ci się podoba ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Grom » 12.10.05, 17:01

dragonfly napisał(a):To conajmniej dziwne! Ale nie trzeba być przypisanym do jednego kwadratu. Wystarczy że będziesz go patrolował przez 24h, a potem możesz sobie popłynąć gdzie Ci się podoba ;)

Można też ten rozkaz zwyczajnie zignorować i płynąc gdzie się chce
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez dragonfly » 12.10.05, 17:03

Ale wtedy traci się spoko renomy...
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań


Posty: 6 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości