1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

abandon ship?

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 12 • Strona 1 z 1

abandon ship?

Postprzez noe » 12.12.05, 21:27

hejka

czy jest moze taka opcja w sh3 jak opuszczenie okretu lub moze mod ktory ja dodaje???

pozdr
noe
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 20.11.05, 11:06

Postprzez grallmn » 13.12.05, 10:19

opuścić? A po co?
Na zakupy? :-)
grallmn
Leutnant zur See
 
Tonaż: 157.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 22:18
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Myszkin » 13.12.05, 12:18

grallmn napisał(a):opuścić? A po co?
Na zakupy? :-)


Grallmn, też chciałbyś otrzymywać takie odpowiedzi na swoje pytania? Kolega ładnie zapytał i oczekuje merytorycznej odpowiedzi.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Sebek » 13.12.05, 16:50

Witam.

Wiem o co Koledze chodzi. Niestety nie spotkałem się z tego typu komendą. Wprawdzie SH3 gram od niedawna ale głównie w multi, też myślałem o takiej opcji. Gdy podczas walki okręt odnosi tak poważne uszkodzenia że nie ma już ratunku i jedyną szansą jest awaryjne wynużenie. Właśnie w tym momencie to by się przydało, być na powierzchni i się nie uratować tylko patrzeć jak bezpowrotnie okręt zanuża się w głębinach wraz z całą załogą. Tragedia.

Podczas gry właśnie w takiej sytuacji pada komenda wszyscy pod pokład - czyżby zbiorowe samobójstwo dla faceta z wąsikiem?

A swoją drogą sądzę że w grze pojedynczej to raczej nie miało by sensu.
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez arkantos » 13.12.05, 23:10

Jakie pytanie taka odpowiedź :) Szkoda, że jeszcze nie ma rozkazu " Do abordażu !!!" :) Poza tym tak gra nie jest aż tak urozmaicona ;)
arkantos
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 26.000 BRT

Dołączył(a): 29.10.05, 01:05
Lokalizacja: Kłodzko

Postprzez Pan P. » 14.12.05, 09:37

A ja wiem ze w jakims symulatorze spotkalem komende abandon ship, i nie sluzyla ona wywskakiwaniu na zakupu ani kapaniu zalogi. Zdaje sie ze byl to Comand Ace of Deep widac tam autorzy uznali ze pola silowe uniemozliwiajace w czasie rejsu opuszczenie okretu przez zaloge nie istnialo, albo nie ma pewnego poparcia w zrodlach.
Pan P.
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 27.000 BRT

Dołączył(a): 24.11.05, 10:55
Lokalizacja: Police kolo Szczecina

Postprzez grallmn » 14.12.05, 10:44

po pierwsze: NOE sory za moją poprzednią odpowiedź.
po drugie: Silent Hunter 3 jest to symulator 1 okrętu podwodnego, a nie całej flotylii. Można powiedzieć, że to ty jesteś okrętem i to w tak trudnym okresie jakim była wojna. Jeżeli podczas obławy okręt został tak uszkodzony, że tylko pozostało ci tylko wynużenie awaryjne to i tak po wynużeniu nie masz żadnych szans na ucieczkę. Więc pozostała ci niewola.
Powstaje wiele modów zwiększających realizm gry, ale mod, który w chwili zagrożenia zatopieniem "teleportuje" ciebie i twoją załogę do suchego i spokojnego portu kilka tysięcy mil dalej byłby już ogromnym przegięciem. Przecież tu chodzi o jak największe zbliżenie się do warunków panujących w czasie wojny, co za tym idzie zbliżenie do realizmu. Są mody, które w chwili śmierci usuwają ci wszystkie dotychczasowe savy i musisz zaczynać od początku. To jest dopiero real.
Kiedyś czytałem na subsim.com jak jeden koleś pytał o mod zwiększający zasięg działa pokładowego. Szukał czegoś o zasięgo dział artyleryjskich. Wyobrażacie sobie U-Boota z działem Long-Tom 155mm? Pokładu by zabrakło:-)
grallmn
Leutnant zur See
 
Tonaż: 157.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 22:18
Lokalizacja: Londyn

Postprzez zulu » 14.12.05, 14:37

I tutaj się z Tobą grallmm niezgodzę a mianowicie rozważamy hipotetyczną sytuację - płyniesz sobie spokojnie u-boocikiem a tu nagle z niebos nadlatuje herbatnik i wali w Twoją krypę małym co nie co, żeby zagmatwać sytuację dodam niech to będzie gdzieś niedaleko baz niemieckich. Oczywiście wcześniej wykonałeś zanurzenie alarmowe (albo i nie) ale w poszyciu jest dziura powodująca zatopienie okrętu. Wydajesz wtedy rozkaz o opuszczeniu okrętu (bo uszkodzenia nie rokują na dopłynięcie na jakąś mieliznę lub do bazy), dodatkowo wysłasz informację do sztabu o opuszczeniu okrętu i oczekjesz na pomoc.
Sytuacja taka jest realna tylko programiści jej nie ujeli w realizacji (może w SH4 ?)
zulu
Leutnant zur See
 
Tonaż: 113.000 BRT

Dołączył(a): 27.05.05, 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez grallmn » 14.12.05, 17:04

Owszem, tylko, że to jest tylko gra. Nie można uwzględnić wszystkiego.
Równie dobrze można oddać się do niewoli i próbować przejąć okręt nieprzyjaciela :-)
grallmn
Leutnant zur See
 
Tonaż: 157.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 22:18
Lokalizacja: Londyn

Postprzez churchill » 14.12.05, 19:01

Wogóle to słyszał ktoś kiedyś o załodze u boota która opuściła okręt i dotarła cało do macierzystej bazy, Ja osobiście nigdy nie słyszałem, zazwyczaj albo ich szlag trafiał albo trafiali do niewoli. Raczej nie było takich szczęściarzy
churchill
Leutnant zur See
 
Tonaż: 154.000 BRT

Dołączył(a): 05.10.05, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Postprzez winters » 15.12.05, 14:14

Był taki przypadek. Nie pamiętam dokładnie kiedy ale załoga jednego u-boota opuściła okręt i ewakuowała się na trzy inne. Wszyscy powrócili do bazy we Francji szczęśliwie.
winters
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 40.000 BRT

Dołączył(a): 20.11.05, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez noe » 17.12.05, 21:05

do opcji abandon ship przyzwyczailem sie z command aces of deep, w ktorego ostro pogrywalem zanim nie przesiadlem sie na sh3 :wink:

Oczywiscie chodzilo mi tylko sam fakt dostania sie do niewoli po zatopieniu okretu jak to bylo w aofd. Opcja ta dawala mozliwosc podjecia decyzji o wynurzeniu kiedy okret ma uszkodzenia nie do naprawienia co mi sie bardzo podobalo :D

Natomiast w sh3 opcje ta dodaje sh3 commander gdzie po znisczeniu okretu na powierzchni mozna wybrac opcje surrender, ktora dodaje notke do opisu dowodcy do jakiego obozu trafil i co robil po wojnie... i to mi narazie w zupelnosci wystarczy :!:
noe
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 20.11.05, 11:06


Posty: 12 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron