1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

U-Booty typu VII. Konie robocze Donitza

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 3 • Strona 1 z 1

U-Booty typu VII. Konie robocze Donitza

Postprzez nurek » 01.12.19, 20:23

Witam.
Mam pytanko. Czy ktoś nabył już tą pozycje wydaną przez wydawnictwo NapoleonV ?Nie chodzi mi w tym przypadku o treść ,lecz o szatę graficzną ,gdyż spotkałem się już z przypadkami ,że książki przez nich wydane posiadają niestety niezbyt staranne fotografie ,czy mapy .

Pozdrawiam Jacek
nurek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 6.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.18, 15:12

Re: U-Booty typu VII. Konie robocze Donitza

Postprzez Gajusz Mariusz » 04.12.19, 23:55

Witam!

Oglądałem na Targach Książki Historycznej i ów egzemplarz nie miał zauważalnych minusów. Oczywiście tam jest kilkaset zdjęć, schematów, rysunków więc wszystkiego nie widziałem. Sam nie kupuję, bo to kolejne wydanie Żelaznych rekinów Dönitza które już posiadam. Na pierwszy rzut oka dużo więcej ilustracji.

Pozdrawiam!
Gajusz Mariusz
Leutnant zur See
 
Tonaż: 122.000 BRT

Dołączył(a): 19.03.18, 16:32

Re: U-Booty typu VII. Konie robocze Donitza

Postprzez Jatzoo » 05.12.19, 08:21

Ogólnie jest dobrze bo książka wydana na dobrym papierze ale jest trochę zdjęć/grafik na których widać pikselozę (zwłaszcza kiedy konkretnie takich się szuka ;-)). Pytanie, czy to nie efekt ostatniej mody w Napoleon V na gigantyzm (książki w rozmiarze większym niż A4 - tego nie da się po prostu wygodnie czytać) i możliwe, że powiększania zdjęć do takich rozmiarów. Dodatkowo, jeśli to wznowienie 'Żelaznych rekinów Dönitza' (stary dobry format książek nadających się do czytania "do poduszki" :-)) jak pisze Mariusz, to tym bardziej materiał źródłowy mógł zostać "powiększony".

Oceniłbym na 4 do 4+ i nie traktował jako minus przy ewentualnym zakupie książki.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03


Posty: 3 • Strona 1 z 1

Powrót do II Wojna Światowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron