1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Betasom. Włoska broń podwodna w bitwie o Atlantyk(1940-1945)

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 4 • Strona 1 z 1

Betasom. Włoska broń podwodna w bitwie o Atlantyk(1940-1945)

Postprzez Baron83 » 09.08.19, 09:17

Witam,

Chciałem przedstawić książkę mojego autorstwa, którą wydałem nakładem własnym.

Tytuł: Betasom. Włoska broń podwodna w bitwie o Atlantyk (1940-1945)
Autor: Marek Sobski
Wydawnictwo: nakładem autora
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 200
ISBN: 978-83-953832-0-5

Dalsze informacje o książce, sposobach zamówienia, kilka zdjęć itd.: http://wojna-mussoliniego.pl/?p=5897

Chętnie zapoznam się z opiniami czytelników na temat mojej pracy i odpowiem na pytania merytoryczne!

Pozdrawiam,

Marek Sobski
Baron83
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 09.08.19, 09:10

Re: Betasom. Włoska broń podwodna w bitwie o Atlantyk(1940-1

Postprzez quarvus » 11.08.19, 12:58

Proponuję adminom, aby ten wątek i wątek "Regia Marina Italiana" zebrać do działu "Okręty innych Państw", zakładając nowy rozdział: Włochy.
Cały dział "Nie związane" się rozrasta niewiarygodnie, a ewentualna dyskusja nad włoskim udziałem w Bitwie o Atlantyk jest jak najbardziej "związana" z okresem i zakresem tematycznym tego forum...

Mój post, jako post techniczny na końcu można usunąć...
quarvus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 122.000 BRT

Dołączył(a): 14.12.07, 12:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Betasom. Włoska broń podwodna w bitwie o Atlantyk(1940-1

Postprzez quarvus » 26.09.19, 11:08

Podaję link do prawdopodobnie francuskiej zbiorczej (42 minuty) kroniki wojennej (komentarz wygłaszany w języku francuskim), stworzonej w oparciu o materiały niemieckie (japońskie i włoskie?). Rok: po 1942, bo Tobruk już niemiecki.

https://www.youtube.com/watch?v=eUrS1CEEWQI

2:40 - 3:25
Jednominutowy reportaż z działań włoskiego okrętu podwodnego "Barbarigo" na wodach Sierra Leone i brazylijskich (1942?) z ostrzałem z działa, wnętrzem okrętu oraz tonącym statkiem.

8:30 - 9:06
Krótki reportaż o próbach Negera (na początku na krótko facjata Doenitza).
quarvus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 122.000 BRT

Dołączył(a): 14.12.07, 12:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Betasom. Włoska broń podwodna w bitwie o Atlantyk(1940-1

Postprzez Baron83 » 25.11.19, 13:52

Witam,

Jak wrażenia z lektury? Czy nie przydarzyło się nic negatywnego? Poniżej wklejam erratę z dotychczas wychwyconymi błędami:

s. 23: W tytule tabeli jest Galuco, powinno być typ Glauco.

s. 34: W notce biograficznej Athosa Fraternale pojawia się nazwa krążownika „Tento”, powinno być „Trento”.

s. 75: Podane jest, że okręt „Morosini” wykonał patrol na wschód od Szkocji, powinno być na zachód od Szkocji.

s. 78: dwukrotnie występuje nazwa parowca „Eumaneus”, powinno być „Eumaeus” (w aneksie nr. 2, na s. 184, jest poprawna nazwa).

s. 172-173: Na s. 172. podano informację, iż oficerowie poparli rząd marszałka Badoglia, a podoficerowie i marynarze chcieli kontynuować walkę. Na kolejnej stronie postawa załogi „Giulianiego” wygląda dokładnie na odwrót. Jest to mój błąd. Wspomnianych na s. 173 sześciu oficerów i dwóch marynarzy podpisało deklarację wierności rządowi Badoglia, a nie jak podano rządowi Włoskiej Republiki Socjalnej.

s. 188: W danych dotyczących pierwszego z okrętów podano błędnie jego nazwę, jest Alessando Malaspina, powinno być Alessandro Malaspina.

W paru miejscach podobno pojawiły się zbitki kilku słów. Wśród możliwych powodów doszukuję się mojej winy, gdyż ostatnią noc przed oddaniem książki do druku czytałem ją ostatni raz, uwagę skupiając na eliminacji tzw. wdów i bękartów (a, i, w, z itp. pozostające na końcu poszczególnych linijek tekstu) i jest możliwym, że stosowanie tzw. twardej spacji spowodowało powstanie takich przypadków. Innym powodem może być działanie osób trzecich w drukarni, gdyż tytuły tabel na moim komputerze nie chciały się poprawnie zapisać i trzeba to było zrobić "ręcznie" na miejscu (stąd wspomniany Galuco na s. 23), a z powodu napiętych terminów drukarzy nie miałem już wglądu w efekt takich zmian.

Pojawiło się kilka życzliwych uwag dotyczących wyglądu zapisu nazwy, przypisów i kilku innych elementów podobnej natury. Informuję, że korzystałem z regulaminu Kagero Publishing, dla którego to wydawcy książka pierwotnie powstawała. Myślę, że najważniejszym jest, że informacje podane w całej książce są ujednolicone i czytelne. Natomiast właściwie każde wydawnictwo ma swoje wymogi redakcyjne i jako autor w pierwszej kolejności jestem zobowiązany do nich się dostosować, gdyż oszczędza to czas zespołu redakcyjnego i mój.

Książka nadal jest dostępna u mnie w cenie 57 zł, zapraszam do kontaktu poprzez e-mail: marek.sobski@.interia.eu, fan page Wojna Mussoliniego lub zakupu na Allegro: https://allegrolokalnie.pl/oferta/betas ... o-atlantyk

Ponadto Betasom można nabyć w księgarniach:

Księgarnia Odkrywcy: 55 zł (HIT! Jak sami podają. Dużemu partnerowi wolno więcej, więc tutaj książkę dostaniecie najtaniej.)
https://odk.pl/betasom-wloska-bron-podwodna...945-,42169.html

Księgarnia Stara Szuflada: 75 zł
https://www.stara-szuflada.pl/BETASOM-Wlosk...ego-vol-1-p5261

Pozdrawiam,

Marek Sobski
Baron83
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 09.08.19, 09:10


Posty: 4 • Strona 1 z 1

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości