1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Najskuteczniejsza taktyka ataku na konwój

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 5 • Strona 1 z 1

Najskuteczniejsza taktyka ataku na konwój

Postprzez dragon26734 » 22.04.10, 20:44

Pomocy! Gram już ok 4 mies. w SH3 i nadal nie opracowałem taktyki ataku na konwój z eskortą. Czy moglibyście opisać taktykę krok po kroku?
dragon26734
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 24.02.10, 17:08

Re: Najskuteczniejsza taktyka ataku na konwój

Postprzez Matey » 22.04.10, 20:50

Wszystko zależy jak liczna jest eskorta i czy atakujesz za dnia czy w nocy i wydaje mi sie ze większość z nas podchodzi do tego indywidualnie niż trzyma sie jakiegoś schematu :wink:
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Najskuteczniejsza taktyka ataku na konwój

Postprzez GMac » 23.04.10, 12:47

Nie zapominajmy o tym, że rok w którym się takich niecnych czynów dokonuje też jest ważny ;) Taktyka z 40r i taktyka z 43r jest kompletnie, inna postęp techniczny przeciwnika nie był przyjacielski dla U ;)
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Re: Najskuteczniejsza taktyka ataku na konwój

Postprzez Aleksander_PL » 31.08.12, 23:26

Jeżeli chodzi o wczesne lata, brak eskorty i dział, to na powierzchni z 500 metrów, potem działo i hejo :D
Gdy mamy eskortę, wtedy na mapie zaznaczam kierunek konwoju, wyliczam z prędkości, gdzie będzie za 4 h i na ponad całej naprzód wyprzedzam konwój z odległości aby nie widzieć eskorty, zanurzam się na tej linii na peryskopową lub głębiej, cisza na okręcie. Eskorta przednia mnie mija, wyciągam peryskop, atak, i uciekam :)
Aleksander_PL
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 8.000 BRT

Dołączył(a): 24.08.12, 17:44

Re: Najskuteczniejsza taktyka ataku na konwój

Postprzez ted » 08.10.13, 20:51

W przeszłości przy atakach na konwój nie stosowałem ataku powierzchniowego, dopóki konwój miał eskortę. Taktykę z wyminięciem konwoju i przepuszczeniem eskorty w zasadzie stosowałem podobną, wchodząc w zanurzeniu od czoła pomiędzy kolumny celując do celów najbardziej wartościowych i ustawiając się tak, by móc strzelać w statki i do przodu, i do tyłu. Aby jednak po salwie torpedowej eskorta mnie nie wykryła, wypraktykowałem z pozoru ryzykowną metodę powolnego schodzenia pod statkami "na cichej prędkości", zamiast od razu "nurkować" szybkim zanurzeniem. Taktyka była opłacalna - bardzo rzadko wtedy bywałem namierzany. Inna rzecz, że należy uwzględniać stan morza - gdy nie ma fali i jest już 1943 r. ciężko uciec eskorcie, gdy raz namierzy U-boota i stosuje także "jeże". A jeśli sami posiadamy dostępne torpedy akustyczne i eskorta nie jest tak liczna, warto się postarać, by ją zniszczyć w miarę szybko.
ted
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 06.10.13, 20:35


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron