1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

U-Booty na Oceanie Indyjskim

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 38 • Strona 1 z 21, 2

U-Booty na Oceanie Indyjskim

Postprzez kurt999 » 11.10.08, 12:03

Artykuł opowiadający histrię U-bootow na oceanie indyjskim usunięty. Oczywiście zastępy admirałow i kapitanów nawet go nie przeczytały. Dzieci zajęte jedynie gloryfikowaniem swojej żalosne tworczości i stonie wojskowe, w kóre co niektórzy tutaj wierzą. Szanowna administracjia może usunąć moje konto oczywiście mogę być też publicznei w wychlostany
Ostatnio edytowano 13.10.08, 14:37 przez kurt999, łącznie edytowano 3 razy
kurt999
 

Postprzez Jatzoo » 12.10.08, 18:43

Czy to jakiś żart czy bezczelność na całego?

http://ubootwaffe.eu.interia.pl/lamp.html
http://www.ubootwaffe.pl/artykuly/athenia.html

Brytyjski statek pasażerski Athenia kursujący między Wielką Brytanią a Kanadą wyszedł w kolejny rejs z Glasgow 1 września 1939 roku. Chociaż brytyjskie radio podało informację o wkroczeniu wojsk niemieckich do Polski, to jednak nastroje wśród pasażerów były spokojne, większość z nich stanowili Kanadyjczycy i Amerykanie, oraz Brytyjczycy i Irlandczycy – dalecy od myśli o możliwości wybuchu wojny.

i
Brytyjski statek pasażerski Athenia kursujący między Wielką Brytanią a Kanadą wyszedł w kolejny rejs z Glasgow 1 września 1939 roku. Chociaż brytyjskie radio podało informację o wkroczeniu wojsk niemieckich do Polski, to jednak nastroje wśród pasażerów były spokojne, większość z nich stanowili Kanadyjczycy i Amerykanie, oraz Brytyjczycy i Irlandczycy – dalecy od myśli o możliwości wybuchu wojny.


I tu rodzą się pytania... Dlaczego tak doświadczony dowódca (Lemp patrolował wody Hiszpanii w czasie trwającej tam wojny domowej) jakim był popełnił taki poważny błąd? Czy rzeczywiście istniały przesłanki by zaatakować bez ostrzeżenia niezidentyfikowany dokładnie statek, mimo, że istniały wyraźne rozkazy z dowództwa?

i
I tu rodzą się pytania...

Dlaczego tak doświadczony dowódca (Lemp patrolował wody Hiszpanii w czasie trwającej tam wojny domowej) jakim był popełnił taki poważny błąd? Czy rzeczywiście istniały przesłanki by zaatakować bez ostrzeżenia niezidentyfikowany dokładnie statek, mimo, że istniały wyraźne rozkazy z dowództwa?



kurt999, skoro robisz sobie reklamę (nie wspominam już, że nie tutaj jest miejsce ku temu) - to odpowiesz mi na pytanie, kto jest autorem w/w tekstu????

Pozostałe artykuły też tak na żywca wziąłeś bez pytania się o zgodę???

PS. Mógłbyś chociaż w galerii zmienić kolejność zdjęć - a nie tak na łatwiznę.....
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: U-booty na oceanie indyjskim

Postprzez Myszkin » 12.10.08, 18:58

kurt999 napisał(a):Zapraszam na http://ubootwaffe.eu.interia.pl/


1) A cóż to za badziewie? Pani od informatyki dała ci jakieś zadanie domowe dla klasy szóstej szkoły podstawowej?

2) Jako szóstoklasista powinieneś już chyba wiedzieć, że kradzież to rzecz zła.

3) I jeszcze reklamę tu sobie zrobiłeś...leków rano nie wziąłeś czy co?
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Re: U-booty na oceanie indyjskim

Postprzez Jatzoo » 12.10.08, 19:09

Myszkin napisał(a):
2) Jako szóstoklasista powinieneś już chyba wiedzieć, że kradzież to rzecz zła.


Stanę w obronie wieku niejakiego kurt999 - no chyba, że w wieku 24 lat nadal 6 klasa?

Sorry, nerwy mi puszczają jak taką bezczelność widzę...

Człowieku, tyle lat na karku - a zero przyzwoitości......
(chyba, że ta fota i podany wiek to też ściema?)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: U-booty na oceanie indyjskim

Postprzez kurt999 » 12.10.08, 19:45

Jeżeli ktoś z was potrafil by czytac. W co zaczełem wątpić to by zobaczył źrodła na końcu i autora no może powinno być czerwoną czcionką by jakiś palant się dowartościował z wyrazami szcunku :D kurt999
kurt999
 

Postprzez dragonfly » 12.10.08, 20:23

Zarzucasz nam nieumiejętność czytania, a tymczasem sam piszesz kwiatki pokroju "zaczęłem" zamiast "zacząłem", "potrafił by" zamiast "potrafiłby".
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez ObltzS » 12.10.08, 20:47

Witam !
Mała uwaga od - jak napisano - "jakiegoś palanta, który ma się dowartościować". Prawdopodobnie wszyscy nimi jesteśmy, ponieważ nie zauważamy drobnej różnicy
Pozwolę sobie na skreślenie tej uwagi czcionką w kolorze czerwonym - zgodnie z sugestią podaną przez kurta999 :

Tekst o Atheni, zamieszczony na tej witrynie [www.ubootwaffe.pl] w podstronie "Artykuły" :
http://www.ubootwaffe.pl/artykuly/athenia.html
i dane o autorce :
Autor: Monika Ł.
28.05.2002


Zatem przyjmując kryteria i sugestie kurta999, autorka w/w artykułu, Monika Ł. popełniła plagiat pisząc swój tekst w 2002 r., natomiast kurt999 nie, zakładając swoją stronę grubo po roku 2002.
Poza tym ta telepatia - jak wytłumaczyć dziwne upodobanie do tych samych źródeł i autorów ?
Tylko czy palanty potrafią zarówno dostrzec jak i zrozumieć tę niewielką różnicę ?
Wątpię.


P.S. O ile kurt999 jeszcze tu zagląda, polecam w ramach tzw. luźnej lektury : http://www.ubootwaffe.pl/forum/viewtopic.php?t=1679
Prawdopodobnie kurt999 nie jest taką pierwszą osobą w necie ...
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: U-booty na oceanie indyjskim

Postprzez Jatzoo » 12.10.08, 21:05

kurt999 napisał(a):Jeżeli ktoś z was potrafil by czytac. W co zaczełem wątpić to by zobaczył źrodła na końcu i autora no może powinno być czerwoną czcionką by jakiś palant się dowartościował z wyrazami szcunku :D kurt999


Może powinienem zrobić ankietę kto co widział, bo mój firefox w ogóle nie wyświetlał żadnych autorów (ale za to końcowe 'Na podstawie' pięknie zawierało wszystkie wykorzystane w tekście źródła) no ale cóż - teraz wprowadzasz pewnie poprawki bo strona już 'w budowie'...

No i dlaczego zaktualizowałeś swój profil użytkownika, zlikwidowałeś link do swojej strony i zmieniłeś maila? Czyżbyś wstydził się swojego dziecka i bał naszych maili?


PS. Ale muszę przyznać, że w jednym tekście jako źródło (nie wiem komu go ukradłeś) był link do ubootwaffe.pl/artykuly - ale chyba źródeł nawet nie czytałeś przy wklejaniu kradzionego tekstu na swoją stronę skoro ją tutaj i tak reklamowałeś...

PS2. Pamiętaj, że jest coś takiego w google jak lokalna kopia strony na serwerze... i nawet jej usunięcie nie sprawi, że zniknie z sieci :P

PS3. http://www.mojageneracja.pl/3261034 :PPPPPPPPPPPPPPPPPP
Pamiętaj by i tutaj zblokować, dodać autora oryginału, i nadal nam wmawiać, że niby takowy był podany.....
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: U-booty na oceanie indyjskim

Postprzez kurt999 » 12.10.08, 22:29

urzekła mnie wasza historia. Elita społeczna po gimnazjum pozazdrościć. Idźcie do własnej piaskownicy, zabierać zabawki ja was tu nie chcę :wink:
kurt999
 

Postprzez dragonfly » 12.10.08, 22:57

Brakuje Ci argumentów, więc zaczynasz wszystkich obrażać? Wnioskuję o bana i kotwicę w plecy ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Jatzoo » 13.10.08, 06:58

Człowieku.. dodanie adresu mojej strony do 'Na podstawie' nie oznacza, że masz od razu pozwolenie na publikację ukradzionych tekstów..

Czy Ty na prawdę nie wiesz co to jest ochrona prawa autorskiego???
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez ObltzS » 13.10.08, 07:16

Witam !
Inauguracja kurta999 na tej stronie to było prawdziwe "wejście smoka", prawdopodobnie nasz brak entuzjazmu i zachwytu dla kolejnego "tekstu źródłowego" z reklamowanej strony minął się zapewne tak z oczekiwaniami jak i wyobrażeniami kurta, no cóż, taka czasem bywa proza życia ...

P.S.
A kurtowi polecam książkę B. Miśkiewicza "Wstęp do bdań historycznych" - na jej podstawie po kroku opanuje sztukę pisania artykułów, rozpraw, sposobu i metod wykorzystywania różnorodnych źródeł itp., itd.
To naprawdę wysoce pouczająca lektura.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: U-booty na oceanie indyjskim

Postprzez driver134 » 13.10.08, 12:15

kurt999 napisał(a):ja was tu nie chcę :wink:

I to powiedział to user zarządowi
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 13.10.08, 12:39

Jak się nazywa najpopularniejsza piracka broń? - Kopia ;-)


PS. A reszta w odpowiednim ku temu dziale ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez kurt999 » 13.10.08, 14:38

Artykuł opowiadający histrię U-bootow na oceanie indyjskim usunięty. Oczywiście zastępy admirałow i kapitanów nawet go nie przeczytały. Dzieci zajęte jedynie gloryfikowaniem swojej żalosne tworczości i stonie wojskowe, w kóre co niektórzy tutaj wierzą. Szanowna administracjia może usunąć moje konto oczywiście mogę być też publicznei w wychlostany
kurt999
 

Postprzez Myszkin » 14.10.08, 16:51

kurt999 napisał(a):swojej żalosne tworczości i stonie wojskowe, w kóre co niektórzy tutaj wierzą. Szanowna administracjia może usunąć moje konto oczywiście mogę być też publicznei w wychlostany


Hihi, zarzucasz nam brak wykształcenia a piszesz jak półanalfabeta.
Co to są te "stonie wojskowe"? "Kóre"? Może chodziło ci o kurę?

A o interpunkcji w ogóle słyszałeś?

Rozwaliłeś mnie tym zdaniem, cytuję: "Elita społeczna po gimnazjum pozazdrościć." To zdanie czytane jednym tchem wygląda jak nadany do BdU meldunek - człowieku, nie pisz morsem, pamiętaj o interpunkcji!
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez dragonfly » 14.10.08, 17:10

Nie dajcie się wciągać w pyskówkę. Niech Jatzoo zbanuje złodzieja i będzie po sprawie. A Miśkiewicza tez polecam, bo miałem go na studiach jako obowiązkową lekturę.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez ObltzS » 19.10.08, 15:56

Witam !
kurt napisał :
Artykuł opowiadający histrię U-bootow na oceanie indyjskim usunięty. Oczywiście zastępy admirałow i kapitanów nawet go nie przeczytały. Dzieci zajęte jedynie gloryfikowaniem swojej żalosne tworczości i stonie wojskowe, w kóre co niektórzy tutaj wierzą. Szanowna administracjia może usunąć moje konto oczywiście mogę być też publicznei w wychlostany

Przeczytały, przeczytały - ale tutaj, na forum, raczej nie pisujemy artykułów, gdyż to nie miejsce na takową twórczość, od publikacji takich tekstów są periodyki i magazyny [te o charakterze popularnym jaki fachowym].
A tekst o kilkudziesięciu zdaniach trudno zakwalifikować do miana lub rangi artykułu - nikt zresztą z nas nigdy swoich tekstów tak tutaj nie określał - kurt zatem jest prekursorem. To zresztą nie był artykuł o historii U-Bootów na O. Indyjskim, lecz jedynie skromne zasygnalizowanie niektórych zagadnień wiążących się z tym tematem.
Tylko dziwne jest to, że osoba uznająca się za dorosłą i wykształconą, bez żadnej żenady i wstydu najnormalniej w świecie "rżnie żywcem" jak zasugerował kurt "żałosną twórczość dzieciaków" - co zatem to może oznaczać : albo dorosły jest tak mierny albo dzieciaki takie dobre, bo jak inaczej to sensownie wytłumaczyć ?
P.S. Na Miśkiewiczu wychowało się już kilknaście pokoleń roczników studentów historii, kształcąc i doskonaląc swój własny warsztat badawczy i ogólnie metodologię badań historycznych - także i kurtowi to by nie zaszkodziło ... wspólnie z dragonfly serdecznie polecamy tę lekturę !
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 03.11.08, 17:29

Pod nowym adresem: http://secretsofwar.eu.interia.pl/

Ponieważ szanowny panie Złodzieju nadal nie chcesz usunąć strony z sieci, otrzymany od Interii wniosek o wszczęcie postępowania sądowego został podpisany i odesłany...

Do zobaczenia w sądzie?
..dobrze, że to nie ja będę ponosił koszta rozprawy.......
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez ObltzS » 03.11.08, 20:04

Witam !
I słusznie - tak trzymać !
A wszystkim zainteresowanych tą "wybitną stroną" polecam "Księgę Gości" - te wpisy wprost "rozwalają" chyba każdego czytającego, kto zatem ma ochotę na zdrowy śmiech, niech otwiera ową "Ksiegę".
P.S. Tylko z rozpędu nie wpisujcie tam podobnych bredni !!! Tylko poważne uwagi !!!
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 03.11.08, 20:28

I tak wpisy są moderowane... bo jakimś dziwnym trafem, wszystkie moje na temat złodziejskiej zawartości strony szybko zniknęły...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez pefu » 04.11.08, 15:58

Jatzoo napisał(a):I tak wpisy są moderowane... bo jakimś dziwnym trafem, wszystkie moje na temat złodziejskiej zawartości strony szybko zniknęły...


A pewnie, że te czaty są moderowane :) Takie uroki dużych komercyjnych portali.
pefu
Oberfähnrich zur See
Oberfähnrich zur See
Vip User
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 22.07.05, 08:33
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ObltzS » 05.11.08, 20:09

Witam !
Z tymi wpisami do owej "Księgi", jak podał Jatzoo :
I tak wpisy są moderowane... bo jakimś dziwnym trafem, wszystkie moje na temat złodziejskiej zawartości strony szybko zniknęły...

to prawie jak w teorii Darwina - dobór, czyli ... selekcja naturalna :D
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: U-Booty na Oceanie Indyjskim

Postprzez quarvus » 25.03.10, 19:39

Wiem, że topic został założony w związku z inną okazją - z perspektywy czasu dość komiczną - ale postanowiłem się dopisać z pytaniem zagadką, taką na marginesie, bo tytuł topicu się zgadza... Otóż historia wygląda tak:

Byłem niedawno na zebraniu Towarzystwa Genealogiczno-Heraldycznego w Poznaniu, na którym pokazano nowozelandzki (!) film dokumentalny o 733 polskich sierotach z Syberii wywiezionych przez Andersa, które spędziły młodość na terenie Wyspy Północnej. W filmie opisano ciekawy incydent, wspominany przez kilkoro świadków. Sieroty z opiekunami zostały wywiezione z Iranu, gdzie znajdowały się pod osobistą opieką szaha, jesienią 1944 roku na okręcie wojennym USS "General Randall". Był to transportowiec, pełniący chyba funkcje okrętu sztabowego, ale na pełnych prawach okrętu marynarki wojennej USA (widziałem na filmie). W jaki sposób załatwiono jego użycie - nie wiem, myślę że załatwiał to rząd Nowej Zelandii. Rejs przebiegł na trasie Abadan - Bombaj - Wellington. O eskorcie brak danych. Gdzieś w trasie (myślę, że już po wypłynięciu z Bombaju, ale mogło to być nawet na Morzu Tasmana) jakiś wrogi okręt podwodny (świadkowie nawet nie próbują go identyfikować, czy niemiecki, czy japoński) wystrzelił torpedę/dwie torpedy, które zostały zauważone przez dzieci i załogę "Randalla". Transportowiec wykonał manewr uniku i torpedy nie trafiły, ale większość dzieci to do dziś wspomina - taka to trauma była...

Czy ktoś się może pokusi o sprawdzenie tej informacji pod kątem udziału u-boota? Jest to tylko ciekawostka, ale dość niesamowita...

Na zakończenie dodam, że ponad 700 z tych sierot zostało na stałe w Nowej Zelandii i tworzy tam polonię do dziś, nieliczne wróciły najczęściej z powodu odnalezienia się rodziców w Polsce po wojnie.
quarvus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 122.000 BRT

Dołączył(a): 14.12.07, 12:07
Lokalizacja: Poznań


Następna strona

Posty: 38 • Strona 1 z 21, 2

Powrót do II Wojna Światowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron