1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Wyrzutnie Torped

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS, SnakeDoc

Posty: 5 • Strona 1 z 1

Wyrzutnie Torped

Postprzez piotr.kubiak.bst » 27.06.13, 21:31

Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum, więc z góry przepraszam, jeżeli ktoś już o tym pisał. Przygotowuje się do zrobienia modelu u-boot'a typ VIIC (U-96) w skali 1/72. Posiadam plany modelarskie, kilka innych rysunków, ściągniętych z internetu, jednak uważam ze to mało, więc nadal zbieram dokumentację. Obecnie zastanawiam się nad wyrzutniami torped a dokładnie o tym jak są zamykane, jeżeli chodzi o przód, to jest to ładnie wyjaśnione na tej stronie, ale dojść mało mówi się o wyrzutni rufowej, czy też posiada pokrywę zewnętrzną i klapy w kadłubie lekkim, czy tylko pokrywę? Czy ktoś może mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania?
Pozdrawiam - Piotr
piotr.kubiak.bst
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 7.000 BRT

Dołączył(a): 27.06.13, 11:54

Re: Wyrzutnie Torped

Postprzez SnakeDoc » 08.07.13, 08:24

Cześć,

zerknij na kilka postów z tego wątku znakomitego forum Accurate Model Parts:
http://models.rokket.biz/index.php?topi ... 68#msg7668

Nie wiem czy widziałeś rysunek z "Vom Original Zum Modell - U-Boot Typ VII" (kiepski skan w załączniku).

Jeżeli masz jakieś pytania - to pisz śmiało, coś razem się zawsze wymyśli.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Wyrzutnie Torped

Postprzez piotr.kubiak.bst » 13.07.13, 16:58

Hej!
Jeszcze raz wielkie dzięki. Sprawdzę to forum, do którego dałeś link, widzę że jest tam kilka fajnych rzeczy, chociaż po angielsku, więc trochę czasu zajmie mi rozszyfrowanie kilku rzeczy, ale dam sobie jakość radę. Jakbyś posiadać jeszcze podobne rysunki szczegółów, tak jak z tą wyrzutnią to byłbym wdzięczny. Na przykład, czy masz coś, na temat wyrzutni przedniej - otwieranie pokrywy zewnętrznej i włazów ochronnych?

Raz jeszcze podaję swojego e-mail'a: piotr.kubiak.bst@interia.pl

Pozdrawiam
Piotr
piotr.kubiak.bst
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 7.000 BRT

Dołączył(a): 27.06.13, 11:54

Re: Wyrzutnie Torped

Postprzez SnakeDoc » 15.07.13, 08:25

Załączam zdjęcie U 228, gdzie widoczne są otwarte pokrywy ochronne wyrzutni.
W jaki sposób połączone były z pokrywami zewnętrznymi wyrzutni ilustruje schemat. Pokrywa wyrzutni posiadała ramię 14, które połączone było z pokrywą ochronną przy pomocy prowadnicy 15. Pokrywa wyrzutni otwierając się w kierunku podłużnej linii okrętu pociągała za sobą pokrywę ochronną.

Załączam również zdjęcia przednich pokryw wyrzutni torpedowych na U 505, gdzie trochę lepiej widoczne są szczegóły. Co prawda, tam mechanizm otwierania pokryw ochronnych jest troszkę inny - ramię łączące pokrywę zewnętrzną wyrzutni z pokrywą ochronną jest połączone w jednym miejscu (nie ma prowadnicy), a cała pokrywa ochronna po prostu przesuwa się w kierunku dziobu.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Wyrzutnie Torped

Postprzez piotr.kubiak.bst » 15.07.13, 20:23

Hej!
Dzięki serdeczne za zdjęcia, rysunek i wyjaśnienie. Z tych planów modelarskich, które ja posiadam (MODELARZ 11/2000) wynika, że pokrywy otwierają się tak jak na U228 - do środka, więc tak będę musiał wykonać model.

Pozdrawiam
Piotr
piotr.kubiak.bst
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 7.000 BRT

Dołączył(a): 27.06.13, 11:54


Posty: 5 • Strona 1 z 1

Powrót do Konstrukcja kadłuba i wyposażenie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron