1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

U-Boot 3D

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS, SnakeDoc

Posty: 7 • Strona 1 z 1

U-Boot 3D

Postprzez Noob.Is.In.Game » 24.05.10, 17:06

Cześć jestem tutaj nowy i mam bardzo małą wiedzę o okrętach podwodnych ;/ Dlatego chciałbym was prosić o pomoc w stworzeniu U-Bota 3D. Dokładnie w programie AutoCAD. Albo może ktoś ma jakiś gotowy projekt? Bardzo byłbym wdzięczny.

Na początku chciałbym prosić o pomoc w wyborze najłatwiejszego U-Bota z konstrukcji zewnętrznej. Nie muszę robić wnętrza jedynie kadłub z zewnątrz.
A następnie wszystkie możliwe wymiary jakie znacie z rysunkami technicznymi :) oczywiście najlepiej tajne rysunki techniczne konstruktorów u-bota :P

A to jest projekt na ocenę celującą z przedmiotu informatycznego z mojej szkoły.
Noob.Is.In.Game
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.10, 16:36

Re: U-Boot 3D

Postprzez ObltzS » 24.05.10, 20:54

Cześć Noob !

Propopnuję się uzbroić w cierpliwość - w tym roku ma się ukazać wydanie o typie VII C w formie 3D. To informacja z pewnego źródła - nic więcej nie mogę tymczasem napisać. Proponuję śledzić dział "Nie związane ... - Nowości i zapowiedzi ..." - tam pojawi się informacja o czasie wydania tego opracowania.

Najmniej skomplikowanym kształtem do opracowania byłby dla Ciebie typ II - skorzystaj z googli i wrzuć hasło U-Boot type II, powinieneś znaleźć trochę pomocnego materiału ...

A to jest projekt na ocenę celującą z przedmiotu informatycznego z mojej szkoły.

Jeśli to ma być końcowa ocena kończącego się roku szkolnego, to ... jak mawiają najstarsi górale : rychło wczas :)
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: U-Boot 3D

Postprzez Noob.Is.In.Game » 25.05.10, 15:10

nie musi być to projekt bardzo dokładny aby odwzorowywał kształt u-boota więc nie będzie problemu z jego zrobieniem w ciągu paru dni jedynie potrzebuję wymiarów bo inaczej nie będę w stanie tego zrobić
Noob.Is.In.Game
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.10, 16:36

Re: U-Boot 3D

Postprzez SnakeDoc » 25.05.10, 17:41

ObltzS napisał(a):Najmniej skomplikowanym kształtem do opracowania byłby dla Ciebie typ II - skorzystaj z googli i wrzuć hasło U-Boot type II, powinieneś znaleźć trochę pomocnego materiału ...


Tutaj pozwolę sobie się nie zgodzić - trochę prostszy będzie typ XXIII ;)

Schematy do znalezienia np. na stronie u-historia.com
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: U-Boot 3D

Postprzez ObltzS » 26.05.10, 19:21

Witam !

Napisałem :
w tym roku ma się ukazać wydanie o typie VII C w formie 3D

ażeby nie być gołosłownym :
http://sklep.kagero.pl/product_info.php?cPath=38_108&products_id=818
co prawda, data dodania - lipiec 2008 - ale finał już blisko ... [sugerowana cena też przyjemna :) ]
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: U-Boot 3D

Postprzez Jatzoo » 26.05.10, 21:01

ObltzS napisał(a):Witam !

Napisałem :
w tym roku ma się ukazać wydanie o typie VII C w formie 3D

ażeby nie być gołosłownym :
http://sklep.kagero.pl/product_info.php?cPath=38_108&products_id=818
co prawda, data dodania - lipiec 2008 - ale finał już blisko ... [sugerowana cena też przyjemna :) ]


Czy jesteś pewny ObltzS że to o to chodzi? Ta pozycja (nie miałem jej nigdy w ręku zaznaczam) - podobno wyszła właśnie w 2008 roku, i szybko znikła ze względu na masę błędów w niej zawartych (przynajmniej tak słyszałem).

W czerwcu (prawdopodobnie) ma się pojawić zupełnie nowa pozycja 3D - nie wiem czy mogę cokolwiek więcej napisać (bo już tak mogę dostać po głowie, że za dużo napisałem) ale na poziomie o wiele wiele większym niż to co podałeś (inni autorzy, którzy gwarantują fachowość pozycji).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: U-Boot 3D

Postprzez ObltzS » 27.05.10, 12:06

Witam !

W czerwcu (prawdopodobnie) ma się pojawić zupełnie nowa pozycja 3D - nie wiem czy mogę cokolwiek więcej napisać (bo już tak mogę dostać po głowie, że za dużo napisałem) ale na poziomie o wiele wiele większym niż to co podałeś (inni autorzy, którzy gwarantują fachowość pozycji).


Dokładnie - a już miałem sposobność co nieco zapoznać się z nowym materiałem ... :D
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa


Posty: 7 • Strona 1 z 1

Powrót do Konstrukcja kadłuba i wyposażenie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron