1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Boje meteo

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS, SnakeDoc

Posty: 1 • Strona 1 z 1

Boje meteo

Postprzez Pitt35 » 15.08.06, 15:44

Jak wiadomo U-Booty czasami stawiały boje meteo. Czy wiecie może jak taka boja działała? Trochę jest o niej w książce o typie VII naszego kolegi z forum. Zainteresowało mnie to dlatego że znalazłem ciekawy artykuł od tym adresem:

http://wiadomosci.onet.pl/1350717,1292,kioskart.html

i jest tam taki fragment:

"Do tego dochodził uzupełniający system lokowanych na wodach północnych automatycznych sond meteorologicznych, prawdziwych majstersztyków myśli technicznej. Rozmieszczane na dnie morskim przez okręty Kriegsmarine i samoloty Luftwaffe, wypływały o wyznaczonej godzinie, wypuszczając balony z aparaturą pomiarową, by po pobraniu danych automatycznie przesłać je drogą radiową do stacji odbiorczych Wehrmachtu, a następnie ponownie zniknąć w głębinie. Alianci wypłacali wysokie nagrody rybakom za wyłowienie takich sond."

Czy faktycznie one tak działały czy to fantazja autora? Dotychczas sądziłem że po prostu taka boja pływała przez pewien określony czas nadając meldunki meteo a później ulegała samolikwidacji. A tu autor twierdzi coś zupełnie dla mnie nowego.
Pitt35
Leutnant zur See
 
Tonaż: 161.000 BRT

Dołączył(a): 31.10.05, 23:13

Posty: 1 • Strona 1 z 1

Powrót do Inne zagadnienia



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron