1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

PETYCJA - Zamykają muzeum z U-534.

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 43 • Strona 1 z 21, 2

PETYCJA - Zamykają muzeum z U-534.

Postprzez Grom » 04.02.06, 08:15

Panowie sprawa jest superważna. Niekótrzy z Was wiedzą inni nie. Władze miasta zamykają muzeum gdzie obecnie stoi U-534, ponieważ chcą wybudować mieszkania. Dyrekcja Muzeum prosi pomoc w formie petycji. Nie ważne gdzie kto mieszka ważne by jak najwięcej osób napisało i wysłało petycję do National Thrust. Link e-petycji poniżej
http://mylostoppos.com/petition/forms/form1.html

A oto dlaczego:


"Hopes sink for future of U-boat

The German U-boat has been at Birkenhead for nine years
The future of one of Merseyside's most popular maritime attractions is in doubt because its home is needed for a car park.
The Historic Warships Collection at Birkenhead has to relocate because flats are being developed nearby.

Most of the collection can be moved, but there is no room for the biggest attraction - the only World War II German U boat recovered from the sea.

The boat is one of only one of four left in the world.

The old grain warehouses near the boat are being redeveloped into flats, with the berth area becoming a car park.


The area will be a car park when the warehouses are redeveloped

The warships' trust says losing the U-boat, which has been there for nine years, puts a question mark over its whole future.

Wally Bennett, of the warships' trust, said: "We have been informed that the U-boat will not be accommodated and as a consequence, that will impact on our income and the future sustainability of the trust."

Wirral Council leases the land for the trust from the Mersey Docks Company and has found a new home for the other vessels just along the dock.

All the ships have to be moved by February next year."
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez tigers96 » 04.02.06, 23:06

chetnie się do tego przyłączę, ale niestety nie znam jezyka, władam tylko ojczystm :(
tigers96
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 21.000 BRT

Dołączył(a): 24.11.05, 00:44
Lokalizacja: Festung Breslau

Postprzez Grom » 05.02.06, 11:34

W polach wystarczy wpisac, że sie nie zgadzasz z przeniesieniem muzeum. Może byc po Polsku. Podać swój prawdziwy adress, imię nazwisko itd.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Sebek » 05.02.06, 13:53

Ok. Wysłane. Czas pokaże czy nasze głosy odniosły skutek.
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Brodołak » 05.02.06, 15:25

Wysłane, mam nadzieję, że te petycje pomogą zachować muzeum.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez tobruk » 05.02.06, 15:30

Grom -> wstaw tu treść w jęz ang to będzie można wklejać i będzie to wyglądało normalniej, patrząc z punktu widzenia odbiorcy
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Myszkin » 06.02.06, 09:08

Po kliknięciu na link można skopiować tekst petycji, która tam się znajduje, zaczynającej się od słów: "I, the undersigned,..."
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Grom » 06.02.06, 12:23

Ja napisałem coś takiego:

I undersigned below disagree with closing down of the museum Historic Warships at Birkenhead in Liverpool docks, and movement to different location where is no place for U-534. It is unique exposition and belong to all the people mankind as proof of heroism every sailors from all the nations that participated in Batlle of Atlantic during World War 2. New location have no room for one of four around the world still existing ex german submarines from that time.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez amigo » 19.03.06, 13:50

Witam
dotarła do mnie niepotwierdzona wiadomość, że planuje sie przeniesienie z Laboe U-995 ( do Hamburga ????), a na to miejsce ma zostać postawiony " jakiś inny " u-boot- czyżby to miało związek z zamiarem przejęcia U- 534 z W.B. ???
pozdr
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez tobruk » 06.09.06, 23:09

Grom a jak sytuacja wygląda obecnie?
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Jatzoo » 07.09.06, 07:48

Podobno wystawiowiony jest na sprzedaż.... jakaś zrzutka? ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Grom » 12.09.06, 00:23

tobruk napisał(a):Grom a jak sytuacja wygląda obecnie?

Zdjęcia, które robiłem na miejscu w czerwcu niestety nie wyszły. Obraz był tragiczny, okręt stał na kei obok byłego muzeum, któro już zamieniło się w plac budowy. Podstawa działka 20 mm leżała wśród budowlanych odpadów. Sam okręt był otoczony siatką ze wszystkich stron. Chciałem podejść jak najbliżej ponieważ od ulicy dzielił go dystans jakichś 200 m. Przesadziłem parkan z ostrzeżeniami o zakazie wchodzenia. Nie zdąrzyłem nawet dojść do okrętu kiedy przyjechał patrol policji. By ratować swoją skórę musiałem udać, że nie rozumiem ni w ząb po angielsku. Skończyło się reprymendą i telefonem do pracy.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

PETYCJA - Zamykają muzeum z U-534.

Postprzez ObltzS » 12.09.06, 11:16

Witaj Gromie !
Czyżby Tommies nie rozumieli powagi sytuacji - prowadzić roboty budowlane obok tak istotnej substancji zabytkowej [jeden z nielicznych oryginalnych ezgemplarzy] to prawie zbrodnia - podejrzewam, że przykrycie siatką - jak piszesz - nie stanowi żadengo poważnego zabezpieczenia [kurz, drobiny piachu, pyłu itp. rzeczy] na pewno nie wyjdą na dobre trmu "staruszkowi".
A może to celowe działania i forma "zemsty po latach"? :( Raczej nie należałoby ich o to podejrzewać - niech poczytają sobie fragmenty wspomnień swego byłego premiera WC z jakim szacunkiem pisał o U-Bootach [podobnie oficjalny historyk RN - S. Roskill].
Czyżby w tym na wskroś wyspiarkim narodzie, zabrakło szacunku dla tego, co nierozerwalnie wiaże się także z ich własną historią - historią BoA, która jest przecież wspólną historią kilkunastu państw ?
Jak wytłumaczą fakt ewentualnego skasowania [oby do tego nigdy nie doszło] tego egzemplarza przed opinią światową - czy będa mieli na tyle wyobraźni, jak swego czasu Norwegowie, którzy przekazali Niemcom po wojnie wycofany ze swoich sił morskich egzemplarz U-Boota [patrz książka : A. Cremer, U-333].
Dziękujemy Gromie za relację, jeśli nie sprawi to Tobie kłopotu, to zamieść od czasu do czasu info co dzieje się z U-534. Tu w kraju nie mamy takich możliwości, by posiadac na ten temat aktualną wiedzę, zatem liczymy na Twoją życzliwość.
Pozdrowiena Gromie !
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Grom » 16.12.06, 17:41

Witajcie Panowie.
Słowo się kiedyś rzekło. Obiecałem pokazać Wam jak wyglądał teren muzeum w Birkenhead gdzie stał U - 534. Okazało się, że to nie ja schrzaniłem zdjęcia tylko ktoś mi w domu to wmówił bo zaginął film. Ku mojej radości sprawczyni ostatnio zaniosła całą masę filmów do wywołania i odnalzazły się całkiem niezłe zdjęcia z terenu byłego muzeum "Historic Warships at Birkenhead". Obrazy mogą być ciut denerwujące dlatego uprasza się nerwowych o wyłączenie monitorów. Mnie osobiście do dziś serce się kraja jak to widzę.

1 zdjęcie przedstawia byłą bramę wjazdową do muzeum jak widać kiedy tam byłem prace przy budowie o wiele bardziej cennego dla ludzkości parkingu były w pełni i szły wartko. ( 2 angoli pałętało się przy łopatach trzeci udawał, że koparka się zepsuła )
Obrazek
2 Nie muszę chyba wyjaśniać co to za element okrętu sobie błogo leżał porzucony przy ogrodzeniu
Obrazek
3 Tutaj mamy barkę desantową weterankę lądowania w Normandii, a obok spoczywa konstrukcja po, której kroczyłem na pokład U-534 zwiedzając muzuem w maju 2005.
Obrazek
4 Panorama. To zdjęcie natchnęlo mnie by przejść przez ogrodzenie co też uczyniłem w kilka minut później. Jednak daleko od tamtego czarnego auta nie odszedłem, zjawiła się POLICE i muisałem udawać, że nie rozumiem po angielsku.
Obrazek
Zdjęcia przedstawiają obraz błogosławionej ignorancji
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez ubootkrieg » 16.03.07, 14:31

.......................mam łzy w oczch kiedy to widzę to jest SZCZYT!!!!!!!!!! już wiem czemu nie lubię tych angielskich #&*#@$%&!!!!..............
ubootkrieg
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 7.000 BRT

Dołączył(a): 12.03.07, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grom » 09.07.07, 06:20

Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jatzoo » 27.08.07, 19:23

Kolejna petycja: http://www.atlantik-pirat.com/U-534page.htm

..tylko czy to coś da jak idzie o kasę? :-(
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Adi Cherryson » 27.08.07, 20:16

Zawsze warto podpisać. ;-)
Adi Cherryson
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 71.000 BRT

Dołączył(a): 09.01.06, 18:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Matey » 28.08.07, 09:53

im nas wiecej tym lepiej :) ale jesli chodzi o kase i to napewno spora to widze to w czarnych kolorach :(
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Grom » 31.12.07, 19:15

http://www.merseyferries.co.uk/u534/index.aspx
Zobaczcie jaką przyszłość wymyślili dla tego okrętu.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez evan82 » 31.12.07, 19:42

Co to ma być? Ej, potną go na kawałki? To jak z utworu muzycznego stworzyć dwa osobne! Jak z jednego obrazu malarskiego po przecięciu eksponować jako dwa inne! To jest dno. (sztuka czy myśl nowoczesna?)
Mogliby nam dać, ale czy u nas....
Naprawdę nie wiem.
Powinno sie ocalać relikty historii, czy techniki.
Powiem Kolegom. Lepiej prezentuje się cały zardzewiały, niż odnowiony i pocięty. :cry:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grom » 31.12.07, 20:01

Dear Sir/Madam

The fate You have prepared for this unique submarine is absolute a disaster. I dont know who have got this idea but as a matter of fact this is not attraction, this is horrible. As a good example please compare Your idea wth USA solution for U - 505 similar size vessel
http://www.msichicago.org/exhibit/U505/index.html

I do write this e-mail to show You my disaggrement with such a barbarian act.

Drogi Panie/Pani

Los jak pezygotowaliście temu unikatowemu okrętowie podwodnemu jest nieszczęściem. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł, faktem jest, że to nie atrakcja, to jest straszne. Jako dobry przykład proszę porównać Wasz pomysł z rozwiązaniem z USA dla U 505 okrętu o podobnych rozmiarach
http://www.msichicago.org/exhibit/U505/index.html

Piszę ten e-mail by okazać Wam to, że niezgadzam się z takim barbarzyństwem.

To wysłałem do:
info@merseyferries.co.uk
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez evan82 » 31.12.07, 20:09

Zgadzam się, ale jeżeli w grę wchodzą pieniądze to można się już tylko modlić, lub wysłać im podobna wiadomość.
Znam na tyle angielski że jak trochę posiedzę to może także coś wyślę. :wink:
Mam tylko pytanie, czy to adres firmy która chce zagospodarować teren, czy byłego muzeum?
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Grom » 31.12.07, 20:24

To jest firma przewozowa, która chce go postawić w takim stanie obo terminalu promowego. czy oni go posiadają czy nie tego nie wiem, ale napewno rbią to za zgodą Liverpool City Concuil
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jatzoo » 31.12.07, 20:25

Moim zdaniem, i tak nie jest źle (biorąc pod uwagę, że mógł pójść na żyletki) - cieszmy się, że w ogóle coś zostało - lepszy rydz niż nic :-\
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Następna strona

Posty: 43 • Strona 1 z 21, 2

Powrót do Okres powojenny



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron