1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

U-3519 Typ XXI

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 1 • Strona 1 z 1

U-3519 Typ XXI

Postprzez Brodołak » 29.04.07, 13:35

U-3519 Typ XXI

Stocznia: F.Schichau GmbH, Danzig
Nr zamówienia: 1664
Zamówienie: 06.11.1943
Położenie stępki: 19.09.1944
Wodowanie: 23.11.1944
Wcielenie do służby: 06.01.1945
Nr pocztowy: M 49 699

Przebieg służby:
06.01.1945 - 15.02.1945 - 8 Flotylla U-bootów, Danzig (szkolenie załogi)
16.02.1945 - 02.03.1945 - 5 Flotylla U-bootów, Kiel (szkolenie załogi)
02.03.1945 - Zatonął na minach na północ od Warnemünde (pozycja 54.11N, 12.05E)

Dowódcy:
06.01.1945 - 02.03.1945 - KL Richard von Harpe

Odbyte patrole bojowe: 0

Zatopione/uszkodzone statki handlowe: 0/0

Zatopione/uszkodzone okręty wojenne: 0/0

W dniu 2 marca 1943 roku podczas powrotu z rejsu szkoleniowego U 3519 wszedł na brytyjskie miny postawione przez samoloty RAF-u. Na skutek eksplozji i gwałtownego zatonięcia okrętu, uratowało się tylko 3 członków załogi reszta - 75 osób zginęła.

Członkowie załogi U 3519 uratowani w dniu 02.03.1945 (W kolejności alfabetycznej):
1.-3.) ?

Członkowie załogi U 3519 polegli w dniu 02.03.1945 (W kolejności alfabetycznej):
1.) Adam Max (MaschMt) 07.11.1920
2.) Arndt Karl-Heinz (Lt.z.S)
3.) Baumann Willi (MtrOGfr) 14.05.1924
4.) Becker Hermann (MaschGfr) 25.07.1925
5.) Bollmann Alfred (MaschOGfr)
6.) Brendel Walter-Richard-Paul (BtsMt) 25.02.1922
7.) Brillinger Fritz (MtrHGfr) 23.09.1921
8.) Brenner ? (MaschOGfr)
9.) Bundschuh Herbert (MaschGfr) 12.08.1924
10.) Corcillius Willi (MaschMt) 20.02.1923
11.) Dannmeyer Hein (OMaschMt)
12.) Deichsel Joachim (OLt.ing) 06.08.1922
13.) Dörge Heinrich (MtrOGfr) 21.07.1923
14.) Dressler Werner (MaschOGfr) 07.06.1925
15.) Emmerich Werner (MechOGfr) 07.09.1924
16.) Epp Walter (MaschGfr) 03.09.1925
17.) Fassbender Hans (MaschGfr) 09.04.1926
18.) Förster Gerhard (OMechMt) 22.01.1921
19.) Fuchs ? (MaschMt)
20.) Gloger Ernst (MtrGfr) 01.03.1926
21.) Habath Anton (FkOGfr) 08.06.1924
22.) Harpe von Richard (KpLt) 06.08.1917, entry 1937b
23.) Heiduck Werner (MechGfr) 27.10.1925
24.) Henschker Rudolf (BtsMt) 08.12.1919
25.) Herrmann Otto (MaschMt) 01.07.1922
26.) Hintsche Gerhard (MtrOGfr) 24.10.1923
27.) Kiehne Helmut (MechGfr) 02.10.1925
28.) Köhler Ernst (MaschMt) 23.01.1921
29.) Kraatz Heinz (Lt.ing.d.R)
30.) Krause Kurt (MaschOGfr) 10.01.1924
31.) Krautschneider Johann (Mtr) 16.04.1923
32.) Leonhardt Kurt (OBtsMt) 13.01.1920 odznaczenia: DKiG.26.07.44
33.) Lobe Wolfgang (OLt.z.S) 04.10.1921
34.) Mayr Ernst (FkOGfr) 16.01.1925
35.) Mente Rolf (MaschOGfr)
36.) Miersch Wilhelm (MaschMt)
37.) Nargoni Heinz (FkOGfr)
38.) Noffke Karl (MaschOGfr)
39.) Paul Walter (MaschOGfr)
40.) Pfeiffer Alfred (MaschGfr)
41.) Plath Otto (OFkMt)
42.) Ritsert Franz (KpLt)
43.) Ritter Adalbert (MaschOGfr)
44.) Rudolphi Andreas (OmaschMt)
45.) Scheier Erich (OMaschMt)
46.) Scheler Franz (MtrOGfr)
47.) Schleer Leo (MaschOGfr)
48.) Schmidt Erich (OmaschMt)
49.) Schmidt Hermann (MaschGfr)
50.) Schmidt (MaschOGfr)
51.) Schöps Willi (OStrm), odznaczenia: DKiG. 12.02.44
52.) Schötzig Fritz (OMaschMt)
53.) Schuberth Gerhard (MaschMt)
54.) Schuhmann Ewald (MaschMt)
55.) Seidel Kurt (MtrOGfr)
56.) Spachmann Karl (MtrOGfr)
57.) Stangrecki Heinrich (FkOGfr)
58.) Stolz Alfred (MechOGfr)
59.) Walter Paul (SanMt)
60.) Wangerow Günther (MaschGfr)
61.) Weippert Traugott (MtrOGfr)
62.) Wille Johann (OMaschMt)
63.) Witt Karl (OFkMt)
64.) Wysotzki Kurt (MtrOGfr)
65.) Zepter Karl-Heinz (MaschOGfr)
66.) Ziller Gerhard (MtrOGfr)
67.-75) ?

Bibliografia:
http://uboat.net
http://www.ubootwaffe.net
http://www.wlb-stuttgart.de/seekrieg/chronik.htm
Blair Clay "Hitlera Wojna U-bootów" tom II
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.769.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Posty: 1 • Strona 1 z 1

Powrót do Typ XXI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron