U-1065 Typ VIIC/41
Posty: 1
• Strona 1 z 1
U-1065 Typ VIIC/41
U 1065 Typ VIIC/41
Stocznia: F.Krupp Germaniawerft AG, Kiel-Gaarden
Numer zamówienia: 702
Zamówienie: 14.10.1941
Położenie stępki: 23.09.1943
Wodowanie: 03.08.1944
Wcielenie do służby: 23.09.1944
Numer pocztowy: M 43 832
Przebieg służby:
23.09.1944 - 01.04.1945 - 5 Flotylla U-bootów, Kiel (szkolenie załogi)
01.04.1945 - 09.04.1945 - 5 Flotylla U-bootów, Kiel (okręt bojowy)
09.04.1945 -Zatopiony na północny-zachód od Geteborga (pozycja 57.48N; 11.26E) przez brytyjskie myśliwce Mosquito z 143 i 235 Sqn RAF.
Dowódcy:
23.09.1944 - 09.04.1945 - OL Johannes Panitz
Liczba patroli: 1
Zatopione/uszkodzone statki handlowe: 0/0
Zatopione/uszkodzone okręty wojenne: 0/0
Pod koniec stycznia U 1065 ewakuował z bazy w Pillau do Warnemünde 16 rannych.
Patrol 1 (04.04.1945 - 09.04.1945)
04.04. U 1065 pod dowództwem Johannesa Panitza wypłynął z bazy w Kiel, by zgodnie z rozkazem atakować nieprzyjacielską żeglugę u wybrzeży Wysp Brytyjskich. W dniu 9 kwietnia płynący na powierzchni okręt Johannesa Panicza został zaatakowany na północny-zachód od Geteborga i zatopiony rakietami i ogniem z działek pokładowych przez brytyjskie myśliwce Mosquito ze 143 i 235 Sqn RAF. Cała załoga U 1065 zginęła.
Członkowie załogi U 1065 polegli w dniu 09.04.1945 (W kolejności alfabetycznej):
1.) Balte Günter (MtrOGfr) 06.05.1924
2.) Bandau Friedrich (MaschMt) 10.01.1923
3.) Beyerndorf Theodor-Richard (MtrOGfr) 12.08.1924
4.) Bombach Herbert-Franz (FkOGfr) 28.03.1925
5.) Bückemeyer Wilhelm (MaschOGfr) 28.05.1922
6.) Cyriacks Heinz (MaschGfr) 13.02.1925
7.) Drawert Günter (MechMt) 26.11.1922
8.) Ficke Adolf (MtrOGfr) 05.06.1925
9.) Fluche Paul-Otto-Hermann (MtrGfr) 01.07.1925
10.) Freiberger Bruno (MtrOGfr) 08.02.1925
11.) Geier Wilhelm-Leonhard (OMasch) 22.12.1918
12.) Gelzleichter Egon (MtrGfr) 01.08.1924
13.) Götze Horst (MaschGfr) 24.10.1925
14.) Hansen Christian (StOStrm) 29.04.1913
15.) Hantelmann Wilhelm (MtrGfr) 16.11.1925
16.) Held Klemens (MaschGfr) 27.08.1925
17.) Hofheinz Gerhard (MaschGfr) 10.08.1925
18.) Huhle Günter (MechGfr) 25.05.1926
19.) Janz Ferdinand (BtsMt) 04.07.1921
20.) Kandler Wolfgang (FkOGfr) 17.11.1924
21.) Korff Helmut (MaschMt) 02.10.1921
22.) Kühnel Walter (MaschMt) 27.12.1922
23.) Laumann Kurt (MtrGfr) 25.11.1925
24.) Mohr Eberhard (OLt.z.S) 19.04.1923
25.) Morgenroth Fritz (MaschGfr) 15.04.1925
26.) Neitzel Willi (MaschGfr) 28.11.1925
27.) Neumann Gerhard (FkGfr) 18.02.1926
28.) Panitz Johannes (OLt.z.S.d.R) 14.08.1913, Entry VIII/1937
29.) Pfafferott Hans-Günter (OLt.z.S) 16.06.1923, Crew of V/1941
30.) Pöws Reinhold (MaschOGfr) 30.09.1922
31.) Rosendahl Werner (FkMt) 18.05.1921
32.) Rothert Bernhard (OBtsMt) 29.01.1919
33.) Rücker Wolfgang (MaschGfr) 15.09.1925
34.) Schillinger Ludwig (MaschGfr) 28.12.1925
35.) Schmidt Wilhelm (OStrm) 18.08.1917
36.) Schönborner Heinrich (BtsMt) 12.12.1921
37.) Schröder Hermann (SanMt) 11.11.1920
38.) Schultz Paul (OMasch) 25.01.1918
39.) Siebert Gerhard (MaschMt) 11.02.1923
40.) Sommnitz Karl-Heinz (MaschMt) 10.04.1923
41.) Thielemann Rolf (Lt.ing) 13.07.1924
42.) Thiesfeld Willi (MtrOGfr) 03.04.1924
43.) Urban Rolf (OLt.ing) 26.05.1916
44.) Walzer Clemens (MtrOGfr) 18.07.1925
45.) Wilke Helmut (MechGfr) 10.10.1926
Bibliografia:
http://uboat.net
www.ubootwaffe.net
http://www.wlb-stuttgart.de/seekrieg/chronik2.htm
Blair Clay - Hitlera Wojna U-bootów tom I i II
Federowicz Przemysław - U-booty typu VII. Triumf i klęska cz 2
Stocznia: F.Krupp Germaniawerft AG, Kiel-Gaarden
Numer zamówienia: 702
Zamówienie: 14.10.1941
Położenie stępki: 23.09.1943
Wodowanie: 03.08.1944
Wcielenie do służby: 23.09.1944
Numer pocztowy: M 43 832
Przebieg służby:
23.09.1944 - 01.04.1945 - 5 Flotylla U-bootów, Kiel (szkolenie załogi)
01.04.1945 - 09.04.1945 - 5 Flotylla U-bootów, Kiel (okręt bojowy)
09.04.1945 -Zatopiony na północny-zachód od Geteborga (pozycja 57.48N; 11.26E) przez brytyjskie myśliwce Mosquito z 143 i 235 Sqn RAF.
Dowódcy:
23.09.1944 - 09.04.1945 - OL Johannes Panitz
Liczba patroli: 1
Zatopione/uszkodzone statki handlowe: 0/0
Zatopione/uszkodzone okręty wojenne: 0/0
Pod koniec stycznia U 1065 ewakuował z bazy w Pillau do Warnemünde 16 rannych.
Patrol 1 (04.04.1945 - 09.04.1945)
04.04. U 1065 pod dowództwem Johannesa Panitza wypłynął z bazy w Kiel, by zgodnie z rozkazem atakować nieprzyjacielską żeglugę u wybrzeży Wysp Brytyjskich. W dniu 9 kwietnia płynący na powierzchni okręt Johannesa Panicza został zaatakowany na północny-zachód od Geteborga i zatopiony rakietami i ogniem z działek pokładowych przez brytyjskie myśliwce Mosquito ze 143 i 235 Sqn RAF. Cała załoga U 1065 zginęła.
Członkowie załogi U 1065 polegli w dniu 09.04.1945 (W kolejności alfabetycznej):
1.) Balte Günter (MtrOGfr) 06.05.1924
2.) Bandau Friedrich (MaschMt) 10.01.1923
3.) Beyerndorf Theodor-Richard (MtrOGfr) 12.08.1924
4.) Bombach Herbert-Franz (FkOGfr) 28.03.1925
5.) Bückemeyer Wilhelm (MaschOGfr) 28.05.1922
6.) Cyriacks Heinz (MaschGfr) 13.02.1925
7.) Drawert Günter (MechMt) 26.11.1922
8.) Ficke Adolf (MtrOGfr) 05.06.1925
9.) Fluche Paul-Otto-Hermann (MtrGfr) 01.07.1925
10.) Freiberger Bruno (MtrOGfr) 08.02.1925
11.) Geier Wilhelm-Leonhard (OMasch) 22.12.1918
12.) Gelzleichter Egon (MtrGfr) 01.08.1924
13.) Götze Horst (MaschGfr) 24.10.1925
14.) Hansen Christian (StOStrm) 29.04.1913
15.) Hantelmann Wilhelm (MtrGfr) 16.11.1925
16.) Held Klemens (MaschGfr) 27.08.1925
17.) Hofheinz Gerhard (MaschGfr) 10.08.1925
18.) Huhle Günter (MechGfr) 25.05.1926
19.) Janz Ferdinand (BtsMt) 04.07.1921
20.) Kandler Wolfgang (FkOGfr) 17.11.1924
21.) Korff Helmut (MaschMt) 02.10.1921
22.) Kühnel Walter (MaschMt) 27.12.1922
23.) Laumann Kurt (MtrGfr) 25.11.1925
24.) Mohr Eberhard (OLt.z.S) 19.04.1923
25.) Morgenroth Fritz (MaschGfr) 15.04.1925
26.) Neitzel Willi (MaschGfr) 28.11.1925
27.) Neumann Gerhard (FkGfr) 18.02.1926
28.) Panitz Johannes (OLt.z.S.d.R) 14.08.1913, Entry VIII/1937
29.) Pfafferott Hans-Günter (OLt.z.S) 16.06.1923, Crew of V/1941
30.) Pöws Reinhold (MaschOGfr) 30.09.1922
31.) Rosendahl Werner (FkMt) 18.05.1921
32.) Rothert Bernhard (OBtsMt) 29.01.1919
33.) Rücker Wolfgang (MaschGfr) 15.09.1925
34.) Schillinger Ludwig (MaschGfr) 28.12.1925
35.) Schmidt Wilhelm (OStrm) 18.08.1917
36.) Schönborner Heinrich (BtsMt) 12.12.1921
37.) Schröder Hermann (SanMt) 11.11.1920
38.) Schultz Paul (OMasch) 25.01.1918
39.) Siebert Gerhard (MaschMt) 11.02.1923
40.) Sommnitz Karl-Heinz (MaschMt) 10.04.1923
41.) Thielemann Rolf (Lt.ing) 13.07.1924
42.) Thiesfeld Willi (MtrOGfr) 03.04.1924
43.) Urban Rolf (OLt.ing) 26.05.1916
44.) Walzer Clemens (MtrOGfr) 18.07.1925
45.) Wilke Helmut (MechGfr) 10.10.1926
Bibliografia:
http://uboat.net
www.ubootwaffe.net
http://www.wlb-stuttgart.de/seekrieg/chronik2.htm
Blair Clay - Hitlera Wojna U-bootów tom I i II
Federowicz Przemysław - U-booty typu VII. Triumf i klęska cz 2
- Brodołak
- Admiral
- Tonaż: 1.770.000 BRT
- Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
- Lokalizacja: Piastów
Posty: 1
• Strona 1 z 1
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości