1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Forum i co dalej

Moderator: Jatzoo

Posty: 105 • Strona 2 z 51, 2, 3, 4, 5

Postprzez Heinrich » 23.02.06, 19:46

[quote="tobruk"]
Jeśli chodzi o model to też musisz liczyć tylko na siebie.
Niestety, mimo że w dziale modele:są dość dokładne opisy budowy,
nie czuję się na siłach sprostać takiemu wyzwaniu. A może znalazłby się ktoś, kto zrobiłby dla mnie coś takiego, ewentualnie pomógl. Kasiory nie poskąpię.

Jatzo, masz u mnie co najmniej browara. Wydrukowałem sobie plany miasta i myślę że bez trudu trafię. Jestem właśnie b. ciekawy U- XXI.
Ten typ okrętu mógł przesądzić losy wojny, gdyby został wprowadzony wcześniej. Jestem właśnie po lekturze, w której współczesne autorytety
w dziedzinie strategii wojskowej i analitycy historyczni z różnych krajów, są w zasadzie zgodni co do opini, że tylko kilka błędów Adolfa, przesądziło o przegraniu wojny. Największym było niezdobycie Anglii, co należało bezapelacyjnie zrobić, przed wojną z rusami. Co do typu U- XXI, to okręt ten był w stanie rzucić albion na kolana, gdyby został wprowadzony prędzej. A mógł, bo techologia jego produkcji była już opracowana w 43 r.
Donitz postawił na ilość, chociaż typ VII był już przestarzały. Praktyka wojenna jednak dowodzi że wygrywa się jakością. Podobna historia z samolotami. Zamiast myśliwca Me 110 bf, należało postawić na odrzutowe, które też już byli w stanie produkować prędzej. Nie wspomnę o V2, bo to też podobna sprawa.
Trochę mnie poniosło, ale już wracam do tematu.
Szkoda że nie pomyśleliście o jakiejś konkretnej formie dzialalności. Będę się starał Was do tego namawiać. Jeżeli jak widzę jest nas spora grupka, która po akcjach propagandowych może się powiększyć, to aż się prosi aby założyć jakąś scentralizowaną organizację, stowarzyszenie, klub, czy jak tam zwał. Wybrać jakiś zarzad, który będzie planował, zbierał skladki, organizował itd. No ale aby do tego doszło należalo by się spotkać i to obgadać. Myślę że dobrym miejscem byłaby Łódż, ze względu na centralne polożenie. Oferuję załatwić tam lokal, jeżeli będzie akces do takiego spotkania. Termin do uzgodnienia,
Czas wyjść z peryskopowej do wynurzenia.
Mam też pomysł na pewne działanie. Otóż niektórzy dowódcy U- bootów
urodzili się i wychowali na terenach dzisiejszej Polski. Otóż okazuje się że do dzisiaj można trafić na ich krewnych, którzy nadal tam mieszkają.
Przez przypadek ( niestety było to około 5 lat temu), spotkałem krewnego
Wernera Czygana (U - 118). Niestety wówczas jeszcze mnie to nie hajcowało i nie nawiązałem z nim kontaktu. Szkoda. Bo miał dużo do powiedzenia i sporo zdjęć. Ale gdyby pójść tym tropem i poszperać trochę
w internecie, może trafimy jeszcze na jakiś ślad.
Wydaje mi się że jest jeszcze dużo innych możliwośći poszerzania naszych zainteresowań i propagowania podwodniactwa. Jest też inny czynnik, który wymaga w naszym kraju odmitologizowania. Otóż propaganda aliancka , a póniej i socjalistyczna uporczywie lansowała U - booty jako zbrodnicze i bezlitosne narzędzia mordu, strzelające do rozbitków i topiące wszystko co pływało. To nie jest prawda, chociaż jest faktem że kilka takich przypadków było. Ale każda wojna ma ciemne strony i alianci nie byli w tej kwesti aniołami. Lecz zwyciężcow się nie sądzi. Natomiast są przemilczane sytuacje gdy niemieccy podwodniacy wykazali współczucie i daleko idącą pomoc rozbitkom.
Ale myślę że jest jeszcze wiele wątków i tematów do dyskusji.
Pozdrawiam wszystkich wielbicieli U-B.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Myszkin » 23.02.06, 20:20

Heinrich napisał(a):Natomiast są przemilczane sytuacje gdy niemieccy podwodniacy wykazali współczucie i daleko idącą pomoc rozbitkom.

To się powoli zmienia - wystarczy zajrzeć do "Szarych Wilków Hitlera" Lawrenca Petersona.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez tom » 23.02.06, 21:56

Heinrich wracając do modeli musisz mocno pogawedzić z kol.Amigo.
tom
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 45.000 BRT

Dołączył(a): 12.07.05, 15:37

Postprzez Heinrich » 23.02.06, 23:44

Ok. zaczynam polowanie na szare wilki ( nie wiem jakim cudem jeszcze tego nie mam) oraz na kol. Amiga.
Dzięki.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Jatzoo » 24.02.06, 08:34

Szkoda że nie pomyśleliście o jakiejś konkretnej formie dzialalności. Będę się starał Was do tego namawiać. Jeżeli jak widzę jest nas spora grupka, która po akcjach propagandowych może się powiększyć, to aż się prosi aby założyć jakąś scentralizowaną organizację, stowarzyszenie, klub, czy jak tam zwał. Wybrać jakiś zarzad, który będzie planował, zbierał skladki, organizował itd. No ale aby do tego doszło należalo by się spotkać i to obgadać. Myślę że dobrym miejscem byłaby Łódż, ze względu na centralne polożenie. Oferuję załatwić tam lokal, jeżeli będzie akces do takiego spotkania. Termin do uzgodnienia,


Ależ myśleliśmy o tym jak najbardziej poważnie.. ale znów lenistwo Forumowiczów zwyciężyło ;-) Osobiście po 3 próbach zebrania wszystkich w jednym miejscu się poddałem, i teraz już niczego nie proponuję :?

Jest 'Bractwo...' którego członkowie od czasu do czasu spotykają się w realu, a o efektach (tych publicznie udostępnianych ;) ) możecie poczytać w topicach 'Wyprawy Śladami Szarych Wilków'.

Mam też pomysł na pewne działanie. Otóż niektórzy dowódcy U- bootów
urodzili się i wychowali na terenach dzisiejszej Polski. Otóż okazuje się że do dzisiaj można trafić na ich krewnych, którzy nadal tam mieszkają.

Problemem jest to, że ze względu na ogólne podejście w naszym kraju do niemieckich podwodników - traktowanych jako nazistów żądnych krwi - raczej nikt nie będzie wychodził przed szereg i mówił otwarcie że miał w rodzinie kogoś takiego.. Sam znam kilka takich przypadków... i niestety tego nie udało mi się zmienić.. Wolą być anonimowi :?
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Heinrich » 25.02.06, 00:37

Szkoda że nasi formuowicze to takie leniuchy. Wiadomo że nigdy nie uda się zebrać wszystkim jednocześnie, ale choćby zebrało się na początek kilkunastu, to już byłby sukces. Może potrzebne by były jakieś bodżce, które przyciągneły by leniuchów. Byłabyprzecież okazja pochwalić się i pokazać posiadane przedmiotami związanye z U-B. Można by dokonywać ich wymiany oraz sprzedaży, tudzież wystawę. Jak widzę są też tacy którzy mają ogromną wiedzę w temacie i dar opowiadania. Z mojej strony zapewniam lokal i piwa do oporu dla wszystkich którzy przyjadą. Gdyby organizować to chociaż raz do roku, zawsze w tym samym miejscu, to może z czasem impreza by się rozkręciła. Może Jatzoo, warto jeszcze raz spróbować ? Jako że jesteś tu chyba największym autorytetem i znasz wszystkich, może zrobisz sondę ilu było by zainteresowanych. Jak będzie odzew, pomyślimy co dalej.
Podzielam opinię o wsydliwym zachowywaniu się osób powiązanych z
byłymi niemieckimi wrogami. Sam tego doświadczyłem, gdyż jako dziecko
tylko z powodu posiadania niemieckiego nazwiska, byłem wyalienowany ze środowiska rówieśników. Ale pisząc o tym miałem glównie na myśli fakt że owi krewniacy, mogą mieć jeszcze sporo przedmiotów i pamiatek, które nas by interesowały.
W związku z wyprawą do U-995 mam jeszcze pytanie. Czy archiwum
Horsta Bredowa w którym byliście, jest ogólnie dostępne dla zwiedzających , czy byliście tam tylko dzięki znajomością. Bo z opowiadania, tego nie wykumałem. No i ewentualnie jaki jest adres?
I jeszcze jedno pytanie. Czy Marine Ehrenmal jest pomnikiem wszystkich poległych marynarzy, czy to są dwa pomniki ?
Pozdrawiam !
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Jatzoo » 26.02.06, 14:06

Może potrzebne by były jakieś bodżce, które przyciągneły by leniuchów.


Z mojej strony zapewniam lokal i piwa do oporu dla wszystkich którzy przyjadą


Czy jest teraz ktoś kto nie przyjedzie..? Bodziec jest chyba wystarczający 8)

Może Jatzoo, warto jeszcze raz spróbować ?


Jeśli uda Ci się rozruszać ponownie poniższy topic, to możemy zacząć coś myśleć bardziej konkretnie:
http://www.ubootwaffe.pl/forum/viewtopic.php?t=112

Czy archiwum
Horsta Bredowa w którym byliście, jest ogólnie dostępne dla zwiedzających , czy byliście tam tylko dzięki znajomością.


Archiwum jest ogólnie dostępne dla wszystkich, ale wpierw należy umówić się na konkretny termin wizyty.

Czy Marine Ehrenmal jest pomnikiem wszystkich poległych marynarzy, czy to są dwa pomniki ?


Marine Ehrenmal (znajduje się obok U-995) jest pomnikiem poświęconym wszystkim poległym marynarzon. Pomnik w Moltenort (znajduje się jakieś 5 km od U-995) jest w 99% poświęcony tylko podwodnikom (bo jest nawet i tablica ku pamięci tym, którzy zginęli na Titanicu - ale to chyba tak na wyrost).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Heinrich » 28.02.06, 12:48

Dzięki za info. Jatzoo. Chociaż, gdy trochę poszperać to te wszystkie wiadomośći są dostępne w innych tematach, i widzę że niepotrzebnie zawracałem Ci dupę. No ale robię postępy i myślę że mi darujesz. Wszakże mam jeszcze pytanie, ale to nie tylko do Ciebie. Czy był ktoś w Marinesschule w Flensburgu ? Od Laboe nie jest to zbyt daleko i zastanawiam sie czy nie pojechać i tam. Tylko nie wiem czy warto ?
Rzeczywiście nie ma wielkiego zainteresowania zjazdem ogólnym.
Szkoda, a może jescze dojrzeją. Pozostają nam spotkania kameralne.
Może ktoś takie chociaż planuje ? Gdyby byli chętni zapraszam do siebie do Rudy Śląskiej ( niedaleko Katowic). Wikt i noclegi - zapewnione.
Chciałbym też zasygnalizować inną sprawę. Nie wiem czy znowu nie wyskakuję z tematem który już przerabialiście, ale zaryzykuję.
Wiecie zapewnie że w niemczech jest wydawany periodyk Schaltung Kueste. Jest to pismo wydawane przez byłych członków załóg z U-Bootów.
Jest to kopalnia wiedzy i możliwość uzyskania kontaktów z tym środowiskiem. Czy ktoś natknął się już na coś takiego ? A może zorganizujemy prenumeratę tego pisma, które po przetlumaczeniu , porozsyłamy do zainteresowanych. Ktoś musiał by się tym zająć i pewnie trochę by to kosztowało, ale myślę że warto spróbować. Mam też nadzieję że może udało by się zaprosić kogoś z tych kręgów do polski.
Ale było by święto. Na początek może wysłać jakiś liścik do szefa tej gazety, aby wiedzieli chociaż że istniejemy. Musiał by być zredagowany bardzo przyzwoicie, no i po niemiecku. Ja potrafię w stopniu dostatecznym się porozumiewać, ale w pisaniu jestem cienias. Ale jeżeli będą z tym problemy, mam w Bydgoszczy ojca, który choć staruszek - napewno poradzi. Kontakt: Fregattenkapitaen Gunter Hartmann Neugartenstrasse 36, 88709 Hagnau a. Niemcy
pozdrawiam
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Jatzoo » 28.02.06, 13:14

Czy był ktoś w Marinesschule w Flensburgu ? Od Laboe nie jest to zbyt daleko i zastanawiam sie czy nie pojechać i tam.

Jedź jedź.. ktoś musi przetrzeć szlaki :-)

Rzeczywiście nie ma wielkiego zainteresowania zjazdem ogólnym.

Po prostu muszę to napisać: 'A nie mówiłem?' 8)

Wiecie zapewnie że w niemczech jest wydawany periodyk Schaltung Kueste. Jest to pismo wydawane przez byłych członków załóg z U-Bootów.

Wstyd przyznać.. ale mało kto z zainteresowanych szprecha po ichniejszemu dlatego niestety to leży poza naszym zasięgiem :(

A może zorganizujemy prenumeratę tego pisma,

Mam nadzieję, że będą jakieś obrazki ;-) (Patrz wyżej)
Ja się na to mogę pisać.

Na początek może wysłać jakiś liścik do szefa tej gazety, aby wiedzieli chociaż że istniejemy.

Może to będa przykre słowa - istniejemy, ale co z tego? Nikomu się nie chce 4 liter ruszyć nawet na obiecane piwo :? Z tych ponad 200 osób zarejestrowanych na Forum, tak na prawdę może z 4-5 osób jest gotowe na wszystko ;-) A to za mało by poważnie podchodzić do takich kwestii.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Myszkin » 28.02.06, 13:30

Zaraz, zaraz. A bo to muszą od razu wszyscy szprechać po niemiecku? Gdyby pismo przychodziło nie byłoby chyba zbyt wielkiego problemu z tłumaczeniem, co? A jeśli chodzi o to piwo, to ja się piszę (pamiętam, że miało być gratis do oporu) :wink: Heinrich, pisałeś coś o stowarzyszeniu - to dobry pomysł, tak więcej można zdziałać. Jak coś, to mogę przygotować status itp

PS: ja tam bym się z chęcią spotkał, ale po dzisiejszych groźbach od pewnego starszego pana to się trochę boję :( Jatzoo, Ty wiesz o co chodzi, bo dziś Twoje cenzorskie nożyce miały duuużo roboty :wink: :D
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Jatzoo » 28.02.06, 13:48

Gdyby pismo przychodziło nie byłoby chyba zbyt wielkiego problemu z tłumaczeniem, co?

Chyba Myszkin nie wiesz ile $$ sobie biorą za stronę tłumacze ;-)

Heinrich, pisałeś coś o stowarzyszeniu - to dobry pomysł, tak więcej można zdziałać. Jak coś, to mogę przygotować status itp

Jeśli coś z tego ma być, to trzeba konkretnie określić co ma robić stowarzyszenie i jak ma działać - ze składek 3 osób to nawet na bilet do kina na 'Das Boota' nie styknie ;)

ja tam bym się z chęcią spotkał, ale po dzisiejszych groźbach od pewnego starszego pana to się trochę boję

Nie ma sie czego bać... włos Ci z głowy nie spadnie ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Myszkin » 28.02.06, 14:03

No tak, ale ja miałem na myśli tłumaczy takich bardziej z zamiłowania, niż z zawodu. Cele stowarzyszenia, jego organy, składki itd określa statut.
Moim zdaniem najlepiej otworzyć małą listę, na której ludzie deklarowaliby się na członkostwo w stowarzyszeniu. W ten sposób wiedzielibyśmy, ile osób liczyłyłoby stowarzyszenie na początku. A później to już z górki...

PS: Kurcze, wszystko rozbija się o kasę...sponsora trzeba sobie zacząć szukać, czy jak... :?
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Jatzoo » 28.02.06, 14:07

Zatem jeśli coś z tego ma wyjść, to niech Heinrich jako inicjator założy nowy topic i kusi wszystkich darmowym piwem - może ktoś się jeszcze skusi ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez amigo » 28.02.06, 21:24

Heinrich !!! masz niesamowity zapał, faktycznie masz duże szanse rozruszać zasiedziałe towarzycho. w ostatnim czasie zainteresowanie tematyką u-bootwaffe trochę spadło, mysle, ze poprawi sie po kolejnej ogólnopolskiej emisji kultowego filmu "Das Boot" w TV.
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Heinrich » 01.03.06, 13:27

Kochani! Cieszy mnie że podobaja się Wam moje pomysły. Nie zniechęcajmy się małym zainteresowaniem. To się zmieni gdy sprawy nabiorą trochę rozpędu. Jednakże, ze względu na dość nietypowe hobby,
musimy sobie zdawać sprawę że będziemy zawsze tylko niezbyt liczną, grupką pasjonatów. Co nie przeszkadza aby się dobrze zorganizować i wyznaczyć jakieś cele do realizacji. Aby zarejstrować stowarzyszenie musi się podpisać 15 sygnotariuszy, oraz musi być zaakceptowany statut, przez sąd rejestrowy. Jest to dokument z którym już na początku będziemy mieli zgryz. Albowiem trzeba tam jasno określić cel i sposoby działania. A przecież nie możemy napisać że chcemy gloryfikować i propagować sprawy, choć pośrednio, ale związane z faszyzmem. Myślę że da się to obejść, ale aby opracować statut trzeba się będzie koniecznie spotkać i trochę napracować. Sprawa tłumacza jest piorytetowa. Jeżei nie ma takiego wsród nas musimy się rozejrzeć dookoła. Na przysięgłego nigdy nie będzie nas stać, nawet jeśli wprowadzimy jakieś składki. Rozmawiałem wczoraj z synem, który jest na sportowym kontrakcie w Stuttgarcie, aby kupił i przesłał mi egzemplarz Schaltung Kueste. Dam znać kiedy nadejdzie.
Jatzoo jako że niewątpliwie posiadasz talent literacki, proponuję abyś zredagował pismo do Hartmanna. Może też inni się włączą. Ja zajmę się resztą (przetlumaczenie- wysłanie). Sprawa jest dość delikatna, i wymaga taktu, oraz pewnej subtelności.
Zastój, amigo nastąpił dlatego że nie istnieją jakiekolwiek dynamiczne działania ( wyjątek wasza wyprawa ). Aby rozwijać zainteresowanie tą problematyką konieczne są spotkania, regularne wyprawy (jest tyle ciekawych jeszcze miejsc - bunkry, wraki, muzea), wystawy, prelekcje, giełdy, pokazy modeli, itp. Może powołamy sekcję płetwonurków i pogmeramy gdzieniegdzie w wodzie ( mam namiar na wrak He - 111 w jeziorze).
Topic- to chyba nowy temat, jeżeli dobrze główkuję. Nomenklatura komputerowa nie jest moją mocną stroną. Natomiast co do piwa to nadal podtrzymuję to zobowiązanie.
Myszkin, dobrze główkujesz o tym sponsorze. Po cichu myślę że może wzruszymy pewne kręgi w niemczech, które okażą nam jakąś pomoc, niekoniecznie materialną. Poza tym można odpisywać 1 % z podatków na wybrane stowarzyszenie. Osobiście z przyjemnośćia przekażę je na nasze , jeżeli takowe powstanie.
Nie pietraj się też jeżeli komuś nie pasują nasze zainteresowania. Nie nasza wina że historia kręci takie koła. Jesteśmy już następnym pokoleniem, które ma prawo do własnych ocen i przemyśleń.
Waleczność i odwaga zawsze będą podziwiane, niezależnie od okoliczności i czasu wydarzeń.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Myszkin » 01.03.06, 13:42

Heinrich,

co do statutu - jestem po studiach prawniczych, służę zatem swoją wiedzą :)

Więc jak? Tworzymy listę chętnych?

PS: zgadza się: topic=temat, post=wiadomość
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Heinrich » 01.03.06, 16:31

Naturalnie - już otwieram taki nowy temat. Prawnik, nieżle Myszkin, to
naprawdę może być nam bardzo przydatne. Reszta, pewnie też reprezentuje nie małe wartości intelektualne, oceniając po zasobach wiedzy i sposobie jej przekazywania. Nie wspomnę o prawdziwych artystach modelarskich.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Heinrich » 01.03.06, 21:38

Chciałbym dodać jeszcze jedną ciekawostkę. W wyszukiwarke wpisałem
Schaltung Kueste, i .... sami zobaczcie. Tylko, niestety po niemiecku.
Ale sporo aktualnych informacji o weteranach i nawet ich adresy. ( nie ma już ich wielu)
Co ciekawe mieli niedawno ( Pażdziernik 2005r) zjazd. Dla nas to spóżniona informacja. Natomiast następny - to będzie gradka. Będzie to dla nich jednocześnie 100 rocznica powstania U- Botów. Jest już plan tych obchodów i powiadam Wam kopara mi opadła gdy to czytałem. A więc będzie międzynarodowa parada okrętów podwodnych i nie tylko, spotkania żyjących weteranów, wieńce, apele,defilady i cała masa innych atrakcji towarzyszących. Jest wszakże jeszcze do tego rok czasu, bo odbędzie się to od 3-6 maja 2007r. w Kiel.
Pewnie taka okazja już się nie powtórzy, więc zapewnie nie powinno nas tam zabraknąć. Ja pojadę napewno, chyba że zdarzy się coś cholernie nieprzewidzialnego.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez tobruk » 01.03.06, 22:16

Brawo Heinrich, jesteś świetnym tropicielem! :)
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Jagdtiger » 06.03.06, 11:15

Kurna...na ten zjazd do Kiel sam chętnie bym się wybrał. Trzeba zacząć zbierać fundusze.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Brodołak » 06.03.06, 11:42

To nie lada gratka, będę musiał sobie zarezerwować wolny czas na te dni. Nooo i oczywiście fundusze.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez Heinrich » 07.03.06, 17:41

A może spróbujemy zorganizować to centralnie. Wynająć autobus, zarezerwować zakwaterowanie, tłumacza itd. Oj - właśnie do takich rzeczy przydała by się struktura organizacyjna.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Myszkin » 07.03.06, 17:47

No ja już zarezerwowałem sobie początek maja 2007 na Kilonię :) . I widzę, że chętnych jest coraz więcej, więc może coś wypali z tym zorganizowanym wyjazdem.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Brodołak » 08.03.06, 13:31

Pomysł kolegi Heinricha, jest świetny i mam nadzieję, że uda nam się go zrealizować :)
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez Heinrich » 08.03.06, 17:03

Dzięki Brodołak, przynajmniej myślę że spróbujemy - a jeśli nie wypali, to jadę indywidualnie ( 3 osoby mogę zabrać). W tym roku pod koniec kwietnia, też tam jadę i postaram się już poszukać i zaklepać jakieś tanie kwatery na rok następny
pozdr.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 105 • Strona 2 z 51, 2, 3, 4, 5

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości