1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Forum i co dalej

Moderator: Jatzoo

Posty: 105 • Strona 1 z 51, 2, 3, 4, 5

Forum i co dalej

Postprzez mac » 09.04.05, 14:02

Nie chcę tutaj siusia do własnego ogródka, kompletnie nie o to mi chodzi, ale wobec kompletnego zastoju na forum może admin pomyślałby o tym że może wyjś z propozycją połączena się z innym forum o podobnej tematyce np. FOW. Myślę że zwiększyło by to iloś ożytkowników. Wystarczył by mały link w FOW np. "Forum die U-bootwaffe" i vice wersa.
mac
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 209.000 BRT

Dołączył(a): 18.12.04, 21:34
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Grom » 09.04.05, 14:23

Myślę, że propozycja jest chybiona. FOW jest forum traktującym generalnie o wszystkim co ma kadłub i trzyma się na wodzie. Więc ludzie piszą i o tym co było i o tym jest. Oczywiscie jestem pełen podziwu dla zasobów wiedzy forumowiczów FOW i więcej czytam niż piszę, ale wydaje mi się, że forum poświęcone Ubootwaffe straciłby swój charakter.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK

Postprzez Jatzoo » 09.04.05, 14:26

Mac.. tutaj nie chodzi o ilość użytkowników, i ilość postów... forum miało być, i ciągle będzie monotematyczne... czyli czasem jest zastuj, a czasem prawdziwa burza mózgów... mi osobiście nie zależy na tym, by każdy po wpisaniu w googlach tematu 'u-boot' tutaj trafił - to tylko rodzi same problemy (patrz inne fora, gdzie adminów i moderatorów jest dziesiątki, bo nie idzie zapanować nad wszelkimi pyskówkami, i temu podobnymi sprawami w ogóle nie związanymi z tematem forum)... każdy kto będzie chciał tutaj trafić - na pewno trafi jak dobrze poszuka :-D

A co do FOW - sam widzisz, że tam o OP to ledwo, ledwo coś się toczy rozmowa - a link do mnie jak ktoś poszuka to też znajdzie - znajduje się tam od dawna...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez kaa » 23.04.05, 14:29

hmm... o tym forum dowiedziałem się z posta na innym forum. wyg00glać raczej ciężko ten zakątek. :)
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Korvettenkapitan » 23.04.05, 17:02

Ale za to w Wirtualnej Polsce (chociaż preferuję google) witryna jest na pierwszym miejscu :)

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez Łukasz » 08.05.05, 19:54

A ja trafiłem tu całkiem przypadkiem :) Szukałem informacji na jakiś tam "U-bootowy" temat i jeden z adresów wrzucił mnie właśnie tu:) No i już tu zostałem... :wink:
Łukasz
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 210.000 BRT

Dołączył(a): 21.12.04, 13:50
Lokalizacja: Kraków

Forum i co dalej

Postprzez ObltzS » 07.01.06, 22:14

Witam !

Z nowym rokiem przychodzą nowe pomysły i nowe przemyślenia [czasem może szalone i wydające się nierealne] ale podyskutować [zawsze serio i poważnie, bo tematyka U-Bootwaffe, którą uprawiamy z racji swej natury taka właśnie jest] możemy - mamy przecież "nasze" Forum, z którym w różnym stopniu się identyfikujemy.
Jak Szanowni Koledzy zapatrują się na pomysł, by w najbliższej przyszłości podjąć próbę nawiązania kontaktu [jako społeczność naszego Forum] chociażby z jednym stowarzyszeniem skupiającym weteranów z dawnych U-Bootów [a takich z pewnością jest po drugiej stronie Odry niemało]. Powoli odchodzą na zawsze Ci, którzy doskonale poznali i pamiętają [czy takie przeżycia można zapomnieć ?] okrutny czas Bitwy o Atlantyk i byli jej rzeczywistymi uczestnikami [vide E. Topp ale takie informacje dotyczą tych bardziej znanych]. Może poprzez taki kontakt udałoby sie nam [a raczej z pożytkiem dla naszej wiedzy] uzyskać wiele i informacji i wiele odpowiedzi na różne nurtujące nas pytania, na które nie zawsze można znaleźć właściwą odpowiedź czy w literaturze czy w internecie.
Można byłoby pozyskać różne fotografie, plany, schematy, dokumenty by porobić skany, xera itp. [zakładam to hipotetycznie].
Pomysł taki stawia również wiele barier i trudności [język, korespondencja - chociaż dzisiaj w dobie internetu ...] tak natury organizacyjnej jak również i może technicznej [jak trafić na takie stowarzyszenie i jakich użyć argumentów, by przekonać do ewentualnej współpracy ?] ale wśród tych osób, byliby na pewno i motorzyści, i torpedyści, drenażyści, nawigatorzy, artlerzyści, elektrycy [używam teraz nazewnictwa jakie stosowano w PMW z czasów mojej służby] i marynarze innych specjalności - ile od każdego z nich [wg specjalności] możnabyłoby "wyciągnąć" informacji o wielu interesujących sprawach związanych z obsługą, dozorem, życiem w czasie patrolu, postojem w porcie, systemem szkolenia itp., itp.
Jak Koledzy zapatrują się na to "szaleństwo" i czy wspólnymi siłami nasza społeczność mogłaby pokusić się o realizację tej propozycji.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Brodołak » 08.01.06, 11:14

Ciekawa propozycja, warta podjęcia realizacji. Taki kontakt mógłby powiększyć wiedzę o u-bootach o nowe ciekawe informacje i uwagi na ich temat.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Postprzez majama » 08.01.06, 16:16

Ja pochodze z Białogardu (takie małe miasteczko w zachodniopomorskim) i pamietam że na mojej ulicy mieszkal zawsze taki starszy facet, co to jak wielu innych w okolicy przed wojna byl niemcem, a potem Polakiem. Ludzie mówili że pływal na u-bootach, na nazwisko miał Bloh więc widac że to rdzenny niemiec. Dawno ne byłem w rodzinnych stronach, ale pewnie juz dzisiaj to on jest pod ziemia albo donczy życie jako zdegenerowany chory starzec. Znam jego wnuka (wyraźnie nordycki blondyn ;)), jeśli go kiedyś spotkam to zapytam dokładnie. Wniosek jaki chce tutaj przedstwic: wielu Polaków może mieć wśród swoich przodkow byłych podwodniaków, może znają jakies historie opowiadane przez swoich dziadkow.

Co do łatwości znalezienia forum w googlach to nie jest to proste ze względu na trudne słowo uboot-waffe,nigdy nie jestem pewien ile których literek i gdzie ten myślnik ma być, jak mam dostep z obcego komputera i chce tu wejśc to konczy sie to na przegladaniu stron wyników w googlach aż znajdę
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Forum i co dalej

Postprzez ObltzS » 08.01.06, 21:02

Witaj majama !

Ciekawy wątek, jeśli spotkasz jego wnuka, to koniecznie zapytaj o nr taktyczny U-Boota na którym pływał ów starszy człowiek. Dla Twojej orientacji podam poniżej wyniki automatycznej wyszukiwarki na stronie : http://www.ubootwaffe.net/crews/crews.cgi [poszukuje automatycznie osoby wg danych jak nazwisko, data urodz., ew. data śmierci lub właśnie nr taktyczny U-Boota] dla podanego przez Ciebie nazwiska BLOH, a oto wynik [fragment kopii tej strony] :

Search results for Bloh
Found 3 matches

Name Rank Born Died Notes
[+ indicates died while crew of boat]

Blohm Richard ObGfr 21.04.1923 08.10.1943 U-460+
lost N.Atlantic.

Blohme Martin MtrGfr 13.09.1922 29.05.1944 U-549+
lost S.W.of Madeira Portugal

Blohorn Erich MaschOGfr 17.03.1923 17.10.1943 U-631+
lost S.E.of Cape Farewell


Jak widać wyszukiwarka nie wskazała prawidłowo - może gdyby zadać kryteria wg nr taktycznego U-Boota wskazania byłyby prawidłowe [opracowując dane do historii poszczególnych U-Bootów w listach załóg na tej stronie spotykałem nieraz - wg mnie - błędy, polegające na prawdopodobnie na złej pisowni nazwisk - te same nazwiska były podane w dwu różnych wersjach bez wskazania tej właściwej i prawidłowej wersji] - również i w przypadku podanym przez Ciebie owa wyszukiwarka "zawiodła", stąd wnoszę, że najlepszym kryterium byłby nr taktyczny okrętu.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez majama » 08.01.06, 22:51

Jest pewne ryzyko że plotki powtarzane przez sąsiadów sa przesadzone i może on tylko gdzies przy szkoleniu załóg pracował albo remontował takie ubooty. Druga sprawa to fakt że nie wiem jak sie pisze jego nazwisko, ale mówi sie "bloh", może z niemieckiego to wygląda inaczej, może bylo to kiedys "o" z dwoma kreskami. Obiecuje zapytać o ta sprawe gdy będe odwiedzal w przyszłości rodzinę, sam nie wiem czemu nie wybadałem sprawy ponad dwadzieścia lat temu, kiedy widywałem tego człowieka codziennie (taki lekko otyły niewysoki łysiejący blondyn lub siwy już wtedy z posępna miną). Zapytam jak bedzie okazja.
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Brodołak » 10.01.06, 12:44

Jeżeli nazwisko bloh by się pisało przez ch to wyszukiwarka na www.ubootwaffe.net wskazuje na stępujące osoby:

Bloch Dieter MtrGfr U-239

Bloch Helmut MtrOGfr 10.04.1920 02.10.1942 U-512+
lost N.of Cayenne

Bloch Werner U-515

Bloch Wolfgang Fähnr 23.04.1921 26.02.1942 """GNEISENAU""+"
birthplace Stettin
lost Kiel
buried Kiel-Nordfriedhof. Block VI. Grave 137.
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Forum i co dalej

Postprzez ObltzS » 10.01.06, 16:14

Witaj Brodołak !

Z podanych przez Ciebie danych wynikałoby, że dwójka marynarzy o tym nazwisku przeżyła Bitwę o Atlantyk [jeden z U-239, drugi z U-515]. Być może, że nazwisko osoby, o której pisał majama, pisze się przez "ch" - ale te dane może zweryfikować tylko On, po uzyskaniu bliższych danych od krewnych tej osoby. Być może jest to właśnie jakis ślad - dzięki Brodołak za informacje.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Forum i co dalej ?

Postprzez ObltzS » 23.01.06, 22:08

Witam !

Post głównie do Kol. Moderatora Jatzoo - czy można rozważyć ewentualność utworzenia nowych działów tematycznych w dziale "U-Booty" zatytułowanych np. "Konstrukcje U-Bootów" oraz drugi np. "Uzbrojenie". W działach tematycznych o okresie międzywojennym, I w.ś. oraz II w.ś. pojawiają się posty [a prawdopodobnie będzie ich z czasem coraz więcej], które mają bardziej "charakter" techniczny niż ściśle tak jak sugerowałaby nazwa działu - dla zagadnień technicznych i uzbrojenia sam post na ten temat określałby już omawiany okres i całą tematycznie związaną resztę. Gdyby powstały takie nowe działy, czy możabyłoby do nich przenieść te posty, które swoim tak charakterem jak i tematyką były bardziej odpowiednie dla zaproponowanych działów.
Jest to naturalnie luźna propozycja, ale byłoby dobrze [tak uważam], aby Forum mogłoby być jak najlepiej "ukierunkowane tematycznie".
Co Koledzy Forumowicze o tym sądzą, jak zapatruje się na ten pomysł Kol. Jatzoo ?
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Myszkin » 24.01.06, 09:08

Wg mnie propozycja Kol. ObltzS ma "plusy dodatnie" i "plusy ujemne", należałoby się nad nią głęboko zastanowić.

Chciałem zwrócić uwagę na co innego - wg mnie zupełnie niepotrzebnie wyodrębniony został dział "Narodziny" - jest niczym czeski film - nie wiadomo o czym on jest i nikt chyba tak naprawdę do niego nie zagląda. Może jeden z działów zaproponowanych przez Kol. ObltzS mógłby go zastąpić?
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Re: Forum i co dalej ?

Postprzez Mazik » 31.01.06, 20:21

ObltzS napisał(a):Witam !

Post głównie do Kol. Moderatora Jatzoo - czy można rozważyć ewentualność utworzenia nowych działów tematycznych w dziale "U-Booty" zatytułowanych np. "Konstrukcje U-Bootów" oraz drugi np."Uzbrojenie"(.....)


Zgadzam sie w zupełnosci z ObltzS taki dział pomógłby utrzymać porządek na forum oraz dużo ułatwił poszukiwania użytkowniką
Pozdrawiam
Mazik
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 29.000 BRT

Dołączył(a): 23.12.04, 19:32
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Jatzoo » 15.02.06, 13:30

Hmm... no nie wiem.. myślę o tym od dłuższego czasu.. i wydaje mi się, że lepiej będzie tak, jak jest w tej chwili.

Wcześniej padł podział by stworzyć podział na Narodziny/IWŚ/Okres mw/II WŚ - bo też miało być lepiej.. Bardziej szczegółowo... I tak jak napisał Myszkin - zrobił się podział, z którego nikt nie korzysta zbytnio.

Teraz jak zaczniemy sie rozdrabniać ponownie i tworzyć kolejne podfora, chyba zagmatwa się wszystko jeszcze bardziej, zwłaszcza że tematów poruszających kwestie Konstrukcji i Uzbrojenia niestety nie ma aż tak wiele.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Powitanie

Postprzez Heinrich » 22.02.06, 14:08

Chciałbym serdecznie powitać wszystkich formuowiczów. Nie bardzo wiedziałem w jakim temacie zadebiutować i się przedstawić, więc jeżeli uczyniłem to w niewłaściwym , to proszę o wybaczenie.
Chociaż znalazłem się tu przypadkowo, to muszę przyznać że lepiej nie mogłem trafić. Dotychczas sądziłem że moje zainteresowanie U- bootami to zboczenie i jest to tylko wynnikiem nadmiernego czytania książek o tematyce wojen na morzach. Mam ich sporą kolekcję. Ale kiedy poczytałem posty, zrozumiałem że nie jestem odosobniony i mam pewność że do Was pasuję, chociaż na pewno jestem przy Was - mały kazio. Bo chociaż w teorii jestem chyba dobry, to po przeczytaniu relacji Jatzoo z wyprawy do Laboe, zrozumiałem że jeszcze mam wiele do zrobienia. I właśnie pierwszym krokiem na tej drodze będzie wyprawa właśnie tam. Planuję to na początek kwietnia.
Przy okazji, gdyby ktoś był zainteresowany i mu to pasowało to mogię zabrać, bez żadnych opłat (pojadę samochodem). Mieszkam w Rudzie Śląskiej. Jestem emerytem górniczym. Pochodzę z rodziny niemieckiej która mieszkała przed wojną w Bydgoszczy. Dziadek mój walczył za vaterland w oddzałach strzelców alpejskich, natomiast ojciec był szkolony na marynarza, gdy wojna się zakończyła. Był w niewoli i dzieki temu że poznał polkę, miałem okazję się urodzić. Ale z opowiadań dziadka wiem że
jeszcze po wojnie utrzymywał kontakt z jednym z członków rodziny który pływał właśnie na U- bootach. Muszę poszperać w spisach załóg, może znajdę. Tyle na początek, jeżeli pozwolicie, będę bardzo zaszczycony jeżeli przyjmniecie mnie do swego towarzystwa.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez Jatzoo » 22.02.06, 14:14

Przyjmiemy jak najbardziej :-)


PS. Jeśli się nic nie zmieniło z U-995, to uprzedzam, że okręt otwarty jest do zwiedzania tylko w okresie 16 kwiecień - 15 październik.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tobruk » 22.02.06, 17:23

Witaj Heinrich, też kiedyś myślałem że jestem sam
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Heinrich » 22.02.06, 19:32

PS. Jeśli się nic nie zmieniło z U-995, to uprzedzam, że okręt otwarty jest do zwiedzania tylko w okresie 16 kwiecień - 15 październik.[/quote]

Dzięki Jatzoo, to ważna informacja którą muszę uwzględnić w planie.
To samo zapewnie dotyczy U- 2540 w Bremerhaven. Przy okazji chciałbym zapytać czy można tam kupić jakieś orginalne pamiątki, i porządny model U - Boota. Mam co prawda taki plastykowy, który sam sklejałem, ale marzy mi się jakiś porządniejszy i większy. Gdy jestem już przy tym temacie to jestem ciekawy czy możecie się pochwalić jakimiś
akcesoriami, które na pewno posiadacie. Drążąc dalej chciałbym zapytać czy nasz fan-club ma jakieś struktury organizacyjne, czy to tylko lużna formacja fanatyków i miłośników broni podwodnej. Czy spotykacie się w realu i planujecie jakieś konkretne, zorganizowane działania, wyprawy, poszukiwania i spotkania z ciekawymi osobami ?
Może odpowiedż znajduje się w innych tematach ( wszystkich jeszcze nie przerobiłem) więc z góry przepraszam jeśli powielam temat. Dziękuję też za miłe powitanie i przyjęcie.
Heinrich
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 21.02.06, 21:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez tobruk » 22.02.06, 20:59

Heinrich napisał(a):To samo zapewnie dotyczy U- 2540 w Bremerhaven. Przy okazji chciałbym zapytać czy można tam kupić jakieś orginalne pamiątki, i porządny model U - Boota. Mam co prawda taki plastykowy, który sam sklejałem, ale marzy mi się jakiś porządniejszy i większy


Niestety, nie możesz na to liczyć. Tylko książki - w j. niemieckim (ew. tandetne gadżety). Moim zdaniem zwiedzenie U 995 jest przeżyciem nie do opisania, natomiast U 2540 rozczarowuje, nie ma w nim "prawdziwej" atmosfery, ale zwiedzić warto. Jeśli ma się w głowie obraz wojny przedstawiany we wspomnieniach weteranów U-bootwaffe - to ten okręt to nie to, jest zbyt "powojenny", komfortowy.
Jeśli chodzi o model to też musisz liczyć tylko na siebie. Mamy tu ten dział, zapraszam, może się zdecydujesz coś zrobić
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez tom » 23.02.06, 08:38

Heinrich jesli chodzi o orginalne pamiątki to możesz coś kupić na allegro,lecz uprzedzam ze ceny są bająnskie i jest tego nie duzo.Modele równierz możesz kupic lecz ceny jeżą włosy na głowie ,wiec lepiej isć za radą kol. Groma i zrobić własny model .Jak się uda to naprawde jest niezla frajda z własnej pracy.
tom
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 45.000 BRT

Dołączył(a): 12.07.05, 15:37

Postprzez Myszkin » 23.02.06, 09:52

Heinrich napisał(a):Drążąc dalej chciałbym zapytać czy nasz fan-club ma jakieś struktury organizacyjne, czy to tylko lużna formacja fanatyków i miłośników broni podwodnej.


Witaj Heinrich,
sam jestem tu stosunkowo od niedawna, ale próbując odpowiedzieć na Twoje pytanie, wskazałbym raczej tą drugą opcję - luźnej formacji fanatyków, choć kościołów, meczetów etc na ogół nie wysadzamy w powietrze. :wink:

Myślę, że gdyby patrzeć na wszystkie fora jak na społeczeństwo, to o naszym Forum można by powiedzieć, że jest "porządną rodziną", choć jak w każdej dobrej rodzinie kłótni i niesnasek nie brakuje, na szczęście wszelkie spory rozwiązuje Jatzoo, cieszący się powszechnym szacunkiem, jak na mentora rodu przystało. :wink:

A co do naszych "dziwnych zainteresowań" - oj, staruszek Freud miałby dużo do powiedzenia na ten temat...te wrzecionowate kształty kadłubów... :D

Pozdr.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Jatzoo » 23.02.06, 11:37

To samo zapewnie dotyczy U- 2540 w Bremerhaven.


Wydaje mi się, że U-2540 było czynne cały rok, ale najlepiej poszukać w sieci - przy okazji polecam mapkę, nam trochę zajęło odnalezienie okrętu ;-)

Na terenie muzeum znajduje się też część jednostki Waltera oraz jakaś miniaturka U-Boota (niestety nie pamiętam już jaka :? ).

http://www.janmaat.de/museum.htm

Tylko książki - w j. niemieckim (ew. tandetne gadżety)

Było też i kilka po angielsku - ale żadna z nich nie była jakąś rewelacją.

Ale za to do kupienia jest rewelacyjna rybka prosto z pieca - to tak a propo gdzie się stołować ;)


zwiedzenie U 995 jest przeżyciem nie do opisania, natomiast U 2540 rozczarowuje, nie ma w nim "prawdziwej" atmosfery,


Ja się z tym nie zgadzam.. na U-2540 trzeba koniecznie sie udać :-)
I przy okazji do stojącego obok rosyjskiego U-434 by zobaczyć jak Rosjanie nieudolnie skopiowali niemieckiego U-Boota ;-)

Czy spotykacie się w realu i planujecie jakieś konkretne, zorganizowane działania, wyprawy, poszukiwania i spotkania z ciekawymi osobami ?


Było kilka prób.. ale lenistwo Forumowiczów zwyciężyło ;-)
Obecnie kto ma się spotkać... to się spotyka ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Następna strona

Posty: 105 • Strona 1 z 51, 2, 3, 4, 5

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron