1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Nowy SH2

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 87 • Strona 1 z 41, 2, 3, 4

Nowy SH2

Postprzez Jagdtiger » 28.11.03, 07:53

Ostatnio postanowiłem (zachęcony postami kolegi Amigo) powrócić do SH2. Na początku napiszę tylko informacyjnie do Amigo - mimo że w końcu udało mi się pościągać sporo dodatków to jednak dalej jestem zainteresowany płytką, może jeszcze coś ciekawego się znajdzie.

Przechodzę do rzeczy...wczoraj zainstalowałem ponownie SH2 (kupiłem oryginał w pierwszy dzień jak trafił do sklepów). Od razu zainstalowałem patcha 1.1, następnie Projekt Messerwetzer, podwyższyłem rozdzielczość, pozmieniałem troszkę grafikę wnętrza okrętu oraz efekty pogodowe, słońce, księżyc, morze, efekty wybuchów, ślady torped...Poprawiłem mapę, wrzuciłem inne obrazki w menu. Noi przyszła pora na dźwięki...Wrzuciłem projekt Schwertfish, pozmieniałem muzyczki w menu, prawie każdy dźwięk stał się bardziej realistyczny. Sporo z dźwięków pochodziło z filmu "Das Boot". Wrzuciłem też nową kampanię i....zrobiła się 3-cia rano. Hmm...pomyślałem sobie, że nie mogę teraz tak wszystkich tych dodatków zostawić nie testując ich...Odpaliłem sobie kampanię i zobaczyłem całkiem inną grę niż to było kilka lat temu. Po prostu szok. Fani tej gry odwalili kawał dobrej roboty tworząc te wszystkie dodatki. Coprawda wiele sobie nie potestowałem, bo o 6-ej trzeba wychodzić do pracy, ale wstępnie mogę już powiedzieć, że dzisiejszy dzień będę miał wyrwany z życiorysu. Znowu zacznę szaleć po atlantyckich akwenach. Już się boję, bo nie widziałem nawet 1/10 wszystkich efektów, które pozmieniałem...

Pewnie coś jeszcze później dopiszę, więc bez odbioru :)
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez amigo » 29.11.03, 12:49

NO I CO!!!!!!- zwracam się do wszystkich przeciwników SH 2 ( do Ciebie Jaca też), szczeny Wam opadły. Spróbujcie sami, a zobaczycie, czy mój zachwyt, nad ulepszoną gierką był bezpodstawny. Tego się nie da opisać. Koniecznie należy wgrać Polska wersję, następnie jeszcze konieczniej wywalić polsko-języczne komendy i wkleić niemieckie.
Następnie pozostałe dodatki tak jak to zrobił Jagdtiger.
Oczywiście prześlę Ci płytke ze wszystkim co mam tj dodatki do SH2 i DC.
Jagdtiger. Czy wgrałeś patha dot zmiany wyglądu kabiny kapitana?, Pomijajac różne dodatki, obrazki. Odznaczenia itp., na środku kabiny stoi zarośnięty dowódca w podniszczonym mundurze. Jeżeli dobrze pokombinujesz, to za pomocą Corella, jest możliwość wycięcia jego buźki i wklejenia własnej, to dopiero bajer. Mi się to jeszcze nie udało.
Jak Ci się podoba nowy dźwięk Diesli? Czy projekt Schwertfish 2 dał się wypakować, bo u mnie zawieszał kompa,. Jak się gra w "Aces Camp.??
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jagdtiger » 29.11.03, 13:34

Hmm...kabiny kapitana nie zmieniłem...zaraz poszukam odpowiedniego dodatku. Nowy dźwięk Diesli w końcu brzmi chyba tak jak powinien. Projekt Schwertfish 2 u mnie się wypakował bez problemu. Aces Camp na razie oceniam bardzo pozytywnie. W końcu jest dużo więcej swobody niż w standardowej kampanii.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez amigo » 29.11.03, 16:53

Jednym słowem gierka na cacy. Po rozpakowywanie kobiny kap, muisz "ręcznie wejść" do odpowiedniego pliku ( wyczytasz w txt) ja tu nie mam gierki, i recznie na zasadzie wklej i zamień wpakujesz w/w pliczki.
Zauważ, że w Aces Camp, żadna misja nie powtarza się, chodzi o jednostki i ich układ. Och jak mi ciężko bez SH 2.
Pozdrawiam.
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jagdtiger » 29.11.03, 18:42

Mówisz, że jak odpalę kampanię od nowa to każda misja będzie inna niż za pierwszym razem ?

A tej kabiny na http://www.9teuflottille.de/index2.html nie znalazłem. Pamiętasz może, gdzie to może być ?
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez amigo » 30.11.03, 13:04

podeślę Ci z resztą dodatków.
Tak W Aces Camnp, rejon jest ten sam, ale ustawienie i liczba wroga zmieniają się. Spróbuj odpalić te zama misje kilka razy to zobaczysz
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez tracil » 07.01.04, 20:35

No dobra,

przekonaliście mnie i ja też spróbuje coś zrobić z moim SH2. Dotychczas miałem go zainstalowanego tylko w pracy, ale chyba nadeszła pora spróbować i w domu (CAOTD oczywiście zostaje :wink: )

I tu moje pytanie i prośba:

Czy ktoś już wypracował jakiś "złoty klucz" które patche warto instalować, a które po prostu zaśmiecają kompa i grę :?:

Ściągnąłem je chyba wszystkie z netu i jest tego pokaźna kupka.

Proszę o pomoc :!:
tracil
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 82.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 16:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Jatzoo » 07.01.04, 21:40

Napisz co masz - a sezam odpowie co warto zainstalowac :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tracil » 07.01.04, 21:51

Mam wszystko ... chyba ...
Lecę po kolei jak idą opisy w SUBSIM i przebieram po trochę :wink:
Co ciekawsze ...
Ale czekam na podpowiedzi :idea:
tracil
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 82.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 16:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Jatzoo » 08.01.04, 08:53

Jeszcze chwile cierpliwosci Tracil - razem z Amigo opracowywujemy wlasnie liste najlepszych dodatkow do SH2, ktore beda do sciagniecia rowniez tutaj.
Jakbys trafil na jakis ktory Twoim zdaniem jest wart polecenia daj znac, a dodamy go do naszej listy.

Tak swoja droga, czy ktos ma mody do SH2 z dzialu dla 'bogatszych' z subsima...?
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 08.01.04, 21:14

-> Reszta chetnych
Podajcie jeszcze jakies linki z ktorych mozna pozasysac jakies dodatki do SH2.

-> Amigo
Razem z tym co mam od Ciebie, uzbieralo mi sie juz prawie 500 MB dodatkow (zapewne polowa sie powtarza). Jak chcesz to moge Ci to podeslac (jest tu prawie wszystko to co chciales i Ci brakowalo) albo poczekaj jeszcze chwile, to zrobie 'odsiew' i jakos to postaram sie poukladac...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tracil » 08.01.04, 21:39

Wszystko czym ja dysponuję ściągnąłem z SUBSIM/downloads/sh2 lub też odnośników znajdujących się na tej stronie.

A oto co ja wybrałem do instalacji:
- przede wszystkim PATCH 1.1 - usprawniajacy działanie całej gry
- ACES CAMPAIN (a jakżeby inaczej :wink: )
- SECOND CAMPAIN (zainstalowałem, ale zaraz zdeinstalowałem, bo to daje całkiem nowe misje, pomijając te z ACES CAMPAIN. Jak przejdę te pierwsze - wtedy na pewno zainstaluję)
- kilka patchów usprawniających efekty pogodowe i wizualne typu bieg torpedy i wybuchy
- patch XXIII pozwalający po wybraniu pojedynczej misji na typie II B popływać typem XXIII (nie do konca dopracowany, ale jest !)

Nie zainstalowałem PROJEKT MESSERWETZER bo na razie nie myślę o grze w sieci.
Zresztą z czasem u mnie tak krucho, że dopiero teraz zabieram się do grania. Pozdrawiam i uciekam do gry :D
tracil
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 82.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 16:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez amigo » 08.01.04, 21:44

Jaca pewnie że chcę, i z góry dzięki
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jatzoo » 08.01.04, 22:25

-> Tracil

Jezeli zalezy Ci na realizmie to koniecznie zainstaluj PM, chocby dla ponizszych mozliwosci, ktore dostepne sa rowniez w Singlu:

(...)
3. Manual dive plane control added.(see single player F1 help for keys, and the NOTES section below for details).
4. 'Rig for Silent Running' in game button now reduces detectability of U-Boat by 50% under certain conditions.
5. Periscope is automatically lowered at 40 meters or deeper and cannot be raised until U-boat is at a depth of 40 meters or less.
8. Damage to ships may grow worse over time, as in real life this happens to all units in the game, including the player's ship.
9. Secondary explosions are now enabled.
10. Magazine explosions are now enabled.
14. Deck Gun and AA gun stations are unavailable during heavy seas or when running with decks awash.
15. Under extremely heavy sea conditions, Bridge and UZO views (F8, F9) may become unavailable.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez amigo » 08.01.04, 23:43

JACA PLEASE !!!!!!!!!!!!!!!!
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Łata » 08.01.04, 23:52

Tez sie troche znowu pobawilem w patche i oto co znalazlem:
-nowy znakomity wyglad wody i deszczu (woda swietnie zielonkawo wyglada)
-nowy wyglad lornetki (Z na pomoscie) - zajmuje wiecej miejsca i widac na niej krople
-nowy peryskop (to jest znakomity mod, wiele wieksze pole widzenia i wogole trzeba go dwustopniowo wlaczac)
-realizm dla niszczcyieli - jak jest wczesny okres wojenny czasem sie gubia z niedoswiadczenia i wala gelbinowki w puste miejsca ( mozna nawet popatrzec :)

jutro podam linki do tych modow, AHA! proponuje wszytskim patch do podbicia rozdzialki do 1024

pzdr
Łata
Leutnant zur See
 
Tonaż: 109.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 15:41
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Jatzoo » 09.01.04, 08:35

-> Amigo
Jak juz wszystko bedzie zassane i sprawdzone - to przygotuje plytke i bedziemy ja rozprowadzac tutaj, bo mam nadzieje, ze bedzie szansa stworzenia jakiegos malutkiego stadka :)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tracil » 09.01.04, 12:29

---> Jatzoo

500 MB dodatków :shock: :?:

Ja mam wszystkiego 66 MB (w prawdzie spakowane, ale 500 z tego na pewno nie powstanie). Ale tego nazbierałeś, no no...

PM zainstalowałem no i sobie powoli gram. Ale jak narazie, to do CAOTD to temu daaaaleko. Zobaczymy co będzie dalej...
tracil
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 82.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 16:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Jatzoo » 09.01.04, 13:20

Ale tak jak pisalem, to sa dodatki ktore ja pozasysalem, i te, ktore juz otrzymalem wczesniej od Amigo - i na pewno wiele sie powtarza, wiec po weryfikacji bedzie moze z 200MB...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez amigo » 09.01.04, 20:19

Panowie teraz gierka jest cacy- no nie?
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez tracil » 11.01.04, 00:24

Aces Campagne zamienia SH2 w zupełnie inna grę :!:
Naprawdę zaczyna mi sie podobać 8)
tracil
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 82.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 16:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez amigo » 11.01.04, 13:50

U-boot- po zainstalowaniu nowych „Wypasów”,a zwłaszcza SH 2 patch 1.1, gierka drze się o płytkę, pomimo pełnej instalacji.
Jaca - podaj pełną nazwę pliku- exe- którego potrzebujesz, może mój kolega cos poradzi.
Jeżeli przy odpalaniu z płytką gierka mi się wiesza, stosuję 3 cudowne klawisze, wracam do pulpitu, i od nowa odpalam. U mnie to pomaga.
Jaca, napisz w jakie misje grasz? Gdzie jesteś i jakie masz osiągi.
Mam pewien problem mam zatopione w Aces Camp. 350.000 BRT, a komp nie przyznaje mi żadnych medali, jedynie śmieszną, brązową odznakę.
Panowie posiadam plik z Aces Camp.v2. Co to jest? Jak to zainstalować?
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez tracil » 11.01.04, 18:36

-> Amigo

nie masz racji. Mam zainstalowane i PM, i patch 1.1, i Aces Campagne, i jeszcze trochę drobnicy, i hula mi to wszystko bez płytki.
Po prostu wszystkie te dodatki instalowałem na pełną wersję SH2 i naprawdę nie ma problemu. No chyba że masz "jeszcze coś" i to ono się dopomina CD ?

Co do pliku o którym piszesz, to chodzi chyba o SECOND CAMPAGNE ?
Zainstalowałewm to i wygląda że są to po prostu nowe kampanie, zaczynajace się również od 1939 roku.
A więc gdy już skończysz Aces Camp.-> instaluj Second Camp. :wink:
tracil
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 82.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 16:49
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Jatzoo » 11.01.04, 21:45

-> Amigo
W chwili obecnej nie bawie sie w zadne osiagi tylko z uporem maniaka staram sie uporzadkowac wszystkie pozasysane mody, bys Ty i reszta nie mieli juz takiego problemu....
A co do braku odznaczen, to byl do tego odpowiedni patch, ktory korygowal tego 'buraka' :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez amigo » 11.01.04, 23:23

Tracil- ja wgrałem pełną instalkę i woła o płytkę. Nie mi chodzi o 2 wersję ( v2) Aces camp. próbowałem ją wgrać, ładnie się wypakowuje i nic.
Jaca który to patch do odznaczeń, Jednego już wgrałem i jeszcze gorzej
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Następna strona

Posty: 87 • Strona 1 z 41, 2, 3, 4

Powrót do SH II



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości