1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

...i jej plagiaty

Moderator: Jatzoo

Posty: 12 • Strona 1 z 1

...i jej plagiaty

Postprzez Jatzoo » 16.08.05, 22:04

Pewna osoba napisała do mnie o wymianę banerów, wchodzę na podaną stronkę (www.opod.prv.pl), i co widzę? Plagiat w żywe oczy - nie wiem do tej pory, czy to żart z tą wymianą banera czy co :shock: ?

Czy ktoś pamięta jeszcze początki witryny ubootwaffe.pl?
Pewnych tekstów nie ma bezpośrednio pod tym adresem, ale część jest dostępna w sieci pod innymi adresami :)

Oto przykłady do porównania:
- www.podwodna.terramail.pl i tekst o torpedach (jakież zadziwiające podobieństwo)
- poniższe teksty o typach U-Bootów (szacunek dla tych co znajdą w sieci tą stronkę z podwodną ver.1 :wink: )


PS. Ponieważ ta osoba napewno tutaj zagląda - miałem sprawę pozostawić tylko w kwestii wymiany maili i nie upubliczniać, ale tekst o Typach jest zerżnięty na żywca, i mi się ciśnienie podniosło.
PS2. Jestem jak najbardziej za tym, by powstawały nowe witryny poświęcone ubootwaffe, ale ludzie.. nie w taki sposób.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: ...i jej plagiaty

Postprzez Uapa » 16.08.05, 22:35

Jatzoo napisał(a):Pewna osoba napisała do mnie o wymianę banerów, wchodzę na podaną stronkę (www.opod.prv.pl), i co widzę? Plagiat w żywe oczy - nie wiem do tej pory, czy to żart z tą wymianą banera czy co :shock: ?

Czy ktoś pamięta jeszcze początki witryny ubootwaffe.pl?

Ja pamietam :D :D :) :) :) :)
Opod napisał(a):Szymon - za niemiecką część "Typy" i "Dowódcy", projekty w programie Solid Edge grupie Nic.Nac.Project za serwer i wszyscy inni którzy mieli pośredni lub bezpośredni wpływ na powstanie tej strony. Chciałbym jednocześnie wyrazić podziw dla niezwykłej ignorancji, jaka spotkała mnie ze strony Domu Wydawniczego
Bellona, gdzie miesiąc załatwiałem zgodę wydawcy na opublikowanie fragmentu ich książki. Nie załatwiłem i fragmentu
nie zamieściłem. Szkoda


Czyzby stwierdzil ze skoro jedni go olali to nie musi pytac innych???
Uapa
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 289.000 BRT

Dołączył(a): 21.04.05, 19:21
Lokalizacja: Alt Stettin

Postprzez Jagdtiger » 17.08.05, 14:16

Cytat z tamtej strony:

W lutym liczba U-bootów operujących na wodach wzrosła do 51 statków.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Postprzez Myszkin » 17.08.05, 14:43

Za całym szacunkiem, chciałbym stanąć w obronie osoby odpowiedzialnej za www.podwodna.terramail.pl. Otóż na "naszej" stronie link do forum jest czwarty od dołu, a na w/w stronce jest drugi od dołu. Jest różnica, prawda? No!

Poza tym jest różnica w tytule strony, tam jest "Die U-Bootswaffe: U-Booty w wojnie 1939-1945" - widać wyraźnie to "s", prawda? No!

My tu możemy cwaniakować, ale uwierzcie mi, nie jest tak łatwo dodać "s" do kopiowanego na żywca tytułu, oj nie...

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez Jatzoo » 17.08.05, 15:36

Za całym szacunkiem, chciałbym stanąć w obronie osoby odpowiedzialnej za www.podwodna.terramail.pl. Otóż na "naszej" stronie link do forum jest czwarty od dołu, a na w/w stronce jest drugi od dołu. Jest różnica, prawda? No!


Hmm.. tak nieśmiało chciałbym powiedzieć, że tamta witryna jest moją własnością, i są to resztki z podwodnej ver.2 :D Podałem tamten adres w kwestii porównania tamtejszego artykułu o torpedach z tym z plagiatu z witryny opod.prv.pl (uwaga, uwaga - do Jagdtigera ;) w paru miejscach ja sam napisałem "miniaturowa łódź podwodna" - każdemu może się zdarzyć wypadek przy pracy 8) )

Co do 'Die U-Boot(s)waffe' to uwierzcie mi, przez kilkanaście miesięcy próbowałem się dowiedzieć jaka powinna być poprawna pisownia. Wreszcie po latach (sic!) dzięki Tobrukowi (Agata + Tomek) ustalono komisyjnie ;) że powinno być bez 's' - i taką też nazwę przyjęła witryna podwodna ver.3 :)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tobruk » 17.08.05, 21:34

Witam
Plagiat? to przecież u nas taki banał...


(Jacek - namiar na pw podałem Ci przed zajrzeniem tu)
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Jatzoo » 18.08.05, 19:32

Przepraszam bardzo, ale jeżeli skądkolwiek zżynałem to z książek - zapewne
tak jak Pan


To jest odpowiedź na mojego maila.


1. W przypadku wymiany banerów z tą osobą: głupota ludzka nie zna granic...
2. W przypadku powyższego maila: bezczelność ludzka nie zna granic...

Dodam tylko, że w przypadku np. podawania szczegółów technicznych U-Bootów, zgodnie z prawem, dla tego typu danych wystarczy tylko wzmianka w źródłach z których takie dane się przepisało (bez potrzeby pisemnej zgody autora - wyjątkiem są np. dodatkowe wyjaśnienia, objaśnienia, itp.). Ponieważ chcę być ok z wszystkimi, korespondowałem w tej sprawie z AJ-Press (bo dane pochodzą z U-Bootwaffe p. Trojcy) i dzięki temu uzyskałem również zgodę na publikację umieszczonych w książce kolorowych wkładek ze schematami malowań U-Bootów. Tyle trudu, a przecież mogłem podać tylko z jakiej książki te dane wziąłem.


..ale zawsze przecież można pójść dalej, i na bezczelnego ukraść wszystko...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tobruk » 18.08.05, 22:56

czy tej strony już nie ma? czy problem zniknął?
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Jatzoo » 19.08.05, 07:48

Strona ciągle jest dostępna pod adresem www.opod.prv.pl.
Autor coś zaczął przepraszać - ale okazało się, że wszystko jest przekopiowane z innych witryn (np historia wojny z www.op.osw.pl).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez goral_44 » 19.08.05, 10:34

Na razie nie ma nic pod tym adresem.
goral_44
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 31.000 BRT

Dołączył(a): 09.05.05, 23:16
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jatzoo » 19.08.05, 11:44

Rano jeszcze było - ale może wreszcie ktoś coś zrobił ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Grom » 01.10.05, 13:36

Jatzoo napisał(a):Rano jeszcze było - ale może wreszcie ktoś coś zrobił ;)

Strona jest w sieci, w każdym razie ja ją mogę przeglądać.
Grom
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 701.000 BRT

Dołączył(a): 16.03.04, 11:22
Lokalizacja: Reading UK


Posty: 12 • Strona 1 z 1

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron