1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Mody

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 1026 • Strona 2 z 421, 2, 3, 4, 5 ... 42

Postprzez majama » 21.04.05, 18:39

"The topic or post you requested does not exist"

chyba zły link nam podales
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez PL_Szczur » 21.04.05, 19:25

Temat co prawda nie zwiazany z MODami, ale pamietacie Silenta Huntera (1)? Tam chociaz w kazdym porcie stalo cos na redzie... ech.. :(
PL_Szczur
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 71.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.05, 13:16

Postprzez Havok » 21.04.05, 21:12

Bo tak sie teraz robi gry...Zamiast dodawac nowe rzeczy i likwidowac stare bugi...Zreszta czemu sie dziwic skoro gra jest robiona prez zupelnie inna ekipe i ze starszymi wersjami wiaze ja tylko tytul...
Ps. witam wszystkich uzytkownikow forum :)
Havok
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 21.04.05, 13:28

Postprzez Boba Fett » 22.04.05, 01:16

Witam, mam problem z modem zwiekszajacym zasieg TII. Po prostu po instalacji nic sie nie zmienilo :( nie wiem czy nie popelnilem jakiegos bledu. Moze chodzi o wersje ? (1.0, wersja "sklepowa" dopiero w drodze z cywilizacji) instaluje do katalogu xxx\sh3\data\library. Pomozcie.

Pozdrawiam
Boba Fett
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.05, 00:23
Lokalizacja: North Atlantic

Postprzez majama » 22.04.05, 02:09

Nasunąłes mi teraz odpowiedz dlaczego zmarnowałem dwie torpedy :/
wierzac że ten mod juz działa odpaliłem je z 2800 metrów i chyba nie doszły, trzecie torpeda typu II tez zawiodła bo wybuchła zawczesnie, praktycznie wiec z "poprawionej" torpedy jeszcze nie trafiłem niczego na trzy próby które dotad miałem, musze przetestować to bardziej
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez lex_paxter » 22.04.05, 12:34

drodzy koledzy w scapa flow stoja statki!! jesdyne ci to trzeba zrobic to sie tam wedzrzec w odpowiednim czasie, i tak w pazdzierniku stoi 1939 stoi tam pancernik, kiedy indziej lotniskowiec itp, czytalem a o tym na subsimie wszystlko jest napisane w jakims pliku ale niestety nie pamietam w jaki bo za duzo na dzis whiskey!
lex_paxter
 

Postprzez kaa » 22.04.05, 13:03

szczerze mówiąc, to nie zdażyło mi się jeszcze strzelać z ponad 1,5 km... jakby co to macie wątek o modzie TII na subsim.
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Boba Fett » 22.04.05, 15:38

lex_paxter napisał(a):drodzy koledzy w scapa flow stoja statki!! jesdyne ci to trzeba zrobic to sie tam wedzrzec w odpowiednim czasie, i tak w pazdzierniku stoi 1939 stoi tam pancernik, kiedy indziej lotniskowiec itp, czytalem a o tym na subsimie wszystlko jest napisane w jakims pliku ale niestety nie pamietam w jaki bo za duzo na dzis whiskey!


O kurde :) zaraz tam uderzam, akurat koncze patrol, zostaly dwie torpedy, paliwa tez niewiele ale co tam :D mam grudzien, moze teraz cos bedzie hehe.


szczerze mówiąc, to nie zdażyło mi się jeszcze strzelać z ponad 1,5 km... jakby co to macie wątek o modzie TII na subsim.


Thx Kaa

Pozdrawiam
Boba Fett
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.05, 00:23
Lokalizacja: North Atlantic

Postprzez majama » 22.04.05, 23:45

Udało mi sie dla mojej podziemnej wersji skompilowac takiego moda "All_in_one" łacząc to co dobre z poszczególnych modów, dane o kampanii sa z world mod 1.72 w ktorym poprawiłem buga wilhelmshaven (mimo że napisali ze jest poprawiony to wcale nie był, bo zrobili jedna rzecz a byly dwa bugi od tego) porównując z modem 20% troche poobniżałem czestotliwosc generowania pojedynczych statków, przewaznie tez o redukcja do 20% ale jest tego sporo do klepania, wiec mozna to jeszcze długo doskonalić, doszedłem do RndGroup 550 a jest ich ponad 1500, jak ktos chce to moze sobie to modyfikowac: parametr SpawnProbability=50 okresla ze mamy 50% wygenerowania tej grupy, dalej jest okreslona ilosc statkow w grupie, narodowosc itd, wszystko jest calkiem czytelne. Ale potrzeba kupe czasu poswiecic aby to zrobic.

Jeszcze potestuje troche i dam wam do przecwiczenia link do najbardziej esencjonalnych plików, grafiki i dzwieki kazdy dobierze sobie według uznania przeglądając dostepne mody.
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kaa » 22.04.05, 23:56

ja właśnie zaliczyłem patrol z modami z sajtu cavaliera (fix, 20% etc.)... i był to mój najowocniejszy patrol jak dotąd (!) - trzynaście zatopionych łajb (w tym pięć w dwu atakach na konwój), podczas gdy w poprzednich rejsach miałem po sześć zatopień. ten campaign spawn fix chyba rzeczywiście działa, bo konwój był eskortowany (aż) przez 3 niszczyciele i 1 korwetę (co najmniej). oczywiście nie ma to wiele wspólnego z realizmem - odsyłam ponownie do wątku o 20%, jego twórca podaje tam całkiem ciekawe zestawienie (link jest dobry, nie wiem czemu nie działał).
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Boba Fett » 23.04.05, 00:36

Kaa, moglbys podac caly zestaw ? nie widze tego na Subie :( thx

Majama, czekam z niecierpliwoscia ;) good luck ! :D
Boba Fett
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.05, 00:23
Lokalizacja: North Atlantic

Postprzez majama » 23.04.05, 02:54

mam juz pierwsza wersje, przy wypływaniu z portu zawsze mamy towarzystwo, jak na razie naliczyłem sześc swoich jednostek w pierwszym patrolu, ale do rzeczy:

http://republika.pl/majama/store/sh3mm1mod.rar

stworzyłem moda bazującego na wersji 1.00, nie moge sprawdzic jak działa na patchach, tak naprawde to wcale go nie stworzyłem ale skompilowałem z kilku innych modów, opisywanych na rożnych forach błedach i poprawkach oraz na kilku swoich spostrzeżeniach i wyłapanych bugach. Mod zawiera w sobie w calości lub częściowo:
- SH3World mod 1.72 z poprawionymi błędami które znalazłem i z wycietymi minami i sieciami na ktorych zdarzają sie bezsensowne wypadki okretow patrolujących bazy, mod ten ma juz w sobie według jego tworców Jace & Nico's campaign bug fix, a ja czescowo wprowadziłem te poprawki ktore sa w 20%mod (zrobłem 1939 i czesc 1940, reszta jak bedzie czas, kazdymoze to sam pisałem wyżej o co chodzi - najłatwiej porównywac zapisy z plikiem w modzie 20%) nie zawsze byłem taki rstrykcyjny, czasem nie wycinałem az 80% tylko mniej a czasem zostawiałem w całości, redukowałem jednostki wrogie, zostawiałem bardziej sojusznicze i neutralne (tak zeby zmusic do patrzenia na flage przed odpaleniem torped)
- poprawka zasiegu dla torped typu II
- błedy z przeniesieniem baz i odleglymi badz lądowymi rejonami patrolu w pliku flotilla.cfg
- bład obsługi sonaru poprawiony w pliku sensors.cfg
- poprawione małe błedy w plikach z datami i komendami oficerów
- plik helpa (nie jest konieczny, ale zawsze to przynajniej spis klawiszy pod reką)

to co wam przedstawiam jest zupelnie okrojone z plikow graficznych i muzycznych, zostawilem same konfiguracyjne i skryptowe, czyli kazdy sobie według potrzeb sciagnie mody dla kursorów, kompasów, hydrofonów, flagi, kontrasty itd. Ja oczywiście juz mam taki dla mnie optymalny zestaw, ale za duzo tego aby wysyłać i poza tym wygląd czy dzwiek to juz rzecz gustu.

Testujcie i dajcie znak czy to ma sens
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez majama » 23.04.05, 03:04

jakby ktos wiedzial gdzie jest zakodowana możliwośc teleportów do portu lub ilośc renown za dokowanie to powiedzcie, podmienimy i to, tak żeby za teleport odejmowało sławy :)
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Boba Fett » 23.04.05, 04:25

majama napisał(a):jakby ktos wiedzial gdzie jest zakodowana możliwośc teleportów do portu lub ilośc renown za dokowanie to powiedzcie, podmienimy i to, tak żeby za teleport odejmowało sławy :)


Szybki jestes ! :D Juz zabieram sie do testowania :D Pomysl z teleportami jest wspanialy !! Nawet chcialbym abys calkowicie to zlikwidowal, ale to juz chyba zbyt gleboka ingerencja w program (niestety nie znam sie na tym :( ) no i napewno czesc graczy by tego nie chciala ;) Czekam z niecierpliwoscia ;)
Jak mawial Obi Wan, Good work :)

PS
Jeszcze dzis wieczorem podziele sie swoimi spostrzezeniami, chodz w temacie raczkuje.
Boba Fett
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 20.04.05, 00:23
Lokalizacja: North Atlantic

Postprzez kaa » 23.04.05, 09:42

majam w aar pisałeś o błędzie - nie wiem czy wiesz, ale instalować mody trzeba między patrolami, kiedy u-boot jest w porcie, wtedy nic się nie krzaczy (zamiast load daje się continue).

druga rzecz: interesuje mnie, których plików .mis użyłeś jako bazy i jakie konkretnie zmiany w nich wprowadziłeś. mógłbyś mi to przybliżyć nieco?
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez majama » 23.04.05, 11:48

moglbym: pliki typu .mis sa z world moda 1.72, ale campaign_RND jest czesciowo "zredukowany" co do ilosci statków na wzór moda 20%
a z pliku campaign_SCR wyciete miny i sieci bo sie obawiałem ze beda sie na nich własne statki niszczyć, jak chcesz to zastosuj kompletny plik i wtedy zobaczymy. plik campaign_LND i Location sa bez istotnych zmian, ale poprawiłem bład zniknietego Wilhelmshaven. (data pojawienia) Podpuszczam ludzi na forum subsim z tym modem do teleportów, moze ktos cos podpowie
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kaa » 23.04.05, 11:55

dzięki. a wiesz w world modzie masz też wersje bez min i sieci? rzuć okiem na readme.
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez majama » 23.04.05, 11:55

ciekawa jest tez opcja poruszana przez kogos tam na forum z wprowadzeniem opóźnienia dla obliczen oficera od broni, przydałoby sie zeby u to zajmowało kilka czy kilkanascie sekund zamiast jednej
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez majama » 23.04.05, 12:00

tamta wersja to chyba ne jest bez min i sieci tylko właśnie wprowadza dodatkowe miny i sieci przed naszymi bazami, ze powrót staje sie jeszcze bardziej ryzykowny i trzeba pamietac gdzie one są, ja bazowałem na wersji 1.72 nomines ktora zrobil juz jeden gracz, ale to najwyrazniej nie byla wersja 1.72 tylko jakas wczesniejsza, bo byly róznice w wspolrzednych w wielu miejscach
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kaa » 23.04.05, 12:00

szczególnie pomiar prędkości... ale kto by tam używał oficera. ambitnym trza być, nie miętkim :P
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kaa » 23.04.05, 12:06

to teraz ja się pochwalę, choć to ciągle WIP. wziąłem na warsztat wczesną wersję bearings by Jace (on z kolei modyfikował narzędzie z attack map z gry), powiększyłem, przyciemniłem, wymazałem część linii, kilka dorobiłem, dopisałem parę numerków no i takie tam. na razie wygląda to tak:
Obrazek

oto plik .tga dla typu VIIb, który trza wrzucić do ..\data\Submarine\NSS_Uboat7b\. dla innych okrętów - trza odpowiednio zmienić nazwę pliku i folder docelowy. proste.

a tu jeszcze mały myk żeby bearing toola widać było przy mniejszym zoomie: w ..\data\Menu\cfg\maps.cfg w sekcji [Map0] zwiększamy parametr SymbolZoom z 10 np. na 20 (lepiej nie przesadzać bo bearing tool jest skalowany razem z mapą i przy małym zoomie jest niezbyt czytelny).
Ostatnio edytowano 24.04.05, 09:34 przez kaa, łącznie edytowano 1 raz
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez majama » 23.04.05, 12:15

Jest w tym modzie dostepna wersja x2, ja jej uzywam, czy zrobiłes jeszcze wiekszego?
a tak przy okazji zapytam: działa wam gramofon? ja gram przywyłaczonej muzyce i czasem bym sobie go puscił ale nic nie daje
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kaa » 23.04.05, 12:16

z tymi minami to rację masz oczywiście. swoją drogą miny i sieci przy obecnej obfitości celów w portach uważam za sztukę dla sztuki.
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kaa » 23.04.05, 12:35

bazowałem na x2 i powiększyłem o 25% (planuję więcej).

gramofon
kaa
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 320.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez majama » 23.04.05, 12:40

bardzo dobra podpowiedz z tymi zoomami !
teraz i ten plik dorzuce do swojego modpacka, domyślam sie że ta druga sekcja jest do mapy bojowej i tam tez mozna zoomowac :)
majama
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 340.000 BRT

Dołączył(a): 19.04.05, 13:14
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 1026 • Strona 2 z 421, 2, 3, 4, 5 ... 42

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron