1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 84 • Strona 2 z 41, 2, 3, 4

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Xavier » 30.01.12, 08:09

Mam jeszcze pytanie odnośnie oprogramowania.
Wgrywam i uaktywniam je zgodnie z zaleceniem. Najpierw "_Patch GWXPL 5"
następnie "Spolszczenie dla GWX 3.0". Niestety gdy tak robię "_Patch GWXPL 5" mi się "wyszarza". O tym żeby włączyć opcję "Hardcode fixes" mowy nie ma. Nie mogę wtedy wejść nawet do gry. Ściągnąłem spolszczenie i w wersji "full" jak i "standard". W jednej i w drugiej "Hardcode fixes" blokuje mi wszystko. Bez względu na to czy jest uaktywniany przed "_Patch GWXPL 5" czy po.
Z "_Patch GWXPL 5" i "Hardcode fixes" też nie jest słodko... Wywaliło mnie w trakcie rejsu (nic nie zmieniałem w ustawieniach) i już nie mogłem do niego wrócić. Do wcześniejszych misji też nie. Musiałem zainstalować grę od początku. :(
Masz pomysł co może być przyczyną? Mój sprzęt chyba daje radę to "obrobić" (parametry podałem wyżej).
Xavier
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 31.000 BRT

Dołączył(a): 18.01.12, 10:41

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 30.01.12, 09:50

To że się wyszarza, to normalne. Pliki opcji nakładają się na pliki z patcha, a sam patch składa się z 1 lub 2 modów (zależnie od tego czy to standard czy full), które są traktowane jak patch do GWX 3.0. Dodatkowo są tam aktualizacje kampanii z uzupełnieniem o jednostki Wolfpack dla Hardcode fixes. W obu wypadkach ładowany jest mod Unnofficial Rocket Fix Rubiniego, a w wersji full również "Wilhemshafen,St Naz,Schluese and xtra ships V6". I to wszystko. W wersji standard właściwie nie wpływa to na nic, a w wersji full dodaje kilka statków, więc nieznacznie podbija wymagania pamięciowe (w porównaniu do GWX). Gra powinna Ci się uruchamiać z samym uruchomionym _Patch GWXPL5 jeżeli załadujesz do niej wersję standard bo prawie nic się nie zmienia. Pamiętaj tylko, że ten patch ma zupełnie inną zawartość (i wielkość) w wersji full i standard, więc jak próbujesz mieszać wersje, to musisz je inaczej nazwać.
Można się obyć bez tego patcha, ale wtedy trzeba albo nie używać Hardcode fixes, albo używać i wyłączyć wilcze stada bo wtedy gra będzie czasem próbowała załadować jednostki, których w plikach gry nie będzie.
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 03.04.12, 20:17

Z innej beczki - jak się nazywa minimod wyłączający szperacze na statkach handlowych ? Olamagato podał link, ale niestety już nie działa.
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 04.04.12, 09:41

Tu nowa paczka tego moda z najnowszej roboczej wersji spolszczenia:
[url]https://rapidshare.com/files/1371304572/GWXPL5_-_Szperacze_tylko_na_okrętach_wojennych.rar[/url]
Różni się ona zarówno od oryginalnego moda, który wyłączał szperacze na statkach i wszystkich okrętach za wyjątkiem eskortowców i nie zawierał modyfikacji dla jednostek z "Wilhemshafen,St Naz,Schluese and xtra ships V6".
Różni się też od combimoda od h.Sie, który wymagał do działania SH3 Commandera, wywalał kamerę poza scenę dla części statków w widoku zewnętrznym i również tym, że również usuwał szperacze z krążowników, pancerników i innych okrętów.
Info w czytajto.txt tego moda (lub PPM w JSGME).
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez kimano-u96 » 12.04.12, 16:21

Witam mam pytanko w którym miejscu można zmienić opcję gdy wpływamy w mgłę żeby kompresja spadała na 1 a nie na 16
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 13.04.12, 22:21

Niestety nie zostało to ujęte nawet w pliku hsie.ini najnowszej wersji tego moda (V16B1). Tak więc na razie nie ma możliwości zmiany współczynnika kompresji z 16 na inną. Trzeba po prostu śledzić czy pojawił się komunikat i wtedy ewentualnie wcisnąć klawisz 'P' dla przejścia na peryskopową, '`' dla wyłączenia silników lub dwa razy Backspace dla przełączenia kompresji czasu na x1.
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 14.04.12, 02:34

Dziękuję, Olamagato, to co robisz, to wielka rzecz !
Niewielu moderów SH3 zostało na placu boju...

Zrób jeszcze z SH5 to, co Team GWX z SH3 i możesz spokojnie założyć sektę. Na pewno wstąpię :).
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez kimano-u96 » 16.07.12, 20:27

Witam gram już 7 patrol momentami na kompresji czasu 1024. Moje pytanie gdzie samoloty, czy mam grać cały czas na realu czy coś mam nie tak.
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 16.07.12, 22:55

Samoloty pojawiają się w pobliżu baz lotniczych, którego położenia normalnie nie znamy (można jednak sugerować się mapką). Zasięg i wielkość baz lotniczych powiększa się w miarę kolejnych lat wojny. Dlatego na jej początku samoloty aliantów można spotkać tylko przy samych wybrzeżach alianckich lub na pełnym morzu gdy gra wykryje w pobliżu lotniskowiec. Jeżeli u-boot znajdzie się w pobliżu baz państw Osi, to może to wygenerować pojawienie się własnych samolotów atakujących wroga, przy czym szansa na to gwałtownie zwiększa się jeżeli wyślemy wcześniej raport o konwoju. Dlatego największe szanse na spotykanie samolotów są tu:
1. Wybrzeża wysp brytyjskich 1939-1945
2. Norwegia (głównie własne, pod koniec wojny aliantów)
3. Wybrzeża USA po 1941 r.
4. okolice Malty przez cały okres wojny
5. Wszelkie miejsca w pobliżu operacji desantowych aliantów w historycznych datach. W szczególności ciekawe jest lądowanie w Algierii, Sycylii i późniejsze, ale jeszcze przed kapitulacją Włoch ponieważ w pobliżu mamy zarówno silną osłonę powietrzną Aliantów oraz duże bazy lotnicze państw Osi, których samoloty pomagają u-bootowi. Będzie można dzięki temu zaobserwować zarówno ataki niemiecko-włoskie, ataki aliantów, a bitwy lotnicze między samolotami obu stron, a nawet bitwy kombinowane w której jednocześnie biorą udział konwoje, grupy okrętów obu stron i lotnictwo obu stron. Wszystko płynące i lecące w wielu przecinających się kierunkach.
Warto wziąć więc do ręki manual GWX i spisać sobie daty i miejsca lub po prostu jakieś kalendarium operacji morskich i desantowych z internetu - tym się kierować przy prowadzeniu takiej "turystycznej" kampanii wojennej w czasie.

Z drugiej strony kompresja czasu w SH3 bardzo obniża pojawianie się samolotów, czasem do poziomu zero (od x1024 aż po x8192-x16384, dalej nie mogłem uciągnąć:). Było to spowodowane założeniem że przerywanie co chwili tej opcji na wodach gdzie jest gęsty ruch lotniczy przeciwnika będzie irytować graczy chcących po prostu przepłynąć z punktu A do B. Zakłada się wtedy, że przy wysokich kompresjach załoga okrętu radzi sobie perfekcyjnie z omijaniem zagrożeń z powodu lotnictwa. Oczywiście gwałtownie zmniejszyło to realizm gry, którego GWX nie potrafi zniwelować ponieważ jest to zaszyte w kodzie. Jedynym przeciwdziałaniem jest podniesienie wskaźników pojawiania się samolotów, ale wtedy z kolei pojawia się ich nierealnie spory nadmiar gdy nie możemy osiągnąć wysokiej kompresji przez ciągłe przerywanie jej atakami lotniczymi. Tak więc sprawa jest bardzo niestabilna - jest bardzo wąski margines między stanem całkowitego braku samolotów a stanem, w których ich liczba uniemożliwia normalną grę nawet przed 1944 r.

Jest pewna niewielka szansa, że w przyszłości uda się w kodzie sh3 znaleźć zmienne, które pozwoli wyłączyć obniżanie ilości ataków lotniczych w zależności od TC, co mogłoby być poprawione wtedy za pomocą kolejnych wersji hardcode fixes. Na razie jednak nie ma takiej możliwości.
Dlatego jeżeli ktoś potrzebuje grać w warunkach zbliżonych do realnych nie powinien nigdy zwiększać kompresji powyżej poziomu x32-x64. Przy czym ta niższa jest maksymalnym przyspieszeniem, które niczego nie omija, a to drugie omija efekt zmęczenia załogi, który jest dla gracza też dość męczący i irytujący bo praktycznie co chwilę trzeba przenosić pojedynczych marynarzy na koje i z powrotem (jest to tzw. mikrozarządzanie) aby utrzymać ich sprawność.
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez kimano-u96 » 17.07.12, 19:53

Dzięki Olamagato to była wyczerpująca odpowiedz i bardzo mi pomogła
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 18.07.12, 00:17

Jak tam prace nad kolejną wersją spolszczenia / edytorem rozdzielczości ? Pozdrawiam
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 18.07.12, 03:59

Każdego niemal dnia posuwają się dalej. Tyle, że jest sporo do zrobienia, choć pozostała mniejsza część.
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 31.07.12, 20:44

Pytałem się już wcześniej, ale czy naprawdę nie da się mieć celownika torpedowego w peryskopie, tak jak to było w OLC GUI ?
Z góry dzięki za Twoją świetną robotę z modowaniem SH3.
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 31.07.12, 23:27

Co rozumiesz przez "celownik w peryskopie"?
Domyślnie GUI w GWXPL jest identyczne z tym z GWX, czy to w 4:3, czy w 16:9. Natomiast każde inne GUI, które wprowadza różne dodatkowe elementy musi zostać zainstalowane/włączone przez JSGME. Polska wersja GWX nie blokuje takich modów w żaden sposób. Natomiast panoramiczne GUI wygląda identycznie jak klasyczne bo takie było jego założenie. Żeby jakieś konkretne GUI było w panoramie musi być po prostu w niej zrobione. Jeżeli o to Ci chodzi. Dlatego o ile bez i w panoramie jest Magui, o tyle inne chyba nie występują w dwóch wersjach. Ale to się z pewnością zmieni, kwestia czasu. Na razie w obu proporcjach występują właśnie Magui i GWX/Classic.
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 02.08.12, 13:15

Chodziło mi o takie dwa pierścienie wokół okularu peryskopu - kręcąc nimi ustawiało się odległość na podstawie wysokości masztu, oraz AOB. Poniżej link do tematu, gdzie jest screen :

http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=173654

Tamten system celowania bardziej do mnie przemawiał. Czy da się coś zrobić w tej sprawie ? Próba uruchomienia OLC GUI w JSGME raportuje kolizję z Twoim panoramicznym GUI.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za chęć pomocy !
I szacunek za dotychczasową pracę.
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 03.08.12, 22:51

OLC GUI bierze nazwę od modera, który ma ksywkę OneLifeCrisis. Trzeba by go samego zapytać czy przypadkiem nie zrobił wersji panoramicznej.
Niestety to gui będzie się zawsze kłócić z każdym innym gui bo tylko jeden taki mod może być wgrany na raz. Właśnie nad tym pracuję, żeby każdy mógł sobie łatwo przerobić każde gui na dowolne proporcje. Tyle, że to jeszcze musi potrwać. Nie jest to tak proste jak przerabianie tekstury czy wymiana numerków w pliku konfiguracyjnym.
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 05.08.12, 00:31

Ostatnia rzecz, sorry za offtopic - jest taka modyfikacja, która wyłącza szperacze na statkach handlowych. Czy wiesz, skąd mogę ją pobrać ?
Jeszcze raz, dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 05.08.12, 17:13

Są takie trzy.
Jedna jest autorstwa schlechter_pfennig, który zlikwidował szperacze w statkach sklepowego SH3.
Druga jest autorstwa H.Sie, który dołożył do tego zdjęcie szperaczy ze wszystkich jednostek GWX i opcjonalnie "Wilhemshafen,St Naz,Schluese and xtra ships V6" oraz dorzucił pseudolosowe powroty szperaczy na łowcach U-bootów. To ostatnie wymaga niestety na sztywno "SH3 Commandera" oraz przy okazji psuje widok zewnętrzny (camera out of sectors) - mod był zrobiony wyłącznie pod 100% realizmu.
Trzecią zrobiłem sam - nie zdejmuje szperaczy z żadnego okrętu wojennego, a tylko z wszystkich statków GWX oraz "Wilhemshafen,St Naz,Schluese and xtra ships V6" (jest zgodna ze wszystkim, w tym ze spolszczeniem w każdej wersji).
Dlatego też do tej ostatniej podaję link:
http://www.mediafire.com/?fjcv85dx0d893wx
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 05.08.12, 19:18

Jesteś wielki :). Pozdrawiam i dziękuję.
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 06.08.12, 16:40

P.s. Nawet nie chodziło o obciążenie grafiki, tylko realia historyczne. W 39' czy 40' statki handlowe z reflektorami Leighta... :)
Teraz będzie można, niczym Kretschmer, wpłynąć w nocy środek konwoju i wyłuskiwać po kolei :).
Pozdrowienia !
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Aleksander_PL » 24.08.12, 17:49

Witam. Dziś pobrałem wymarzonego GWX-a 3.0 gold. Kiedyś miałem z tym styczność więc miałem polszczenie może nawet od użytkownika Olagamato.
Więc pobrałem również i te. Pobrałem wersję 40mb i ... coś z nią nie tak. Klikając ją 2 krotnie wyskakuje komunikat z białym krzyżykiem w czerwonym kółku. Hmm pobrałem mniejszą wersję ale jest tak samo. Proszę o pomoc. Nie interesuje mnie za bardzo te duża wersja ponieważ mój sprzęt ledwo ciągnie samego GWX-a więc nie ma sensu tracić cennego czasu czekając x minut na załadownie misji. :evil:
Oczywiście cały czas mówię o tym spolszczeniu Olagamato'a. Z tego co pamiętam to z 3 możliwych serwerów to tylko na 1 czy 2 dało się radę pobrać.
Aleksander_PL
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 8.000 BRT

Dołączył(a): 24.08.12, 17:44

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 27.08.12, 12:40

Musisz napisać jaki komunikat.
Generalnie archiwum spolszczenia trzeba rozpakować do katalogu gry, ale w systemach Vista i Win7 nie powinien to być katalog C:\program files, ani C:\program files (x86). Musi to byś inny katalog nad którym Windozie nie wydaje się, że ma nad nim władzę.
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Aleksander_PL » 29.08.12, 23:08

Okej, z tym sobie poradziłem, miałem ... za starego winrara :mrgreen:
Dobrze ale jest kolejny problem po zainstalowaniu spolszczenia odpalam grę-wszystko chodzi, po wgraniu przez JSGME to o dziwo gra ładuje się 4 razy szybciej, okej jest manu po polsku, myślę super, wreszcie coś nowego, odpalam karierę ładuje się też szybciej, pod koniec ładowania - wyskakuje błąd nosz kur%^&. Okej, włączam nową karierę i to samo. Odinstalowuję spolszczenie i instaluję to samo. Odinstalowałem grę, usunąłem GWX-a, zainstalowałem ponownie :roll: no niestety. Proszę błagalnym tonem o pomoc. Oczywiście po zainstalowaniu GWX-a wypakowuję cały plik spolszczenia z dysku C/Pobieranie do d/Olek_gry/SilentHunterIII. Potem jedynie JSGME.
Namiary gotowe, wyrzutnie od I do IV otwarte Kapitanie, czekamy na dalsze rozk ... He, jest Pan tu, Panie Kapitanie? Kapitanie?! No właśnie, nie ma mnie z tego powodu :oops:
Ahaaa i jeszcze jedno, może głupie pytanie, po pewnym czasie z czystego GWX-a znikł mi stan integralności kadłuba, po prostu brak skali procentowej ale nic poza tym. Czy to normalne?
Co do tego spolszczenia to niektóre mody nie działają w ogóle :( np. torpedy z SH3, wady torped, detektory, lecz działają np. ogonki jednostek na mapie, rozpoznanie wróg/neutralny/swój, na czystym GWX-ie działa open hatch mod, american capitans officer icon i dodatkowe rozkazy dla oficerów a ze zainstalowanym spolszczeniem-nie.
Aleksander_PL
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 8.000 BRT

Dołączył(a): 24.08.12, 17:44

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez Olamagato » 09.12.12, 16:52

Wcięło mnie na dłuższy czas, ale może jeszcze komuś przyda się odpowiedź...

Stan integralności kadłuba jest w oryginalnym GWX zlikwidowany. Został przywrócony wyłącznie w GWXPL najpierw z tego powodu, że prowadzenie patrolu w kilku sesjach wczytywanych w zapisach (u mnie norma z powodu braku czasu) było zwyczajnie niemożliwe bo gra po wczytaniu zapisu nie pozostawia żadnego widocznego śladu po uszkodzeniach kadłuba - ani w formie tekstur, ani jakiejkolwiek historii ataków (np. samolotów).
Drugi powód, który pojawił się od wersji 5 był taki aby była możliwość używania "kolorowego wskaźnika stanu kadłuba", który jest obecny w pakiecie spolszczenia zarówno jako osobna opcja (1024x768) jak i w formie panoramicznego "GUI GWX Classics 1360x768". Bez tego przywrócenia wskaźnik kadłuba pokazuje kolor czerwony bez względu na jego stan.
Sprawa "nie działania" pewnych opcji GWXPL - niektóre zewnętrzne mody wykluczają ich działanie.
Drugą sprawą jest fakt, że jedne mody (opcje), to ogromne przeróbki po 300 MB składające się z setek ważnych i szeroko używanych plików, a inne składają się z kilku prostych tekstur o wielkości 1-5 KB (np. "Captain America Officers Icons"). Brak działania tego ostatniego wskazuje, że użyto zewnętrznego moda, który mógł z grą zrobić dosłownie wszystko.
Istnieją problemy również z samymi opcjami GWX: Np. "GWX - Open Hatch Mod" jest stabilny, ale tylko do pewnego postępu w grze. W pewnym momencie nagromadzenie danych w pamięci przekracza możliwości pamięciowe gry i zapisy gry przestają być stabilne. Dzieje się tak szczególnie jeżeli chociaż raz zapisze się grę będąc pod wodą. Crash gry może się pojawić 2-3 patrole później ponieważ kolejne zapisy zapisują już uszkodzone (ucięte) dane z pamięci RAM (lub później znowu wczytane).
W przypadku użycia zewnętrznego moda, który "ulepsza" otwarte włazy (jest kilka wersji) może to działać lub nie - ale prawie zawsze pojawia się problem z kolejnością aktywacji modów, czyli z konfliktami. A te koszą stabilność.

Mogę próbować pomóc w problemach ze stabilnością, pamięcią itp., ale pod warunkiem, ze ktoś ograniczył się wyłącznie do opcji i modów GWX i GWXPL. W innych wypadkach nawet nie mogę niczego sensownego stwierdzić. U siebie testuję pakiet na XPSP2/2GB oraz Win7SP1x64/8GB.
Przede wszystkim wraz z problemem należy podać listę zainstalowanych modów wraz z informacją, które zostały wykryte przez jsgme jako konfliktowe (powodujące wyszarzenie nazw modów, których pliki zostały zmienione).

================
Założeniem GWXPL było (od najważniejszych): Stabilność, zgodność historyczna, zachowanie grywalności , funkcjonalność i na końcu estetyka (np. grafika).
Szczegóły:
1. Stabilność - każda funkcjonalność czy poprawka musi utrzymywać stabilność gry (u mnie), aby znalazła się w pakiecie. Nie ma znaczenia jakie funkcje czy poprawki oferuje jakiś pakiet jeżeli nie da się w to grać. Pakiet nie zawiera każdego najciekawszego moda w najnowszej wersji, ani nawet nie są do niego włączane mody historyczne jeżeli ma to zaburzyć stabilność gry. I tutaj najważniejsze - stabilność jest testowana wyłącznie w obrębie oryginalnego GWX i GWXPL. Tylko wtedy można mówić o problemie z pakietem gdy nie ma absolutnie żadnego moda spoza obu pakietów. A już w szczególności nie gwarantuję jakiejkolwiek stabilności jeżeli jsgme raportuje konflikt na modach i "wyszarza" ten, którego pliki są przesłonięte. Pakiet GWXPL został tak skonstruowany aby kolejność włączania opcji GWX i GWXPL nie miała najmniejszego znaczenia, a jsgme nie raportował żadnego konfliktu. Tam gdzie konflikt wynika ze złamania tej zasady w GWX (np. GWX Integrated orders) są opisy, które pozwalają wyjaśnić/wyeliminować takie sytuacje.
Z tego powodu nie są włączane w pakiet mody lub ich nowsze wersje, które nie gwarantują mi utrzymania stabilności lub zawierają po prostu błędy, których nie mogę wyeliminować patchami (autorów lub moimi). Z tego powodu pakiet nie zawiera np. "Wilhemshafen,St Naz,Schluese and xtra ships V7", który wygląda co prawda lepiej niż V6, ale ponieważ jego spora część została zaimportowana z LSH v5, to ma w GWX problemy, które na razie eliminują go z pakietu.
2. Zgodność historyczna - mody, które łamią zgodność historyczną nie są po prostu włączane w pakiet. Na przykład w pakiecie nie znajdzie się nigdy mod dający popływać u-bootem XXI przed datą fizycznego powstania prototypu.
3. Zachowanie grywalności - mody których korzystanie wymaga od gracza znajomości jakichś dodatkowych procedur lub wiedzy, która nie są opisane w samej grze nie są włączane w pakiet. z tego powodu pakiet nie zawiera rozszerzenia "Stiebler's Hardcode Fixes Addon" wprowadzającego kilka ciekawych, ale kontrowersyjnych i trudno grywalnych funkcji. Nie zawiera także modów (w tym GUI) wymuszających konkretny (zwykle maksymalny) poziom "realizmu" gry. Za to pakiet zawiera opcje przywracające niektóre elementy gry, które usunął nawet GWX (wskaźniki stanu kadłuba, znacznik 3d u-boota, niektóre niezalecane). Do pakietu z automatu są włączane wszelkie ewidentne poprawki gry/rozgrywki, o ile nie łamią pkt. 1 i 2 (stąd GWX Hardcode fixes). Wkrótce poprawki balansu doświadczenia, całościowe rozwiązanie wszelkich problemów z typem XXI, przetestowane dopasowanie sonarów/hydro itd.
4. Funkcjonalność - mody z mnóstwem wykluczających się opcji, z mnóstwem opcji zgodności są profilowane dla subiektywnie wybieranej funkcjonalności z zachowaniem pkt. 1, 2 i 3 i uwzględnieniem pkt. 5. Pakiet nie zawiera np. Drewnianych szalup ratunkowych ponieważ eliminuje dobrze działającą funkcjonalność pontonów i wygląda nieco gorzej, a nie da się ich razem łatwo pogodzić. (same "Łodzie ratunkowe i resztki" musiały być dopasowane do GWX, pozostałych opcji i przedziału wiekowego typowych graczy).
5. Estetyka - nowe mody ulepszające grafikę i dźwięk są włączane zawsze, o ile nie łamią wcześniejszych punktów. Najbliżsi kandydaci (testowani obecnie), to GUI resolution setup, wnętrza przedziału silników i przedziały torpedowe u-bootów (wszystkich, o ile staną się dostępne), otwarty właz w kiosku i urozmaicone dno.
Olamagato
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 99.000 BRT

Dołączył(a): 06.02.08, 12:23

Re: Spolszczenie GWX 3.0 jako prezent pod choinkę

Postprzez barel » 20.01.13, 05:17

Witam. Czy coś wiadomo na temat edytora rozdzielczości / wersji dla 1920x1080 ?

Wiem, że SH3 umiera, ale niestety nie ma dla niego sensownej alternatywy. SH5 nawet totalnie zmodowany nie ma tego co SH3+GWX.

Pozdrawiam
barel
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 50.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.07, 23:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 84 • Strona 2 z 41, 2, 3, 4

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości