1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Śmierć Otto Kretschmera

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak

Posty: 8 • Strona 1 z 1

Śmierć Otto Kretschmera

Postprzez Xavier » 19.01.12, 09:31

Czy któryś z kolegów wie co było przyczyną śmierci Kretschmera? Oficjalnie podają, że zmarł 5 sierpnia 1998 w bawarskim szpitalu, gdzie trafił po wypadku. Nic więcej...
Ciekawi mnie jaki to był wypadek? W niektórych źródłach podają, że do wypadku doszło podczas wycieczki.
Ktoś ma dokładniejsze informacje? Może wie gdzie Kretschmer jest pochowany?
Xavier
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 31.000 BRT

Dołączył(a): 18.01.12, 10:41

Re: Śmierć Otto Kretschmera

Postprzez Jatzoo » 21.01.12, 18:33

Jeśli dobrze pamiętam, to z tego co mówił mi kiedyś Horst Bredow, to podczas wysiadania z samochodu. Odnośnie miejsca pochowania, to jego wolą było, aby jego prochy zostały rozrzucone na morzu - i tak też się stało.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Śmierć Otto Kretschmera

Postprzez Xavier » 22.01.12, 09:44

Dzięki serdeczne za informację! :)
Xavier
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 31.000 BRT

Dołączył(a): 18.01.12, 10:41

Re: Śmierć Otto Kretschmera

Postprzez Xavier » 23.01.12, 07:36

Jatzoo - dzięki temu, że naprowadziłeś mnie na rodzaj pochówku Kretschmera- znalazłem w sieci taką informację.

While on vacation in Bavaria in the summer of 1998, he died in an accident on a boat on the Danube, while celebrating his 50th wedding anniversary. He was cremated and his ashes were scattered at sea.


(W czasie wakacji w Bawarii, w lecie 1998 roku zginął w wypadku na łodzi na Dunaju, podczas gdy świętował 50-lecie ślubu. Został poddany kremacji, a prochy zostały rozrzucone na morzu.)

Skoro podczas wypadku na łodzi... można powiedzieć, że zginął i został pochowany jak na marynarza przystało. :wink:
Xavier
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 31.000 BRT

Dołączył(a): 18.01.12, 10:41

Re: Śmierć Otto Kretschmera

Postprzez Jatzoo » 23.01.12, 09:01

A możesz podać jej źródło?
Bo słyszałem różne wersje, ale tej (z łodzią) jeszcze nie.

PS. Tej podanej przez Horsta Bredowa, też niestety nigdzie nie mogłem potwierdzić.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Śmierć Otto Kretschmera

Postprzez Xavier » 23.01.12, 09:05

Oczywiście, że mogę. Też niezbyt wiarygodne.... ale cóż.
http://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Kretschmer
Xavier
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 31.000 BRT

Dołączył(a): 18.01.12, 10:41

Re: Śmierć Otto Kretschmera

Postprzez ogór » 11.07.18, 16:49

Informacje czerpane z Wiki nie zawsze są wiarygodne

Otto Kretschmer zmarł w mejscowości Straubing w czasie rejsu wycieczkowego z zoną po Dunaju
Zasłabł na statku wycieczkowym i został przewiezony do szpitala w Straubingu gdzie zmarł -czyli żadna łódka i żaden wypadek

Mieszkałem wówczas własnie w Straubingu i pierwszą informację otrzymałem od mojej szwagierki która pracowała w szpitalu -ze "przywiezli jakiegoś admirała "
Cichy Otto zmarł na atak serca o czym rozpisywały się strubinskie gazety przypominając życiorys (można zajrzec do ich wersji internetowych z owego dnia )
a u mnie spowodowało to zainteresowanie jego osobą
ogór
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 11.07.18, 16:33

Re: Śmierć Otto Kretschmera

Postprzez ogór » 11.07.18, 17:01

Inna bajka jest miejsce urodzenia Kretschmera -Haidau
Wiki podaje jako Hajduki Nyskie i jest to błąd -bo faktycznie była to dzisiejsza wieś Golanka koło Legnicy
Nazwiska rodziny Kretschmerów mozna znależć na miejscowym cmentarzu w pobliskich Prochowicach

Ojciec Kretschmera był wiejskim nauczycielem , młody Otto uczęszczał do szkoły kadetów w Wallstadt (Legnickie Pole ) odł 20 km
Lubiał Karpacz -gdzie kiedyś w czasie urlopu zaprosił załogę - polożony raptem 70 km od Legnicy

Gdyby urodził się i mieszkał w Hajdukach Nyskich - wolałby wypoczywać w okolicach Śnieżnika a do szkoły kadetów uczęszczałby prawdopodobnie w Opolu lub w Gliwicach
Zresztą sam w zyciorysach podawał miejsce urodzenia jako Heidau Niederschlesien
a Hajduki uwczesnie należały do opolszczyzny
ogór
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 2.000 BRT

Dołączył(a): 11.07.18, 16:33


Posty: 8 • Strona 1 z 1

Powrót do Okres powojenny



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron