1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

małe pytanko

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 6 • Strona 1 z 1

małe pytanko

Postprzez terrabart » 25.08.10, 18:25

Witam serdecznie.
Pytanie moje dotyczy kwestii technicznej. Mianowicie chodzi mi o przeniesienie planów na sklejkę. W jaki spsób najprościej przenieść je z papieru na drewno? Czy z pomocą wykonanych wcześniek szablonów? Czy jest może jeszcze jakaś inna metoda?
terrabart
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 01.05.10, 16:32

Re: małe pytanko

Postprzez kropek » 25.08.10, 19:08

Witam,
najlepiej zrób sobie ksero w odpowiedniej skali (wielkość planów= wielkość modelu), naklej na sklejkę i następnie włośnicówką wytnij po liniach wręg z planów.
Pozdrawiam.
kropek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 37.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.09, 12:02

Re: małe pytanko

Postprzez terrabart » 11.09.10, 07:17

Jeszcze jedno pytanie w tym temacie. Chodzi mi o precyzyjne cięcie tektury. Czy moglibyście mi polecić jakiś precyzyjne narzędzie do wycinania wręg? do tej pory używałem zwykłego skalpela chirurgicznego, ale z czasem jego stosowanie stało się uciążliwe ze względu na jego ciężar i ograniczone możliwości w jego operowaniu. Czytałem troche o narzędziach firmy OLFA i zastanawiam się nad zakupem któregoś z produktów. Konkretnie mam na myśli nóż AK-4. Czy ktoś z was używał ten produkt?
terrabart
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 01.05.10, 16:32

Re: małe pytanko

Postprzez kropek » 11.09.10, 19:10

Witaj,
kiedyś mój kumpel, który robił kartonowy czołg i użył grubej tektury tez miał dosyć wycinania nożem i stwierdził ze będzie wycinał to drobną włośnicówka. O dziwo znalazł wystarczająco delikatną, która nie postrzępiła tektury i naklejonej na nią kartki z wręgami
kropek
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 37.000 BRT

Dołączył(a): 19.07.09, 12:02

Re: małe pytanko

Postprzez Jatzoo » 23.09.10, 12:58

terrabart napisał(a):Czytałem troche o narzędziach firmy OLFA i zastanawiam się nad zakupem któregoś z produktów. Konkretnie mam na myśli nóż AK-4.


Możesz brać w ciemno, to przecież klasyka ;-)

PS. Co do cięcia grubej tektury, to takim nożem powinno się to robić na kilka cięć - ale to zapewne wiesz :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: małe pytanko

Postprzez terrabart » 24.09.10, 19:27

PS. Co do cięcia grubej tektury, to takim nożem powinno się to robić na kilka cięć - ale to zapewne wiesz :-)[/quote]

No wiadomo. Za pierwszym razem to tnie chyba tylko laser...:P
terrabart
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 01.05.10, 16:32


Posty: 6 • Strona 1 z 1

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość