1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Moderator: Jatzoo

Posty: 29 • Strona 1 z 21, 2

Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 23.03.10, 23:25

-- W tym temacie proszę umieszczać wszelkie uwagi odnośnie nowej głównej strony ubootwaffe.pl --


Spis dostępnej funkcjonalności:

1. Podwodna TV.
Moduł umożliwiający dodawania do kalendarza wydarzeń o programach telewizyjnych z tematyki okrętowej. Na głównej stronie w ramach przypomnienia wyświetlane są najbliższe 4 programy. Cały wykaz dostępny po wglądzie w pełny kalendarz albo poprzez menu 'Podwodna TV'.

Dodawanie kolejnych wpisów powinno być realizowane zgodnie z poniższą instrukcją:
podwodna_tv.jpg

Prośba o zachowanie powyższych ustaleń - tylko w takim przypadku zostanie zachowane przewidziane przeze mnie formatowanie tekstu końcowego. Zatem pomimo istnienia w edytorze opcji wpływu na wygląd tekstu, najlepiej wprowadzać teksty bez żadnego dodatkowego formatowania.


2. Recenzje.
Moduł recenzji jak sama nazwa wskazuje wykorzystywany jest do recenzowania różnego typu pozycji związanych z tematyką okrętową (książki, filmy, gry, itp.). Dzięki nowemu filtrowi wyszukiwania umożliwia łatwe i proste odnajdywanie konkretnych pozycji.
recenzje_1.jpg


Moduł recenzji umożliwia czytelnikom ocenianie prezentowanej pozycji niezależnie od oceny recenzenta.
recenzje_2.jpg


Uwaga: W chwili obecnej moduł recenzji bardzo nie lubi się z przeglądarkami rodziny Internet Explorer :?


3. Ostatnio na Forum.
Moduł wyświetlający ostatnie posty z Forum.
ostatnio_na_forum.jpg



4. Artykuły.
Moduł zawierający artykuły o tematyce związanej z U-Bootwaffe - zarówno w formie tekstu www jak i elektronicznej (eBooki)
artykuly.jpg



5. Galeria.
Moduł, którego nazwa wyjaśnia wszystko :-)

Menu główne:
galeria_1.jpg


Widok szczegółowy:
galeria_2.jpg


Powiązania geograficzne ułatwiające zlokalizowanie fotografowanego obiektu:
galeria_3.jpg



6. Newsletter.
Moduł umożliwiający zapisanie się do newslettera z nowościami pojawiającymi się na http://www.ubootwaffe.pl.

Newsletter będzie systematycznie rozbudowywany - na dzień dzisiejszy poza informacją o nowej publikacji na głównej stronie zawiera również kilka najbliższych wydarzeń z kalendarza 'Podwodnej TV'.

Moduł na głównej stronie:
newsletter.jpg


Przykładowy newsletter:
newsletter_test.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez SnakeDoc » 25.03.10, 10:16

Wniosek - na stronie głównej link do forum
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 25.03.10, 12:16

Nie było linku z tego względu że w planach mam integrację forum z główną stroną (żeby forum nie otwierało się jako odrębna strona, ale jako część witryny) - ale sam link nie zaszkodzi tym pracom, które chyba i tak zostaną odroczone na 'później' :roll:

Zatem miłego klikania w link do Forum 8)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez SnakeDoc » 26.03.10, 08:51

A wpisy typu "wydarzyło się dnia... " - coś jak obecnie wisząca notka Gottfrieda Fischera?
(albo "Events on this day" na uboat.net)
Z możliwością dodawania podobnie jak pozycje programu telewizyjnego, ale zapewne
możliwością moderacji przez administratora?
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 26.03.10, 09:16

'Program TV' właśnie przeciera szlaki aby testować tego typu rozwiązanie (które jak widać chyba się sprawdza) :)
Dla mnie nie ma kłopotu, by coś takiego Wam udostępnić - byle tylko ktoś miał tyle zaparcia w sobie aby takie kalendarium czasem zaktualizować.

PS. A odnośnie wiszącej notki Fischera - to jeżeli ktoś ma jakieś propozycje na inne cytaty, to też jestem otwarty (z tego też względu nie ma 'rotacji' cytatów, i ciągle wisi tylko jeden bo myślę nad czymś innym by stare i znane już wszystkim z U-505 wymienić wreszcie na coś nowego).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez SnakeDoc » 26.03.10, 09:18

Jatzoo napisał(a):'Program TV' właśnie przeciera szlaki aby testować tego typu rozwiązanie (które jak widać chyba się sprawdza) :)
Dla mnie nie ma kłopotu, by coś takiego Wam udostępnić - byle tylko ktoś miał tyle zaparcia w sobie aby takie kalendarium czasem zaktualizować.

Git ;)

Jatzoo napisał(a):'
PS. A odnośnie wiszącej notki Fischera - to jeżeli ktoś ma jakieś propozycje na inne cytaty, to też jestem otwarty (z tego też względu nie ma 'rotacji' cytatów, i ciągle wisi tylko jeden bo myślę nad czymś innym by stare i znane już wszystkim z U-505 wymienić wreszcie na coś nowego).

Myślę, że z propozycjami nie będzie problemu ;)
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 30.03.10, 07:37

W tym tygodniu słabo z aktualizacjami (tylko moduł 'Ostatnio na Forum') - niestety brak netu w domu uniemożliwia mi jakiekolwiek prace :(
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 08.04.10, 21:23

Net powrócił, więc i prace ruszyły - moduł 'Artykułów' gotowy do wypełnienia treścią :wink:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 19.04.10, 21:42

Dodany moduł Galerii - szczegóły w pierwszym poście :wink:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Matey » 22.04.10, 20:52

Jatzoo normalnie aż zapiera dech :wink:
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 23.04.10, 07:53

Dzięki Matey, dobrze wiedzieć, że moja robota nie idzie na marne :lol:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jagdtiger » 27.04.10, 05:39

A da się zarejestrować konto na stronie bo login i hasło z forum na stronie nie działają. Szukałem na stronie i znalazłem tylko opcję logowania.
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 27.04.10, 07:52

Nie - integracja forum ze stroną nastąpi w późniejszym (a raczej 'w o wiele późniejszym') czasie...
Te konta co są obecnie założone na stronie, to konta dla testów :wink:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jagdtiger » 27.04.10, 11:49

Czyli póki co nie ma możliwości dopisywania np recenzji, uzupełniania programu TV itp?
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 27.04.10, 12:03

Odnośnie dopisywania recenzji - nie, i raczej nigdy nie będzie takiej możliwości dla wszystkich (ze względów bezpieczeństwa) - ale oczywiście nic nie stoi tutaj na przeszkodzie aby osoby chętne podsyłały swoje recenzje mailem - na pewno zostaną opublikowane. Póki co, dla każdej pozycji recenzowanej można oddać głos z oceną danej pozycji - do tego nie jest wymagane logowanie.

Odnośnie programu TV - tutaj nie ma żadnego ograniczenia - każdy może uzupełnić program. Bez względu na to czy jest zalogowany, czy też nie.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 24.05.10, 09:24

Niniejszym ogłaszam, że wersja 'Beta Preview RC3' stała się wersją oficjalną :lol:

PS. Gdyby ktoś miał problemy z tym co widzi ;-) to prośba o przeładowanie strony poprzez CTRL+F5 - stare ustawienia mogą zostać w pamięci przeglądarki, i zamiast dopracowanej strony zobaczycie śmietnik :roll:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez ObltzS » 24.05.10, 20:24

Witam !

Jatzoo napisał :
Niniejszym ogłaszam, że wersja 'Beta Preview RC3' stała się wersją oficjalną


Jacek - wyrazy podziwu i uszanowania za wytrwałość, za pomysł i koncepcję a nade wszystko za odwagę Twoich marzeń i wyobrażeń, co do kształtu, wyglądu i funkcjonalności tej witryny - 10 lat temu zapewne może nie do końca byłeś przekonany, że sam pomysł takej witryny i o takiej tematyce będzie miał powodzenie i utrzyma się chociaż przez pierwszy rok jej istnienia - jak się okazało, ma ona grono swoich stałych zwolenników i sympatyków, nie licząc zapewne tych, którzy "wpadają" tu na chwilę, nie zarejestrowali się jako jej użytkownicy, ale powracają co pewien czas, by sprawdzić - co nowego...

Spod "tego adresu" wyszła także grupa osób, która założyła już swoją własną witrynę poświęconą głównie modelarstwu okrętowemu - oczywiście U-Bootów - a niektórzy, po pierwszych swoich dokonaniach na tej właśnie stronie, pubikują swoje własne, o dobrym i przyzwoitym poziomie artykuły o U-Bootach w różnych periodykach o wojenno-morskim charakterze ...
Dzięki tej witrynie zawiązało się pomiędzy jej użytkownikami [głównie poprzez Forum] wiele trwałych znajomości, wymieniana jest korespondencja [prywatnie i nie tylko] a Forum stało się miejscem, gdzie w szybki i wygodny sposób można nie tylko wymienić się poglądami, ale także czasem pokłócić w tzw. gorących tematach :)

Ponieważ w kraju konsekwentnie i nieprzerwanie dbasz o rozwój zainteresowania tematyką U-Bootwaffe [a internet ma swoja siłę] - powinieneś otrzymać honorowe członkowstwo Freundeskreis Traditionsarchiv Unterseeboote - FTU e. V. :)

Jak się domyślam, życie rodzinne nareszcie powróci do pełnej stabilizacji ... :D

Dziękujemy Jacek i pozdrawiamy - ObltzS
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez SzoJer » 25.05.10, 10:12

Witam.
Dzięki Jacku. Za wytrwałość i poświęcenie własnego czasu i zapewne innych środków w ciągu tego dziesięciolecia.
Od lat jestem stałym czytelnikiem witryny (prawie codziennym) i ciągle sprawia mi to dużo przyjemności. Dzięki witrynie miałem okazję spotkać ciekawych ludzi i uczestniczyć w interesującej wyprawie w ramach "Bractwa..."
Życzę następnych ".... leci".
Jerzy.
SzoJer
Fähnrich zur See
Fähnrich zur See
Vip User
 
Tonaż: 32.000 BRT

Dołączył(a): 13.11.04, 13:06

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 25.05.10, 14:16

Dziękuję SzoJer - cały czas liczę, że uda nam się jeszcze kiedyś spotkać przy kolejnej 'Wyprawie Śladami Szarych Wilków' (a wyprawa organizowana przez Pefu nadal aktualna, więc pomyśl nad tym :wink: ).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Nowe możliwości Forum...

Postprzez pawelciol » 06.06.10, 14:09

Przepraszam jeśli temat zły .
Taka mała uwaga co do działania strony głównej . Gdy wchodzi się na zakładkę Recenzje ( na główniej stronie witryny ) , niektóre podzakładki jak przy na przykład przy polu "książki" rozchodzi się poza ekran .

Pozdrawiam
pawelciol
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 07.06.09, 18:27

Re: Nowe możliwości Forum...

Postprzez Jatzoo » 11.06.10, 14:39

pawelciol napisał(a):Przepraszam jeśli temat zły .

Przeniosłem post do odpowiedniego miejsca dla niego.

pawelciol napisał(a):Taka mała uwaga co do działania strony głównej . Gdy wchodzi się na zakładkę Recenzje ( na główniej stronie witryny ) , niektóre podzakładki jak przy na przykład przy polu "książki" rozchodzi się poza ekran .


Taki efekt jest przy:
- IE 6 i wcześniejszych
- wyłączeniu obsługi skryptów Java
- przeglądaniu strony w "dziwnych" przeglądarkach z poziomu Linuxa

Jeżeli jednak problem dotyczy Windowsa i nowych przeglądarek, to jeżeli ktoś ma jeszcze tego typu problemy, to będę wdzięczny za informacje.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez pawelciol » 12.06.10, 15:35

I okazało się - Mozilla Firefox dobra jezd i basta ! Już wszystko jest w porządku .
pawelciol
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 07.06.09, 18:27

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 14.06.10, 10:27

No to się cieszę :D
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez SnakeDoc » 13.07.10, 10:08

Na stronie głównej jest panelik "Ostatnio na Forum", gdzie jest lista ostatnich wpisów na forum.
Jednak po kliknięciu na link otwierana jest pierwsza strona wątku - wg. mnie dużo wygodniej, gdyby
link przenosił do ostatniego posta (podobnie jak jest to zrealizowane na stronie głównej forum).
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Projekt 'podwodna_v5' (ubootwaffe.pl)

Postprzez Jatzoo » 13.07.10, 12:14

Ale tak właśnie się dzieje - popatrz na końcówkę linku, który klikasz: ...&view=unread#unread

Żeby działało to poprawnie, to musisz podczas logowania na Forum zaznaczyć opcję 'Zaloguj mnie automatycznie za każdym razem' i nie usuwać cookies zakładane przez forum (usuwane poprzez włączenie takiej opcji w ustawieniach przeglądarki bądź programu antywirusowego bądź mu podobnego - opcja usuwania 'śladów' i 'ciasteczek'). Dopiero od tej chwili wchodząc na ubootwaffe.pl przeglądarka sprawdza cookies, i jeżeli nie wygasło bądź nie usunąłeś po kliknięciu w link przeniesie Cię do ostatniego tematu.

Najprostszy test na sprawdzenie czy cookies z forum nie jest usuwane, to zalogować się w w/w sposób - zamknąć przeglądarkę (bez wylogowywania się z forum), uruchomić ponownie system, wejść na forum - jeżeli będziesz od razu zalogowany, wszystko działa jak trzeba, jeżeli musisz się zalogować, to znaczy że masz automatycznie czyszczone cookies.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Następna strona

Posty: 29 • Strona 1 z 21, 2

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron