1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 78 • Strona 3 z 41, 2, 3, 4

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez GMac » 14.03.10, 10:44

Już wiem dlaczego kapitan musi tak latać do każdego. Załoga jest z łapanki na szkolenie nie było czasu :D
Im dłużej gram tym bardziej mnie ta gra śmieszy. Odwiedziłem Lerwick, bazy pilnują 3DD głuche jak pień każdy dostał po cygarze, w porcie jakieś 12sztuk brytyjskich puszek, falowanie wody przy kompresji roztrzepało ładny szereg w jakim stały zakotwiczone, po całym zajmowanym przez nie basenie portowym, parę się uchowało więc działko poszło w ruch. Niestety cel nawodny w postaci sub'a przeciwnika jest niezniszczalny. Silnik fizyczny trzepie zerwanymi z uwięzi subami nie tylko na lewo i prawo ale w górę i w dół, ładnie podskakują do góry :) Oberwałem jednym takim skoczkiem, integralność kadłuba 68% :) Przecieki w ciągu 3min posadziły mnie na dnie basenu portowego. Właśnie się podniosłem i celuje w Scapa Flow. Z podpowiedzi wynika, że czekają na mnie Repulse i Nelson. Jeżeli nie będzie lepiej to umrę ze śmiechu.
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez Myszkin » 14.03.10, 12:08

Niezaprzeczalną zaletą tej gry jest możliwość popływania typem VIIA - nareszcie, chciałoby się powiedzieć.
Kolejną - piękna grafika, co by nie mówić - cudo !

Niedociągnięcia i buble, których pełno - są do usunięcia jeśli nie kolejnymi patchami to przez fanatyków spod znaku Grey Wolves.

Ten filmik można oglądać wiele razy:
http://www.youtube.com/watch?v=uEOC9UbFLJk

pozdrawiam.
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez GMac » 14.03.10, 16:54

3 Patrole i werdykt: "Da się grać nawet z przyjemnością" :D Na razie może wciąga tym że jest inna ale w sumie nie trzeba ciągle biegać jak napoczątku się wydawało, update daje dostęp do bieganych opcji z klawiatury. Grafika świetna. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko komendy o podanie namiarów z Hydrofonu, co jak co ale w 5tej części mogli to dać skoro było w poprzednich, no chyba, że do tego muszę zdolności operatora podkręcić, pogramy potestujemy. Pełnowymiarowa książka identyfikacyjna też była by przyjemna.

Realizm zostawię prawdziwym znawcom tematu ale troszkę to dziwne, że dopóki w Scapa nie narobię zamieszania torpedami to DD przepłynie prawie po głowie i mnie nie wysłucha. Gorzej jak już wysłuchają to odczepić się nie chcą. Jeżeli będziecie wiać przed głębinówkami na sporej kompresji czasu w trybie żeglugi to gra nie rejestruje uszkodzeń kadłuba. 3DD ganiały mnie na wyjściu ze Scapa ładowały bombek pod wodę spore ilości a integralność kadłuba 100%, załoga poraniona kadłub niby cały, żeby się pozbyć natrętów, kończył się już tlen, musiałem dać peryskopową i ubić 2 z nich, ostatni skupił się na czesaniu wody przy wrakach co dało okazję do ucieczki. Gdy wyrwałem się z wód brytyjskich zrobiłem sejwa i przeładowałem grę wtedy okazało się, że integralność kadłuba mam 52%.
Silnik fizyczny jest chyba ten sam co z 3jki z drobnymi poprawkami. Wciąż są problemy z prawidłowym pozycjonowaniem obiektów w portach przy wpływaniu z dużą kompresją, płonące statki na nabrzeżu, pozycjonowanie okrętów/statków zacumowanych w porcie ( w Scapa z Nelsona po 10min wyskoczył sprawny DD :D), niszczyciel wciąż próbuje gnać do wykrytej pozycji okrętu podwodnego najkrótszą trasą co kończy się np. zetknięciem/kolizyjnym z lądem lub inną przeszkodą terenową i syzyfowymi manewrami przód <-> tył, plus to co opisywałem wyżej.

pw524
Co do ustawień niestandardowych gameplay'a, musisz zmienić ustawienia ręcznie w pliku konfiguracyjnym (.)cfg sejwa którego wczytujesz.
Wygląda to mniej więcej tak:
"Moje Dokumenty\SH5\data\cfg\SaveGames\0000001a\UPCInitial."
"0000001a" - katalog z pełnym sejwem, numerek jest przykładowy generowany automatycznie przez grę dla każdego sejwa, u ciebie może być inny, musisz wyśledzić który katalog cię interesuje
"UPCInitial" - katalog z ustawieniami inicjalizującymi sejwa
w obu tych katalogach znajduje się pliczek "GameplaySettings.cfg" edytuj to co potrzebujesz ;)
Jeżeli nie podziałało daj znać.
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez winters » 30.04.10, 19:24

O rany boskie...!!! Właśnie dwa dni temu pozyskałem grę, zamontowałem ( i tu już trochę "karw" poleciało ), a dzisiaj po pracy odpaliłem gierkę, przyszykowawszy fajki i browary... Tak, piwo i fajki były najfajniejszym elementem wieczoru. Nie dość, że mam kłopoty z wchodzeniem po drabince ( co za baran to wymyślił), to cały interfejs jest po prostu do bani! Tutaj nic nie jest dobre, nawet grafa - całkiem, całkiem - ale to taki podrasowany SH4. Twórcy gry chyba nie wiedzą, co to jest intuicyjny, przyjazny interfejs. Grałem... inaczej, męczyłem się przez godzinę. Potem z równowagi wyprowadziło mnie klikanie na "zakończ patrol", bo nic kumba się nie dzieję i stoję jak ten osioł w porcie w Kilonii! Mam poważne wątpliwości, czy jakiś patch, czy też kolejne cokolwiek tutaj pomogą. Shit na całego.

Okienka np. kompresji czasu pojawiają się i znikają, jak chcą. Nie wiem, jak podejść do armaty pokładowej i działka, strony zarządzania załogą, okrętem i uzbrojeniem nie działają, nawet nie wiem, jak je włączyć.... Porażka..
winters
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 40.000 BRT

Dołączył(a): 20.11.05, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez ahacy » 01.05.10, 10:48

A bo to wojna jest. I nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Szkopy ładnych kilka tygodni się męczyli zanim w 30 sekund schodzili po wodę. A ty byś chciał w godzinkę opanować cały okręt. Nie tabaka dla nosa, a nos dla tabaki!
Pozdrawiam wytrwałych.

P.S. Polecam "FAQ częste pytania" str. 1
ahacy
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 35.000 BRT

Dołączył(a): 17.11.07, 11:03
Lokalizacja: Zatoka Gdańska

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez Łata » 02.05.10, 06:58

Powiem krotko - zainstalowalem ok 15 modow i gra sie naprawde znosnie ;)
Łata
Leutnant zur See
 
Tonaż: 109.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 15:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez pw524 » 02.05.10, 14:59

ahacy napisał(a):A bo to wojna jest. I nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Szkopy ładnych kilka tygodni się męczyli zanim w 30 sekund schodzili po wodę. A ty byś chciał w godzinkę opanować cały okręt. Nie tabaka dla nosa, a nos dla tabaki!
Pozdrawiam wytrwałych.

P.S. Polecam "FAQ częste pytania" str. 1

Pffffffffff........... :shock:
1) To nie jest wojna tylko gra !!!!!! W wojnę to się można bawić drewnianym karabinem a to jest SYMULATOR.
2) To co tobie każą robić myszką i paroma kursorami tam robiło kilkudziesięciu ludzi. A tutaj każą wydawać rozkazy, manewrować okrętem i urządzeniami pokładowymi jednocześnie. Bzdura i banał.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez pw524 » 02.05.10, 15:02

Łata napisał(a):Powiem krotko - zainstalowalem ok 15 modow i gra sie naprawde znosnie ;)

To dawaj listę, popróbujemy, bo mnie szczerze mówiąc ręce opadają. Najlepiej z opisem co który daje. Nie odpalałem shV już ze 3 tygodnie bo szkoda mi nerwów, zaglądam tylko na forum zobaczyć kto jeszcze stracił cierpliwość.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez Matey » 03.05.10, 22:06

ja jeszcze nie straciłem bo tego shitu jeszcze nie kupiłem :D
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez jaxa » 04.05.10, 20:08

Panowie, trochę cierpliwości, nie od razu Kraków zbudowano. SH5 faktycznie jest niedorobiony, ale pokażcie mi którykolwiek Silent Hunter, który po wyjęciu z pudełka i zainstalowaniu okazał się ideałem. Dla kogoś grającego w SH3/GWX faktycznie nowy interfejs może być z lekka udziwniony delikatnie mówiąc, ale wszystko jest do opanowania. SH3 bez modów też był do kitu, dopiero po zaaplikowaniu któregoś z megamodów stawał się dobrą grą.
Proponuję zainstalować sobie paczkę modów i pograć trochę. Ja używam niżej wymienionych i teraz SH5 stał się grywalny:
1. NewUIs_TDC by TheDarkWraith
2. Heretic's MightyFine Crew Mod
3. Athlonic's MCCD "More Crew Commands by Dialog" Mod
4. Conus' Graphic Mod
5. Capthelms Lighting Effects Mod
6. Capthelms Audio Mod
7. minimody graficzne Ailantd'a
8. Church's Keyboard Commands
jaxa
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 78.000 BRT

Dołączył(a): 06.05.05, 18:10

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez kimano-u96 » 04.05.10, 20:19

Gdzie je można znaleść chyba że jest możliwość podesłania na kiman7@o2.pl
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez jaxa » 04.05.10, 20:57

Wszystkie są do ściągnięcia ze strony subsim.com
jaxa
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 78.000 BRT

Dołączył(a): 06.05.05, 18:10

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez winters » 05.05.10, 11:40

W sumie fajnie byłoby zamontować te mody, ale za cholerę ich nie widzę na subsim.com. Przynajmniej nie ma ich w zakładce downloads.
winters
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 40.000 BRT

Dołączył(a): 20.11.05, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez Łata » 05.05.10, 16:57

Łata
Leutnant zur See
 
Tonaż: 109.000 BRT

Dołączył(a): 26.08.02, 15:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez winters » 06.05.10, 18:27

Dzięki, Łata. Teraz kilka uwag po wykonaniu trzech patroli ( w trakcie czwartego ).

1. Gra nie jest stabilna. Kilka razy, po zapisaniu stanu gry i wyjściu do menu głównego wywala do windy. Raz wywaliła w czasie gry.
2. Zacina. Mam Intela Core 2 Quad Q9300 2,5 GHz, 3GB RAM, karta grafiki Gigabyte GeForce GTX 260 896 MB RAM, Vista 32 bit. Na ustawieniach 2048x1152, (monitor Samsung SM 2343) 16:9, 60 Hz, AA wyłączone , efekty środowiskowe i rozproszenia wyłączone, gra zacina, szczególnie przy pracy kamery.
3. Wydawanie komend, te wszystkie ikonki z wybieraniem dialogu bez sensu. Pełno błędów. Czasem obsada armaty pokładowej jest przy robocie, a oficer nie ma komendy "zabezpieczyć działo". Żeby zanurzyć okręt trzeba zejść pod pokład. Używanie KT dość dziwne, poza tym z jego użyciem torpeda leci w siną dal.
4. Zadania. "Płyń tu i zatop ileś tam BRT. Zatop lotniskowiec".... weterani U-bootów ryczeliby ze śmiechu. Opcja dla dzieci.
5. Interfejs już został przez wielu kolegów opisany - wiadomo, totalna porażka.
6. Te szwendające się po pokładach sylwetki marynarzy, po trafieniu.... szkoda słów.
7. Automatycznie podnoszony peryskop przy zanurzaniu...
8. Cygara G7e zostawiają ślad na wodzie.... chyba nie powinny, co?
9. Często niedziałające ikony ukończenia patrolu. Stoisz w porcie i dupa.

Reasumując - gniot z niewielkim widokiem na lepszą przyszłość.
Ideał? Chyba SH3 z modami i z taką grafiką...
winters
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 40.000 BRT

Dołączył(a): 20.11.05, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez Matey » 08.05.10, 06:51

Widzę ze ciągle nie ma po co wybierać się do sklepu :(
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez ahacy » 09.05.10, 09:49

pw524 napisał(a):1) To nie jest wojna tylko gra !!!!!! W wojnę to się można bawić drewnianym karabinem a to jest SYMULATOR.
2) To co tobie każą robić myszką i paroma kursorami tam robiło kilkudziesięciu ludzi. A tutaj każą wydawać rozkazy, manewrować okrętem i urządzeniami pokładowymi jednocześnie. Bzdura i banał.


Nie obrażaj się. To tak ironicznie było. Odpuściłem sobie zakup SH 5 i czekam na bardziej poprawną wersję. Na razie męczę załogę w SH 3. Też kupiłem ją daleko po premierze i nie miałem tak wielu kłopotów, o których czytałem na forum. Tak trochę przyszedłem na gotowe.

I w związku z powyższym to właściwie NIE POWINIENEM się tu wypowiadać.

Nie chciałem nikogo urazić. Jedynie PODZIWIAM wytrwałych, którzy na jednym dieslu, z zablokowanym sterem prą pod wiatr by przetrzeć drogę innym i w końcu powiedzą: Chłopaki, teraz da się grać! Z utęsknieniem czekam na ten moment.
Pozdrawiam. Tomek
ahacy
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 35.000 BRT

Dołączył(a): 17.11.07, 11:03
Lokalizacja: Zatoka Gdańska

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez pw524 » 10.05.10, 15:12

Kolego nie obrażam się :) . Dyskusja na ten temat jest dość żywiołowa i tyle. Wiesz ja kupiłem SH III zaraz po premierze, było tam troszkę byków ale był to produkt O NIEBO lepszy niż V.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez GMac » 03.06.10, 08:19

Ciekawostka: ogolnie Gib pilnowany jest chyba przez 6 DD, dodakowo do portu wpływają i wypływają większe i mniejsze konwoje. Na skrinie walne zgromadzenie eskorty, która miała przyjemnośc wpływać lub wypływać z Gib podczas wykrycia mojej blaszanki przez osłone portu. Nie wiem jak wam się spodoba bo to raczej bug, ale wygląda ciekawie ;)
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez winters » 03.06.10, 23:07

Bardzo ładny obrazek, GMac. Podejrzewam, że ten płonący niszczyciel pod horyzontem to Twoja robota.
Tak na moje oko to są tu ze dwa lub trzy dywizjony niszczycieli lub ze cztery grupy ZOP.
A jeśli jest tam 2. Grupa Wsparcia Johnny'ego Walkera, to jesteś bracie w trumnie. Żelaznej. :D
winters
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 40.000 BRT

Dołączył(a): 20.11.05, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez GMac » 19.06.10, 09:38

Tak to moja robota, jestem pomiędzy płonącym a szarżującym po prawo poniżej. Logika gry nie przewiduje koordynacji działań takiej grupy myśliwych, każdy na własną rękę próbował się do mnie dobrać. Na wzajem zblokowały sobie manewry stojąc w ciasnocie co dało okazję do polowania na peryskopowej 8sztuk poszło na dno więcej torped nie miałem, całość nie do ukończenia, głębinówkami mnie nie sięgają ale zapas powietrza się kończył więc kontynuacji nie było ;)
GMac
Leutnant zur See
 
Tonaż: 163.000 BRT

Dołączył(a): 30.10.06, 21:44

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez Akymasyjon » 19.10.10, 14:30

Witam!
Mam mały problem, mam problem z SH5, wie ktoś może, co zrobić jeżeli w minął mi już 1czerwca 1940r? nie mam żadnych zadań ani nic... tak poza tym, zetknął się ktoś już i może poradził z błedami tego typu, że kiedy chcę zmodernizować u-boota w porcie i kiedy wejdę na zakładkę maskowanie, albo sensory, to mam po prostu siwo oraz kiedy biorę załogę, to mam tylko oficerów, reszty załogi nie widać i nie mogę podnosić ich umiejętności ;p Wie ktoś jak sobie z tym poradzić, bo ja już szewskiej pasji dostaję -.-?
Akymasyjon
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 1.000 BRT

Dołączył(a): 19.10.10, 14:25

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez lichen9 » 14.01.13, 20:34

Gra nie jest taka zła, jakby niektórzy zauważyli wypowiedzi wcześniejsze.
Studio próbowało odtworzyć nastrój, uczucie bycia na morzu podczas 2 w.ś. Do końca im się to nie udało.
Mimo tego nie można ją spisywać na straty pieniędzy (każdy według uznania).
Według mnie:
plusy:
+piękna, realistyczna grafika, widoki tonących alianckich okrętów
+po części odwzorowane wnętrze okrętu (uwielbiam po nim chodzić)
+ulepszenia względem SH 4
+klimat wojny podwodnej, walki z konwojami
+muzyka
minusy
-niedopracowana
-czasami misje monotonne
-mała liczba załogi, brak panujących tam spartańskich warunków
-niezbyt wciągające rozmowy i pertraktacje z marynarzami
Podsumowując dla mnie jeszcze jako tako pasuje, Po części zgadzam się z forumowiczami. Akurat teraz coraz trudniej ją spotkać (nigdzie jej nie widziałem, tylko za 30 zł ostatnio w Media Markt). Już poznikały prawie wszystkie egzemplarze z półek Empików, sklepów internetowych itp. Szkoda, bo gra jest na tyle warta uwagi, że można odżałować 30 zł i trochę prądu. Ja osobiście nie żałuję zakupu, chociaż jestem świadom możliwości gry. Po prostu dla shiplovera, który musi wiele się napocić dla swojej pasji to 1-2 h spędzone z grą to przyjemność. Pozdrawiam
lichen9
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 13.01.13, 11:54

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez lichen9 » 18.01.13, 16:54

Jednym z celów przyświecających twórcom gry Silent Hunter 5 Battle of the Atlantic jest przedstawienie trudów, przez jakie przeszli ci ludzie. Rzeczywistość zgoła jest odmienną od faktów, które znamy z nagłówków gazet

by cudowna instrukcja do gry
I to właśnie potwierdza mą tezę, że twórcy przeeRPeGowując grę chcieli dać mały smak prawdziwego życia na Uboocie przez rozmowy o rzeczach osobistych i zawodowych, wydawaniu rozkazów. Poczytajcie sobie książkę U-Boot: Życie codzienne na niemieckim okręcie podwodnym Lawrence Paterson. Tam wszystkie aspekty rodziny-załogi Wam się wyjaśnią,
MARUDZĄC O SERWERACH UBI I UPLAY'U NIE PRZYPISUJCIE TEGO GRZE!!!!!! :twisted: :evil:
Bo to Ubi zadecydował o takiej formie rozgrywki i o takim sosobie antypirackim. Więc ktoś czytający te opinie dozna uczucia, że to Studio zniszczyło grę, a to nie prawda. Oni nie mają nic do tego. Ubi gada i płaci oni robią. Jak nie to wylatują! :!:

Wiem, że gra mogła Was zawieść więc przejdę do bugów. CZY KTOKOLWIEK PAMIĘTA GRĘ WYDANĄ BEZ ŻADNYCH BŁĘDÓW?
Obawiam się , że chyba nikt nic takiego nie znajdzie. A to normalne, że nowa gra, świeża, nie była badana w 100% by zobaczyć bugi. Niektóre dopiero się ujawniają z czasem, do niektórych potrzeba czasu by naprawić je.

CZY DA SIĘ PORÓWNAĆ SH3 I SH5? NIE, ponieważ:
-dzieli je ogromny czas
-prawie każdy grał w SH3, a SH 5 nie jest tak rozpowszechnione
-inna technika, pogląd gry
Dlatego wielu z Was nie rozumiem, wylewajcie się na błędy spowodowane przez studio, a nie głupoty, które są wynikiem nie produkującego
lichen9
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 13.01.13, 11:54

Re: Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

Postprzez lichen9 » 18.01.13, 16:58

A co do zadań zgadzam się z Wami.
Nikt z Bdu nie kazał w okresie zatopić ileś tam BRT! To jakaś paranoja! Prędzej wejdź do portu, przechwyć konwój, uratuj rozbitka itp.
Brakuje mi zadań typu: postaw miny w kwadracie... To ciekawe by było. I jeszcze dodatkowe urozmaicenie dla chodzenia po okręcie! Problem byłby z zatopieniami i punktami za to, ale to by się dało wymyślić coś, co nie? :D
lichen9
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 11.000 BRT

Dołączył(a): 13.01.13, 11:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 78 • Strona 3 z 41, 2, 3, 4

Powrót do SH V



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości