1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Czy i kiedy warto kupić SH5

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 6 • Strona 1 z 1

Czy i kiedy warto kupić SH5

Postprzez hubin » 26.02.10, 03:04

Czołem,

w przypadku SH5 fanem serii byłem od samego początku, z przerwą na "Asów głębin". SH3 był ładny ale na samym początku pełen dobijających błędów które chyba dopiero po ponad roku zostały zminimalizowane do poziomu w którym dało się grać.
Nie chcę być złym prorokiem ale wszelakie "systemy" zabezpieczeń zazwyczaj ponosiły klęskę, ubi ma tu długą tradycję strzelania do własnej bramki, czasami nawet z dalekosiężnym wyprzedzeniem (to jakaś paranoja że usiłując zagrać w mojego legalnego SH3 pod normalnym popularnym OS-em muszę korzystać z pirackich rozwiązań).
SH IV jest i był porażką, multum bugów i realizm na poziomie kapitana NEMO.

Niestety wszystkie duże firmy ostatnio idą w tym kierunku, zawsze utrudniając życie uczciwym klientom - rozwój "steama" jest tego najlepszym przykładem.
Przy okazji dostajemy mnóstwo wspaniałych "ficzerów" (np. paski życia) oraz nie zawodny sposób wydojenia nas z pieniędzy w postaci nieustających płatnych dodatków do kupienia.

SH5 będzie pewnie wyposażone w dodatek umożliwiający skończenie kampanii, może dodatkowo dodadzą typ IX, oraz wypchają uboota załogą.
Nim naprawią błędy, przetestują swój super system zabezpieczeń pewnie minie pół roku (optymistyczny wariant).

Proponuję dać sobie siana, nie kupować tego zaraz jak zostanie rzucone na półki, poczekajmy aż ta fala otumanienia się przeleje.
Wtedy zapewne za pół roku lub rok będziemy mieli szansę kupić z dodatkiem za mniejsze pieniądze pełnoprawny, działający jako tako produkt.
hubin
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 24.000 BRT

Dołączył(a): 24.03.08, 02:40

Re: Czy i kiedy warto kupić SH5

Postprzez pw524 » 26.02.10, 14:09

Łatwo powiedzieć trudniej zrobić. Większość z nas nie może się doczekać tej gry, i mimo że mamy świadomość że za będzie to kupa niedoróbek i za pół roku była by tańsza to i tak chyba nas to nie powstrzyma. Tak myślę.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy i kiedy warto kupić SH5

Postprzez hubin » 27.02.10, 13:52

Też się nie mogłem doczekać, lecz szybko wyleczyłem się widząc 2 marynarzy i podoficera ładujących torpedę oraz materializującą się kolejną do załadunku.
Rozbawiły mnie też opisy załogantów, z wyjątkiem starego mohera nikt nie jest nazistą, biedni marynarze zmuszeni do służby w ubootwaffe którzy kochają demokrację, brakuje jeszcze wymienionych organizacji charytatywnych w których działają...

Dodatkowo bandera z iron crossem heh, paski życia...

Połączenie z internetem które jest potrzebne tylko ubi żebyśmy przypadkiem ich nie okradli, pomimo faktu że piraci zapewne wcześniej w to zagrają niż my uczciwi klienci.

Reasumując prędzej się pomęczę z reaktywacją GWX na SH3 pod windows 7, niż zakupię taki szajs.

Choć rozumiem punkt widzenia tych którzy się napalają i marzą o tej gierce, z drugiej jednak strony pamiętam, że w SH IV nigdy nie rozegrałem więcej niż 2 patrole. Na początku się napaliłem potem postanowiłem odczekać, kupiłem po jakimś czasie, po kilku godzinach gry darowałem sobie.
hubin
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 24.000 BRT

Dołączył(a): 24.03.08, 02:40

Re: Czy i kiedy warto kupić SH5

Postprzez zpetz » 28.02.10, 18:08

Niestety ! podobne spostrzeżenia jak przedmówca. Od bugów nie idzie się opędzić z tym przedziałem torpedowym, poruszaniem się oficerów i znikającymi torpedami przykład już wystarczy. Wiadomo że wyjdą poprawki po pewnym czasie i nie wspomnę tu o modach które znacznie poprawią i rozbudują całą edycje ale są to już dalekosiężne plany. Na dzień dzisiejszy kupowanie SH5 mija się z celem popsuje sobie tylko przyjemność rozegrania całej kampanii z takimi błędami. Jak w poprzednich dwóch wersjach 2-3 o czwartej nie wspominamy tu :shock: odczekam - korzyści ??? poprawki, mody, lepszy sprzęt na full detale może nawet doczekam się tego GF z DX.11 :D i I7 bo panów PRODUCT/MANAGER trochę posr...ło z tymi cenami i kotletami z DX9.

Przepraszam za trochę ostry ton.
zpetz
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 16.000 BRT

Dołączył(a): 14.06.09, 23:56

Re: Czy i kiedy warto kupić SH5

Postprzez Kpt.G » 25.04.10, 12:00

ujmę to tak: sensu kupować nie ma, poczekać (przecierpieć) koło roku a potem grać ile wlezie i czekać na kolejne łaty mody i dodatki oficjalne lub nieoficjalne... :twisted: tak trza zrobić i ja się do tego zastosowałem.... cierpię ja mą dolę :D
Kpt.G
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 52.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.10, 19:53
Lokalizacja: z Wawy.. chlip....daleko od morza...... ;(

Re: Czy i kiedy warto kupić SH5

Postprzez ariel30 » 27.04.10, 13:09

I tutaj się całkowicie zgadzam. Kupiłem w preorder jako fan serii już od 20 lat kiedy to jeszcze pykałem w podwodniaczki na Commodore64, a później Amidze :) Jednak SH5 w obecnym wydaniu to porażka totalna! Błędów multum, a już najlepszy to chyba podwodna wachta, która czuwa na mostku i przy dziale nawet na 40m głębokości. :shock: :D Pomoc techniczna Ubi to też kpina i poracha i szkoda w ogóle, że tam siedzą i trzepią kasę za nic. Najczęściej tłumaczą swoje niedorobione do końca dzieło, błędami w systemie, albo antywirusem. :roll: Podsumowanie: w obecnej wersji to nadal jakaś beta. Nie kupować.
ariel30
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 12.000 BRT

Dołączył(a): 11.03.10, 19:25
Lokalizacja: Puławy


Posty: 6 • Strona 1 z 1

Powrót do SH V



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron