1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Witryna chwilowo zamknięta

Moderator: Jatzoo

Posty: 46 • Strona 1 z 21, 2

Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Andrew » 06.11.09, 14:50

Tak się zastanawiam czy ten napis "Witryna chwilowo zamknięta" kiedykolwiek zniknie czy on już tak pozostanie na wsze czasy ????

Forum zdycha przez ten napis tak przynajmniej mi się wydaje. A pamiętam że to było dobre jeśli nie najlepsze polskie forum o tej tematyce i aktywność też miało bardzo dobrą a teraz jest coraz gorzej odkąd ten napis wisi na wejściu. Czy może właściciel zapomniał o nas czy morze "umarł" (miejmy nadzieje że jednak nic takiego się nie stało) i niema kto się tym forum zająć a zwłaszcza stroną wejściową.
Andrew
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 04.06.06, 18:12

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez SnakeDoc » 06.11.09, 15:55

14 października w innym wątku
Jatzoo napisał(a):Nowa strona 'się robi' - w bebechach forum też grzebane jest zdrowo - więc zbyt dużo wejść i zmian nie jest pożądane
..no ale to temat do innego działu - nie ma co zaśmiecać


Ja sam miałem zaproponować, aby na stronie głównej zrobić tymczasowe przekierowanie do forum, ale skoro
Admin chwilowo nie życzy sobie zbyt dużego ruchu - cóź - pozostaje nam tylko czekać...
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Andrew » 06.11.09, 16:26

Ten post też czytałem ale już kawałek czasu temu, do tej pory powinny już być jakieś efekty.
Andrew
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 04.06.06, 18:12

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez SnakeDoc » 06.11.09, 18:10

Cóż, w zasadzie nie powinienem się wypowiadać za Jatzoo, ale podejrzewam, że utrzymanie witryny nie jest
jego jedynym zajęciem. Byłbym zatem ostrożny w tego typu 'roszczeniowych' postawach.

Jeżeli znasz się na html'u i php to zaproponuj Adminowi swoją pomoc - jeżeli ją przyjmie, być może
witryna szybciej wróci do stanu online.
SnakeDoc
Fregattenkapitän
Fregattenkapitän
Moderator Team
 
Tonaż: 545.000 BRT

Dołączył(a): 07.08.07, 20:55

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez driver134 » 07.11.09, 12:49

Andrew napisał(a):Tak się zastanawiam czy ten napis..

A ja się zastanawiam ty to dobry dział na ten temat
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Andrew » 07.11.09, 17:21

Napisałem w dziale który według mnie jest najczęściej uczęszczany. A co do Jatzoo to ja nic nie mam nawet go podziwiam że założył forum o takiej tematyce.
No ale dziwi mnie że nie dał żadnego znaku kiedy możemy się spodziewać jakichś zmian ani wyjaśnień czemu od ponad roku nic się nie zmieniło.
Andrew
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 04.06.06, 18:12

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez driver134 » 08.11.09, 09:58

Andrew napisał(a):Napisałem w dziale który według mnie jest najczęściej uczęszczany. A co do Jatzoo to ja nic nie mam nawet go podziwiam że założył forum o takiej tematyce.
No ale dziwi mnie że nie dał żadnego znaku kiedy możemy się spodziewać jakichś zmian ani wyjaśnień czemu od ponad roku nic się nie zmieniło.

Ok słusznie najczęściej uczęszczany ale nadal zły
Mnie też nie było na forum trochę czasu jeżeli mówisz że Jatzoo nie ma od roku to może nie żyje :P (oby nie)
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez dragonfly » 08.11.09, 15:08

Jatzoo ma się dobrze, ale pisał mi że ostatnio ma nawał obowiązków. Więc jeszcze trochę trzeba będzie poczekać :wink:
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Jatzoo » 09.11.09, 10:46

Andrew napisał(a):(..)ani wyjaśnień czemu od ponad roku nic się nie zmieniło.


A i tutaj się mylisz ;-)
Wystarczy bacznie obserwować forum aby znaleźć post z wyjaśnieniami :-)

..ale by Wam ułatwić to od razu napiszę/powtórzę ;-)

1. Zmiana stanu cywilnego (kto to 'przerabiał' to wie ile wolnego czasu mi teraz pozostało ;-))
2. Przeprowadzka na swoje (uuuuuu.. tutaj jeszcze większy złodziej czasu :? )

Ogólnie prace nad nową wersją zostały wstrzymane - ale jak już dorobię się czegoś więcej niż taboret i materac, to ponownie wszystko ruszy.
Może nie do końca roku (chociaż kto to wie) - ale na pewno początkiem przyszłego coś się już pojawi.


PS. Przeniosłem posty do odpowiedniego działu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Andrew » 14.11.09, 10:26

No to z mojej strony Gratulacje co do 1 punktu no i miłego życia w nowym 2 punkcie.
Teraz wszystko jasne dzięki za wyjaśnienie.
Andrew
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 04.06.06, 18:12

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Jatzoo » 24.12.09, 20:38

Żeby nie było, że nic się nie dzieje :wink:
http://www.ubootwaffe.pl/
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez pefu » 27.12.09, 19:26

Jatzoo napisał(a):Żeby nie było, że nic się nie dzieje :wink:
http://www.ubootwaffe.pl/


67% zaawansowania. Coś sie dzieje:)
pefu
Oberfähnrich zur See
Oberfähnrich zur See
Vip User
 
Tonaż: 63.000 BRT

Dołączył(a): 22.07.05, 08:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Matey » 28.12.09, 19:47

:)
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Jatzoo » 23.01.10, 14:08

Status prac zaktualizowany na 84% :D

Czas zatem na małe przecieki z super tajnego projektu 'Podwodna_v5' :wink:

top_menu.jpg


Prośba do wszystkich chętnych i zainteresowanych o sugestie co w portalu powinno się znaleźć - z kolejnymi postępami prac będę jakieś zajawki tutaj umieszczać (bo trochę nowości względem poprzedniej wersji będzie) ale może jest coś co przeoczyłem, a z Waszego punktu widzenia jest czymś ważnym.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez ObltzS » 24.01.10, 19:21

Witam !

Prośba do wszystkich chętnych i zainteresowanych o sugestie co w portalu powinno się znaleźć - z kolejnymi postępami prac będę jakieś zajawki tutaj umieszczać (bo trochę nowości względem poprzedniej wersji będzie) ale może jest coś co przeoczyłem, a z Waszego punktu widzenia jest czymś ważnym.


Czekamy cierpliwie tyle czasu, poczekamy zatem jeszcze :) - stan zaawansowania prac jest oficjalnie oceniony na 84%, co wskazuje już na końcowy etap wszystkich prac.
Mam nadzieję, że nasze uwagi, sugestie będą mogły być bardziej rzeczowe, kiedy poznamy końcowy efekt - zapewne łatwiej [i konkretniej] dyskutuje się znając gotową całość.
Życzymy zatem dalszej wytrwałości i zapału, tym bardziej, że do celu pozostało już niedaleko :D
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Jatzoo » 25.01.10, 12:48

ObltzS napisał(a):Czekamy cierpliwie tyle czasu, poczekamy zatem jeszcze :)


..i tego właśnie się obawiam :roll:
Tyle czasu, że pewnie oczekiwania tak wielkie, że strach myśleć :wink:

Dla Ciebie ObltzS szykuję specjalnie coś ekstra, co mam nadzieję, wszystkim przypadnie do gustu i stanie się czymś bardzo przydatnym :lol:
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Matey » 25.01.10, 22:05

Jatzoo nie przejmuj sie nie mamy wielkich oczekiwań tylko jesteśmy pełni podziwu dla twojej pracy :wink:
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Jatzoo » 27.01.10, 22:12

Zgodnie z obietnicą krótka zajawka czegoś specjalnie dla ObltzS :wink:

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze miałem problem z tym, że zapominałem o podanych przez ObltzS programach w TV związanych z tematyką okrętową.
Jestem pod wrażeniem, że tydzień w tydzień mamy rozpiskę co warto zobaczyć - ale odnoszę też wrażenie, że trochę tej roboty idzie na marne, właśnie przez takich zapominalskich jak ja - no ale kto jest w stanie spamiętać w niedzielę, że w piątek o północy będzie coś ciekawego? :wink:

Teraz nie powinno być z tym najmniejszego problemu :D
Wystarczy wejść na główną stronę portalu, i będzie rozpiska na najbliższe kilka dni 8)

podwodna_tv.jpg

PS. Treść w/w przykładowego opisu wkleiłem z jakiejś strony z programem TV, więc wybaczcie 'łodzie podwodne' i inne tego typu kwiatki ;-)


Dodawanie kolejnych programów będzie banalnie proste:

podwodna_tv_add.jpg


PS2. Może to i nie jakiś wielki bajer - ale jak dla mnie coś, czego mi zawsze brakowało 8)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez typhonn » 28.01.10, 14:27

A co byście powiedzieli by wstawić mapę świata z wrakami Ubootów? Robie coś podobnego na innym forum,ale myśle że mogę spróbować zrobić to z ubootami na większą skale.poniżej link,po otwarciu proszę przejśc na Morze Północne :mrgreen:

http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... 51&t=h&z=6
typhonn
Leutnant zur See
 
Tonaż: 118.000 BRT

Dołączył(a): 15.07.07, 07:54

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Jatzoo » 28.01.10, 14:51

Jest w planach bo to akurat dość proste z wykorzystaniem API z Google Maps - ale dopiero po zakończeniu prac nad historią poszczególnych U-Bootów.
Wtedy jak będzie się tą historię z forum przenosić na witrynę dla każdego U-Boota powstanie odpowiednia mapka (bądź jedna mapka wspólna - to jeszcze jest do sprecyzowania).


PS. Zedytowałeś posta zanim wysłałem odpowiedź - ale zaproponowane rozwiązanie jest to samo ;-)
PS2. Dlatego chcę 'po' aby właśnie w dymku podawać od razu link do odpowiedniej strony z historią danego U-Boota.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez typhonn » 28.01.10, 15:19

ok.jak by co to służę pomocą. :D
typhonn
Leutnant zur See
 
Tonaż: 118.000 BRT

Dołączył(a): 15.07.07, 07:54

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez Brodołak » 29.01.10, 17:50

Witam
Jeśli chodzi o tę część zaprezentowanego layoutu nowej wersji strony to prezentuje się ona nowocześnie i funkcjonalnie. Wiadomo najwięcej uwag pojawi się w momencie jak strona będzie gotowa. Co do historii U-bootów to postaram się rozszerzyć moje wcześniejsze historie do standardu reprezentowanego od opisu historii U 256. Na nową stronkę postaram się też przygotować parę recenzji książek o wiadomej tematyce.
Pozdrawiam Brodołak
Brodołak
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.770.000 BRT

Dołączył(a): 04.01.06, 13:36
Lokalizacja: Piastów

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez ObltzS » 29.01.10, 19:49

Witam !

Zapowiada się zatem ciekawie i ... nowocześnie, a myślę, że wkrótce wszyscy nauczymy się "poruszać" w nowym, zmodernizowanym obszarze naszej witryny.

Spodobał mi się bardzo pomysł zapodany przez typhona i o ile mogłoby tak być, że "dymek" będzie od razu przekierowywał do linku z historią danego U-Boota, to dla wszystkich odwiedzających, takie zarówno rozszerzenie podstawowych informacji jak i bezpośrednie odniesienie do historii danej, konkretnej jednostki może stanowić sporą atrakcję - czegoś takiego nie ma nawet uboat.net., bo tam jest tylko tzw. "pigułka".
Może w późniejszym czasie uda się także stworzyć "kompatybilny" wykaz wszystkich U-Bootów zatopionych na wodach poszczególnych oceanów i mórz - widziałbym to w takiej formie :
a/ aby nawiązać do klimatu Kriegsmarine poszczególne akweny [tak jak robi to typhon] podzielić na poszczególne kwadraty siatki morskiej, które wiernie odwzorowałyby siatkę dla danego akwenu - np. Bałtyk, M. Północne, Ocean Lodowaty, Karaiby, Atlantyk płn, śrdokowy, płd,. O. Indyjski itp. i na tej siatce wg pomysłu typhona zaznaczyć te wszystkie miejsca [zumi lub GPS lub google maps ?]. Programy te podają liczbowe wartości współrzędnych geograficznych a u nas mogłob być jeszcze dodatkowe oznakowanie, tak jak kiedyś miejsce utraty U-Boota oznaczano w sztabie Dönitza np. CF 2451 [54?N 21?W], będzie to zapewne dodatkowym utrudnieniem [naniesienie siatki na mapy akwenów], ale może ...
b/ stworzenie tabelarycznego [szybko dostępnego] wykazu wszystkich U-Bootów z odpowiadającym im numerem taktycznym i typem U-Boota [a podobno teraz tabele są już realne do wykonania], dla poszczególnych typów istnieje pewna prawidłowość w ich numeracji taktycznej ...
c/ stworzenie tabelarycznego wykazu [szybko dostępnego] U-Bootów zatopionych na poszczególnych akwenach całego świata [czyli tam, gdzie operowały],
d/ czy do wykazu historii U-Bootów, tworzonego głównie przez Brodołaka, można w przyszłości dodać "przekierowanie" do bazy ikonograficznej danej jednostki, zdjęcia ogólnego okrętu lub załogi lub jej dowódcy [dowódców], symbolu-herbu, aby również owe "dymki" mogły zawierać takie odniesienia ? [taką bazę zapewne należałoby najpierw stworzyć - problem pojemności ?],
no i tymczasem wystarczy tych roszczeń i żadań :D

P.S. Dzięki za prace przy modernizacji "części telewizyjnej" [ciekawe, czy w nowej formie będę potrafił tam dalej "majstrować"] jak i za całość dotychczas wykonanej pracy, domyślam się, że Jatzoo długo nosił się z pomysłami różnych zmian, aż "dojrzały" one do takiego momentu, że można było zacząć realnie eksperymentować - witryna ta będzie się wyróżniać swoją formą, wyglądem i układem od innych marynistycznych witryn, które zapewne zachęcone przykładem "Die U-Boottwaffe" także zechcą podnieść swoją atrakcyjność [np. pewna znana witryna morska wprowadziła dział techniczny, ale u nas taki dział powstał najpierw :lol:] - a jak powszechnie wiadomo, dobre przykłady zawsze mają chętnych naśladowców ...
Ponieważ w programowaniu i tworzeniu takich spraw jestem kompletna "noga" - uznanie Jacek za pomysły i cierpliowść.
Pzdr. - ObltzS
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez typhonn » 30.01.10, 14:41

Jeżeli chodzi o mapy to bardzo chętnie sie tym zajme -lub pomoge przy pracach :D Naniesienie siatki i inne bajery do mapy to żaden problem.Google maps ma tyle dodatków i rozszerzeń że tworzenie mapy jest tylko ograniczone naszą wyobraznią :D Jeżeli chodzi o zdjęcia i filmy (jeżeli takowe istnieją z wraku lub działalności danego uboota) to jest to wszystko do zrobienia i dodania w Google maps:klikasz na dymek i po lewej stronie pojawia się wszystko to co my chcemy by tam było :D czyli zdjęcia ,filmy itp.na temat każdego Uboota.Jeżeli chodzi o mapy Google to kilka osób może robić jedną mape tak by prace szły sprawnie,jest możliwość współtworzenia mapy przez kilka osób.

Własnie dodałem do mapy zdjęcia,kilka szkiców (brak szkicu Uboota VII C/41,jak by ktos miał takowy to prosze podesłac na meila),w jednym przypadku film z wraku oraz bezposrednie linki przekierowujące do działu Historia U-bootów oraz Bandere wojenną Kriegsmarine.
typhonn
Leutnant zur See
 
Tonaż: 118.000 BRT

Dołączył(a): 15.07.07, 07:54

Re: Witryna chwilowo zamknięta

Postprzez ObltzS » 31.01.10, 18:33

Witam !

Jeżeli chodzi o mapy to bardzo chętnie sie tym zajme -lub pomoge przy pracach Naniesienie siatki i inne bajery do mapy to żaden problem.Google maps ma tyle dodatków i rozszerzeń że tworzenie mapy jest tylko ograniczone naszą wyobraznią


Twoja informacja typhonn napawa sporą nadzieją, że owe mapy będą wyglądały niemal jak oryginalne, pozostaje jeszcze tylko kwestia "przerobienia" odpowiedniej skali, tak by siatka Kriegsmarine naniesiona na poszczególne akweny odpowiadała tzw. skali rzeczywistej a nowa mapa [stworzona przez Ciebie] odpowiadała usytuowaniem poszczególnych kwadratów [dla danych akwenów] oryginałowi, ale znając szerokość i długość każdego kwadratu [w milach morskich] przetransponowanie tych danych na nowo tworzoną mapę nie powinno zatem stanowić poważniejszego problemu z wykreśleniem "nowej" siatki dla danego akwenu.
Będzie to zapewne żmudne i czasochłonne, ale jaki mógłby być świetny efekt końcowy, nawiązujący swoim klimatem do tamtych dawnych map morskich Kriegsmarine ...
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Następna strona

Posty: 46 • Strona 1 z 21, 2

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron