1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

[Relacja z budowy] Siódemka Revella

Moderatorzy: Jatzoo, Jakub_RC

Posty: 88 • Strona 4 z 41, 2, 3, 4

Postprzez Jakub_RC » 23.08.08, 01:42

Witam.

Mam trochę czasu by rozpocząć próby wodne. Model pomalowany czekał już od lipca.

Nie wiem jak zachowywały się oryginały, ale model bardzo słabo reaguje na stery głębokości - zdjąłem więc ograniczniki i pozwoliłem im nawet na wychyły rzędu 40 stopni - różnica w sterowności minimalna. Promień skrętu ma jak TIR z Ukrainy. Gdybym robił model jeszcze raz, obydwie śruby kontrolowałbym niezależnie.

Model ze względu na słabą manewrowość muszę wytrymywać na żyletkę.
Przynajmniej system zanurzenia działa jak w zegarku. Do tego te bąbelki przy wynurzenia :twisted:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Jakub_RC
modelepodwodne.pl
Jakub_RC
Oberleutnant zur See
Oberleutnant zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 233.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TTQ » 23.08.08, 13:33

Witam

Prezentuje się wyśmienicie :wink:
Możemy liczyć na jakiś filmik z "bąbelkami" :?:

Ps. A tak swoją drogą ciekawe jak tam kolega
Lewych ze swoim Tajfunem stoi z robotą :?:

Pozdrawiam
Krzysztof Pick
Poznań
TTQ
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 15.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.06, 21:47
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Jakub_RC » 23.08.08, 19:10

Hej.

Jasne, filmik będzie jak tylko nauczę się go prowadzić i będę miał trochę czasu by posiedzieć dłużej nad wodą.

Co do tajfuna kolegów też jestem ciekaw, bo pomału sam ruszam z tajfunem w 1:100 :wink:

Pozdrawiam.
Jakub_RC
modelepodwodne.pl
Jakub_RC
Oberleutnant zur See
Oberleutnant zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 233.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

stery

Postprzez DAreus » 04.10.08, 18:03

witam
Jakub ... ja przy sterach zastosowałem metodę skalowania modeli samolotu..po prostu powiekszyłęm powierzchnie sterów w Wilku o 10 % w stosunku do skali modelu . i w obu modelach się to sprawdziło. borąc po uwagę długoś zwierżatka -156 cm - jego zwrotność była dobra ,a reakcja na steru świetna ....
odnosnie sterowania dwiema śrubami , prosty patent ma w czołgu ...i działa :P
pozdr
Dareus
www.podwodne.special.pl
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Re: stery

Postprzez Jakub_RC » 05.10.08, 01:01

Witam

Dareus, przypomnij sobie wygląd rufy w VIIC, to nie Wilk. Tylnych sterów głębokości nie powiększysz bez przebudowy całego ogona, a to one są (za) małe.
Pomijam tu element redukcyjności modelu ;-). Jeżeli nie powiększę sterów kierunku, to dodam ukryty mikro silnik manewrowy na dziobie.

DAreus napisał(a):odnosnie sterowania dwiema śrubami , prosty patent mam w czołgu ...i działa :P


Tak, użyłbym miksera kanałów w radiu ;) bo w rurce o średnicy 50mm po upchnięciu jednego silnika (a co dopiero dwóch) miejsca już nie ma;)

Pozdrawiam
Jakub_RC
modelepodwodne.pl
Jakub_RC
Oberleutnant zur See
Oberleutnant zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 233.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

op

Postprzez DAreus » 05.10.08, 10:02

witam

redukcyjność dopuszcza taką tolerancję.
mikser kanałów co ma dać przy sterowaniu jednym regulatorem?
po prostu malutki wyłacznik krancowy w okolicach steru lub serwa kierunku bedzie odłączał przeciwległy silnik przy maksymalnym skrecie w jedną ze stron. i w tedy napór wody z jednej sruby ( brak kontreakcji) spowoduje prawie obracanie w miejscu.
tam mam w T34 i nawet przy tak duzym poborze prądu ( gąsienica) nic sie nie dzieje z wyłacznikiem na 5A. a koszt- 3,50 zł:-)

no pozostaje kwestia rozwiązania tego problemu z jednym silnikiem.....sprzęgło???? :roll: :roll: :roll:

pozdr
Dareus
www.podwodne.special.pl
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Jakub_RC » 05.10.08, 17:29

Witaj.

Z tą redukcyjnością nie jestem pewien, ale jeżeli masz rację to bardzo fajnie, rozwiązałoby to problem (skrętu) całkowicie.

Widziałem to rozwiązanie z przełącznikami u Ciebie na stronie i na coś takiego nie ma tam miejsca. Mam też złe doświadczenia z takimi przełącznikami, w Seawolfie U1 miałem przez takie pożar (mimo iż były 8A przy poborze do 2A).

Kto mówił o jednym regulatorze? Daje się tyle ile trzeba, w tajfunie np: będę miał aż 3.
W każdym razie, robiąc maszynownie siódemki od nowa dałbym dwa silniki, ale mniejsze, być może 180 z przekładnią np: GWS IPS
Obrazek

Najpierw sprawdzę rozwiązanie z większymi sterami. Jak nie pójdzie to zrobię WTC od nowa:) wiele części mam w końcu gotowych, więc robota poszłaby błyskawicznie.

Pozdrawiam
Jakub_RC
modelepodwodne.pl
Jakub_RC
Oberleutnant zur See
Oberleutnant zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 233.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

stery

Postprzez DAreus » 09.10.08, 19:18

witam

w samolotach oraz w moich dwóch podwonych ( tylko ) zadziałało i wystarczyło 10 %.
z reduktorami racja , ale to niesamowicie podnosi koszty modelu , i tak nie małe :oops: :oops: :oops:
ta przedkładnia z samolotu pewnie sie sprawidzi , niestety ich żywotność jest krótka . :oops: sprawdzałem i w samolocie to 4 godziny latania i po trybach......
pozdr
podwodne.special.pl
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Jakub_RC » 12.10.08, 20:30

Witaj.

Poszukałem, popytałem i widzę, że wiele ludzi wykonujących siódemki w różnych skalach, powiększa stery. Cóż, z wielką niechęcią będę musiał zrobić to samo :)

Co do przekładni, też mam taką, czwarty rok ;) podejrzewam, że w takim samym samolociku.

Pozdrawiam
Jakub_RC
modelepodwodne.pl
Jakub_RC
Oberleutnant zur See
Oberleutnant zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 233.000 BRT

Dołączył(a): 11.04.06, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

op

Postprzez DAreus » 13.10.08, 10:09

witam
sprawa skali ( powiększania ) jest od lat stosowana i nawet sędziowie na zawodach w przypadku tych elementów po prostu tego " nie widzą" :)

pozdr
DAreus
DAreus
Leutnant zur See
 
Tonaż: 165.000 BRT

Dołączył(a): 10.04.04, 21:24
Lokalizacja: Trzebinia

Re: siódemka Revella - relacja z budowy.

Postprzez MC-Maxim » 22.08.09, 10:46

Witam.

Czy ma ktoś może plany i zdjęcia o których pisał Jakub_RC w pierwszym poście tego tematu ? Prawdopodobnie będe budował U-Boota VIIc i był bym bardzo wdzięczny za pomoc w ich odszukaniu.

Pozdrawiam,
Maxim.
MC-Maxim
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 1.000 BRT

Dołączył(a): 15.06.09, 19:37

Re: [Relacja z budowy] Siódemka Revella

Postprzez Alpha213 » 05.07.14, 13:21

Super. Sam też ruszam z budową U boota, tylko VIIC/41.
Pozdrawiam,
Alpha213. :|
Alpha213
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 40.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.14, 13:21

Re: [Relacja z budowy] Siódemka Revella

Postprzez Alpha213 » 12.07.14, 17:46

Albo lepiej ruszyć z IXC? Sam nie wiem. :?:
Alpha213
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 40.000 BRT

Dołączył(a): 16.04.14, 13:21

Poprzednia strona

Posty: 88 • Strona 4 z 41, 2, 3, 4

Powrót do Modele



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron