1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

GWX 2.1

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 91 • Strona 1 z 41, 2, 3, 4

GWX 2.1

Postprzez Shakatan » 17.04.08, 23:32

GWX 2.1 już dostępny!

Informacja z forum subsim.com:

At long last.
It is finished.

Today we release the GWX 2.1 update. It is the Grey Wolves Development Team's final organized work for the SH3 platform prior to full scale initialization of work on the GWX project for SH4. (Already well underway.)

However you may view the project or its members, what you see here is the culmination of a 2.5 year journey made by individuals determined to transform a good game... into an OUTSTANDING one.

Yes it is late, but it is here... and it costs you nothing. For the Grey Wolves Dev
Team and crew though, the price was often quite high. only those on the team will
fully understand what I speak of. Indeed, this team has weathered every obstacle thrown in its path, and has travelled many many miles beyond the expected destination.

It has been my honor to share the road with these fine people and to lead as project manager for so long. It is also my honor to say to this fine team... "WELL DONE GREY WOLVES!" You have my undying gratitude and I salute each of you.

Special and sincere thanks to dev team member Privateer for producing the COOLEST interactive installer ever seen at Subsim! Mate, your work absolutely ROCKS!

Due to real life matters preventing proper sequencing of events, we will begin the
release today and will communicate regarding changes in more detail in the days to
come.

-----
GWX 2.1; Tymczasowe linki do pliku:
Dodatkowe pliki wymagane dla użytkowników SH3 Commander 3.0:
Manual dostępny tu:
pdf i rar

Lista zmian:
GWX April 2008 Update (Version 2.1)

New GWX Options
  • Added option to use aircraft skins specific to the Mediterranean theater
  • Added option to open the hatch between the Control Room and the Engine
  • Added more messages to the Fix Français pour GWX.
    Individual Ships and Aircraft
  • Added Focke-Achgelis Fa 223 Drache (Dragon) helicopter
  • Added a lighted Fishing Ketch
  • Added animated sails for all sailing vessels
Environment Improvements
  • Incorporated Real Weather Fix Mod by Stiebler; and Sub Type Zero;
  • Added the Laboe Naval Memorial (Laboe Marine-Ehrenmal) by Rowi58
Graphics Improvements

  • Improved moon images (from actual photos of the moon in different phases)
  • Corrections to small merchants
  • Updated torpedo graphics
  • More improvements to smoke
  • The sky and sea in the Mediterranean are now the same color as they are in the Atlantic Ocean.
  • Reduced the frequency of oil fires in the Enhanced Damage mod
  • Improved S.M. 79 ―Sparviero‖ skin
  • Updated U-boat upgrades chart
  • Minimal lectric torpedo wakes and bigger steam torpedo wakes, by Albrecht von Hesse
Sound Improvements

  • The sound of torpedo doors opening is now that of the opening of real torpedo doors
The Grey Wolves Expansion V2.1 22 Bug fixes
  • Fixed PCTrawler self-destruction by depth charge and a resulting CTD error
  • Improved the damage model for depth charge racks
  • Reduced the rate of descent for Mk 6 ―ashcan‖ depth charges to historical values
  • Corrected the location of the anchor on the Type IID U-boat
  • Fixed the maximum elevation of the German 37mm flak
  • Fixed errors in ―Caribbean Convoy and Bismarck Breakout multiplayer missions
  • Updated German-language single player missions
  • Removed the black triangle artifacts that appeared near the horizon
  • Fixed numerous .sil files
  • Increased rate of fire for 3.7cm SK /C30 (the really slow 37mm flak gun)
  • Fixed draft of A&B-class destroyers
  • Updated the alternative flotillas menus to match new menus in GWX V2.0
  • Fixed some reflection issues with Type VIIC U-boat conning towers
  • Added fixes for the British Auxiliary Cruiser and the ASW Trawler
  • Removed bearing indicator from binocular view
  • Fixes to Norfolk and Devonshire-class heavy cruisers, Vosper, and RAF high speed launch
  • Updated AI sub damage models, configuration, and other fixes
  • Updated museum air texts
  • Fixed bomb loadout of heavy bombers
  • Corrected masthead heights and museum text for all units that needed it
  • Various small and sundry fixes and corrections
  • Open hatch mod exclusive to GWX improved interior modelling by dev team member Diving Duck.
  • Type II interiors remodelled by Diving Duck. (For the first time in Silent Hunter 3, the Type II interiors finally have ladders descending from the hatchways.)
  • GWX now has the ability to start in August 1939


-----
Poprawka/Patch do GWX2.1 eliminująca drobne błędy (26 IV):
GWX 2.1 Minor bugfixs 26til:
  • Fixed missing second Calais harbour showing on map
  • Moved gun emplacements Calais
  • Fixed bug VIIC\42 Radar destroyed on game entry
  • Fixed 7th flotilla entry\exit dates from Koenigsberg causing opposing base change messages
  • Fixed error in Ge menu where had Memel listed in line 765 instead of Koenigsberg
  • Added Reeces sil fixes http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=135759
  • Adjusted draft of Schute_M2 to remove sinking ship bug

Poprawka zawiera także moda wprowadzającego śluzy Holtenau i Brunsbuettal.
-----

Instrukcja instalacji:
1)Uninstall SH3 USING THE GAME DISK if you have one. (You will need to create a fresh
installation of SH3 to assure stability.)
2) Verify that the "SH3" folder in "My Documents" has been DELETED. If it has not,
delete it manually.
3) Reboot your PC
4) Reinstall SH3 and patch to version 1.4b if your disk does not already contain the
version 1.4b patch.
5) Reboot your PC again
6) Install GWX 2.0 as described here:
http://www.subsim.com/radioroom/showpost.php?p=363244&postcount=1
Once you have a properly installed copy of SH3 1.4b with GWX 2.0 you are ready for the next simple sequence:
A) Create a new folder on your desktop and label it "GWX 2.1 Update"
B) Download the "GWX21 Update.exe file to the folder you just created on your desktop.
C) Turn your speakers up!
D) Double click the GWX21.exe file and follow the directions that appear.



Więcej informacji na stronie GWX DevTeam

---
Pozdrawiam
Shakatan
Ostatnio edytowano 29.04.08, 21:38 przez Shakatan, łącznie edytowano 4 razy
Shakatan
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 19.02.06, 17:30
Lokalizacja: Katowice

Postprzez hubin » 18.04.08, 16:49

Fajnie zaczynamy w sierpniu 1939 r , jest też flotylla w Królewcu.
hubin
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 24.000 BRT

Dołączył(a): 24.03.08, 02:40

Postprzez piechcik » 18.04.08, 21:42

o rzesz kurde flaczek a GWX 1.04 miało być ostatnią wersją
piechcik
Oberleutnant zur See
 
Tonaż: 287.000 BRT

Dołączył(a): 12.02.07, 19:55

Postprzez Shakatan » 18.04.08, 22:08

piechcik napisał(a):o rzesz kurde flaczek a GWX 1.04 miało być ostatnią wersją


Wg. słów autorów to prawdopodobnie ostatnia wersja GWX (może wyjdą jeszcze jakieś drobne poprawki).
Więcej informacji i szczegółów dotyczących przyszłości GWX DevTeam i projektu ukaże się 30 IV, wypada więc nam tylko czekać.

Ponoć rozpoczęto już prace nad modem do SH4.

Pozdrawiam
Shakatan
Shakatan
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 19.02.06, 17:30
Lokalizacja: Katowice

Postprzez pw524 » 19.04.08, 08:18

Przepraszam może się głupio pytam ale to jest tylko ten plik exe 158MB ???
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Matey » 19.04.08, 13:39

Tak no chyba ze uzywasz SH3 Commander :wink:
Matey
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 76.000 BRT

Dołączył(a): 20.08.07, 18:57
Lokalizacja: Tychy

Postprzez pw524 » 20.04.08, 12:46

Panowie mam taki problem, zainstalowałem GWX 2.1 zgodnie z instrukcją i przy uruchamianiu wyskakuje taki problem. "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie można odnalezc mowietex.act" . Co jest grane ??!!!?
Ostatnio edytowano 20.04.08, 13:07 przez pw524, łącznie edytowano 1 raz
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez marek128 » 20.04.08, 13:12

Mam takie pytanie: Po rozpoczęciu kampanii (01.08.1939) po kliknięciu na rozkaz rejonu patrolowania mam coś takiego Reach grid 0 Patrol grid 24h area 0 (czy jakoś tak) czy później też tak będzie czy to jakiś bug?
marek128
Leutnant zur See
 
Tonaż: 125.000 BRT

Dołączył(a): 29.01.06, 11:54

Postprzez evan82 » 20.04.08, 14:22

A Ja mam pytanie do panów techników. Czy pliki DAT w tym dodatku dla U-Bootów są kompatybilne z wersja 2.0? Pozdrawiam.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pw524 » 20.04.08, 17:16

Chyba są bo twoje skiny chodzą evan :mrgreen: . Udało mi się zwalczyc problem i już gram :D .
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez evan82 » 20.04.08, 18:01

pw524 napisał(a):Chyba są bo twoje skiny chodzą evan :mrgreen: . Udało mi się zwalczyc problem i już gram :D .


Dzięki za info, no i pomyślnych i obfitych łowów. :mrgreen:
Ja już wyruszam z Bergen. Dwa konwoje minąłem między Anglią a Irlandią, a zostało mi 7 torped, w tym 3 akustyki. Konwoje szły w odległości ok 30km od siebie, dasz wiarę jaki smutny widok. :(
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Shakatan » 21.04.08, 00:24

marek128 napisał(a):Mam takie pytanie: Po rozpoczęciu kampanii (01.08.1939) po kliknięciu na rozkaz rejonu patrolowania mam coś takiego Reach grid 0 Patrol grid 24h area 0 (czy jakoś tak) czy później też tak będzie czy to jakiś bug?

W pierwszym patrolu nie masz określonego kwadratu do patrolowania - po prostu pokręć się po okolicy przez około 4 dni by kolejny patrol rozpocząć 20 dni później, czyli w okolicach 24 sierpnia.

evan82 napisał(a): A Ja mam pytanie do panów techników. Czy pliki DAT w tym dodatku dla U-Bootów są kompatybilne z wersja 2.0? Pozdrawiam.

Do technika mi daleko :wink: ale mam wrażenie, że następujace zmiany mogą dotyczyć zawartości plików dat w katalogu submarines:
- Corrected the location of the anchor on the Type IID U-boat
- Fixed some reflection issues with Type VIIC U-boat conning towers
- Open hatch mod exclusive to GWX improved interior modelling by dev team member Diving Duck
- Type II interiors remodelled by Diving Duck. (For the first time in Silent Hunter 3, the Type II interiors finally have ladders descending from the hatchways.)

Jeśli potrzebujesz jakis plików GWX by porownać je ze swoimi, zmodowanymi daj znać - prześlę Ci na maila.

pw524 napisał(a): [...] Udało mi się zwalczyc problem i już gram

Podziel sie proszę rozwiązaniem - może komuś się przyda ;)

--
Ja mam innego rodzaju problem - mam wrażenie, ze w GWX 2.1 w porównaniu z 1.3 (miałem dłuugą przerwę w graniu niestety) noce są znacznie ciemniejsze. Może to kwesta zmiany moniora - wcześniej grałem na mniejszym crt. Obecnie nocą nie jestem w stanie dostrzec żadnej jednostki w odległości większej niż 2km, nie mówiąc już o identyfikacji czy rozpoznawaniu bandery pod jaką płynie. Ledwo widzę mojego OWu :lol: Pod pokładem, w centrali czy u radzików poziom natężenia światła jest idealny. Jest jakaś możliwość rozjaśnienia otoczenia w nocy bez korzystania z podkręcania gammy na karcie graficznej?

Pozdrawiam
Shakatan
Shakatan
Leutnant zur See
 
Tonaż: 101.000 BRT

Dołączył(a): 19.02.06, 17:30
Lokalizacja: Katowice

Postprzez pw524 » 21.04.08, 14:15

Więc tak, co do mojego problemu to nie wiem czym był spowodowany, pomogła reinstalacja połączona z gruntownym czyszczeniem rejestru, systemu i wszystkiego co się dało (tak żeby wykasowac wszelkie ślady po poprzedniej instalacji.
Co do nocy w GWX 2.0 czy 2.1 to ona jest taka smolista, z tego powodu wróciłem do kolorowych znaczników, inaczej to bym się mógł rozbic o frachtowiec a i tak nie wiedziałbym jakiej jest narodowości. To jest duży minus GWX 2.0.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez evan82 » 21.04.08, 14:40

Shakatan napisał(a):Do technika mi daleko icon_wink.gif ale mam wrażenie, że następujace zmiany mogą dotyczyć zawartości plików dat w katalogu submarines:
- Corrected the location of the anchor on the Type IID U-boat
- Fixed some reflection issues with Type VIIC U-boat conning towers
- Open hatch mod exclusive to GWX improved interior modelling by dev team member Diving Duck
- Type II interiors remodelled by Diving Duck. (For the first time in Silent Hunter 3, the Type II interiors finally have ladders descending from the hatchways.)

Jeśli potrzebujesz jakis plików GWX by porownać je ze swoimi, zmodowanymi daj znać - prześlę Ci na maila.


Dzięki. W razie potrzeby sie odezwę. Pliki otwartego włazu zawiera folder Interior, czyli ten który nie ma wpływu na skiny, no oczywiście zewnętrzne malowania U-Bootów, bo na wewnętrzne tak. Co do plików DAT Conning tower okrętów, to brzmi to intrygująco, ale refleksy świetlne nie wiem czy zawierają pliki Dat, Czy Sim np. Gdyby Ktoś zauważył że coś nie gra ze skinami mojej roboty na GWX 2.1, to można dać znać, jednak pw524 już mnie pocieszył. Ważne że XXI nie zmieniali. Chyba. :D

Shakatan napisał(a):Jest jakaś możliwość rozjaśnienia otoczenia w nocy bez korzystania z podkręcania gammy na karcie graficznej?


No myślę że tek. Za pomocą SH3 Mini Tweakera, lub File Analyzera. Zmieniasz dla nocy kolory Env, i Sky Colors DAT i już. Tylko musisz mieć wyczucie barwy. Możesz ostatecznie zrobić noc z podstawowej wersji gry, oczywiście dla kolorów nieba i nawodnych. Pozdrawiam.
:D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez msokol » 21.04.08, 23:11

pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to kilwater torpedy - tragedia!! Może przez to, że morze było wzburzone, czy cóś... Za to dźwięk otwieranej wyrzutni - pierwsza klasa...
msokol
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 20.000 BRT

Dołączył(a): 02.05.07, 12:15

Postprzez vipper » 23.04.08, 09:33

Czy ktoś próbował instalować patcha 2.1 na istniejącej karierze w GWX 2.0, wypłynąć z portu i walczyć dalej? Szkoda mi kasować kariery w 2.0 a instrukcja instalacji 2.1 jest bezlitosna... Może testował to ktoś organoleptycznie?
vipper
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 21.04.08, 15:16

Postprzez pw524 » 23.04.08, 14:11

Ja próbowałem podstawic sejwa z GWX2.0 pod 2.1 i się nie dało.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

GWX 2.1

Postprzez kimano-u96 » 23.04.08, 14:31

Panowie gdzie ja mam go zainstalowac
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Postprzez pw524 » 23.04.08, 14:38

Ale co, GWX2.1 ??? Instalujesz grę na to path 1.4 na to GWX2.0 i na to GWX2.1 tak samo jak 2.0 podając lokalizację folderu z grą.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

GWX 2.1

Postprzez Belmondo » 23.04.08, 14:45

No własnie kiedy podaje lokalizacje wyskakuje mi jakis komunikat i kicha nie da sie kimano-u96 pomylily mi sie profile
Belmondo
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 9.000 BRT

Dołączył(a): 08.04.08, 14:16

Postprzez pw524 » 23.04.08, 15:14

Wiesz co mi też coś tam wyskakiwało ale zignorowałem to. Tyle że u mnie to nie przeszkadzało w instalacji.
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

GWX 2.1

Postprzez kimano-u96 » 23.04.08, 15:19

To nie mam pojecia ale nici z tego cos jest nie tak
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Postprzez evan82 » 23.04.08, 15:35

Zbyt wiele tego dobrego widocznie.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

GWX 2.1

Postprzez kimano-u96 » 23.04.08, 15:42

1)Uninstall SH3 USING THE GAME DISK if you have one. (You will need to create a fresh
installation of SH3 to assure stability.)
2) Verify that the "SH3" folder in "My Documents" has been DELETED. If it has not,
delete it manually.
3) Reboot your PC
4) Reinstall SH3 and patch to version 1.4b if your disk does not already contain the
version 1.4b patch.
5) Reboot your PC again
6) Install GWX 2.0 as described here:
http://www.subsim.com/radioroom/showpos ... ostcount=1
Once you have a properly installed copy of SH3 1.4b with GWX 2.0 you are ready for the next simple sequence:
A) Create a new folder on your desktop and label it "GWX 2.1 Update"
B) Download the "GWX21 Update.exe file to the folder you just created on your desktop.
C) Turn your speakers up!
D) Double click the GWX21.exe file and follow the directions that appear


Moze ktos mi to przetłumaczyc wielkie dzieki
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Postprzez pw524 » 23.04.08, 18:57

Zamieszczam tłumaczenie z translatora.

)Uninstall SH3 USING THE GAME DISK, jeśli masz jednego. { Będziesz potrzebował utworzyć świeżego
instalacja SH3, by ubezpieczyć stateczność.)
2) Zweryfikuj, że "SH3" folder w "Moich Dokumentach" był DELETED. Jeśli to nie ma,
usuń to ręcznie.
3) Restartowanie twojego PC
4) Ponownie zainstaluj SH3 i załataj wersji 1.4 b, jeśli twój dysk już nie zawiera
wersja 1.4 łaty b.
5) Restartowanie twojego PC znów
6) Zainstaluj GWX 2.0 jako opisany tutaj:
http://www.subsim.com/radioroom/showpost.php?p = 363244 & postcount = 1
Raz masz właściwie zainstalowaną kopię SH3 1.4 b z GWX 2.0 jesteś przygotowany do następnej prostej kolejności:
) Utwórz nowy folder na twoim pulpicie i etykietuj to "GWX 2.1 Uaktualnienia"
B) Pobierz "GWX21 Aktualizuje się.moduł wykonywalny do folderu tylko utworzyłeś na twoim pulpicie.
C) podkręć twoje głośniki!
D) kliknięcie dwukrotny GWX21.moduł wykonywalny i pójdź za kierunkami, który ukazują się

To nic nie wnosi po prostu trzeba na nowo wszystko zainstalowac. Ja też miałem kłopoty z instalacją, musiałem wyczyścic rejestr. Trochę to masło maślane ale to tylko maszyna :D .
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Posty: 91 • Strona 1 z 41, 2, 3, 4

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron