1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Atak z widoku peryskopu

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 4 • Strona 1 z 1

Atak z widoku peryskopu

Postprzez littelmaster » 28.03.08, 12:46

Witam serdecznie,

Moja historia z okrętami podwodnymi zaczęła sie już dawno ale po drodze była bardzo długa przerwa.

Mam zainstalowane aktualnie SH3 GWX 2.0 + pare modow i SH4 1.4 + TMO.
Zawsze grałem na komputerowym namierzaniu. Nie bylem nigdy "hardcorowcem" który
chce poznać jak to jest ~100% real. To był raczej relax po pracy.

No ale Wiecie sie mówi o ludziach którzy nie zmieniają zdania. I tak niesiony (niezrozumiałą) chęcią utrudnienia sobie życia postanowiłem rozpocząć nową przygodę na wyższym poziomie realizmu (czy to nie jest już wstępna forma masochizmu :wink: )

Pyt. dot SH3 to chyba w innym dziale (wiem) z tym, że jest dosyć dobry OLC GUI Video Tutorial z którego coś tam wyłapałem.

Teraz pyt. dot SH4.
1- czy mogę prowadzić atak z widoku peryskopu tak jak w SH3, czyli tam gdzie celuje, tam płynie torpeda. Czasem jak są szybkie akcje to się przydaje.

2-AoB to jest dopiero zmora dla mnie. Za każdym razem jak przeczytam jakąś teorie to jest inna niż poprzednia. Wiecie jakie to jest frustrują ce kiedy torpeda płynie dokładnie w przeciwnym kierunku do którego myślałem, że ją ustaliłem.
Czy muszę znać kurs namierzanego okrętu, czyli co najmniej dwa pkt na mapie.
Czy mogę to jakoś wyliczyć tylko z pojedynczej obserwacji (namiar ) z peryskopu.
Jest w dziale SH3 topic celowanie i tam KAA podał przykład. Ale mocno chyba nakręcił

Mam chyba jeszcze ze 100 pytań ale narazie sam szukam

Pozdrawiam
littelmaster
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 18.10.07, 18:35

Re: Atak z widoku peryskopu

Postprzez gonsalez » 30.03.08, 12:17

littelmaster napisał(a):Teraz pyt. dot SH4.
1- czy mogę prowadzić atak z widoku peryskopu tak jak w SH3, czyli tam gdzie celuje, tam płynie torpeda. Czasem jak są szybkie akcje to się przydaje.

2-AoB to jest dopiero zmora dla mnie. Za każdym razem jak przeczytam jakąś teorie to jest inna niż poprzednia. Wiecie jakie to jest frustrują ce kiedy torpeda płynie dokładnie w przeciwnym kierunku do którego myślałem, że ją ustaliłem.
Czy muszę znać kurs namierzanego okrętu, czyli co najmniej dwa pkt na mapie.
Czy mogę to jakoś wyliczyć tylko z pojedynczej obserwacji (namiar ) z peryskopu.
Jest w dziale SH3 topic celowanie i tam KAA podał przykład. Ale mocno chyba nakręcił


Na pierwsze pytanie Ci nie odpowiem, bo nie wgryzlem sie tak w SH IV jak w SH III.
W trojce mozna tak bylo robic jak sie ustawilo TDC na auto. Jak wczesniej ustaliles parametry ruchu celu i wlaczyles auto to AOB aktualizowal sie automatycznie wraz ze zmiana polozenia peryskopu. Czy tak jest w SH IV nie wiem choc podejrzewam, ze tak

Co do drugiego pytania to wbrew pozorom zasada z AOB nie jest trudna choc na poczatku troche nad tym przesiedzialem, zanim zalapalem o co chodzi. Wytarczy odrobina cierpliwosci. Teraz nie wyobrazam sobie gry inaczej niz na 100%(wlaczam tylko widok zew bo lubie widoczki)
Musisz znac kurs namierzonego okretu bo inaczej nie wyznaczysz AOB (choc sa tacy co to potrafia dokladnie zrobic na oko patrzac przez peryskop)
Aby wyznaczyc kurs musisz miec przynajmniej(lepiej wiecej) 2 pkty czyli 2 pomiary z peryskopu, bo majac tylko 1 pomiar(czyli pkt na mapie) mozesz przez niego poprowadzic nieskonczona ilosc mozliwych kursow(geometria z podstawowki :D )
gonsalez
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.07, 17:28

Postprzez dragonfly » 30.03.08, 14:28

W SHIV TDC też aktualizuje położenie celu w oparciu o początkowe dane.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez littelmaster » 03.04.08, 12:33

Witam,

Dzięki za wyjaśnienia.

Pozdrawiam.
littelmaster
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 3.000 BRT

Dołączył(a): 18.10.07, 18:35


Posty: 4 • Strona 1 z 1

Powrót do SH IV



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości