1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Podwodna_v2 --> Podwodna_v3 --> Podwodna_v3a (4)

Moderator: Jatzoo

Posty: 21 • Strona 1 z 1

Podwodna_v2 --> Podwodna_v3 --> Podwodna_v3a (4)

Postprzez Jatzoo » 30.11.04, 15:56

Jak można zauważyć wchodząc na http://www.ubootwaffe.pl, trwa aktualizacja witryny. Potrwa ona od kilku do kilkunastu dni, ale mam nadzieję, że efekt końcowy będzie wart tego jakże pełnego napięcia czasu oczekiwania ;-)

Nowa wersja witryny zawierać będzie kompletnie zmieniony design oraz 'silnik' strony - a wszystko to, by było... szybciej, łatwiej, lepiej i przyjemniej 8)

Wszystkie te zmiany są jednak konieczne ze względu na planowane w niedalekiej już przyszłości kolejne projekty związane z materiałem umieszczanym na witrynie.
Ostatnio edytowano 27.09.07, 12:57 przez Jatzoo, łącznie edytowano 1 raz
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 18.12.04, 22:54

Jak pewnie już zauważyliście, nowa wersja witryny ujrzała dziś światło dzienne ;-)

Ci z Was, którzy dogłębnie przeglądali 'podwodną_v2', zauważą, że nie do końca wszystko zostało przeniesione do 'podwodnej_v3' - ale w miarę wolnego czasu, i te brakujące 'resztki' zostaną dodane.

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie, jak również informacje o błędach i brakach (a takowe na pewno będą - zwłaszcza drobne niezgodności kodu w Mozilli/Firefoxie jak i Operze).


PS. Zakładanie kont użytkowników jest specjalnie wyłączone - fukcja ta przeznaczona jest tylko dla członków Bractwa...

PS2. Zmiany w Firefoxie w stosunku do IE:
- delikatny 'rozjazd' tabelek w dziale 'Linki'
- menu bez pełnego podkreślenia
- delikatny 'rozjazd' linii oddzielającej w 'Księdze-Gości'
- nie wyświetlany jest znacznik 'linii' w paru miejscach
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 27.09.07, 13:04

Od ostatniej aktualizacji 'silnika' witryny minęło już sporo czasu. Zatem chyba najwyższa pora aby znów troszkę ją 'odświeżyć'.

W związku z tym mam prośbę o wszelkie sugestie i pomysły jakie chcielibyście aby zostały uwzględnione zarówno odnośnie witryny jak i forum.

Trochę zmian się szykuje - na początku jedynie kosmetyczne... ale nie wykluczam, że jak coś mnie weźmie ;) to światło dzienne ujrzy kolejna wersja witryny 'Podwodna_v4', zupełnie odmieniona graficznie (póki co, leży rozłożona 'na części' w Photoshopie).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Adi Cherryson » 27.09.07, 23:49

Mam dwie propozycje:

1. W dziale recenzje stworzyć możliwość dodania własnej opinii lub komentarza. Daje to sposobność do dyskusji i umieszczania dalszych informacji o np. wznowieniach danej pozycji. Chyba można powiązać ten dział z Forum linkami. Byłoby to wygodne, gdyż wszystkie informacje znajdowałyby się w jednym miejscu.

2. Może pora też zmienić lub wzbogacić wspomnienia Gottfrieda Fischera z U-505 o jakieś inne cytaty. Chyba każdy z nas zna już je niemal na pamięć. :D
Co prawda nie wiem dokładnie, jak sprawa wygląda w świetle prawa, ale krótkie cytaty z podaniem źródła nie są chyba zabronione przez prawa autorskie.

Myślę, że zamiast/oprócz cytatów Gottfrieda Fischera można by dodać sporo innych ciekawych, krótkich treści z dostępnych źródeł. Fragmenty dzienników bojowych, żarty i powiedzenia załóg, myśli Donitza czy nawet Churchilla.

Jeśli to jest technicznie możliwe, przy pomocy sympatyków witryny można chyba łatwo uskładać spory zapas takich cytatów. Wszak każdy z nas ma jakieś ulubione fragmenty w pamięci lub szybko je odszuka w literaturze.

Oczywiście to niby nieistotny drobiazg, ale myślę, że znacznie ożywiłby stronę.

Pozdrawiam
Adi
Adi Cherryson
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 71.000 BRT

Dołączył(a): 09.01.06, 18:43
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Jatzoo » 28.09.07, 07:21

1. W dziale recenzje stworzyć możliwość dodania własnej opinii lub komentarza. Daje to sposobność do dyskusji i umieszczania dalszych informacji o np. wznowieniach danej pozycji. Chyba można powiązać ten dział z Forum linkami. Byłoby to wygodne, gdyż wszystkie informacje znajdowałyby się w jednym miejscu

To będzie jedna z planowanych zmian ;-)
Ja to widzę tak, że na stronie z recenzją znajdzie się link do odpowiedniego topicu na Forum, gdzie będzie można podyskutować na temat recenzowanej książki... Wydaje mi się, że dodanie opcji 'komentowania' od razu pod tekstem recenzji (czyli jeszcze na witrynie, nie na Forum) nie jest dobrym pomysłem, bo po przeczytaniu recenzji rzadko kto z powrotem wraca na witrynę do tekstu...

2. Może pora też zmienić lub wzbogacić wspomnienia Gottfrieda Fischera z U-505 o jakieś inne cytaty. Chyba każdy z nas zna już je niemal na pamięć. icon_biggrin.gif
Co prawda nie wiem dokładnie, jak sprawa wygląda w świetle prawa, ale krótkie cytaty z podaniem źródła nie są chyba zabronione przez prawa autorskie.

Trzeba by się przyjrzeć z bliska kwestii praw autorskich przy zamieszczaniu cytatów z obecnie publikowanych książek. Pomysł jak najbardziej dobry, tylko oby te cytaty nie były na pół ekranu ;-)
Zatem.. jak ktoś ma coś dobrego, to proszę słać :-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez z8k » 28.09.07, 14:26

Nawet dość długi cytat (taki na pół strony) jest dozwolony literą prawa autorskiego. Trzeba podać dokładne źródło cytatu, można dodatkowo zabezpieczyć się tekstem w stylu "powyższa strona służy jedynie celom edukacyjnym i nie jest wykorzystywana komercyjnie"...

Pozdro
z8k
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 08.08.06, 20:08
Lokalizacja: Zgorzelec i Wrocław

Postprzez z8k » 29.09.07, 01:09

Znalazłem nawet w moim podręczniku odpowiedni paragraf:

(Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, 4.02.1994 DzU. nr 24, poz. 83)

Art. 29.
1. Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości.
2. Wolno w celach dydaktycznych i naukowych zamieszczać rozpowszechnione drobne utwory lub fragmenty większych utworów w podręcznikach i wypisach.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, twórcy przysługuje prawo do wynagrodzenia.

Tak więc Jatzoo nie martw się, w razie czego wybronimy Cię w sądzie ;-)

Pozdro
z8k
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 08.08.06, 20:08
Lokalizacja: Zgorzelec i Wrocław

Postprzez Jatzoo » 15.02.08, 21:59

Delikatnie 'podrasowałem' ;-) wygląd witryny - taki mały wstęp przed większymi zmianami :-)


PS. Witryna wyświetla się zgodnie 'z planem' w Firefoxie oraz Operze, w IE delikatne są problemy z obsługą CSS (ale kto tam używa IE ;))
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez wibwk » 16.02.08, 00:47

Jatzoo napisał(a):w IE delikatne są problemy z obsługą CSS (ale kto tam używa IE ;))


Dobra, dobra, ja używam 7.1, z lenistwa :wink: ale u mnie wszystko wyświetla się ok.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez driver134 » 06.09.08, 13:41

Z tego co zauważyłem część linków jest nieaktualna choćby
www.u-boot-greywolf.de czy www.deutsche-u-boote.de
można by wiec nieco odświeżyć dział linki na stronie głównej
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 06.09.08, 15:38

Jakby to powiedzieć... niedługo zupełnie inaczej będzie to wszystko wyglądać ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Kiedy strona będzie aktywna...?

Postprzez saramus » 15.01.09, 18:02

...klikam codziennie i ku mej rozpaczy wciąż ten sam komunikat... Stronkę odkryłem już jakiś czas temu, jestem pod ogromnym wrażeniem niniejszego Forum - pełne uznanie. Czekam z niecierpliwością (zresztą - jestem w pełni przekonany, że nie tylko ja...).
saramus
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 8.000 BRT

Dołączył(a): 13.01.09, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Jatzoo » 16.01.09, 08:59

Będzie będzie.... ciężko z wolnym czasem by dokończyć prace, ale na pewno będzie ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez saramus » 16.01.09, 10:02

Trzymam zatem kciuki za pomyślne ukończenie Stronki. Jak to mówią - sztuka wymaga czasu... :D
saramus
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 8.000 BRT

Dołączył(a): 13.01.09, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez ObltzS » 16.01.09, 20:18

Witam !
...klikam codziennie i ku mej rozpaczy wciąż ten sam komunikat..

Czekam z niecierpliwością (...)


saramus musi wykazać cierpliwość jak d-ca U-Boota podczas podchodzenia do celu ...
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez saramus » 20.01.09, 08:52

saramus musi wykazać cierpliwość jak d-ca U-Boota podczas podchodzenia do celu ...


oj fakt, z cierpliwością u mnie nie najlepiej, zwłaszcza w przypadku u-bootów :D W ramach pożytecznego spędzania czasu i czerpania wiedzy pora odświeżyć sobie "Hitlera wojnę u-bootów" niejakiego Blaira :D Muszę sobie co nieco przypomnieć...
saramus
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 8.000 BRT

Dołączył(a): 13.01.09, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez ObltzS » 23.01.09, 16:57

Witam !

oj fakt, z cierpliwością u mnie nie najlepiej, zwłaszcza w przypadku u-bootów W ramach pożytecznego spędzania czasu i czerpania wiedzy pora odświeżyć sobie "Hitlera wojnę u-bootów" niejakiego Blaira Muszę sobie co nieco przypomnieć...

... fakt saramus, ten okres roku [jesień do wczesnej wiosny] to dobra pora na odrobienie wszelakich zaległości w tzw. literaturze przedmiotu oraz powtórkach co lepszych tytułów ... zatem trzeba korzystać z okazji, póki dzionek jeszcze krótkawy ...
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez U-boot » 02.03.09, 18:54

Witam

Male pytanko
- czemu strona glowna jest zmknieta ?
cos mnie ominelo ?

Pozdrawiam
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jatzoo » 03.03.09, 09:33

Jak się zagląda raz na kilka lat, to zawsze coś umknie :P

Był włam na forum, na witryne, itp. itd. - żeby nie kusić bardziej losu, to witryna została zamknięta do czasu kolejnej 'większej' aktualizacji (Podwodna_v5) - a że w chwili obecnej z pewnych względów trwa to dłuuuuuużej niż planowałem, to wszyscy muszą uzbroić się w cierpliwość.... duuuuuuuużo cierpliwości ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez U-boot » 03.03.09, 19:33

oj, nie przesadzaj
nie jest tak zle wbrew pozorom

wlam na forum - pamietam, ta historie jak i czasowo nie czynne forum, ale o wlamie na strone ? pierwsze slysze
- kto ma interes w atakowaniu Ciebie ? komu sie naraziles ? :)

Pozdrawiam
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jatzoo » 05.04.09, 15:30

Teraz to dopiero zacznę psuć Forum na poważnie ;-)

W ciągu najbliższego tygodnia/dwóch - mogą dziać się różne rzeczy.. więc polecam nie pisać postów, na których by Wam baaaaardzo zależało ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03


Posty: 21 • Strona 1 z 1

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron