1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Okreslanie odlegosci do celu !!

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 3 • Strona 1 z 1

Okreslanie odlegosci do celu !!

Postprzez gonsalez » 09.02.08, 19:18

Chyba szlag mnie trafi! Pomocy!
Mam problem z ustalaniem odleglosci do celu za pomoca stadimetru, w kazdym razie cos chyba jest zrabane w mojej grze. Otoz:
Robie to tak, ze nacelowuje peryskopem na wrogi cel po czym w ksiazce rozpoznawczej go identyfikuje i klikam ptaszek. Powinno to spowodowac, ze odleglosciomierz automatycznie wpisze sobie wysokosc masztow charakterystyczna dla zidentyfikowanej jednostki. Nastepnie klikam na ikonke stadimetru i pokazuje mi sie ten drugi rysunek statku, przesuwam wiec go w dol tak zeby sie pokryl z tym co widac w peryskopie(oczywiscie linia pozioma peryskopu jest ustawiona na lini wodnej wrogiego okretu.)
No i tu jest problem zauwazylem, ze te koleczka ktore obkrecaja sie wobec siebie ustawiaja sie tak, ze stadimetr wylicza mi max odleglosc od celu.(Chociaz wysokosc masztow ma dobrze ustawiona) Kiedy klikne ikonke wpisania danych do KT to wpisuja mi sie jakies bzdury: range 9000 no i nie ma bata zeby trafic torpeda.
Mam zainstalowanego pacza 1.4 i Trigger Maru ale ten problem pojawia sie rowniez po wywaleniu Trigger Maru.
Czy ktos kiedys mial juz z tym problem?
gonsalez
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.07, 17:28

Postprzez Myszkin » 09.02.08, 20:23

Bo nie chodzi o to, żeby sylwetki się pokrywały, tylko o to, żeby linia wodna kopii (czyli sylwetka którą poruszasz) zetknęła się z topami masztów oryginału (czyli "prawdziwej" jednostki którą widzisz w peryskopie). Wygląda więc to tak, że jedna sylwetka jest nad drugą a nie że jedna pokrywa drugą. Alles klar? :)
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez gonsalez » 10.02.08, 09:47

Heh no to tu jest pies pogrzebany !!! :shock: Wielkie dzieki Myszkin ale w takim razie instrukcja do gry jest do dupy, bo z niej wywnioskowalem, ze wlasnie obie sylwetki powinny sie pokryc.
Jeszcze raz wielkie dzieki!! 8)
gonsalez
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.07, 17:28


Posty: 3 • Strona 1 z 1

Powrót do SH IV



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości