1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Klub VII i XXI (Różne ciekawe modyfikacje gry).

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 146 • Strona 2 z 61, 2, 3, 4, 5, 6

Postprzez evan82 » 03.02.08, 20:12

Jatzoo napisał(a):PS2. Karl, proszę jeśli chcesz zmieniać treść posta - napisz jakieś info (np. 'Edit' - i dopisek) - wtedy unikniesz odpowiadania na treść, którą zmieniłeś - czyli nie miej pretensji, jeśli odpisałem bez sensu - pisałem na pierwszą Twoją odpowiedź...


Nie rozumiem, bo wszystko co napisałeś zrozumiałem.
Jeżeli zajętych jest ok 100MB, to już pisałem że starsze obrazki usuwam, ale trudno bym miał sie za każdym razem zastanawiać czy coś dodać czy nie, jeżeli uznam że warto. No i nadal Inni nie maja upomnień tak często jak Ja.
Widzę u siebie jakiś pasek na panelu załączników użytkownika, wiec twierdzę że chodzi o mnie. Widzę napis 3% z całości więc uważam, że to niewiele.
I tak już usuwałem część swoich obrazków.
Jeżeli jest tak jak napisałeś to, 200MB delikatnie mówiąc, wydaje mi się za małe jak na całe takie forum.

Tak też każdy powinien mieć swoja niezależna skrzynkę, a nie wszyscy wspólną.

Jatzoo napisał(a):- kiedyś był limit na załączniki - 2 MB (nie było też i działu o grach, więc załączniki służyły innym celom)

No tak czyli potwierdza sie że gdybym dodał do działu o np technice i II wojnie światowej to by nie było takiego szumu. :idea:

To wszystko razem jest już bardziej męczące niż pozytywne. Wolałbym pisać swobodniej, swobodniej czyli tak, by mimo tego iż się kontroluję, nie było w kółko tylko jakiś upomnień bez sensu, tak bez sensu bo głównie widzę je pod moimi postami choć od dublowania jednego pod drugim to nie ja jestem tu najlepszy. Co do obrazków, to ja nie wiem ile kto zapełnił miejsca na tym forum bo widzę tylko swoje 3%, moim zdaniem niewiele, tym bardziej iż niektórzy forumowicze nie zaglądają tu już bardzo długo.
Ciągle tylko widzę: "nie pisz jeden pod drugim", "nie wal jeden pod drugim", nie mam amnezji i już to pamiętam, ale jak pisze po jakimś czasie to nie rozumiem, tym bardziej jak głównie do mnie to się odnosi, jak w cale nie ja w tym góruję.
Jatzoo. Niech wszyscy moderatorzy tak potrują wszystkim i od razu będzie weselej. Rozumiem, że lepiej truć nielicznym z tego względu. :idea:
Ostatnio edytowano 03.02.08, 20:47 przez evan82, łącznie edytowano 1 raz
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Raff » 03.02.08, 20:40

Karl a nie lepiej po prostu korzystać z serwerów FTP typu Imageshack czy Fotosik? Proste a ma więcej funkcji niż forum PHPBB, możesz choćby zamieszczać na forum pokazy slajdów.
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez Jatzoo » 03.02.08, 20:40

Nie rozumiem, bo wszystko co napisałeś zrozumiałem.

Chodzi mi o to, że pierwotna wersja Twojej wypowiedzi miała (powiedzmy) 3 zdania, na które Ci odpowiedziałem (zajęło mi to trochę czasu ;))..

W czasie jak ja pisałem odpowiedź dla Ciebie, zedytowałeś swojego posta, dodając (powiedzmy) dodatkowe 10 zdań...

Więc ja pisałem na pierwsze, co może być nie zrozumiałe dla całości po edyzji ;-)

No i nadal Inni nie maja upomnień tak często jak Ja.

Może to po prostu tylko prawa matematyki i prawdopodobieństwa (Twoje ponad 500 postów w porównaniu z 20-30 innych ;)) - i nie ma tu żadnej teorii spiskowej :-)

Widzę u siebie jakiś pasek na panelu załączników użytkownika, wiec twierdzę że chodzi o mnie.

Każdy ma taki pasek w swoim profilu (i dotyczy to tylko danego użytkownika). Ale jedynie administrator widzi zliczoną całość od wszystkich userów.

Jeżeli jest tak jak napisałeś to, 200MB delikatnie mówiąc, wydaje mi się za małe jak na całe takie forum.

Wystarczało spokojnie przez poprzednie 7 lat... Ale napiszę znów to samo co wcześniej - limit transferu to 30 GB, jedno wejście na stronę główną i na forum - to około przesłanych 50 KB danych - ale tą liczbę należy przemnożyć przez nawet i kilkaset wejść dziennie (niestety boty - z tego też powodu wszelkie załączniki są widoczne zarejestrowanym użytkownikom, aby oszczędzać transfer). Możemy dodawać załączników ile wlezie - ale wtedy proszę nie miej pretensji, jak w połowie miesiąca zamiast Forum zobaczysz komunikat 'Przekroczono limit transferu'.

No tak czyli potwierdza sie że gdybym dodał do działu o np technice i II wojnie światowej to by nie było takiego szumu.

Nie Karl, proszę popatrz ile tam jest załączników, a ile tutaj. Każdy załącznik ma swoją wartość, i jest równie ważny - DYSKUTUJEMY jedynie o oszczędzaniu transferu poprzez albo ograniczenie wielkości załączników, bądź ich umieszczanie na serwerach zewnętrznych.

I na prawdę nie ma równych i równiejszych - jak widzisz, czepiam się wszystkich ;-) Wiele osób na Forum może Ci to potwierdzić :-D
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez evan82 » 03.02.08, 21:03

Jatzoo napisał(a):Każdy ma taki pasek w swoim profilu (i dotyczy to tylko danego użytkownika). Ale jedynie administrator widzi zliczoną całość od wszystkich userów.

Jeżeli dotyczy mnie no to 3% to niewiele.
Co do ilości postów jakie nadesłałem to będzie pewnie i 1000, ale to nie powód by tylko mnie upominać ciągle, szczególnie co do pisania jednych postów pod drugimi. Nie rób sobie jaj.
Co to za zasady w ogóle. Jeżeli się nie szafuje takim pisaniem jednego pod drugim, czyli pisze się tylko jak minie jakiś czas, to
co w tym złego? Upominajcie także innych.
Upominajcie także innych, to Forumowicze nie będą musieli was upominać. :idea:

Specjalnie dla was Moderatorzy usunąłem 2 pioseneczki. Teraz zajmuję 2% z całości. Jestem "Statystyczny". :idea: :D
Szkoda tylko, iż nie widzę ile procentów mają inni.Lubię sprawdzić sam. Niestety, jak wspólna skrzyneczka, to i wspólna odpowiedzialność, ale to jest właśnie bez sensu. :idea:
Sorry, ale powoli zaczyna mnie to wszystko nudzić. Nie po to tu się logowałem by tylko dyskutować o jakiś pseudo zasadach, ale by pogadać z ludźmi, by czegoś sie dowiedzieć, choć i tak lepsze są informacje z książek. Sam bym wiedział, że coś zrobiłem nie tak, to bym nie dodał nic nowego. Wiele razy chciałem coś napisać pod działem o skinach, ale zaraz przecież by były upomnienia. Kolejny post pod poprzednim. No tak, tylko że na inny temat przecież. Teraz Jatzoo napisał, że dodałem w między czasie 10 zdań do poprzedniego postu. No tak bo sami mnie o to prosiliście! Opcja "zmień", pamiętam Panie Raff.
Dobrze by było aby i Moderatorzy pamiętali.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 03.02.08, 22:26

Jeżeli dotyczy mnie no to 3% to niewiele.

No to jeszcze raz Karl - Twoje 3%, to 3% z 200 MB jakie jest ogólnie przeznaczone na załączniki. Nie oznacza to, że wykorzystane jest tylko i wyłącznie 3% z tych 200 MB. Czy nadal coś nie jasne? Życie jest okrutne, i nie możesz mieć wszystkiego (odnośnie Twojej potrzeby widzenia % innych użytkowników).

szczególnie co do pisania jednych postów pod drugimi. Nie rób sobie jaj.

Nie robię sobie żadnych jaj - po prostu zanim coś napiszesz, to po prostu przeczytaj to dwa razy zanim naciśniesz 'Wyślij' - bo za chwilę piszesz następny post, bo coś Ci się zapomniało. Jeśli zapomniało, to klikasz opcję 'Zmień', i edytujesz posta. A nie post pod postem. Po prostu wtedy moderatorom wydaje się, że nabijasz sobie licznik... nie wiedzieć po co - parcie na gwiazdki?

Chyba każdy rozumie, że nie dotyczy to opcji jak piszesz posta w tym samym wątku z czymś nowym, ale np. następnego dnia.

Upominajcie także innych.

Są upominani - chyba, że zdarzyło się to im pierwszy.. góra drugi raz.. Dostają ostrzeżenia.. Jak nie wystarczą 'Uwagi moderatora' to idzie wiadomość poprzez PW.

Szkoda tylko, iż nie widzę ile procentów mają inni.Lubię sprawdzić sam. Niestety, jak wspólna skrzyneczka, to i wspólna odpowiedzialność, ale to jest właśnie bez sensu.

Zatem czy sprawiedliwe byłoby, żebym wyłączył opcję dodawania załączników? Czy też, żebyś Ty miał te 200 MB w całości dla siebie?

Karl - sam pisałeś o równości, a chcesz to złamać....

choć i tak lepsze są informacje z książek

No cóż.. jeśli poziom tego Forum Ci nie odpowiada, i wszyscy są poniżej Twojej wartości.... ale to już na PW się nadaje...

że dodałem w między czasie 10 zdań do poprzedniego postu. No tak bo sami mnie o to prosiliście!

Już pisałem wcześniej - czy nie lepiej napisać raz a dobrze i nie poprawiać po minucie, dwóch?

Dobrze by było aby i Moderatorzy pamiętali.

Jest specjalny dział gdzie możesz nam nawtykać - nikt nie jest doskonały przecież.

I tam też należałoby przenieść tą dyskusję.....
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez evan82 » 04.02.08, 00:40

Jatzoo napisał(a):Nie robię sobie żadnych jaj - po prostu zanim coś napiszesz, to po prostu przeczytaj to dwa razy zanim naciśniesz 'Wyślij' - bo za chwilę piszesz następny post, bo coś Ci się zapomniało. Jeśli zapomniało, to klikasz opcję 'Zmień', i edytujesz posta. A nie post pod postem. Po prostu wtedy moderatorom wydaje się, że nabijasz sobie licznik... nie wiedzieć po co - parcie na gwiazdki?

Chyba każdy rozumie, że nie dotyczy to opcji jak piszesz posta w tym samym wątku z czymś nowym, ale np. następnego dnia.

Jak to nie robisz jaj, a wypowiedź w stylu:
Jatzoo napisał(a):Może to po prostu tylko prawa matematyki i prawdopodobieństwa (Twoje ponad 500 postów w porównaniu z 20-30 innych icon_wink.gif) - i nie ma tu żadnej teorii spiskowej icon_smile.gif
- to nie jaja?

Kiedy piszę następny post bo coś mi sie zapomniało? Dwa razy tak się może zdarzyło i już pamiętam. Teraz edytuję już istniejące, nie odwracaj kota ogonem.

Jatzoo napisał(a):Są upominani - chyba, że zdarzyło się to im pierwszy.. góra drugi raz.. Dostają ostrzeżenia.. Jak nie wystarczą 'Uwagi moderatora' to idzie wiadomość poprzez PW.

Są upominani, ale ja często siedzę tu na tym forum i widzę jak się traktuje jednych, a jak drugich, i Ty dobrze wiesz o czym mowa, tylko Ci to nie pasuje. Podawałem już przykłady. Ostatnie moje posty jeden pod drugim oddzielały 3 dni, sam napisałeś ze to OK.
Jatzoo napisał(a):Zatem czy sprawiedliwe byłoby, żebym wyłączył opcję dodawania załączników? Czy też, żebyś Ty miał te 200 MB w całości dla siebie?

Karl - sam pisałeś o równości, a chcesz to złamać....

Nic nie dotarło do Ciebie.
Napisałem: "Szkoda tylko, iż nie widzę ile procentów mają inni.Lubię sprawdzić sam. Niestety, jak wspólna skrzyneczka, to i wspólna odpowiedzialność, ale to jest właśnie bez sensu". - miałem na myśli to że jak jest wspólna skrzynka, to albo ja jestem nie fair bo więcej zapełniam albo ktoś inny, bo więcej zapełnia miejsca.Przecież chodzi Tobie o to miejsce, nie Mnie. Tak naprawdę to dla mnie bez znaczenia czy Ktoś wstawi więcej ode Mnie , ale w toku tej dyskusji Ty poruszyłeś temat ilości obrazków, pisałeś, "lepiej wstawiać mniej", ma to znaczenie.
Jakbym miał swój przydział to nikt by mi nie zwracał uwagi,[przynajmniej tak mi się zdaje, choć już niczego nie mogę być pewny], bo jakbym go wyczerpał to bym miejsca nie miał i tyle, ale nikt by mi nie zarzucił że zbyt dużo wstawiam, i o to mi chodziło. Nie wykręcaj kota ogonem.
Poza tym przecież napisałem że będę wstawiał mniej.

Napisałem:"choć i tak lepsze są informacje z książek"
To chyba jasne że tak, poszperajcie w necie, a potem poczytajcie książki to porównacie sobie obiektywizm i brak błędów w necie.
Co do wypowiedzi niektórych członków tego Forum na pewne zagadnienia odnośnie o. podwodnych, nie koniecznie U-Bootów, to także zdarza się, że bzdury piszą i rozumiem niezamierzony błąd, czy pomyłkę ale żeby podpierać to całymi teoriami, to przesada. No ale dyskusji nie ma,
szczególnie jak się ma do czynienia z Kolegą młodszym stażem na forum to z góry wiadomo, że młodszy nie może mieć racji. Ja wiem że była jedna dyskusja i to młodszy Kolega miał rację, [nie pisze wcale o sobie], ale nie ma po co kruszyć sobie pióra bo to i tak nic nie da.
5 - 7 osób to klika, reszta dopust, no tak z tego wynika.

Jatzoo napisał(a):Już pisałem wcześniej - czy nie lepiej napisać raz a dobrze i nie poprawiać po minucie, dwóch?

Lepiej jest poprawić niż zostawić niedokończone. Poza tym może jeszcze jakaś myśl przyjść później, a jednego pod drugim pisać tu nie wolno.

Jatzoo napisał(a):Chyba każdy rozumie, że nie dotyczy to opcji jak piszesz posta w tym samym wątku z czymś nowym, ale np. następnego dnia.
- chyba nie każdy, bo wynika z tego co się wydarzyło, iż Kolega Dragonfly nie rozumie.

Napisałem:" Dobrze by było aby i Moderatorzy pamiętali".

Jatzoo napisał(a):Jest specjalny dział gdzie możesz nam nawtykać - nikt nie jest doskonały przecież.

Właśnie, nie zaszkodzi jak Ktoś Wam trochę prawdy napisze. :idea:

Czy regulamin nie obowiązuje? Ja już kończę tę rozmowę, ale zrozumiałem że posty wolno pisać jedne pod drugim jeżeli jest odstęp czasowy lub nowa myśl. Od tej pory radzę to zapamiętać wszystkim, także moderatorom, bo to nie moja opinia tylko Ich samych.
Rozumiem uzasadnione upomnienia, ale jak dodałem posta 3 dni później to nie rozumiem, i na inny temat był.
Dlatego radziłbym pamiętać i Moderatorom co wygłaszają [jedni], a co potem robią. Uniknęło by sie takich dyskusji.
Nie mam ochoty już nigdy dyskutować na ten temat, szczególnie jeżeli nie zawiniłem, bo wszystko jest już jasne. :idea:

Co do dyskusji to pod stosowny temat przenieść nie zaszkodzi [przy czym Mi to obojętne], ale nie usuwać, bo nikt się niczego nie nauczy. :idea:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 04.02.08, 07:37

Jak to nie robisz jaj, a wypowiedź w stylu:

Widzę, że nie chcesz zrozumieć o co chodzi, a jedynie dalej prowadzić dyskusje nic nie wprowadzającą do tematu.

Osoba która napisze 500 postów ma większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu niż ta co napisze 20 - czy teraz jasne? Bo już nie wiem jak mam jaśniej napisać... Uwierz mi, że nikt nie traktuje Cię ani lepiej, ani gorzej.

Dwa razy tak się może zdarzyło i już pamiętam.

Mieszkasz w Wawie - więc chyba muszę Cię zaprosić do siebie, i pokazać panel administracyjny jak było na prawdę. Trzymam za słowo, że się nie powtórzy bo szkoda już o tym pisać.

traktuje jednych, a jak drugich, i Ty dobrze wiesz o czym mowa, tylko Ci to nie pasuje.

Co mi nie pasuje, to masz dokładnie Karl napisane w Regulaminie. Jak pisałem wcześniej - czepiam się wszystkich (popatrz na wątki i zauważ ile jest uwag moderatorów - może po prostu nie zaglądasz do innych działów, i wydaje Ci się, że nikt nie dostaje uwag) - to że Ty z mojego pytania czy nie da się zrobić mniej tych załączników robisz awanturę bo 'ograniczam' Ci wolność wypowiedzi, to chyba objaw, że zależy Ci na tym, aby Forum istniało tylko i wyłącznie przez krótki czas - a może najlepiej w ogóle.

ja jestem nie fair bo więcej zapełniam albo ktoś inny, bo więcej zapełnia miejsca

Forum to taka mała wspólnota, gdzie należy nauczyć się korzystać ze wspólnych zasobów - nikt Ci nie każe dodawać załączników, ale nikt też nie każe się ograniczać (przeczytaj moje posty wcześniejsze - to było pytanie i prośba). Jeśli chcesz być fair, to mogę Ci nałożyć ograniczenie wyjściowe 5 MB - i co Ci to da? Nie chciałem nikogo ograniczać, więc zdjąłem quoty załączników - czy moja prośba o umiejętne korzystanie z tej wolności była nie na miejscu?

No ale dyskusji nie ma,
szczególnie jak się ma do czynienia z Kolegą młodszym stażem na forum to z góry wiadomo, że młodszy nie może mieć racji.

To że ktoś kogoś sprostuje, nie oznacza od razu, że zostanie spalony na stosie. Wielokrotnie pisałem, że chcę uniknąć sytuacji, kiedy na Forum istnieje tylko klika osób nie dopuszczająca innych do głosu. Poczytaj wątki - za każdym razem bronię takiej osoby.

a jednego pod drugim pisać tu nie wolno.

Jest zasadą netykiety, aby nie pisać postu pod postem. Jeśli to Forum Ci tak bardzo nie odpowiada, przejdź na inne, i zobacz co tam moderator na to Ci powie....

chyba nie każdy, bo wynika z tego co się wydarzyło, iż Kolega Dragonfly nie rozumie.

Dałeś ostrzeżenie mnie.. dałeś dla Dragona - wyjaśniłem Ci wcześniej - Dragonfly nie wiedział o ograniczeniu 5 załączników - przez 7 lat nikomu to nie przeszkadzało, bo nikt nie miał potrzeby dodawania aż takiej liczby załączników (poza sytuacjami sporadycznymi).

ale nie usuwać, bo nikt się niczego nie nauczy.

Uparłeś się że wycinane są jakieś posty. Nic nie jest kasowane bez wcześniejszego poinformowania zainteresowanych !!!

I również uważam, że dyskusja nie wniosła nic nowego - jak pisałem wcześniej, proszę jako administrator tego Forum, jeśli to możliwe o zmniejszenie albo rozmiaru załączników, albo ich ilości jeśli dodawane są przez moduł załączników - i uwierz mi Karl, że to dla naszego wspólnego dobra...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez driver134 » 04.02.08, 13:59

Problem załączników można rozwiązać poprzez takie serwisy jak imageshack czy fotosik a jeżeli to jest zbyt trudne to mogę napisać instukcje
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 04.02.08, 14:32

Dzięki, Driver134, ale ja nie chcę korzystać z Image shack. Będę wstawiał mniej i to wszystko.

Wbrew pozorom ta dyskusja wniosła wiele. Teraz przynajmniej nie będę się obawiał pisać postów jednego pod drugim jeżeli będzie nowy temat, czy
minie jakiś czas. Tak jak inni sie nie obawiają. Jeżeli pisze post po 3 dniach to reagowanie na to to zwykle czepianie się, i żadne pseudo-rozumowanie tego nie zmieni.

Nie mam na myśli załączników. Mój ostatni post który budził zastrzeżenia, był dodany 3 dni po tym z załącznikami, i był na inny temat. :idea:

Bardzo sie cieszę że jestem traktowany tak jak inni, ale w tym przypadku kiedy napisałem post 3 dni po ostatnim i zobaczyłem upomnienie to nie mogłem zrozumieć, że jestem traktowany jak inni bo w innych miejscach tego forum nie widziałem takich upomnień po takim czasie.
Tak wiec nie mam pretensji jeżeli coś jest uzasadnione, ale zwracanie uwagi nieuzasadnione nie powinno mieć miejsca. Każdy ma prawo popełnić błąd, ale w tym konkretnym wypadku nie było moim zdaniem błędu moderatora,[była data], tylko celowe ograniczenie wypowiedzi, tym bardziej nie na miejscu że nie podparte regulaminem, tylko własnym widzimisię. I ot to sie rozchodzi to wszystko i to trzeba raz na zawsze wyjaśnić.
:idea:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ObltzS » 04.02.08, 17:54

Witam !
Przepraszam, że nie w temacie głównym, ale mam prośbę do driver'a134 :
Problem załączników można rozwiązać poprzez takie serwisy jak imageshack czy fotosik a jeżeli to jest zbyt trudne to mogę napisać instukcje

Czy mógłbym prosić na priva kilka informacji o tym - zamierzam w najbliższym czasie zamieścic kilka tematów, które z konieczności chciałbym podeprzeć materiałem ilustracyjnym [zdjęcia, szkice, plany w formacie JPG] a z dyskusji Kolegów [głównie Jatzoo i Karl] wnoszę, że tymi MB narobię prawdopodobnie niezłego "bigosu" a chciałbym tego uniknąć - tj. zapchania się serwera itp.
I jescze tylko jedno pytanie ogólne - czy na wymienionych przez Kolegów [Raff i driver134] programach materiały te, jeśli zostaną tam umieszczone a do nich podany zostanie link [adres url] będą zawsze dostępne dla pozostałych Forumowiczów nie tylko np. za tydzień i miesiąc ale także np. za powiedzmy 5 lat ?
Driver134 z góry dziękuję - pzdr, ObltzS.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez dragonfly » 04.02.08, 18:46

Karl - my z Jatzoo nie ustalaliśmy odgórnie że po tyli i tylu dniach można pisać post pod postem, stąd moje uwagi. Dlaczego? Proste - nigdy nie spotkaliśmy się z użytkownikiem który z takim zaangażowaniem udziela się na forum. Jatzoo to rządzi, więc dostosuję się do jego sugestii. Mam nadzieję że wyjaśniłem tę sporną kwestię.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Jatzoo » 04.02.08, 18:56

Uzupełnię Regulamin o takie szczegóły. Dodam też 'automata' który będzie łączył posty tego samego użytkownika napisane w przeciągu 24 godzin, i powinno być po sprawie ;-)

Wszyscy zadowoleni? ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez evan82 » 04.02.08, 19:06

Tak więc dyskusja potrzebna była. Proszę o upominanie mnie kiedy zapomnę choć będę starał sie pamiętać, i o wyrozumienie kiedy dodaję coś po czasie, lub nowy wątek czy temat.
Starsze załączniki będę usuwał i wstawiał w mniejszym formacie. Będę starał sie trzymać bilansu 5 MB. Obecnie trochę starszych i zbędnych rzeczy pousuwałem. Obecnie zajmuję 2% z całości. :D

Jatzoo napisał(a):Uzupełnię Regulamin o takie szczegóły. Dodam też 'automata' który będzie łączył posty tego samego użytkownika napisane w przeciągu 24 godzin, i powinno być po sprawie icon_wink.gif

Wszyscy zadowoleni?

Wspaniały pomysł. :wink: :D

Link do Image Shack, kiedyś podał mi go driver134, teraz wstawiam dla zainteresowanych dodatkowo tutaj w związku z sytuacją:
http://www.imageshack.us/
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez driver134 » 04.02.08, 20:00

ObltzS napisał(a):czy na wymienionych przez Kolegów [Raff i driver134] programach materiały te, jeśli zostaną tam umieszczone a do nich podany zostanie link [adres url] będą zawsze dostępne dla pozostałych Forumowiczów nie tylko np. za tydzień i miesiąc ale także np. za powiedzmy 5 lat ?

Za 5 lat hmm... szczerze powiedziawszy powinny ale gwarancji nie dam
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gonsalez » 04.02.08, 20:42

Heh, widze mala roznica pogladow. Karl Fencher nie denerwuj sie tak i sproboj zrozumiec Jatzoo, ktory dba o to zeby to forum istnialo.
Ma racje w tym, ze wstawianie obrazkow prosto na forum b.mocno zuzywa dostepne na serwerze miejsce a ono jest ograniczone. Bardzo lubie Twoje obrazki ale fakt faktem, lepiej wykorzystywac do tego fotosik czy imageschack a na forum dawac slajdy lub odnosniki. W niczym to nie umniejszy zawartosci posta a znacznie zmniejszy obciazenie naszego serwera.
Nie strzelaj focha, ze jak nie mozesz wstawiac obrazkow w dowolnej ilosci to bedziesz ich wstawial mniej. Jestes jednym z bardziej aktywnych uzytkownikow forum, lubie czytac Twoje posty, robisz swietne skiny sam korzystam z jednego z nich. Rob dalej Swoja robote a dla dobra ogolu ciut zmien nawyki :P To nie wina Jatzoo, ze funkcja admina stawia, go w sytuacji bycia cerberem.
Co do pisania postow jeden za drugim i pod drugim. Mysle ,ze sprawa ma sie do wiekszej ilosci uzytkownikow i akurat Karlowi nieslusznie sie za to oberwalo za wszystkich. Apel tutaj taki, ze lepiej edytowac posta gdy sie chce cos dopisac niz pisac:
Post 1: mam zly humor
post 2 :ide wiec po piwo
post 3 :ale juz mi przechodzi
post 4 : wiec moze nie pojde itd itp :D
A tak w ogole to przesylam Wam znak pokoju ALT+DEL+CTRL (to tak zeby rozladowac sytuacje :D )
gonsalez
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 56.000 BRT

Dołączył(a): 29.08.07, 17:28

Postprzez evan82 » 04.02.08, 20:52

Nie strzelam focha.
Zauważ że gdybym strzelił focha jak napisałeś, to usunąłbym wszystkie swoje obrazki z forum.
Po prostu usunąłem część starszych obrazków by odciążyć forum. To wszystko.
Nie martw sie, forum się z powodu mojej działalności nie zawiesi.
Będę korzystał ze skrzynki z umiarem. Po co starsze nieaktualne screeny, kiedy można je usunąć. Nie wiedziałem po prostu na początku ze 200MB to cała przestrzeń, czyli wspólna.

Co do pisania postów jednego pod drugim to już wszystko jest jasne.
Jatzoo doda parę punktów do regulaminu, z czego bardzo sie cieszę, a i doskonały patent z tym łączeniem postów po 24 godzinach gdyby ktoś zapomniał.

Dzięki za miłe słowa o skinach i pozdrawiam. :D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 04.02.08, 21:36

Najważniejsze że dzięki takim konstruktywnym dyskusjom forum się rozwija 8) Jak widać kolejna potrzeba stała się matką kolejnego wynalazku, jaki Jatzoo wprowadził.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez evan82 » 11.02.08, 17:03

Po konstruktywnych dyskusjach czas na konkrety, czyli wątki związane z tematem. Niedawno pokazałem pod tematem o skinach kilka moich nowych ubiorów dla załogi. No właśnie, ale jak przebrać załogę podczas trwania patrolu jeżeli chcemy to wykonać? Co zrobić również by nasi ludzie, nie gadali często, tym samym głosem. Da się i nie jest to trudne, ale nieco kosztuje czasu, lecz bez przesady.

Najpierw kopiujemy, czyli zabezpieczamy folder zapisanych danych gry, tak na wszelki wypadek [ciągle przypominam, bo to bardzo istotne].
Zmian możemy dokonywać i w trakcie patrolu, po jego zakończeniu zapiszą się one automatycznie na kolejny patrol.
Otwieramy folder z zapisanymi sevami gry: SH3/Data/Cfg/Careers/folder nazwy kariery [ u mnie Karl Fenchel]/ i widzimy foldery z cyframi, i pliki tekstowe Cfg, które możemy otwierać w Notatniku Windowsa.
Jeżeli jesteśmy w trakcie patrolu, a taki wariant będziemy omawiali, to otwieramy ostatni folder, czyli ten z ostatnim numerem. U mnie 5, i edytujemy w notatniku plik Cfg w nim zawarty: crew_config_
Są w ni m wypisane nazwiska naszych ludzi z załogi. [najpierw warto podczas gry sprawdzić
po nazwiskach komu jaki strój np. czy czapkę nadać]

Niektóre z nich powtarzają się tym pliku CFG po 2 lub nawet 5,6 razy dla tego samego członka załogi, wiec zmieniamy wszystkie dla tej jednej "osoby" za tak samo w tym pliku, a co zmieniamy?
Podam na przykładzie jednego z członków mojej załogi Johanna Wurdemanna:

[CREW_MEMBER_0]
Name=Johann Wurdemann
Index=21
NrComp=-1
Type=2
Grad=8
Renown=0.000000
Patrols=97
Morale=1.000000
Fatigue=0.000000
HealthStatus=0
WasWounded=No
HitPoints=15.000000
Experience=2845.500000
Rank=6
NrQual=3
Qualification0=6
Qualification1=5
Qualification2=8
SpecialAbility=1
MedalsInx0=0
MedalsInx1=1
MedalsInx2=2
MedalsInx3=3
MedalsInx4=-1
MedalsInx5=-1
MedalsInx6=6
MedalsInx7=7
MedalsInx8=-1
HeadIdx=2
HeadTgaIdx=0
BodyIdx=0
BodyTgaIdx=4 - to jest info o pliku Tga odpowiedzialnym za mundur.
HasHelmet=Yes - to oznacza iż posiada czapkę [zwykli marynarze furażerkę] Wpisz "No", a
HelmetIdx=0 nie będzie jej miał!
HelmetTgaIdx=0
VoiceIdx=2 - a to głos jakim mówi.
Prom=No
Medal0=Yes
Qual0=Yes
Medal1=Yes
Qual1=Yes
Medal2=Yes
Qual2=Yes
Medal3=Yes
Qual3=Yes
Medal4=No
Qual4=Yes
Medal5=No
Qual5=No
Medal6=No
Qual6=No
Medal7=No
Qual7=Yes
Medal8=No
Qual8=No

Banał, ale skąd wiem jaki plik Tga przypisać? Tu np jest nr 4?
Odpowiedź otrzymamy po otworzeniu odpowiedniego pliku z folderu gry Silent Hunter 3, [najlepiej w programie graficznym czytającym format Tga, może być Photoshop :idea:]

Lokalizacja tekstur ubrań to: Ubisoft/Silent Hunter 3/Data/Crew/Body/Body01/
I mamy tu dwa foldery "OFF_TGA", i "POS_TGA".
Ubrania dla naszej elity pokładowej, czyli nawigatora, czy oficera uzbrojenia, kryje folder "OFF_TGA", zwykłych marynarzy, czy bosmanów, lub bossman matów, czy matów, folder "POS_TGA".

W przypadku Johanna Wurdemanna otwieramy folder pierwszy czyli: "OFF_TGA"
i patrzymy jakie tam są tekstury Tga i ile ich jest, a u mnie są takie, i tak to po otwarciu folderu "OFF_TGA" wygląda u mnie:

01_OFF_Body01_B Tga
01_OFF_Body01_D Tga - tekstura 0
02_OFF_Body01_D Tga - tekstura 1
03_OFF_Body01_D Tga - tekstura 2
04_OFF_Body01_D Tga - tekstura 3
05_OFF_Body01_D Tga - tekstura 4 - tę wybrałem !

Pierwsza z tych tekstur, ze znaczkiem B nie ma znaczenia przy zmianie stroju, ponieważ
to tekstura mapy całego ubrania, bardzo ważna ale my z nią nic nie robimy.
Po otwarciu w programie graficznym, będzie cała zielona z zarysami ubrań.
Tak wiec otwieramy pozostał np. w Photoshopie i patrzymy które ubranko chcemy przypisać dla Johanna.
Nasza tekstura to "05_OFF_Body01_D Tga".
Właśnie. Ale dlaczego ma w oznaczeniu 05, a my dodajemy oznaczenie 4 by działała?
Ponieważ nie licząc pierwszej ze znaczkiem B tekstury, to jest właśnie czwarta z kolei tekstura. Tak wiec tekstura: "01_OFF_Body01_D Tga" to tekstura 0! :idea:
:mrgreen:
Teraz wracamy do folderu z seavami gry i wiemy dlaczego widnieje tam cyfra 4 :idea: :

[CREW_MEMBER_0]
Name=Johann Wurdemann
Index=21
NrComp=-1
Type=2
Grad=8
Renown=0.000000
Patrols=97
Morale=1.000000
Fatigue=0.000000
HealthStatus=0
WasWounded=No
HitPoints=15.000000
Experience=2845.500000
Rank=6
NrQual=3
Qualification0=6
Qualification1=5
Qualification2=8
SpecialAbility=1
MedalsInx0=0
MedalsInx1=1
MedalsInx2=2
MedalsInx3=3
MedalsInx4=-1
MedalsInx5=-1
MedalsInx6=6
MedalsInx7=7
MedalsInx8=-1
HeadIdx=2
HeadTgaIdx=0
BodyIdx=0
BodyTgaIdx=4 - Tak jest tu jest 4, i komp dobierze dla tego podwodniaka teksturę Tga 05,
HasHelmet=Yes czyli 4 w tym przypadku.
HelmetIdx=0
HelmetTgaIdx=0
VoiceIdx=2
Prom=No
Medal0=Yes
Qual0=Yes
Medal1=Yes
Qual1=Yes
Medal2=Yes
Qual2=Yes
Medal3=Yes
Qual3=Yes
Medal4=No
Qual4=Yes
Medal5=No
Qual5=No
Medal6=No
Qual6=No
Medal7=No
Qual7=Yes
Medal8=No
Qual8=No

Teraz należy ją wpisać dla wszystkich zapisów dla Johanna Wurdemanna w tym pliku [SH3/Data/Cfg/Careers/nazwa kariery/folder w moim przypadku ostatni czyli 5/ crew_config_ Cfg].
W tym pliku zmieniamy cyfrę na 4 dla wszystkich zapisków dla Johanna, i zapisujemy plik [Zapisz].

Aby poszło należy to samo wykonać w jeszcze jednym pliku tym razem z oznaczeniem 60 lokalizacja: SH3/Data/Cfg/Careers/Karl Fenchel -u mnie!/ i plik o nazwie: Crew_Career_60
otwieramy w Notatniku i zmieniamy dla Johanna opcję jak opisałem powyżej, na 4, oczywiście dla wszystkich zapisków dotyczących jego w tym pliku. :idea:
Potem dajemy Zapisz i jest ok.

Uruchamiamy grę i widzimy Johanna w nowym stroju. Pozdrawiam. :mrgreen:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 17.02.08, 14:40

Witam i zapraszam do kolejnej zabawy pod tym tematem wszystkich tych którzy uwielbiają okręt typu XXI. Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, sytuacjami na morzu, czy fajnymi zdarzeniami kiedy pływacie na XXI. :mrgreen:
Nie jest ważne na jakim poziomie trudności gry gramy, i od jakiego roku używamy XXI.
Zapraszam także osoby które grają na XXI pod koniec wojny zgodnie z realiami.
Oczywiście będę jeszcze pisał o zagadnieniach dotyczących również pewnych ciekawych opcji i tak dalej. Niech tematu nie ograniczają jakieś pseudo idee. Każdy może coś dodać jak będzie chciał. XXI to wspaniały okręt. Pozdrawiam i życzę udanych łowów.
:D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 21.02.08, 17:02

Witam. Gram na podstawowej wersji gry, ale postanowiłem nieco pobawić się poświata podwodną. Jednak nie zmieniałem nic w plikach Env, tylko w pliku Scene DAT. Jedyne co wykonałem to zwiększenia głębi soczewki, i lekka zmiana koloru światła w górnych warstwach wody, ale tylko w Scene DAT, no i dodałem do tej barwy trochę zieleni, taki lekki turkus, czyli tylko kolory podwodne. A no i zwiększyłem mgłę podwodną.
Wszystkie screeny wykonałem w kwietniu, ok 11.30, także w ciągu sporego naświetlenia. Założyłem iż z głębokości ok 100m powinienem widzieć tylko wąski fragment powierzchni wody. Teraz fotki:
To widok z głębokości peryskopowej:
Obrazek
To widoki ze 100m, i widok ze 100m na powierzchnię z peryskopu:
Obrazek
Obrazek
Tak natomiast wygląda już strefa ciemna od ok 140m, do dna:
Obrazek
W oryginale było zbyt jasno, lubię widzieć okręt, ale było zbyt jasno.
Tak więc w miarę prostym sposobem uzyskać można fajne efekty. :idea:
Może jeszcze dociągnę głębie koloru, ale nie wiem. Zobaczę jak to wygląda w grze o innych porach dnia. No i zwiększyłem szybkość opadania bomb głębinowych by sobie nieco utrudnić i jeża, ale rozsądnie. Zasięg rażenia bomb także powiększyłem nieco.
Takie programy jak File Analyzer, czy Mini Tweeker, są bardzo przydatne czasami.
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 31.08.08, 20:56 przez evan82, łącznie edytowano 2 razy
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Klub XXI (XXI od 1939 i różne ciekawe opcje).

Postprzez kimano-u96 » 22.02.08, 09:54

evan82 mam pytanie czy mozna zamienic wiezyczke z typu VIIC pierwsza do typu VIIB tak jak jest w filmie Das Boot i jesil tak to jak to mozna zrobic z gory dzieki
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Postprzez evan82 » 22.02.08, 15:31

Można, bo tak już kiedyś robiłem, ale olinowanie biegnące od kiosku do dziobu i rufy nie będzie pasowało, bo niestety liny to element kiosku w tej grze. Gdybyśmy umieli modelować w 3D? Sami porobilibyśmy kioski.
Ja osobiście także wolę kształt VIIB. Jedyny szkopuł to fakt iz zanurza on się nie do 280m jak w filmie, jak historyczny VIIC. Ale to można bardzo łatwo zmienić na 280m. Jak jesteś zainteresowany to pisz. Jak nadal kioskiem to też napisz. Ja do tego doszedłem sam, ale już na forum także o tym tu gdzieś czytałem. Mnie np. Marzy sie kiosk dla XXI, drugi, czyli taki bez działek. Było ich trochę w końcowej fazie produkcji tych okrętów.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Klub XXI (XXI od 1939 i różne ciekawe opcje).

Postprzez kimano-u96 » 22.02.08, 15:49

Jasne że chcę dasz namiary jak to zrobic?
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Postprzez evan82 » 22.02.08, 16:32

Chodzi o kiosk czy głębokość? Napisałem że marzy mi się kiosk dla XXI bez działek, ale jednak czasami sie przydają. Kutry torpedowe, lekka dafnia przybrzeżna, czy przede wszystkim samoloty, hmm... :idea: :wink:
Co do kiosków to zobacz pod tym linkiem jak tam to wygląda po zmianach. Widać na screenie dodanym przez rico31 [ na końcu pierwszej strony] link:
http://ubootwaffe.pl/forum/viewtopic.php?t=687 :idea:
Liny nie pasują, także nie wiem czy takie modyfikacje mają sens. :?:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Klub XXI (XXI od 1939 i różne ciekawe opcje).

Postprzez kimano-u96 » 22.02.08, 17:49

Dawaj to nic ze nie pasuja moeze uda sie to potem obejs chodzi mi o zmiane wiezyczki
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 146 • Strona 2 z 61, 2, 3, 4, 5, 6

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości