1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Pytania "laika".

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 209 • Strona 8 z 91 ... 5, 6, 7, 8, 9

Postprzez TheEdge » 06.01.08, 21:07

Znalazłem jeszcze coś z GWX 1.3 - może w 2.0 też warto; sprawdzę :wink:
Żadnej obstawy tam nie zastałem. W sumie wyszło koło 33000 ton.
Przeliczając to na zużyte paliwo i czas trwania - nie wiem, czy warto... (bo po drodze w jedną (od AF) i drugą (do Torshaven) nie spotkałem NIC. Nawet rybaków :roll: ) :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 10.01.08, 22:49

Szkoda mi czasu na zabawy z shoutbox'em :twisted: :D

Ach; to długa historia, Myszkinie - nie na Shoutbox xD Jednym zdaniem: Upolowany przez Prawdziwą Księżniczkę - oddałem się Jej; uczyłem się w międzyczasie kompresji i konwersji dźwięku i słuchałem bardzo dużo muzy :D Pamiętam, co powiedziałem o formacie OGG, występującym w SHIII - dziś mam z tego niezłą polewkę :D
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez Myszkin » 10.01.08, 22:59

Księżniczkę? I do tego jeszcze Prawdziwą? No to podwójnie gratuluję! :)

PS: a teraz pozostaje tylko czekać na wyrok Dragona, który pewnie zbeszta nas za zaśmiecanie tematu :wink:
Myszkin
Kapitän zur See
 
Tonaż: 960.000 BRT

Dołączył(a): 24.05.05, 15:57
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski/Warszawa

Postprzez TheEdge » 20.01.08, 16:49

Myszkin napisał(a):który pewnie zbeszta nas za zaśmiecanie tematu :wink:


Hmmm... to mój temat i wszystko staram się tu wrzucać; a już szczególnie screen'y. Jeżeli więc ma chęć mnie zbesztać - to się zwyczajnie obrażę :twisted: :lol:
Możecie mi powiedzieć, po co aplikacja SHIII chce się łączyć z netem?
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 20.01.08, 23:49

Aha... :D 8)
no to 28 August 1940, właśnie przepływam Kanał. Zajrzałem do wszystkich portów - kiepskie sztuki. Za to w Portsmouth było fajnie; ale ja tam nie wpłynę :lol:
I tak w chwili uniesienia zaparkowałem z 2strony portu, chcąc podać na wynurzeniu meldunek o choćby czterechkominach :D Ten szary przy brzegu (nieszczyciel) zauważył mnie, jak stałem już z lornetami - i gdyby się matoł nie rozwalił: to już by nie było łódki U-108 :lol:
...a wybuchów przy tej łódce nie kumam - nalotu nie było, bo słuchałem dłuższy czas :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 21.01.08, 00:53

O proszę. Rodney na stronie Pentagonu :?: :lol:
Galerie zdjęć są niekiepskie.
http://www.geocities.com/Pentagon/Quarters/4433/index.htm
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 21.01.08, 23:40

Coś misie ta strona z Rodney'em przestała otwierać. Pentagon zablokował - ale jazda ;) :lol:
Gwoli pełnej jasności co do Scapa Flow: wymienione wyżej pozycje tonażowe :D dotyczą każdej tam wycieczki. A w zależności od szczęścia - dochodzi np. Auxiliary Cruiser, a może drugi; do nich może dołączyć lotniskowiec albo jakiś Battleship :D Kiedyś wypłynąłem stamtąd mając 101.000 ton. Los chciał, że dorzuciłem potem tylko 3.000 :roll:
A tu scena z "jeziorka" Scapa Flow. Byliśmy głęboko wstrząśnięci tym widokiem, bo pan szalał jakieś 11km od portu :lol:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 22.01.08, 21:19

Byłem tam na początku 1940. Jak widać - w GWX 1.3 był jeden port, w GWX 2.0 doszedł Barentsburg :)
I tam stał Factory (który w 2.0 ma trochę mniej ton, niż w 1.3 - i chyba dobrze). Gorzej, że musiałem strzelać właściwie w dziób - parkuje w boksie i tylko to mu wystaje :D
Poza Factory parkował jakiś mały, którego olałem. Za to w Longyearby: nie było NIC. ZERO. Nawet rybaków :lol: Tylko 2 patrolujące Crafty.
Zdecydowanie nie opłacało się tam płynąć; za ok. 11000 :/ Tyle, że poprzednim razem byłem tam chyba w 1943 albo 44 roku - i nie było żadnej obstawy :?: (GWX 1.3)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 24.01.08, 23:57

...
Po Rodney'u pełni waleczności ruszyliśmy w stronę głębokiej Anglii. Kwadrat do patrolowania był w przeciwnym kierunku, ale dobra tam :lol: Przecież przepłynąłem Kanał - zaoszczędziłem tyle paliwa :D
Już 2-3 godz. po wynurzeniu jakimś cudem Chłopaki dostrzegli w tej mgle i deszczu warshipa - zdążyliśmy się schować. Przepłynął - więc wynurzenie; ale nie: inny warship, z innej strony płynie. Po Rodney'u - jeden Fiji za drugim i obstawa nie dziwi już :D Choć pierwszy raz widziałem tak zbudowany TaskF :)
Zawsze strzelałem do jakiegoś samotnego lotniskowca. A tu 2 obiekty płyną 21kts. Myślałem, że będzie łatwiej :twisted: :D
Po pierwszym ataku z ok. 800metrów - miałem dużo czasu na przemyślenia, ładując ten stan gry ponownie :lol: Z 4torped: jedna przepłynęła pod; dwie wogle nie trafiły w Okręt :lol: ; czwarta dotarła, ale cóż z tego...
Oni mają ok. 5metrów zanurzenia; na takiej prędkości mogli bardziej lecieć po falach... :D A ogólnie: zanurzenie statku mierzone było, gdy on stał; czy jak? ;)
Zmniejszyłem więc z 4 do 3 metrów zegarek "Depth" w torpedowni. I myślę dalej: gdy oni już widzą te smugi moich torped T1 na wodzie - to pewnie chcą ucieć :D Teraz płyną 21kts; to ustawiłem 24kts :)
To drugie było znamienne, bo trafiłem w środek jednego i drugiego :) To pierwsze o zanurzeniu torped pewnie też, ale tym razem dwie przepłynęły pod kadłubami; a Okręty dostały po jednej :lol:
...bardzo bardzo długo czekałem, aż zatoną. Nic z tego, więc troszkę się wściekłem xD
Wyskoczyłem na wodę i rzuciłem się w ich stronę na flanku :D ...nikt mnie nie wyłapał; więc oglądam deszcz w lornetce. Nic. Ale to nic, bo chyba nie będą płynąć 21kts z np. palącym się pokładem? :D
W sumie ledwie zdążyli załadować 2torpedy - a tu się okazuje, że Panowie Obstawa poszli po kursie ostro i zostawili falujące wciąż Krążowniki xD ...a moze ten TaskForce był zbudowany do jakichś innych celów; w każdym razie straszną mam z tego zlewkę xD
To jest na screenie z mapką: czerwona kropka to obstawa, zielona Fiji. Czerwony wrak to Fiji, do którego podpłynąłem na wynurzeniu na 800m i dopiero po strzale zacząłem się chować :) Szary wrak w prawym rogu - to wciąż Rodney :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 25.01.08, 00:01

I wtedy obstawa wykonała szybki zwrot akcji o 180stopni i parami ruszyła do natarcia xD
...poczekałem bokiem na wynurzeniu na flanku, aż przepłyną (na screenie) i pogoniłem drugiego Fiji (Mark 10) :D Niby śmieszne, ale pogoda była naprawdę taka, że dopiero na 500m peryskop pokazywał okręt :) Był też motyw, w którym zapomniałem się i na x128 niszczyciel przepływał mi nad głową. Byłem na 98metrach na cichej i nic nie wyłapał :)
2gi Fiji dostał - schowałem się. I długo długo czekałem, a on nie zatonął xD Może dlatego, że dostał w to samo miejsce z tej samej strony... Pogoniłem go znów :D - ale tym razem podpłynąłem z 2strony.
...uciekłem i mogę się wynurzyć. Ale wpierw muszę łyknąć, że Rodney zatonął 10godzin temu ;) :lol:
...widok z lornetki - ciekawe, że moja Załoga tego nie widzi :?: :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez evan82 » 25.01.08, 00:22

Polowanie we mgle zawsze jest ekscytujące. Tomki się w niej pogubiły.
Pamiętam jak dzięki mgle wykończyłem kiedyś sporą część konwoju. :mrgreen:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TheEdge » 25.01.08, 21:28

Karl Fenchel napisał(a):Polowanie we mgle zawsze jest ekscytujące
:mrgreen:


Tak szczerze: nie jestem w stanie opisać wszystkich zwrotów akcji, myśli i poziomu adrenaliny, które towarzyszyły mi podczas tego bezczelnego ataku :D 8)
I jeszcze pamiętam, że Rodney wpierw wydał misie Nelsonem i trochę się zniesmaczyłem; Nelson zginął parę miesięcy temu :D ...ale to był bliźniak tylko 8) ...I mam nadzieję, że w tej karierze już ich nie spotkam... :)
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez evan82 » 26.01.08, 14:00

Raz nawiną mi się Elco i dostał z działek plot. Dobrze że w kiosku nikogo nie było tylko w wieżyczkach od działek. Stare wilki, hi hi. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 13.02.08, 17:16 przez evan82, łącznie edytowano 1 raz
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TheEdge » 27.01.08, 02:08

Karl Fenchel napisał(a):Dobrze że w kiosku nikogo nie było tylko w wieżyczkach od działek.


...kiedyś dostałem 2bombki samolotowe. ...jak już ponaprawialiśmy zszokowani Okręt pod wodą i wynurzyłem się: kadłub posiadał 2 wielkie spalone plamy, a lufy deckguna i flaka wyglądały jak gwoździe Gustlika :lol:
Od tamtej pory walki z samolotami zaczynam od działka czterolufowego ;D
...
Byłem w Bristolu :lol:
...przebiegło śmiesznie łatwo. Do portu Bristol można strzelać z miejsca, w którym jest 90m :lol: Tanker i TroopT. Cargo za 5000 męczył się długo, ale ostatecznie nie mam go. Był też Auxiliary, jak widać - ale stał za murkiem.
Wracam z 1torpedą i o dziwo jest piękna pogoda i dorzucam z działa na kanale, co - nie powiem - bardzo mnie raduje; bo mamy z chłopakami sporo efektów specjalnych xD
Na screenie: szalupa ratunkowa po strzale z działa dostała korkociągu i wbiła się w niebo :lol: ...ale jak tak dłużej patrzę - to leci w moim kierunku. A w którym miałaby lecić, wiadomo :D
Przypomniały misie wtedy inne prawdy oczywiste. A jak dorzuciłem ironie bezczelne - zrobił się z tego obszerny artykuł, który niniejszym prezentuję :lol: Myślę, że wiele z tego możecie potwierdzić :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 27.01.08, 02:16

Przysłowia i stare prawdy SH III.

- Ten statek nie zatonie, skoro odpływasz.
- Ten statek nie zatonie; ale możesz czekać dalej...
- Ten statek nie zatonie właśnie dlatego, że jest wielki sztorm.
- Ten statek zatonie, gdy ustawisz się, by go dobić.
- Rozkaz powrotu na kurs po zatopieniu z działa = uderzenie w płonący wrak.
- Ten statek zaraz wybuchnie, bo jesteś już dostatecznie blisko.
- Statki zawsze wybuchają w Twoją stronę.
- Nie ciesz się, że jest ładna pogoda. I tak nie będzie do kogo postrzelać z działa.
- Nie ciesz się, że jest ładna pogoda. Tam, gdzie TY teraz jesteś - spasione sztuki nie pływają.
- Nie ciesz się, że jest ładna pogoda. W każdej chwili na głowę może Ci narobić burczący ptak.
- Spasione sztuki wracają na kurs, gdy nie możesz już obsadzić działa.
- Jeśli skończyły Ci się torpedy i jest ładna pogoda - na Oceanie aktualnie nikogo nie ma. Tylko Ty.
- Zawsze zdążysz obsadzić działko plot.
- 10minut temu miałeś wymienić tych z torpedowni.
- Dive ma jedną wadę: zapominasz przestać...
- Dive ma jedną zaletę: Twoja głębokość to nowy rekord zanurzenia.
- Jeżeli dostałeś z działa na wodzie - nie masz już deck gun'a.
- Jeżeli niegroźnie oberwałeś bombą głębionową - lufa Twojego deck gun'a jest wygięta.
- To nie jest niemiecki samolot.
- Pomyśl tylko o tym Liniowcu w porcie, a błyskawicznie pojawią się Twoje bombowce.
- Podaj meldunek o tym Liniowcu w porcie...
- Nie podawaj meldunku o tym Liniowcu. Twoje bombowce trafią tu, bo się zgubiły.
- Zmiana bazy oznacza, że przy wpływaniu będzie sztorm, brak widoczności i zacinający deszcz.
- Zmiana bazy oznacza, że nagły świszczący wiatr potrwa do końca patrolu.
- Jeżeli bez torped wciąż płyniesz do Kwadratu - w Twoją stronę ciągną LargeConvoy'e.
- Każdy plan na Grube Sztuki przyciąga pokusę.
- Nigdy nie zatopisz pokusy 1 torpedą. Z góry przeznacz 3-4.
- Torpeda nie wybucha tylko wtedy, gdy bardzo starasz się nią trafić.
- Konwój zmienia kurs zawsze ok. 800metrów od Ciebie.
- Długość czekania na Konwój wpływa jedynie na ilość stopni w jego kursie.
- Im szybciej pędzisz po falach, tym lepiej widać 15metrowy peryskop.
- Merchanty nie toną przy sztormie na północ od Anglii.
- Im więcej statek nabiera wody - tym później zatonie.
- Do Dunkierki dotrzesz zawsze w nocy.
- Słońce wstanie, gdy pierwsza linia Konwoju będzie 800m od Ciebie.
- Jak nie wiadomo, o co chodzi - to chodzi o pole minowe.
- Pola minowe należą do rzadkości i żadne tłumaczenia tego nie zmienią.
- Płonący statek daje wiedzę o flagach narodowych.
- Brak paliwa rozkręca akcję w Twoim kwadracie.
........
Wykrył nas niszczyciel, było tylko 35metrów. I nagle przyleciały 2 bombowce niemieckie - robią już 3 podjazd po pikowania. No to na razie nie mam pytań :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez wibwk » 27.01.08, 02:50

No to jeszcze kilka prawd:

Widzisz tłusty konwój, pewnie jest sztorm.
Oglądasz obcy pancernik w ruchu, jesteś na peryskopowej, jeśli słyszysz wycie nadjeżdżającego pociągu ekspresowego to nie jesteś na peryskopowej.
Nie pływaj VII do Kapsztadu.

-----------
Podobnie niszczyciel zaczepił mnie w Kanale, podprowadziłem go pod działa, 280 z Calais szybko zdjęły mi niewygodny ogon.
Ostatnio edytowano 27.01.08, 02:51 przez wibwk, łącznie edytowano 1 raz
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez TheEdge » 27.01.08, 02:50

Na GWX 1.3
podczas Kampanii Norweskiej przy Norwegii - mój Oficer widzi łódź podwodną. Co najmniej ciekawy meldunek :D
Wówczas to poznałem naszych odpowiedników angielskich. ...aż tu nagle oni walą z działa xD (screen).
Spodobała misie ta zabawa, ponieważ dzieliło nas 6km. Niestety - moja Załoga popsuła wszystko i na odległości 5km ustrzeliła angielskich towarzyszy xD
2gi screen: gdy mijałem ich spacerkiem - byli już w książce jako martwi :D A mimo tego łódź utrzymywała się na wodzie. Czekałem nawet jakiś czaś, ale ileż można - odpłynąłem 1/3... Do zniknięcia z widoku martwa łódź nie zatonęła :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez wibwk » 27.01.08, 02:54

U mnie było gorzej, odkąd upolowałem taką pływają w półzanurzeniu, znowu jakiś błąd zapisu.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez pw524 » 27.01.08, 09:34

Ale w tej kupie nawozu musi być gdzieś ten koń :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez evan82 » 27.01.08, 12:37

Ja dodam jeszcze jedna prawdę od siebie:

Chcesz mieć konwój tylko dla siebie, wykończ eskortę he he. :mrgreen:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 29.01.08, 20:48

Ja mam ciekawostkę dla zainteresowanych udało mi sie w końcu ustawić parametry dla VIIb abym mógł stać bliżej przodu mostku a tak to wygląda
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Postprzez Wojtek15 » 29.01.08, 21:11

W którym pliku to zrobiłeś kimano? ;)
Ustawię sobie tak dla IXC.
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 30.01.08, 06:18

Trzeba miec zainstalowanego SH3 Mini Tweakera uruchomic go potem \Load tweakefile\DD_Capspos_View_Tweakefile wybrac Turn 7b_1_hd_cam lub Turn IX jak to ma byc dla niej tylko moje parametry nie bedapasowac do IX ja zrobiłem tylko do VII ale bede pracował nad innymi
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Pytania "laika".

Postprzez evan82 » 30.01.08, 11:38

kimano-u96 napisał(a):Trzeba miec zainstalowanego SH3 Mini Tweakera uruchomic go potem \Load tweakefile\DD_Capspos_View_Tweakefile wybrac Turn 7b_1_hd_cam lub Turn IX jak to ma byc dla niej tylko moje parametry nie bedapasowac do IX ja zrobiłem tylko do VII ale bede pracował nad innymi


Dobra robota. Dzięki kimano-u96. Możesz podać dla VIIB?
O ile pamiętam to dla XXI sie niestety nie da chyba.
Świetna sprawa, dzięki. :mrgreen:
He he ten skin wydaje mi się znajomy!
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 30.01.08, 12:23

Karl Fenchel---->tak to twój skin pływam na nim cały czas
a to dane
tutaj w pierwszej pozycji zmienic na 1
X=0,0266
Y=0,3726
Z=-0,01967
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 209 • Strona 8 z 91 ... 5, 6, 7, 8, 9

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron