1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Pytania "laika".

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 209 • Strona 7 z 91 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9

Postprzez TheEdge » 20.12.07, 11:18

Hmmm... chyba czegoś tu brakuje, albo śniło misie :?:
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 20.12.07, 22:02

Chyba wiem. Po dołączeniu screenów kliknąłem tylko "podgląd", a nie kliknąłem "wyślij" ...coż, 2:00 w nocy to kiepski czas na twórczości :lol:
Bardzo proszę wykasować ten post i poprzedni :wink: :D
Screeny dorzuciłem do tamtych.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 29.12.07, 10:38

Czy wie ktos jak ustawiac parametry w Mini Tweakerze zebym stal tutaj jak na screnie
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Postprzez evan82 » 29.12.07, 14:41

To jest właśnie to co jeszcze zastało mi do zrobienia i nie rozgryzłem.
Trzeba poszperać w internacie bądź dłużej posiedzieć.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 29.12.07, 16:53

Czy jestes w stanie to rozpracowac?chcialby to mnie
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Pytania "laika".

Postprzez evan82 » 29.12.07, 16:55

kimano-u96 napisał(a):Czy jestes w stanie to rozpracowac?chcialby to mnie


Wszystko da się zrobić, tylko trzeba czasu. :D Pozdrawiam.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TheEdge » 30.12.07, 01:42

Pocztówki z wycieczki z pozdrowieniami :lol:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Re: Pytania "laika".

Postprzez wibwk » 30.12.07, 03:20

Karl Fenchel napisał(a):
kimano-u96 napisał(a):Czy jestes w stanie to rozpracowac?chcialby to mnie


Wszystko da się zrobić, tylko trzeba czasu. :D Pozdrawiam.


DivineDuck już to zrobił, poszukajcie na subsim o pliku DD_CapPos_View_TweakFiles, ostatnio to on opublikował sporo plików do Tweakera.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez TheEdge » 03.01.08, 00:34

W ramach wiecznie żywej Dunkierki, którą odwiedziłem 3 razy już w tej karierze :)
A ta czerwona gruba linia psuje kadłuby, jakby co :wink:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 03.01.08, 00:43

Dzięki SHIII Gen odważyłem się (dosłownie, 1 raz w życiu :D ) wpłynąć do Scapa Flow. Byłem tam już też 3 razy, przy czym raz zrezygnowałem, bo było nudno i bez świniaków 8)
Za 1 razem miał być Nelson, ale był tylko Auxialiary i Trooptransport (w porcie). Do tego drugiego strzelałem z 8,8 km :)
- - - - - - - -
W nowym patrolu (kampania norweska) "zażyczyłem sobie" raport po wypłynięciu z bazy. Tym razem w Scapa Flow podobno są 2 Trooptransporty i Lotniskowiec Ilustrious... :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 03.01.08, 07:18

Czy ten SH3Gen wspołpracuje z GWX 2.0? i skad mozna to zassac jesli mozna
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Pytania "laika".

Postprzez TheEdge » 03.01.08, 17:07

kimano-u96 napisał(a):Czy ten SH3Gen wspołpracuje z GWX 2.0? i skad mozna to zassac jesli mozna

Współpracuje - niedawno rozpocząłem 1 swoją kampanię na GWX 2.0 wraz z SHIII Gen (załączyłem go po GWX 2.0).
http://www.global-explorer.de/contentpage_download.htm
Może tutaj.
Tyle, że do wersji 0.8.2 musisz (jeśli nie masz) zainstalować Net Framework 2.0 - też to robiłem, bo miałem 1.1 :)
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 03.01.08, 17:19

TheEdge mozesz mi napisac co pokolei trzeba zainstalowac bo anglik u mnie kiepski
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Pytania "laika".

Postprzez Wojtek15 » 03.01.08, 17:25

kimano-u96 napisał(a):TheEdge mozesz mi napisac co pokolei trzeba zainstalowac bo anglik u mnie kiepski

Nie trzeba znać anglika. Najpierw instalujesz grę (SH3 oczywiście :P), potem patch 1.4, następnie GWX 2.0 (pamiętaj, żeby przy instalacji wskazać folder z grą!) i na koniec SH3Gen.
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Re: Pytania "laika".

Postprzez TheEdge » 03.01.08, 17:53

Wojtek15 napisał(a):i na koniec SH3Gen.


...który rozpakowujesz i (przynajmniej ja tak zrobiłem - ale nie wiem, czy to było konieczne, bo w sumie jestem laikiem w modach :D)
- folder SH3Gen umieszczasz w folderze MODS
- odpalasz JSGME i wrzucasz SH3Gen do aktywnych modów
Później np. wypływasz z portu i zapisujesz stan gry. Wychodzisz z niej i w katalogu SH3Gen klikasz ikonę na screenie. Pojawia się okienko SH3Gen - postępujesz wg screenów z "Gdzie szukać dużych okrętów".
I normalnie wracasz do gry, wczytując stan, który zapisałeś po wyjściu z bazy.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez turbokrecik » 04.01.08, 09:50

Nie musisz instalować SH 3 Gen do folderu z modami. Można go wrzucić gdziekolwiek, on działa niezależnie od gry. Ja go już wywaliłem bo moim zdaniem jest mało przydatny.
turbokrecik
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 61.000 BRT

Dołączył(a): 30.11.07, 20:59

Postprzez TheEdge » 05.01.08, 01:27

turbokrecik napisał(a):Nie musisz instalować SH 3 Gen do folderu z modami. Można go wrzucić gdziekolwiek, on działa niezależnie od gry. Ja go już wywaliłem bo moim zdaniem jest mało przydatny.


Czytałem gdzieś tam przed ściągnięciem Gena, że wogle nie ingeruje w SHIII ani Commandera. I pomyślałem właśnie to, co mówisz - że katalog może być gdziekolwiek :) Ale jako laik dla pewności zrobiłem go aktywnym modem :D
...a co do 2części Twojej wypowiedzi - jestem poważnie zaskoczony ;)
No chyba, że sam lepiej wiesz, gdzie w danej chwili CO może się znajdować :) Myślę, że weterani SHIII właśnie taką wiedzę posiadają ;)
...mi jeszcze do Nich daleko :) Dlatego korzystam z Gena; i oto naprzeciw Twojej teorii ustawię kolejny swój patrol: bo jest wyjątkowy w mojej karierze. Dzięki SH3Gen 8) ...i myślę, że: gdybym nie posiadał informacji wywiadu - zamiast do Scapa Flow popłynąłbym szukać szczęścia w Dunkierce, jak zwykle :D
- - - - - - - -
Miał być Lotniskowiec - i był :D Miały być 2 TroopT - zamiast nich były 2 Auxiliary :D
Po Lotniskowcu miałem 1cygarko z przodu - uzupełniłem wyrzutnie w trakcie, gdy polowali na mnie we 4 :!: :D
...a po obiedzie; gdy pełen szczęścia oddalałem się - na deser pokazały się Niszczyciel mały i Minor (Floating Dock) 8)
Pierwszy raz widziałem ten okręt (bo jest wojenny, jak się okazuje <laik>) :D I zastanawiałem się, czy jego w ogóle da się zatopić :?: Spróbowałem: 6,7km, 3 torpedy slow. Śmiesznie go rzucało, jak dostał - zatonął po 8sekundach :lol:
A co ciekawe: Niszczyciel nawet nie odpalił sillników... (!) :shock: :D
Mam jeszcze działo full i połowę torped. Ten patrol będzie moim maxem na długo 8)
...a to wszystko na 1patrolu po nabyciu IXB :wink:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez TheEdge » 05.01.08, 01:36

Dokończenie wycieczki.
Ostatnim szokiem był fakt, że przez ok. 18godzin "przedzierania się" nie wyszedłem na wodę ani razu, a "baterry level" wskazywał 75%, gdy wynurzyłem się wreszcie :shock: :)
Ostatni screen to taka ciekawostka. Przypadkowo z tego widoku kamery wskoczyłem od razu do lornetki (czerwona strzałka) :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Postprzez turbokrecik » 05.01.08, 09:06

No właśnie że nie mam bladego pojęcia gdzie w danym momencie są grube ryby. Parę razy używałem Gena i za każdym razem nie było w portach tego co pokazał. Po prostu za późno tam dopływałem i grube wojaki gdzieś znikały. Poza tym ja wolę jednak niespodzianki. Czyli pływam tam gdzie sobie zaplanuję i liczę że coś ustrzelę. Ale każdy gra tak jak lubi. Ważne żeby czerpać z tego przyjemność. Pozdrawiam.
turbokrecik
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 61.000 BRT

Dołączył(a): 30.11.07, 20:59

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 05.01.08, 09:21

No ja chyba pozostane przy starej wersji bez tego SH3Gen wole po polowac i nasłuchiwac a wdzieranie sie do portów po ciemaku to jest satysfakcja pozdrawiam
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Pytania "laika".

Postprzez Marriano » 05.01.08, 23:04

kimano-u96 napisał(a): wole po polowac i nasłuchiwac a wdzieranie sie do portów po ciemaku to jest satysfakcja pozdrawiam


I ja podzielam tę opinię. Kilka razy wpływałem do portów, nie wiedząc czy tam cokolwiek jest. Parę razy trafiłem na ciekawe kąski.
Lecz przyznam się, że raz robiłem patent z kamerą zewnętrzną. Zastopowałem okręt w bezpiecznej odległości od portu, zanurzyłem się, włączyłem external view i 'podjechałem' na tym podglądzie do samego portu oglądając spokojnie i bezpiecznie stojące statki. Po tym zabiegu wiedziałem, czy warto wpływać w paszczę lwa, czy nie :wink: Zrobiłem tak raz, bo po takim posunięciu gra traciła trochę sens.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Pytania "laika".

Postprzez kimano-u96 » 05.01.08, 23:26

Marriano------> i tu masz racje mój pierwszy patrol był wlasnie z podgladem a drógi zaczołem tylko z pomoca oficera ,a jak dobrze pójdzie to trzeci na 100%realu
kimano-u96
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 413.000 BRT

Dołączył(a): 28.11.07, 16:59
Lokalizacja: Górzno

Re: Pytania "laika".

Postprzez Marriano » 06.01.08, 00:02

kimano-u96 napisał(a):100%realu


Nigdy nie grałem na sto % realu. To tylko gra, a ja chcę mieć dobrą tanią zabawę :wink: Oczywiście nie korzystam ze wszystkich udogodnień, ale z oficera i external view korzystam zawsze... i tak mam emocje i nie raz mnie zatopili :D Ale jestem fair i nie używam sejwów, więc jak mnie trafią to zaczynam karierę od początku.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez pw524 » 06.01.08, 12:40

Popieram, przecież na okręcie kapitan nie robił wszystkiego sam! A tutaj tak zwane "100% realu" to zmuszenie nas do robienia wszystkiego samemu. A poco oficerowie? Poza tym chcę mieć dobra zabawę, podziwiać piękne morze, zobaczyć jak wiernie oddane są detale np: statku itp...
pw524
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 337.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 18:10
Lokalizacja: Lublin

Postprzez TheEdge » 06.01.08, 17:41

turbokrecik napisał(a):wolę jednak niespodzianki.

"Planowane" cumowania mogą się znudzić - masz rację. Odkrywanie samemu i zatapianie dużych: na pewno większą satysfakcję. I dlatego w kolejnym patrolu popłynąłem do Scapa Flow bez użycia SH3Gen :D W dzień, przy zacinającym deszczyku. Przy porcie z prawej chciał się schować Fiji; standardowo parkuje tam TroopT. Potem znalazł się Auxiliary. Trochę żenujące za to było, gdy w odwrocie ponownie ujrzałem Floating Dock w tym samym miejscu (na screenie) :D Stąd myślę, że będzie on tam w każdym patrolu - i tego właśnie w SHIII nie lubię. Tak samo, jak wiecznie tych samych ustawień statków i okrętów w bazie; eskadry bombowców, nadlatujących w identycznej ilości zawsze z tego samego kierunku; itd :? :)
Inna sprawa, że w poprzednim patrolu z 2ostatnimi torpedami wróciłem do Scapa Flow i ponownie zatopiłem tego samego Floating Docka. W zatoce stały znów oba Auxiliary i lotniskowiec pewnie też, ale już misie nie chciało sprawdzać. I, co ciekawe - jak już się pełen radochy wynurzyłem, chcąc wreszcie skończyć ten obfity patrol: okazało się, że tego ostatniego Floatinga nie zaliczył mi :roll: :lol:

Marriano Nigdy nie grałem na sto % realu... i tak mam emocje i nie raz mnie zatopili Ale jestem fair i nie używam sejwów

Kiedyś włączyłem 100% - i wiem, że to zupełnie inna bajka :) Nie miałem tyle ton, co aktualnie w patrolach; i jakoś się w tym odnalazłem, nie ginąłem nagminnie :D I tylko jeden problem widzę: nie wytrzymałbym zamknięcia z jedynie mostkiem w ramach kontaktu z przyrodą. Zanudziłbym się :D
Co do sejwów - zeskrinowany wyżej patrol powtarzałem 4razy: wpłynięcie, zatopienie ich w Scapa Flow. Bo każdorazowo próba wczytania jakiegokolwiek sejwa po ataku kończyła się wywalaniem z gry :( Pierwszym "zdrowym" sejwem był ten, który zrobiłem przed wpłynięciem do Scapa. Nic z tego nie kumam i byłem wściekły, bo straciłem około ośmiu godzin na powtarzanie. I w związku z tym wszystkim: zmuszony byłem ukończyć ten patrol bez zapisywania - a to też inna bajka :wink:

pw524 chcę mieć dobra zabawę, podziwiać piękne morze, zobaczyć jak wiernie oddane są detale np: statku itp...

Dokładnie tak :) Choć - jak już się "napatrzę": pewnie włączę 100% i zrobię na tym całą karierę. Może następną :)

EDIT
Nie widzę nic w temacie "Bugi". Na ekranie mam komunikat, że nie istnieją posty dla tego tematu
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
TheEdge
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 62.000 BRT

Dołączył(a): 03.12.07, 23:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 209 • Strona 7 z 91 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron