1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Melon, czyli kosmiczne zjawisko

Moderator: Jatzoo

Posty: 45 • Strona 1 z 21, 2

Melon, czyli kosmiczne zjawisko

Postprzez dragonfly » 16.12.07, 12:23

Zakładam ten temat, ponieważ nowo zarejestrowany użytkownik chyba każdemu już dał się we znaki. Lista grzechów głównych jest jasna: totalny analfabetyzm, połączony z zadawaniem głupich pytań. Taka mieszanka sugeruje albo młody wiek, albo spore braki intelektualne.

Teraz powstaje pytanie - co z tym fantem zrobić? Moja propozycja jest taka - wysyłam mu priva z ostrzeżeniem, w którym przedstawiam postulaty: poprawa pisowni i ograniczenie idiotycznych wypowiedzi. Ustalimy jakiś deadline - tydzień, dwa. Jeśli się nie zmieni, to czeka go ban. Tym bardziej że nasze sugestie jak dotychczas zbywał milczeniem.

Co Wy na to?
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez wibwk » 16.12.07, 12:29

Za
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez Otto Von Yosarian » 16.12.07, 13:23

Popieram, skoro szkoła nie edukuje, to może nam się to uda. :)
Ostatnio edytowano 16.12.07, 13:28 przez Otto Von Yosarian, łącznie edytowano 1 raz
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez driver134 » 16.12.07, 13:27

Popieram deadline sugeruję tydzień
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 16.12.07, 14:48

Powinien pisać poprawniej. Niestety w internecie to i ja mogę napisać, że mam 12 lat. Pozdrawiam.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez driver134 » 16.12.07, 15:05

Karl Fenchel napisał(a):w internecie to i ja mogę napisać, że mam 12 lat. Pozdrawiam.
I znów technika zwróciła się przeciwko nam
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 16.12.07, 15:32

Popieram.. bo nie wiem czy się śmiać, czy płakać.. czy to prawda, czy żart...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez dragonfly » 16.12.07, 15:56

Priv poszedł, zegareczek cyka 8)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Marriano » 16.12.07, 16:17

nawet nie bawiłbym się w jakieś deadliney tylko od razu zbanował.
Ktoś robi błędy - Ban
Ktoś nie umie się zachować - Ban
Ktoś pisze głupoty - Ban
Ktoś atakuje innych - Ban

Powinno tu powstać coś na kształt szczegółowego i ostrego regulaminu, który wyraźnie wypunktuje nowym użytkownikom za jakie "zasługi" wylecą z forum. Na wielu forach takie regulaminy funkcjonują z powodzeniem i jeśli ktoś łamie kolejne punkty regulaminu dostaje ostrzeżenia. W końcu delikwent dostaje np. 5 ostrzeżeń za łamanie zasad, czyli gadanie nie na temat, pisanie głupot , za jakieś przykre wynurzenia do innych użytkowników i kończy karierę z forum z banem w kieszeni.

Forum musi być przyjazne nowym osobom, ale czasem to miejsce wydaje się aż nazbyt przyjazne. To nie pierwszy raz kiedy na kolejnych stronach tematów zapisanych postami od góry do dołu znajdujemy słowa "popłynoł" itp.

Nikt nie może tłumaczyć się jakimiś chorobami edukacyjnymi. Dla mnie to jest zwykły brak wiedzy z zakresu języka polskiego.
Ja sam niewiele szkół skończyłem, ale staram się jakoś pisać i nie drażnić innych użytkowników moją formą wypowiedzi.
Jeśli ktoś na serio uważa, że ma jakąś chorobę związaną z poprawnym zapisywaniem swych myśli, to zalecam wtyczkę do przeglądarki, która sprawdza pisownię, albo korzystanie ze słownika PWN, który jest dostępny online.


Od razu mówię, że nie chcę nikogo obrazić, ale Panowie... odpowiedzmy sobie szczerze... ile wiedzy na stronę forum może wnieść osoba, która notorycznie pisze popłynOŁ ??? I to się tyczy wielu osób odwiedzających różne działy forum U-bootwaffe.pl
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez driver134 » 16.12.07, 16:37

Wiecie co to jest dziecko neo dlaczego poczytajcie tu http://sopot.i365.pl/neo/
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Raff » 16.12.07, 17:41

Jakowaś invidia przez waści przemawia. Driver - mam rozumieć że nikt z tu obecnych (może poza modami :D) nie robił wcześniej takich rzeczy?

Ktoś robi błędy - Ban
Ktoś nie umie się zachować - Ban
Ktoś pisze głupoty - Ban
Ktoś atakuje innych - Ban
Gdzie on zaatakował kogo innego? A takich głupot jest bardzo dużo w dziale SHIII. Nie znaczy że je popieram, ale w tej chwili jestem za privem, nie za banem.
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez dragonfly » 16.12.07, 17:46

Hehehe, a na mam dziwne wrażenie że Melon już się na tym forum nie pojawi. Mam nadzieję że przeczucie mnie nie zawiedzie ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Wojtek15 » 16.12.07, 17:56

dragonfly napisał(a):Hehehe, a na mam dziwne wrażenie że Melon już się na tym forum nie pojawi. Mam nadzieję że przeczucie mnie nie zawiedzie ;)

Hehe, widocznie to forum stanowi zbyt wysokie progi dla kolegi Melona xD.
Wojtek15
Leutnant zur See
 
Tonaż: 193.000 BRT

Dołączył(a): 29.09.07, 09:13
Lokalizacja: 200m pod powierzchnią wody

Postprzez driver134 » 16.12.07, 18:09

Raff napisał(a):Driver - mam rozumieć że nikt z tu obecnych (może poza modami :D) nie robił wcześniej takich rzeczy?

Tego nie sugeruję ale Melon to robi tak że aż oczy wypadają z oczodołów i nie tylko ręce opadają zresztą sami poczytajcie http://www.ubootwaffe.pl/forum/search.p ... thor=Melon
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Marriano » 16.12.07, 18:43

Raff napisał(a):Gdzie on zaatakował kogo innego?


Błędy robi aż oczy bolą, a to wystarczy, żeby delikwenta wyrzucić za burtę. Nie umie pisać to niech nie pisze.
Marriano
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 96.000 BRT

Dołączył(a): 18.03.06, 00:19
Lokalizacja: W-wa

Postprzez ObltzS » 16.12.07, 20:39

Witam !
Pierwszy raz zawitałem do działu gier, ale link jaki podał driver134
Tego nie sugeruję ale Melon to robi tak że aż oczy wypadają z oczodołów i nie tylko ręce opadają zresztą sami poczytajcie http://www.ubootwaffe.pl/forum/search.p ... thor=Melon
w kwestii niejakiego Melona i autorstwa Jego wypowiedzi to sama prawda.
Mam nadzieję, że tzw. Złota Czcionka Teleexpressu oraz główna nagroda w Narodowym Dyktandzie organizowanym przy wydatnym współudziale p. red. K. Bochenek [z Radia Katowice a także obecnie wicemarszałek Senatu] to dla Melona nagrody niegodne Jego talentu i inwencji twórczej, w kwestii jak "przerobić" z j. polskiego na "nasze".
Językoznawcy, jak chociażby prof., prof. W. Pisarek, J. Bralczyk, J. Miodek czy wspaniały W. Doroszewski dostaliby chyba arytmii pracy serca, a Moderatorom działu gier niepotrzebnie podnosi ciśnienie.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez tobruk » 16.12.07, 23:18

ObltzS napisał(a):Witam !
Pierwszy raz zawitałem do działu gier, ale link jaki podał driver134


Ja też - ale tam przynajmniej jest śmieszno :D
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez evan82 » 17.12.07, 02:46

tobruk napisał(a):
ObltzS napisał(a):Witam !
Pierwszy raz zawitałem do działu gier, ale link jaki podał driver134


Ja też - ale tam przynajmniej jest śmieszno :D


Ależ zapraszamy częściej! Pozdrawiam. :D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Raff » 17.12.07, 07:57

J. Bralczyk, J. Miodek
Ostatnio miałem okazję porozmawiać z tym pierwszym. Coś czuję że prędzej po prostu by się roześmiał, ale tylko dzięki pozostałej społeczności forum. :lol:. Ot taki kolec na róży :P.
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez ObltzS » 17.12.07, 10:54

Witam !
Ostatnio miałem okazję porozmawiać z tym pierwszym. Coś czuję że prędzej po prostu by się roześmiał, ale tylko dzięki pozostałej społeczności forum. . Ot taki kolec na róży .

To fakt, Raff, nikt nie jest idealny, ale przyznasz, że Melon "pobił" chyba wszystkich, którzy kiedykolwiek tu zawitali i cokolwiek skrobnęli na klawiaturze.
Mam przeczucie, że Forum będzie musiało funkcjonować jeszcze ładnych kilka lat, aby ktokolwiek był w stanie "pobić" Melona.
P.S. Z tego, co czytamy, to wynikałoby, że Kolega przebywa w kręgach śmietanki towarzyskiej "górnych półek". No, no ... :D
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez evan82 » 17.12.07, 13:58

Raff napisał(a):
J. Bralczyk, J. Miodek
Ostatnio miałem okazję porozmawiać z tym pierwszym. Coś czuję że prędzej po prostu by się roześmiał, ale tylko dzięki pozostałej społeczności forum. :lol:. Ot taki kolec na róży :P.


Prof. Miodek jest wielkim znawcą języka polskiego, ale nie powinno się popadać w snobizm. :D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Raff » 17.12.07, 15:35

Karl Fenchel napisał(a):
Raff napisał(a):
J. Bralczyk, J. Miodek
Ostatnio miałem okazję porozmawiać z tym pierwszym. Coś czuję że prędzej po prostu by się roześmiał, ale tylko dzięki pozostałej społeczności forum. :lol:. Ot taki kolec na róży :P.


Prof. Miodek jest wielkim znawcą języka polskiego, ale nie powinno się popadać w snobizm. :D
Żałuj że nie słuchałeś Bralczyka :). Zresztą autografik Miodka też już mam, całkiem możliwe że rozmowę też się uda niedługo przeprowadzić.
Mam przeczucie, że Forum będzie musiało funkcjonować jeszcze ładnych kilka lat, aby ktokolwiek był w stanie "pobić" Melona.
Tu się zgadzam. Jest to forum monotematyczne. Jego ogólny wizerunek pod względem polszczyzny psują gry ;-).
P.S. Z tego, co czytamy, to wynikałoby, że Kolega przebywa w kręgach śmietanki towarzyskiej "górnych półek". No, no ... icon_biggrin.gif
I tu się mylisz :). Szlachcic jestem, jeno chudopachołek :P. Ale ojciec mój jest prezesem sieci księgarń na Warmii i Mazurach. W tym również jednej z 7 najlepszych księgarni w Polsce. W skład małego kompleksu wchodzi i kawiarnia literacka, w której od czasu do czasu zdarzają się spotkania z ludźmi kręgu kultury i (na szczęście ;-) ) rzadziej polityki. Wobec tego często mam okazję chociaż chwilę porozmawiać z niektórymi ;-). Trochę tego już było.


No ale zakończmy OffTop ;-).
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez evan82 » 17.12.07, 16:42

Raff napisał(a):
Karl Fenchel napisał(a):
Raff napisał(a):
J. Bralczyk, J. Miodek
Ostatnio miałem okazję porozmawiać z tym pierwszym. Coś czuję że prędzej po prostu by się roześmiał, ale tylko dzięki pozostałej społeczności forum. :lol:. Ot taki kolec na róży :P.


Prof. Miodek jest wielkim znawcą języka polskiego, ale nie powinno się popadać w snobizm. :D
Żałuj że nie słuchałeś Bralczyka :). Zresztą autografik Miodka też już mam, całkiem możliwe że rozmowę też się uda niedługo przeprowadzić.
Mam przeczucie, że Forum będzie musiało funkcjonować jeszcze ładnych kilka lat, aby ktokolwiek był w stanie "pobić" Melona.
Tu się zgadzam. Jest to forum monotematyczne. Jego ogólny wizerunek pod względem polszczyzny psują gry ;-).
P.S. Z tego, co czytamy, to wynikałoby, że Kolega przebywa w kręgach śmietanki towarzyskiej "górnych półek". No, no ... icon_biggrin.gif
I tu się mylisz :). Szlachcic jestem, jeno chudopachołek :P. Ale ojciec mój jest prezesem sieci księgarń na Warmii i Mazurach. W tym również jednej z 7 najlepszych księgarni w Polsce. W skład małego kompleksu wchodzi i kawiarnia literacka, w której od czasu do czasu zdarzają się spotkania z ludźmi kręgu kultury i (na szczęście ;-) ) rzadziej polityki. Wobec tego często mam okazję chociaż chwilę porozmawiać z niektórymi ;-). Trochę tego już było.


No ale zakończmy OffTop ;-).


Szkoda że nie promujecie muzyków. :D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 17.12.07, 17:26

Ale ojciec mój jest prezesem sieci księgarń na Warmii i Mazurach

No to teraz jak będzie wychodzić coś nowego związanego z U-Bootami, to liczymy wszyscy na jakiś specjalny rabat dla nas ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez ObltzS » 17.12.07, 17:59

Witam !
Raff napisał :
I tu się mylisz . Szlachcic jestem, jeno chudopachołek . Ale ojciec mój jest prezesem sieci księgarń na Warmii i Mazurach. W tym również jednej z 7 najlepszych księgarni w Polsce. W skład małego kompleksu wchodzi i kawiarnia literacka, w której od czasu do czasu zdarzają się spotkania z ludźmi kręgu kultury i (na szczęście ) rzadziej polityki. Wobec tego często mam okazję chociaż chwilę porozmawiać z niektórymi . Trochę tego już było.

Powtórzę raz jeszcze [ach, ta wspaniała przedwojenna polszczyzna, sprawiająca, że tak język jak i mowa była kwiecista, wyrazista i potoczysta] : No, no, Pan Szanowny jesteś wysoce ustosunkowany i z dobremi koneksajmi. Powinszować, powinszować ...
Ale jak pisał Jatzoo, to naprawdę Raff liczymy w kwestiach nowości o U-Bootwaffe na info z tzw. pierwszej ręki - pamiętaj, sam się przyznałeś i to dobrowolnie ... :)
Pzdr.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.725.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Następna strona

Posty: 45 • Strona 1 z 21, 2

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron