1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

SH3 Color inspector

Moderatorzy: Jatzoo, dragonfly

Posty: 8 • Strona 1 z 1

SH3 Color inspector

Postprzez shalashaska » 13.12.07, 19:57

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi i co za co odpowiada?Z góry dziękuje :wink:

Obrazek
shalashaska
Leutnant zur See
 
Tonaż: 127.000 BRT

Dołączył(a): 21.03.07, 18:32

Postprzez turbokrecik » 13.12.07, 22:30

A co to w ogóle jest??????????
turbokrecik
Oberfähnrich zur See
 
Tonaż: 61.000 BRT

Dołączył(a): 30.11.07, 20:59

Postprzez wibwk » 13.12.07, 22:54

"TimeTraveler" popełnił swego czasu kilka pożytecznych programików do edycji SH3, m.in SH3Tweaker, ten tutaj służy do kombinowania kolorami, w przedstawionym przykładzie morza, jeśli nie chcesz zrobić go sobie różowego na stałe to zachowaj oryginalne pliki.
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez shalashaska » 14.12.07, 08:13

Ja wiem że służy do do zrobienia nowych kolorów morza i ten program sam robi kopie plików, lecz nie wiem co do czego służy i za co odpowiada.
shalashaska
Leutnant zur See
 
Tonaż: 127.000 BRT

Dołączył(a): 21.03.07, 18:32

Postprzez driver134 » 14.12.07, 08:29

shalashaska napisał(a):Ja wiem że służy do do zrobienia nowych kolorów morza i ten program sam robi kopie plików, lecz nie wiem co do czego służy i za co odpowiada.

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez shalashaska » 14.12.07, 09:22

driver134 napisał(a):
shalashaska napisał(a):Ja wiem że służy do do zrobienia nowych kolorów morza i ten program sam robi kopie plików, lecz nie wiem co do czego służy i za co odpowiada.

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie


Nie mogłem i nie odpowiedziałem sobie na własne pytanie gdyż ja posiadam tylko zarys znajomości tego programiku.Nie wiem do czego służy "density mix";"opacity"; water light i water dark.I nie pisz mi że light oznacza "jasny" bo na tyle to znam angielski, tylko za jaką jasność odpowiada to nie wiem.
shalashaska
Leutnant zur See
 
Tonaż: 127.000 BRT

Dołączył(a): 21.03.07, 18:32

Postprzez wibwk » 14.12.07, 11:49

shalashaska napisał(a):Ja wiem że służy do do zrobienia nowych kolorów morza i ten program sam robi kopie plików, lecz nie wiem co do czego służy i za co odpowiada.


Czy mógłbyś troszkę dłużej zastanawiać się, lub w ogóle, nad tym co i jak piszesz?
wibwk
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 360.000 BRT

Dołączył(a): 09.02.06, 18:21

Postprzez evan82 » 14.12.07, 11:55

shalashaska napisał(a):
driver134 napisał(a):
shalashaska napisał(a):Ja wiem że służy do do zrobienia nowych kolorów morza i ten program sam robi kopie plików, lecz nie wiem co do czego służy i za co odpowiada.

Sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie


Nie mogłem i nie odpowiedziałem sobie na własne pytanie gdyż ja posiadam tylko zarys znajomości tego programiku.Nie wiem do czego służy "density mix";"opacity"; water light i water dark.I nie pisz mi że light oznacza "jasny" bo na tyle to znam angielski, tylko za jaką jasność odpowiada to nie wiem.


Water light odpowiada za jasność wody. Jeżeli obok tego parametru jest kolor to będzie woda rozjaśniona tym właśnie odcieniem.
Miiddle in day calm - oznacza kolory dla środka dnia bezchmurnego czyli ok od 10.00 do 14.00. godziny. Underwater up mix -kolor miksujący górne warstwy wody. analogicznie down mix - dolne warstwy wody (Pod wodą)
Program zmienia mpliki DAT w następującej lokacji: Silent Hunter 3/Data/Env. Jest tam 6 plików dat. 3 sky colors (od kolorów nieba), i 3 env (od kolorow głównie środowiska podwodnego) np:
Env Atl= kolory dla wody atlantyku
Env med= morza środziemnego.
Env arc= rejony arktyki i wszystkich zimnych wód.
water=woda
light=światlo rozjaśnianie
sun color=kolor słońca
sun halo color= kolor otoczki słońca
underwater up color=kolor górnych warstw wody
underwater up mix = kolor miksujący kolor górnych warstw wody
underwater down mix=kolor miksujacy dolny kolor wody
underwater down color =kolor dolnej warstwy wody.

To nie wszystko bo kolory zmieniają się dla poszczególnych pór dnia i nocy jak i pogody np;
Kolory dla sztormu itp.

Banałem jest zmienianie kolorów, ale dobre ich dobranie to już wyższa szkoła jazdy. :D

Uderwater Fog to kolor mgły podwodnej

Fog=mgła.
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa


Posty: 8 • Strona 1 z 1

Powrót do SH III



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron