1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Nowości i Zapowiedzi....

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 855 • Strona 2 z 351, 2, 3, 4, 5 ... 35

Postprzez U-boot » 07.05.04, 07:00

Witam

Zadana z recenzji nie ukazała się jak dotychczas, pewnie były zbyt prawdziwe :-)

Jatzoo --> dostałeś może choć jakieś wytłumaczenie na skrzynkę dlaczego ??
Ja niestety nie podałem swego maila, więc nie uzyskam uzasadnienia na 100%.

Pozdrowionka
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jatzoo » 07.05.04, 09:03

Z Bellony nic a nic...
Z Merlina... że jeżeli moja recencja będzie dobra, to jest szansa bym wygrał jakąś nagrodę ;)

Już widzę jak ona jest dobra, powinni zweryfikować działanie swojego automatu pocztowego ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 08.05.04, 21:40

Z początkiem czerwca (a być może już pod koniec maja) światło dzienne ujrzy nowy magazyn - 'MILITARIA XX WIEKU' - wydawcą będzie KAGERO, a wielu osobom powinna ta nazwa coś mówić, choć niekoniecznie miłośnikom okrętów podwodnych ;)

Cena wynosić będzie 12 zł, a magazyn dostępny powinien być bez większych problemów.

W numerze pierwszym, ma być coś o U-Bootwaffe, na razie tylko tyle wiem :roll:

Informacji można też szukać na stronie: http://www.kagero.pl
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez U-boot » 12.05.04, 15:32

Jatzoo --> gratuluje !!
na Merlinie ukazała się Twoja recenzja !!
Trwało to trochę ale w końcu ktoś odważył się, ją puścić w świat :-)

Pozdrowionka
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jatzoo » 12.05.04, 17:25

Hehe... widzę, że ktoś tam przyłożył rękę do mojej recenzji ;)
Miało być z ich strony tylko poprawienie błędów i literówek, a jakoś akurat widzę, że w przeredagowanej części są właśnie takie błędy :)

Mam nadzieję, że więcej tutejszych osób pójdzie w moje ślady - czekam więc U-boot teraz na Twoją recenzje na merlinie ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 13.05.04, 20:48

Jest już oficjalna strona magazynu MILITARIA XX WIEKU:
http://www.militariaxxw.kagero.pl

Jest między innymi info o wspomnianej U-Bootwaffe - i jeżeli to samo jest w gazecie, to raczej będzie kiepsko :(

No nic, ale obaczym ;)

Magazyn od jutra (15.05) będzie juz dostępny wszędzie 8)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Korvettenkapitan » 31.05.04, 13:38

Witam.

Czy któryś z Panów przeczytał już któryś z numerów "Militarii XX wieku"?
Wydawało mi się, że widziałem to w Empiku w Gdańsku koło Motławy.
Cena 12 zł trochę mnie odstraszyła... - czy to jest to?

A jeśli tak, to czy warto to czytać?

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez Jatzoo » 31.05.04, 13:58

Tak, to jest to - ale to dopiero pierwszy numer. Co do samej gazety, to w linku w poście powyżej powinieneś znaleźć krótki spis treści.
Cena - porównując do innych magazynów tego typu - jest nawet dość sensowna (niektóre bowiem potrafią kosztować i 25 zł.).
Oczywiście, przeglądając gazetę największą uwagę zwróciłem na tekst poświęcony U-Bootwaffe. W sumie, to takie podstawy, które raczej każdy zna - choć ciekawie się czyta.
Jedyne do czego mogę się przyczepić, to opis przy jednej fotce, gdzie jak nic jest Typ IX, a podpisali, że to VII.
A co do reszty, to wygląda, że jest OK - zwłaszcza 'policyjny' papier ;)


PS. Policyjny=gdzie nie dotkniesz palcem, masz jego odcisk :)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez U-boot » 31.05.04, 14:02

Korvettenkapitan --> zakupiłem to cudo :-)
12 PLN w końcu to nie jest majatek. Natomiast sama gazetka jest taka sobie, papier i zdjęcia czy tez obrazki są fajne - ale jesli chodzi o teksty, to wydają się pisane na siłe, rozciągane (wodolejstwo) i w sumie o niczym (choćby tekst o walce niemieckiego asa, gdzie ginie niemeicki pilot ze złymi przeczuciami, czy tekst o polskim mechaniku). W dówch artykułach natomiast zauważyłem ten sam tekst :-) jakby był przekopiowany :-)
Ale w końcu za te pieniądze nie można wymagać cudów.

Pozdrowionka
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jatzoo » 31.05.04, 14:25

Moim zdaniem U-boot, to chyba sami redaktorzy nie są pewni 'drogi' jaką chcą podążyć... Czy zauważyłeś, że część tekstów pisana jest bardzo technicznie, a reszta tak po łebkach (choćby o U-Bootwaffe)...?

Poczekajmy więc na kolejne numery :)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 07.06.04, 14:00

Pisałem już wcześniej o planach wydania 'Das Boota' w pełnej nie okrojonej wersji. W ten weekend miałem okazję samemu delektować się tą wersją ;)

Po pierwsze, nie wiedząc - a raczej nie mogąc się doczekać ;) - kiedy to wyjdzie (i czy w ogóle się ukaże) w Polsce zamówiłem wydanie w Anglii. Przy okazji sprawdziłem czy są jakieś różnice w wydaniu U.S. i raczej poza okładką (lepszą w wydaniu US) niczym więcej oba wydania się nie różnią.

Zestaw składa się z dwóch płyt DVD. Niestety, tym razem nie uświadczymy żadnych ekstra dodatków - za to jednak mamy blisko 5 godzin 'Das Boota' w najlepszej jakości.

Oglądając film przez te 5 godzin na średniej klasy sprzęcie kina domowego (5.1) można poczuć się jak na prawdziwym okręcie. Wrażenia są niesamowite, i nie da się ich tutaj opisać.

Na płycie jest kilka wersji językowych (kilka zdecydowanie egzotycznych), jednak nie uświadczymy polskich napisów. Czy świadczy to o tym, że mimo wszystko planowane jest i u nas wydanie tej wersji okrętu...? Jeżeli tak, to oby nie skończyło się jak z wersją Reżyserską, która okazała się porażką tłumacza (a może to była ta sama osoba, co tłumaczyła ostatnią książkę Bellony - 'Szary Wilk atakuje'....?)

Zdecydowanie polecam wszystkim ;)


PS. Znalazłem jednak dodatki ukryte na drugiej płycie DVD - ale to nic szczególnego :(
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 28.06.04, 21:47

10 lipca o godzinie 19:45 na TVP3 będzie emisja kolejnego odcinka z cyklu 'Podwodna Polska'.
Tym razem poświęcony on będzie Torpedowni w Babich Dołach.

W imienu Ewy Żerdzińskiej zapraszam wszystkich do jego oglądnięcia !!!
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez SzoJer » 02.07.04, 18:26

Wyszukując okresowo nowości i zapowiedzi wydawnicze znalazłem taką oto pozycję "BAZY U-BOOTÓW. Miejmy nadzieję, że książka będzie udana bo temat jest ciekawy.
Pozdrawiam.[/i]
SzoJer
 

Postprzez amigo » 03.07.04, 22:53

Jaca ucałuj ode mnie Ewę Żerdzińską 3 razy w czoło i raz w plecy.
Jest tego warta za to co robi i za to jak wygląda.
Pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez SzoJer » 14.08.04, 15:06

Prawdopodonie wznowienie Ubootwaffe 1939-1945 cz.I w ofercie TGW
http://www.tgw.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=899
Pozdrowienia.
SzoJer
 

Postprzez Jatzoo » 14.08.04, 15:20

'Bazy U-Bootów' również już do kupienia:
http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=new&bid=1185&page=0

Oby tylko nie była to powtórka 'Szarego Wilka...' :?


PS. A co do U-bootwaffe cz.1 - jest to oczekiwane wznowienie.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez amigo » 14.08.04, 15:34

Jaca masz dostęp do książki U-bootwaffe cz.1 , podaj cenę i swoje konto.
pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jatzoo » 14.08.04, 15:57

Jedna będzie i dla Ciebie Amigo (tak jak gadaliśmy w drodze z Cuxhaven, mam zamiar przesłać brakujące części Horstowi).
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez amigo » 15.08.04, 10:38

OK. Jaca podaj cenę i numer wojego konta
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jatzoo » 18.08.04, 08:46

Ze względu na tragiczne wydanie 'Szarych Wilków...' z Bellony, napiszę parę słów o kolejnej książce z tej serii, czyli 'Bazy U-Bootów'.

Tym razem mamy do czynienia z innym tłumaczem, który trzeba przyznać zna się na rzeczy, i widać, że interesuje się U-Bootami, gdyż w kilku jego przypisach powołuje się na uboat.net.
Niestety, tym razem Bellona znów postawiła na własny zysk, a nie na jakość i zadowolenie klientów. Oryginał książki jest w formacie A4 (jeżeli dobrze pamietam), i zawiera kolorowe fotki bunkrów wykonanych przez autora. W naszym wydaniu, wszystkie zdjęcia są czarno-białe, a format książ to A5. Niestety, jeżeli w oryginale było normalne, że na jednej stronie są dwa zdjęcia obok siebie, to w pomniejszeniu ciężko jest coś z nich ciekawszego zobaczyć - nie muszę chyba dodawać, że wszystkie zdjęcia są na zwykłym papierze, a nie kredowym, co znów pogarsza ich jakość (a zdjęcią są naprawdę warte oglądnięcia).

Dopiero przeczytałem 2/3 książki, ale szczerze ją polecam. Nie wiem czy wszystkich zainteresuje temat bunkrów dla U-Bootów oraz związanej z tym całej logistyki. Większych błędów nie zauważyłem, a znajdujące się w niej zdjęcia pochodzące w większości z U-Boot Archiv Horsta Bredowa widziałem pierwszy raz w życiu.


PS. Info dla Daiar i Amiga: na str. 101 jest bardzo fajne zdjęcie Stoczni Gdańskiej - za cholerę nie wiem co tam robi gdyż opisywane są bazy w Norwegii ;) Fotka przedstawia basen portowy (obecnie zasypany) wraz ze stojącymi w nim U-Bootami. W tle widać hangar wyposażeniowy z prawą 'przybudówką' (obecnie jej 'brak') - lewej nie ma !!! Mam nadzieję Amigo, że Zdzicho luknie na tą fotę i sprawa się szybko wyjaśni 8)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez amigo » 18.08.04, 17:58

OK będę z nim negocjował.
pozdrawiam
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez Jatzoo » 20.08.04, 17:26

Confederate Submarines and Torpedo Vessels 1861-65

The primary Union strategy during the American Civil War was a massive naval blockade of the entire Southern coastline of the Confederacy, and it was in the effort to counter this blockade that the Confederates developed their first submarines and torpedo boats. This book traces the development of these new technologies, including the CSS 'Little David' and 'Hunley' - respectively the first torpedo boat and submarine to sink an enemy warship. The wreck of the 'Hunley' was raised in 2000, and this is the first book ever to integrate details of its recovery with an account of Confederate submarines in action.


http://www.ospreypublishing.com/title_detail.php?title=S7204&ser=NVG
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez tobruk » 16.09.04, 18:06

Witam
Nawiążę jeszcze do baz:
parę dni temu znalazłem w prasie informację o zmianie właściciela udziałów w gigantycznej bazie paliwowej w świnoujściu, wybudowanej dla Kriegsmarine, potem użytkowanej przez Armię Czerwoną.
Czy ktoś ma może bliższe informacje o tej bazie - oczywiście z czasu użytkowania przez Niemców?
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Jatzoo » 22.09.04, 13:29

Gorbi napisał(a):Ukazala sie nowa pozycja w serii "Warship Pictorial " a oto link do niej :
http://www.modelwarships.com/reviews/bo ... boats.html
Pozdrawiam.


Gorbi napisał(a):Nowy artykul w "Nurkowaniu" - Tym razem dotyczy Baltyckich U-Bootow.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Jatzoo » 27.09.04, 13:09

W listopadowym numerze 'CD-Action' jako dodatek do gazetki będzie pełna wersja gry 'SILENT HUNTER II PL'.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Posty: 855 • Strona 2 z 351, 2, 3, 4, 5 ... 35

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron