1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Avatar

Moderator: Jatzoo

Posty: 24 • Strona 1 z 1

Czy chciałbyś mieć swojego AVATARA ?

Ankieta wygasła 20.12.07, 18:26

TAK, chciałbym
8
53%
NIE, nie odczuwam takiej potrzeby
7
47%
 
Liczba głosów : 15

Avatar

Postprzez Otto Von Yosarian » 10.12.07, 18:26

Może warto się ponownie zastanowić ? Byłoby troszkę ciekawiej od strony wizualnej. Co myślicie ?
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 10.12.07, 19:13

Ja bym chciał i uważam że to nie jest błahostka. Większość forów internetowych prowadzi avatary. Jednak to zależy tylko od woli moderatora z powodów jakich wyjaśniać nie trzeba.
Szanuję wolę moderatora i właściciela, ale avatary uważam za tak ważny element każdego forum, że bez niego niestety wypada ono pod pewnymi aspektami cienko. Pozdrawiam. :)
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 10.12.07, 20:18

Dlaczego nie chcę wprowadzić avatarów? Ponieważ chciałbym, aby to forum było 'poważnym'.. Co mam na myśli? Beznadziejne avatary z idiotycznymi grafikami - wiem wiem... ładne piersi kobiety, i jest się czym chwalić przed wszystkimi.. 70 lvl w Wowie i twoja postać.. i tak samo - bo to powiedzmy sukces... albo fotka beemki (co z tego, że zagazowana - najważniejszy jest lans)..

Wiem też, że jest masa avatarów, które oddają 'netową' postać piszącego posta... Oby takich było jak najwięcej...

Ale w większości jest to dla mnie bezsensowne marnowanie przesłanych bitów (tu macie rację, od 3 lat płacicie za ten transfer) oraz zbędne oczo... (wiecie co ;))

Z tego samego powodu - czyli zbędne fajerwerki utrudniające przejrzystość Forum - nie ma 'podpisów' pod postami.


PS. Przepraszam z góry wszystkich, którzy poczuli się urażeni, że ich avatar jest do bani. Po prostu, liczy się dla mnie prostota i czytelność.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Otto Von Yosarian » 10.12.07, 20:27

Jatzoo napisał(a):Dlaczego nie chcę wprowadzić avatarów? Ponieważ chciałbym, aby to forum było 'poważnym'.. Co mam na myśli? Beznadziejne avatary z idiotycznymi grafikami - wiem wiem... ładne piersi kobiety, i jest się czym chwalić przed wszystkimi.. 70 lvl w Wowie i twoja postać.. i tak samo - bo to powiedzmy sukces... albo fotka beemki (co z tego, że zagazowana - najważniejszy jest lans)..

Wiem też, że jest masa avatarów, które oddają 'netową' postać piszącego posta... Oby takich było jak najwięcej...

Ale w większości jest to dla mnie bezsensowne marnowanie przesłanych bitów (tu macie rację, od 3 lat płacicie za ten transfer) oraz zbędne oczo... (wiecie co ;))

Z tego samego powodu - czyli zbędne fajerwerki utrudniające przejrzystość Forum - nie ma 'podpisów' pod postami.


PS. Przepraszam z góry wszystkich, którzy poczuli się urażeni, że ich avatar jest do bani. Po prostu, liczy się dla mnie prostota i czytelność.


Powiem Ci, że w dużej mierze zgadzam się z Tobą. Idiotyczne Avatary nie pasujące tematycznie do Forum od razu powinny wypadać. Też jestem zdania, że jest masa nie pasujących do klimatu. Ale może warto zatem przyjąć założenie że Avatar ma być związany z forum, nie być np logiem BMW. Nie będę się upierał bo nie mam takiej natury, aby uszczęśliwiać na siłę, ale myślę sobie tak, że już sam fakt zapisanie sie na takie forum coś mówi o osobie która się zapisała. W naszych czasach mało jest pasjonatów , a ludzi interesujących się historią jeszcze mniej. No to tak w ramach odpowiedzi na Twoje zdanie, które szanuje i co więcej po części rozumiem. Mimo, że chciałbym, aby Avatary, a może i jakieś "rangi" występowały. Ale jeszcze raz podkreślę ... NIC NA SIŁĘ. I tak mi się tu podoba. Wiele ciekawych rzeczy już wyczytałem, a z pewnością jeszcze wiele przeczytam.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10.12.07, 20:30 przez Otto Von Yosarian, łącznie edytowano 1 raz
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 10.12.07, 20:28

Żeby nie być 'gołosłownym' - chcę uniknąć np. sytuacji jak poniżej (całe rozjechane forum).

Swoją drogą, temu kolesiowi należy się chyba medal.. nie powiem za co - u mnie byłby od razu dożywotni ban - więc to jeszcze weźcie pod uwagę ;-)


Edit:
a może i jakieś "rangi" występowały

To Ci mogę zagwarantować Otto, że akurat one są w planach (zamiast gwiazdek) :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Otto Von Yosarian » 10.12.07, 20:32

Fakt, ten to pojechał po bandzie :) :)
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez driver134 » 10.12.07, 23:39

Fakt ten koleś po prostu przegioł paue również dałbym mu bana co do podpisów są one zbędne ale jak by były avatary to był by czad
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dragonfly » 11.12.07, 11:34

Myślę że jesteśmy grupą na tyle poważnych użytkowników (widać to po wysokim na ogół poziomie dyskusji), że na ogół nie będą występowały jakieś debilne avatary. Można by też zastosować metodę subsim, gdzie w miarę wzrostu rangi, zmienia się avatar - od marynarza po admirała ;) Poza tym można wprowadzić ograniczenia w kwestii rozmiaru i "wagi" avatara. Ale jeśli nie zostaną wprowadzone, to mi to specjalnie przeszkadzać nie będzie - przyzwyczaiłem się do "surowości" tego forum ;)

A co do rang, to myślę że dobre byłyby rangi U-Bootwaffe. Sądzę że to nic zdrożnego ;)
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Jatzoo » 11.12.07, 11:40

Można by też zastosować metodę subsim, gdzie w miarę wzrostu rangi, zmienia się avatar - od marynarza po admirała

Tylko w takim przypadku, chęć 'wyróżnienia' się innym avatarem (tak jak to ma mieć miejsce tutaj po większości Waszych postów) nie będzie możliwa.

A co do ran, to myślę że dobre byłyby rangi U-Bootwaffe

Problem w tym, że na 90% forum o tematyce marynistycznej takowe występują :-\

Ale jeśli ktoś ma jakieś w miarę ładne i czytelne - to prześlijcie. Ja mam inny pomysł co do rang, ale jeszcze nad tym pracuję - ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie...
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez dragonfly » 11.12.07, 12:23

A może by tak ograniczyć dowolność avatarów do tematyki morskiej? Wszystkie inne, byłyby przez mod-team usuwane?
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez Otto Von Yosarian » 11.12.07, 12:57

dragonfly napisał(a):A może by tak ograniczyć dowolność avatarów do tematyki morskiej? Wszystkie inne, byłyby przez mod-team usuwane?
Ja nawet powiem więcej. Właśnie tak powinno być. Inne to od razu out !
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 11.12.07, 13:39

Zgadzam się. Pragnę dodać, że jak ktoś wstawia debilny avatar, to wiadomo jaki mniej więcej ma mózg.
Dawać tylko te marynistyczne - owszem. Albo jak mają w sobie elementy marynistyki i było by ok. Ta przerywana linia - hmmm...
Dla mnie ta dyskusja jest o tyle dziwna że obecność takich rzeczy jak avatar była od zawsze dla mnie czymś oczywistym. Przecież to jest forum internetowe, a nie poczta elektroniczna na żywo, choć nawet w niej są avatary dostępne nie raz. Wywalać te obsceniczne jak rażą, zostawiać ambitniejsze i tyle. No problem. :D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jatzoo » 11.12.07, 13:55

Ta przerywana linia - hmmm...

Przerywana linia jest od rangi ;-)

Pewnie na dniach pojawią się (zanim całkiem się to zmieni) stopnie (słownie) - zamiast tych przerywanych linii.
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez evan82 » 11.12.07, 14:15

Tylko od czego będą zależały? Błagam żeby nie od osiągnięć w grze, bo to jest względne. Pozdrawiam! :D
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Raff » 11.12.07, 14:23

Jatzoo - można chyba ograniczyć wymiary i wielkość wirtualną avatara?


Pozdrawiam
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez Jatzoo » 11.12.07, 14:24

Tylko od czego będą zależały? Błagam żeby nie od osiągnięć w grze, bo to jest względne.


No właśnie.... I tutaj jest błąd ;-)

To Forum nie jest poświęcone SH3 - a U-Bootwaffe. Dział gry, jest tylko dodatkiem. Wiele osób traktuje to forum jako 'najlepsze o SH3' - cieszy mnie to bardzo, ale moim (i wielu osób tutaj się wypowiadających) głównym celem jest stworzenie forum z prawdziwego zdarzenia - ale właśnie o U-Bootach. Dlatego nam zbędne są wszelkiego typu avatary ;-)
Więc nie zapominajcie o tym ;-)

Rangi - tak jak na wszystkich forach, zależą tylko i wyłącznie od aktywności na Forum (tak, od ilości postów - ale spamerom dziękujemy ;-))


PS. Temat rang nie jest związany aż tak bezpośrednio z avatarami, więc proponuję albo zakończyć temat rang, albo stworzyć odrębny topic z tematem Rang na forum :)

PS2. Tak Raff - to jak najbardziej można ograniczyć - np. do 1 piksela ;-)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Otto Von Yosarian » 11.12.07, 14:26

Karl Fenchel napisał(a):Tylko od czego będą zależały? Błagam żeby nie od osiągnięć w grze, bo to jest względne. Pozdrawiam! :D

Myślę, że fajnym pomysłem byłaby wypadkowa czasu i aktywności na forum - ale to najwyżej do stopni podoficerskich, a dalej to już nominacje za szczególne zasługi :) wg oceny moderatorów :) Co myślicie ?
Specjalne zasługi to np:
publikacja fajnego artykułu na forum, Jakaś mało znana informacja, może recenzja itp
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Raff » 11.12.07, 14:32

PS2. Tak Raff - to jak najbardziej można ograniczyć - np. do 1 piksela icon_wink.gif
A zatem problem rozjechania forum mógłby zniknąć. Chociaż osobiście jestem przeciw avatarom. Przede wszystkim że jest to forum o tematyce NIE-SH3, a historycznej (co sporo osób [w tym i ja] myli na początku ;P).
Raff
Leutnant zur See
 
Tonaż: 195.000 BRT

Dołączył(a): 22.10.06, 08:30

Postprzez dragonfly » 11.12.07, 14:35

Rozjeżdżanie się forum to jeszcze inna kwestia. Można by ograniczyć wklejanie screenów, np. do samych miniaturek, które po kliknięciu powiększają się. Tak jest np. w ImageShack.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Postprzez evan82 » 11.12.07, 15:44

Jatzoo napisał(a):
Tylko od czego będą zależały? Błagam żeby nie od osiągnięć w grze, bo to jest względne.


No właśnie.... I tutaj jest błąd ;-)

To Forum nie jest poświęcone SH3 - a U-Bootwaffe. Dział gry, jest tylko dodatkiem. Wiele osób traktuje to forum jako 'najlepsze o SH3' - cieszy mnie to bardzo, ale moim (i wielu osób tutaj się wypowiadających) głównym celem jest stworzenie forum z prawdziwego zdarzenia - ale właśnie o U-Bootach. Dlatego nam zbędne są wszelkiego typu avatary ;-)
Więc nie zapominajcie o tym ;-)

Rangi - tak jak na wszystkich forach, zależą tylko i wyłącznie od aktywności na Forum (tak, od ilości postów - ale spamerom dziękujemy ;-))


PS. Temat rang nie jest związany aż tak bezpośrednio z avatarami, więc proponuję albo zakończyć temat rang, albo stworzyć odrębny topic z tematem Rang na forum :)

PS2. Tak Raff - to jak najbardziej można ograniczyć - np. do 1 piksela ;-)


Nie bardzo rozumiem co oznacza "błąd".

Przecież napisałem że nie chciałbym by rangi zależały od osiągnięć w grze właśnie z wymienionych przez ciebie wyżej powodów i cieszy mnie to że tak nie będzie. Co do gry, to są różni użytkownicy tego forum.
Ja aktualnie więcej siedzę w grze. To więc logiczne, że na razie więcej piszę pod tym działem. Jeżeli łączysz avatary tylko z grą... No cóż...
Ale z drugiej strony jeżeli przyjmujemy możliwość powrotu avatarów (bo o tym traktuje ten temat) i dodatkowo zakładamy że niektóre z nich mogły by być "niesmaczne", to wiadomo, że trzeba by wprowadzić ograniczenia. Np. tak jak pisaliśmy: avatary tylko o tematyce morskiej - to była jedna z propozycji. Wiadomo więc że część z nich mogła by pochodzić z gry lub gier, bo nie każdy jest takim znawcą U-Bootów by wytrzasnąć inne.
To jest chyba logiczne.
Wiele osób nie przywiązuje wagi do takich ozdobników, bądź dodatków jak avatar i to wszystko, ale to nie znaczy że wszyscy.

Mnie osobiście cieszy że na tym forum jest wiele tematów. Dotyczą one histori U-Bootów, zagadnień technicznych, gier, modelarstwa...
Właśnie dla tego to forum mi się spodobało i tu się zalogowałem.
Zawsze Interesowały mnie U-Booty. To dzięki nim zaczęły mnie później interesować wszystkie okręty podwodne, choć przyznaję że nie do tego stopnia bym miał się zastanawiać tak szczegółowo nad każdą śrubką czy nitem.
Ja traktuje to Forum jako miłe spędzanie czasu, ale i zabawę.
Avatary to też element zabawy. Przyznajcie że nawet szczegółowe poznawanie budowy U-Boota to tez rodzaj miłego i ciekawego spędzania czasu, a więc zabawy.
Z tego punktu widzenia nie widzę niczego złego w avatarach.
Szanuje jednak wolę Admina i pozdrawiam!
:mrgreen:

PS.
Niezaprzeczalnym faktem jest to, że jest tu dział "Gry". Proponuję przyjrzeć się jaką ma ilość wyświetleń i postów. :idea:
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez driver134 » 11.12.07, 17:07

dragonfly napisał(a):Rozjeżdżanie się forum to jeszcze inna kwestia. Można by ograniczyć wklejanie screenów, np. do samych miniaturek, które po kliknięciu powiększają się. Tak jest np. w ImageShack.

Albo po prostu upload załączników na 0 i informacja gdzie można zamieszczac screeny np. imageshack (sam z niego korzystam) co do avatarów może niech podlegają weryfikacji adminów czy moderatorów a jeśli zostaną zatwierdzone to będzie user miał avatar a jak nie to nie
(ooo 3 gwiazdki ) :D :D :D :D
driver134
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 354.000 BRT

Dołączył(a): 12.12.06, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tobruk » 11.12.07, 20:39

Jatzoo napisał(a):
To Forum nie jest poświęcone SH3 - a U-Bootwaffe. Dział gry, jest tylko dodatkiem.

Trafna uwaga :)
tobruk
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 817.000 BRT

Dołączył(a): 18.11.03, 00:03
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Otto Von Yosarian » 11.12.07, 20:48

tobruk napisał(a):
Jatzoo napisał(a):
To Forum nie jest poświęcone SH3 - a U-Bootwaffe. Dział gry, jest tylko dodatkiem.

Trafna uwaga :)

Robiąc ankiete doskonale sobie z tego zdawałem sprawę, gdyż przede wszystkim interesuje się historią, a nie SH3. SH3 to taki dodatek, dopełnienie do hobby.
Co prawda nie widzę związku między avatarem a innymi częściami forum, tzn. dlaczego tam nie mógłby się pojawiać. Ale jak już mówiłem NIKOGO do niczego nie chcę na siłę przekonywać. Chciałem podjąć temat bo wiem, że parokrotnie powracał. Do końca trwania ankiety jest jeszcze trochę czasu, ale widać, że głosy są podzielone.
Otto Von Yosarian
Leutnant zur See
 
Tonaż: 111.000 BRT

Dołączył(a): 02.12.07, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez evan82 » 12.12.07, 01:26

tobruk napisał(a):
Jatzoo napisał(a):
To Forum nie jest poświęcone SH3 - a U-Bootwaffe. Dział gry, jest tylko dodatkiem.

Trafna uwaga :)


Dla każdego dodatkiem jest co innego. To zależy od punktu widzenia, a ten z kolei od punktu siedzenia. Przecież nie ma napisane przy głównych tematach:
"Temat główny", temat mniej ważny, czy bardziej. Wszyscy po prostu piszemy na takie tematy jakie nam odpowiadają. Coś co dla kogoś jest mniej istotne, dla innego jest bardzo ważne i odwrotnie. I tak powinno być.
Osobiście przyznam się że ja szukałem forum traktującego o SH3. Kiedy zobaczyłem nasze forum spodobało mi się tym bardziej że były tu i inne tematy dotyczące U-Bootów, którymi się zawsze interesowałem. W najśmielszych marzeniach nie podejrzewałem nawet, że jest tu jakaś hierarchia tematów.
Miałem już pewną wiedzę na temat U-Bootów i innych okrętów podwodnych. SH3 właśnie dla tego, tak mi się spodobał, później trafiłem tu.
Panowie koledzy. Musicie sobie uświadomić to, że ludzi na fora internetowe ściągają przecież różne przyczyny i to wszystko.
:?
evan82
Kapitän zur See
 
Tonaż: 921.000 BRT

Dołączył(a): 03.11.07, 01:11
Lokalizacja: Warszawa


Posty: 24 • Strona 1 z 1

Powrót do Witryna i Forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości